Ticaret ve Teknoloji LL.M

Genel

Program açıklaması

Ticaret ve Teknoloji LL.M. hızlı teknolojik değişim ve küreselleşmenin yarattığı gelişen iş alanlarında kariyerinizi zenginleştirmeye odaklanıyor. Elektronik ticaretin, yeni ürün ve hizmetlerin büyümesi ve siber suçların çoğalmasıyla yeni zorluklar ortaya çıkıyor. Ticaret ve Teknoloji programı, küresel bilgi çağı ekonomisinde yeni iş ve e-ticaretin karşı karşıya olduğu değişen yasal sorunların üstesinden gelmek için iş ve hukukun kesiştiği noktada oluşturulmuştur.

Öğrenciler, ABD ve yurtdışındaki hukuk sisteminin ekonomi, toplum ve günlük yaşamımızın yeni ve gelişmekte olan teknolojiler tarafından nasıl dönüştürüldüğünü bildiği için bilgi çağının zorluklarını nasıl karşıladığını öğrenirler. Öğrenciler, fikri mülkiyet sahipliği ve yönetimi, gizlilik ve siber güvenlik, blockchain ve yasal sonuçları ve yapay zeka destekli yasal ve düzenleyici karar verme gibi alanlarda ders seçme esnekliğine sahiptir . Uzman fakülte dersleri güncel olaylara ve gelişmelere uyarlar ve program her öğrencinin kariyer hedeflerine uygun esneklik sunar.

Program sadece konut formatında mevcuttur. Kredi koşulları: 24 kredi. Program yalnızca tam zamanlı olarak kullanılabilir ve 12 ay içinde tamamlanması gerekir. Tipik süre Ağustos-Mayıs'tır.

Potansiyel Kariyer

  • Siber suç danışmanı
  • Dijital gizlilik avukatı
  • GDPR uyumluluk görevlisi
  • Küresel iş hukuki uzmanı
  • Bilgi teknolojisi avukatı

Genel Gereksinimler

LL.M.'ye başvuranlar bir hukuk ya da JD ya da LL.B birinci derecesini tamamlamış olmalıdır. Tüm uluslararası başvuru sahipleri, geçerli İngilizce dil kanıtı sunacaklardır. Kabul edilen kanıt şunları içerir: TOEFL puanı 80 veya daha yüksek, IELTS puanı 6.5 veya daha yüksek ya da öğrencinin lisans derecesinin İngilizce olarak öğretildiğinin kanıtı. GRE veya LSAT kabul için gerekli DEĞİLDİR.

Gerekli Krediler

LL.M. için tavsiye edilmek tüm adayların asgari sayıda krediyi başarıyla tamamlamaları, gerekli dersleri tamamlamaları, okulda ikamet veya sürekli kayıt şartlarını yerine getirmeleri, BMMYK Yasası'na ilişkin tüm mali yükümlülükleri yerine getirmeleri ve BMMYK Davranış Kurallarına uymaları gerekir.

Dereceyi alacak Kredi Sayısı. LL.M. adayların zorunlu ve seçmeli derslerden en az yirmi dört (24) krediyi başarıyla tamamlamaları gerekir.

Son Güncelleme Nis 2020

Okul Hakkında

The University of New Hampshire Franklin Pierce School of Law’s practice-based approach to legal education, along with its extensive and innovative curriculum, ensures that students graduate ready to ... Devamını oku

The University of New Hampshire Franklin Pierce School of Law’s practice-based approach to legal education, along with its extensive and innovative curriculum, ensures that students graduate ready to become leaders in their field and stand ready to join the ranks of alumni who are global leaders in intellectual property, commerce and technology, and international criminal law and justice. As a technology-forward law school, we are proud to offer our top-ranked legal education in global innovation and our #5 IP program in the US in online, residential and limited residential formats. Daha Az