Uluslararası Çocuk Haklarında LLM İleri Çalışmalar

Genel

10 konum mevcut

Program açıklaması

Hukuk Yüksek Lisansı: Uluslararası Çocuk Hakları Konusunda İleri Çalışmalar , çocuk haklarına ve çıkarlarına hukuki bir perspektiften adanmış ileri bir usta (LL.M) sunan türden bir programdır. Bugün - Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi'nin kabulünden 25 yıl sonra - uluslararası, bölgesel ve yerel sistemlerin çocuk koruma, katılım ve güçlendirme konularındaki rolü gittikçe artmakta ve derinlemesine uzmanlaşmayı gerektirmektedir.

Çok katmanlı ve disiplinler arası

Uluslararası çocuk hakları (hukuk), çok katmanlı (uluslararası, bölgesel ve ulusal hukuk spektrumlarını kapsayan) ve disiplinlerarası (hem yerel hem de uluslararası hukukun farklı alanlarını aşan) olduğu için benzersiz bir hukuk alanıdır.

Çocuk hakları medeni hukuk, ceza ve idare hukuku, uluslararası kamu hukuku, uluslararası insancıl hukuk, uluslararası ceza hukuku ve uluslararası iş hukuku alanlarında kesişmektedir. Özel bir özellik, özellikle Uluslararası Özel Hukuk Kanunu'nun Lahey Konferansı tarafından geliştirilen araçlarla, çocuk hakları ve özel uluslararası hukuk arasındaki etkileşim ile ilgilidir.

faaliyetler

Çocuk hakları alanında tanınmış uluslararası hukuk uzmanlarından oluşan akademik kadromuza ek olarak, program öğrencilere misafirlerini konu alan çocukları etkileyen sıcak konuları ve STK'ların ve Lahey Konferansı gibi uluslararası kuruluşların temsilcileriyle tanışma ve tartışma fırsatı sunuyor. Özel Uluslararası Hukuk ve Uluslararası Çalışma Örgütü ile çocuk hakları alanında önde gelen uygulayıcılar hakkında.

Program ayrıca, Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Komitesi'nin bir oturumuna katılmak ve Cenevre'de çocuk hakları ile ilgili konularda uluslararası arenada faaliyet gösteren diğer uluslararası örgütlerle bir araya gelmek için Cenevre'ye bir gezi düzenliyor.

Kimin için?

  • hukuk (hukuk pratiğine erişim sunan) tam hukuk derecesine veya hukuk uzmanlarına sahip olmaktan mezun olur.
  • Başka bir disiplinde eşdeğer düzeyde bir diploma sahibi olan ve hukuk ve / veya bu alanda yeterli mesleki deneyime sahip veya yeterli bir deneyime sahip olan mezunlar.

Başvuru ve Başvuru

Leiden University bu yüksek lisans programına başvuru yapmak ister misiniz? Başvuru ve başvuru bölümündeki adım adım kılavuzu izleyerek programınıza nasıl başvuracağınızı öğrenin:

https://www.universiteitleiden.nl/en/education/study-programmes/master/international-childrens-rights/admission-and-application

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Are you curious, critical and involved in the world around you? At Leiden University, the oldest university in the Netherlands, you can make a valuable contribution to tackling the various national an ... Devamını oku

Are you curious, critical and involved in the world around you? At Leiden University, the oldest university in the Netherlands, you can make a valuable contribution to tackling the various national and international challenges facing modern society. Together with academics and fellow students from all over the world, you will actively address these challenges. We keep an open mind, do not shy away from difficult discussions and allow one another the space to disagree. We expect the same active, open-minded and critical attitude from you. We challenge you to look beyond your own boundaries. Leiden University welcomes anyone who wants to achieve their full potential. Our modest community size in the historical cities of Leiden and The Hague creates a highly personal and committed atmosphere. Together, we map out a learning path that suits you and your ambitions. You will also be encouraged to conduct research in cooperation with eminent and enthusiastic scholars. The knowledge and skills you develop here will benefit you for the rest of your life, regardless of the career path you choose! Daha Az
Leiden , Leiden , Leiden , Leiden , Leiden , Leiden , Lahey , Lahey , Lahey , Lahey + 9 Daha fazla Daha az