Uluslararası İş Hukuku Yüksek Lisans: İklim Değişikliği ve Sürdürülebilirlik

Genel

Program açıklaması

Son başvuru tarihi güncellemesi

 • AB / AEA dışı öğrenciler: 1 Mayıs (COVID-19 nedeniyle 1 Nisan'ın orijinal süresi uzatıldı)
 • AB / AEA öğrencileri ve VU Amsterdam * aracılığıyla çalışma vizesi / oturma iznine ihtiyaç duymayan öğrenciler: 1 Haziran (COVID-19 nedeniyle 1 Mayıs'ın son süresi uzatıldı)

Zamanımızın En Karmaşık Hukuksal Mücadelesini Hedeflemek

İklim değişikliğiyle mücadele için yasal yerler nelerdir? İşletmeler ve hükümetlerin sürdürülebilirlik açısından hangi hakları ve sorumlulukları var? Devletler politikalarını Paris 2015 Anlaşması ile uyumlu hale getirmek zorunda kalabilir mi? Şirketler hukuku yeşil işletmeleri nasıl kolaylaştırabilir?

VU Amsterdam , Avrupa’da iş hukukunda seçkin, çok yönlü bir yüksek lisans derecesi olan ve günümüzün en karmaşık yasal zorluklarından birine odaklanan özel bir Uluslararası İşletme Hukuku derecesi sunan ilk üniversitedir: iklim değişikliği. Kurumsal dünyanın iklim değişikliğinin yol açtığı insanlığa yönelik varoluşsal tehdidi kabul etmesi biraz zaman aldı. Fakat şimdi, sürdürülebilirlik iş başarısı ve iş dünyası ile el ele gidiyor. VU Amsterdam , hem kamu hem de özel sektörde yüksek talep gören bir avukat olmanıza yardımcı olacak.

Çalışma programı

Sürdürülebilirlik konularında, yasanın rolü karmaşıktır. Birden çok yargı alanı, çok sayıda hukuk alanı ve çok sayıda aktör vardır. Bilimsel, ekonomik, politik, sosyal ve etik sorular yasal süreçlerle beslenir. Bu soruları yanıtlamaya hazır olmanızı sağlayacağız.

Bununla birlikte, öncelikle çok yönlü bir avukat olarak eğitilmeniz gerekir. İklim değişikliği ve sürdürülebilirlik hakkında üst düzey düşünme sadece Kurumsal, Sözleşme, Tort ve Uluslararası Kamu Hukuku gibi klasik hukuk alanlarını tam olarak anlamakla mümkündür. Bu Üstat böylece büyük bir avukat yapacak bir çekirdek müfredat ile başlar. Sonra sürdürülebilirlik sorusunu çeşitli disiplinlerden derinlemesine araştırıyoruz.

Doktrin konularını, mevzuatı ve içtihat hukukunu inceleyeceğiz. Hukuk firmalarını ziyaret edecek, konuk konuşmacıları ağırlayacak ve gerçek hayattaki vakalarda çalışacaksınız. Kitaplardaki yasaların ve yasaların birleşimi, son derece başarılı ve en eğlenceli olduğunu kanıtlamıştır.

Kırmak için:

Sizi herhangi bir kariyer için hazırlamak için dört ders alacaksınız:

 • Sözleşme Hukuku ve Müzakerelerin Psikolojisi
 • Şirketler Hukukunun Anatomisi
 • Piyasa Düzenlemesinin Sorunları
 • Kurumsal Sosyal Sorumluluk

Müfredatın geri kalanı, sürdürülebilirlik ve yasaya odaklanır:

 • Uluslararası İklim Değişikliği ve Sürdürülebilirlik Kanunu
 • Enerji ve İklim Yönetişimi
 • İklim Değişikliği Davaları
 • Dairesel Ekonomi LAB
 • Danışmanınız ile istişare halinde, seçtiğiniz konuda bir Yüksek Lisans Tezi yazacaksınız.
 • Psikoloji, Ekonomi ve Fizik uzmanları ile birlikte çalışacak ve bu oldukça karmaşık hukuk alanını kapsamlı bir şekilde görebilmeniz için düşünce liderlerinden haber alacaksınız.

Kariyer olasılıkları

Programı tamamladıktan sonra ne kadar istihdam edilebilir olacaksınız?
İklim değişikliği ve sürdürülebilirlik konusundaki artan ilgi ve mevzuattan etkilenmeyen tek bir şirket (büyük veya küçük) yoktur. Bu, şirketlerin sizi isteyip istemeyeceği değil, hangisinin sizin için en uygun şirket olduğu sorusudur.

Gelecekteki işlerde rolünüz ne olacak?
Uluslararası İş Hukuku alanında Yüksek Lisans derecenizi nasıl ve hangi ülkede kullanacağınıza bağlı olarak, göreviniz, iklim değişikliği mevzuatı bilginize dayanarak kurumsal karar alma, iş stratejisi ve inovasyona rehberlik etmektir. Çalıştığınız herhangi bir şirket veya kuruluş için paha biçilmez bir varlık olacaksınız.

İşverenlerle neden bu kadar yüksek talep göreceksiniz?
Sadece kalifiye ve eğitimli, çok yönlü bir hukukçu olmakla kalmayacak, aynı zamanda sürdürülebilirlik hakkında en son ve en etkili bilgilere sahip olacaksınız. Alanın önde gelen zihinleri tarafından eğitilecek ve sizi kendi alanınızda uzman yapacak en gelişmiş araçlara ve bilgilere erişebileceksiniz.

Neden VU Amsterdam ?

 • VU Amsterdam , Avrupa'da iş hukukuyla iklim değişikliğini ve sürdürülebilirliği birleştiren özel bir Hukuk Yüksek Lisansı sunan tek üniversitedir.
 • Yerel firmalar, işletmeler ve devlet kurumları ile olan yakın ilişkilerimiz, bize en acil yasal konular ve bunları ele almak için neler yapıldığı konusunda ilk elden bilgi verir.
 • Programa kabul edilen yaklaşık 25 öğrenci ile, ihtiyacınız olan bireysel ilgiyi elde edeceksiniz ve bu tür uzman ve talep üzerine uzmanlığa sahip seçkin birkaç avukattan biri olacaksınız.
 • VU Amsterdam Uluslararası İş Hukuku programı, dünyanın dört bir yanındaki işverenler tarafından çoktan kabul görmektedir. Bu özel çalışma parçasının eklenmesi sadece derecenizin değerini artırır.
 • Programdaki profesörler ve misafir konuşmacılar hukuk uygulayıcıları, fizikçiler, hakimler, psikologlar, ekonomistler ve akademisyenlerdir. Disiplinlerarası yaklaşımları, size bu konunun yasal yönlerini en iyi şekilde anlamanızı sağlayacaktır.

Kabul şartları

Bu Yüksek Lisans seçicidir ve sadece sınırlı sayıda öğrenciye açıktır. Kabul Kurulu liyakat seçer.

Dikkate alınacak faktörler:

 • Genel not ortalaması en az 3.25 veya genel not ortalaması en az B veya 7.2
 • yetenek ve motivasyon
 • Araştırma yöntem ve tekniklerinde uzmanlık
 • ilgili ders dışı akademik ve / veya iş tecrübesi
 • İngilizce dilinde yeterli derecede yetkin (ayrıntılar için dil gereksinimlerine bakın)

Seçim için ana odak noktası GPA ve araştırma yöntem ve tekniklerinde yeterlilik, diğer kriterler eşit öneme sahip.

Lisans Derecesi veya Hukukta eşdeğer bir derece ile başvuruda bulunabilirler (LLB).

Böyle bir dereceye sahip olmayan, ancak hukuk alanında önemli deneyime sahip olan başvuru sahiplerinin, sağlam bir akademik geçmişe sahip olmaları koşuluyla, başvuruda bulunmaları teşvik edilmektedir.

Lisans eğitiminiz İngiltere Naric karşılaştırma sistemi ve gerekirse Nuffic karşılaştırma ve doğrulama programları ile karşılaştırılır ve değerlenir. Özellikle AB üyesi olmayan ülkelerden gelen öğrenciler, ilgili bir Lisans derecesinin bu Yüksek Lisans programına girmek için yeterli olamayacağı ve başvurusunun reddedilmesine neden olabileceği ihtimalini dikkate almalıdır.

Uluslararası Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'nden hukuk derecesine kabul edilemez. Fakülte IBL Yüksek Lisans için bir premaster sunmuyor.

Sadece hukuk alanında önemli bir deneyime sahipseniz ve bunu belgesel kanıtlarla gösterebiliyorsanız, Hukuk dışındaki bir akademik lisans derecesine başvurabilirsiniz.

Önceki eğitiminiz İngiltere Naric karşılaştırma sistemi ile ve gerekirse Nuffic karşılaştırma ve doğrulama programları ile karşılaştırılır ve değerlenir.

Uygulamalı Bilimler Üniversitesinden bir dereceye kadar kabul edilemez. Fakülte IBL Yüksek Lisans için bir premaster sunmuyor.

Yüksek Lisans Uluslararası Ticaret Hukuku için ingilizce asgari C1 yeterlilik gereklidir. Bu şart, programın başlamasından iki yıldan daha uzun bir süre önce olmazsa, başvuru sahibi aşağıdaki sınavlardan birini en azından belirtilen puanlarla başarıyla tamamlamıştır:

 • IELTS: minimum toplam puan ≥ 7.0, test bölümü başına minimum puan: 6.5
 • TOEFL kağıt bazlı sınavı: 600
 • TOEFL PBT: minimum toplam puan 68, test bölümü başına minimum puan: 22
 • TOEFL iBT (internet tabanlı test): minimum toplam puan ≥ 100, sınav bölümünün minimum puanı: 22
 • C1 Gelişmiş (eskiden Cambridge Gelişmiş İngilizce): minimum puan B
 • C2 Yeterliliği (eski adıyla Cambridge English: Proficiency): en az C puanı

Muafiyet öğrencilere verilir:

 • Ortaöğrenimini veya akademik derecesini Hollanda, İngiltere, İrlanda, Kanada, ABD, Yeni Zelanda veya Avustralya'da tamamlamış; veya
 • İngilizce dilinde “uluslararası lisans diploması” diplomasına sahip olmak; veya
 • AB’de akredite İngilizce öğretimli bir programda Lisans veya Yüksek Lisans derecesi kazanmış olmak.

İngilizce yeterlilik belgesi, son başvuru tarihinden sonra sunulabilir, ancak program başlamadan önce fakülte tarafından alınmış olmalıdır. Yukarıda belirtilen şartnamelere uyan bir İngilizce yeterlilik sınavı veya feragatname olmadan programı başlatamazsınız.

applicaton

Uluslararası bir diploma ile başvuru 1 Ekim'den itibaren mümkündür. Son başvuru tarihi:

VU burslarından birine başvuran uluslararası öğrenciler için 1 Şubat
AB üyesi olmayan AEA ülkelerinden uluslararası derece sahipleri için 1 Nisan
AB / EAA ülkelerinden derece sahipleri için 1 Temmuz

Üniversite konaklama başvurusu yapan uluslararası öğrencilere 1 Nisan'dan önce başvurmaları şiddetle tavsiye edilir.

Uygulama adımları

 1. Studielink ile kayıt olun.
 2. Kaydolduktan sonra VUnet için giriş bilgilerini alacaksınız.
 3. Aşağıdaki başvuru belgelerini VUnet ile yükleyin (tercihen PDF formatında):
  1. akademik derecenin onaylı bir kopyası veya henüz mezun olmamışsanız: beklenen mezuniyet tarihiyle ev üniversitenizden beyan;
  2. şimdiye kadar elde edilen notların İngilizce onaylı transkript;
  3. özgeçmiş;
  4. programa katılmak isteme nedenlerinizi açıklayan motivasyon mektubu;
  5. İngilizce akademik yazının kanıtı:
   • akademik dereceniz için final ödev veya tez (alıntı, azami 3 sayfa);
   • İngilizce tezi yoksa: alternatif olarak 3-5 sayfalık herhangi bir akademik yazı;
   • İngilizce akademik yazı yok ise: İngilizce bibliyografya da dahil olmak üzere akademik bir makalenin 3-5 sayfasını yazınız.
    Lütfen başvuru belgelerini intihal için kontrol ettiğimizi unutmayın.
  6. Akademik hakemlerden 2 tavsiye mektubu (mümkünse adayın sıralaması dahil); VUnet’e yüklenen dijital kopyaları tercih ediyoruz, ancak hakemler referanslarını doğrudan masters.law@vu.nl adresine gönderebilir;
  7. pasaport kopyası ve oturma izninin kopyası (varsa);
  8. isteğe bağlı: tamamlanan ilgili derslerin ders tanımları;
  9. isteğe bağlı: literatür listesi veya çalışmalarınız sırasında kullanılan ilgili kitapların ve makalelerin kaynakçaları).

   Başvuru kurulu, başvurunuzu gözden geçirmek için gerekli görüldüğü takdirde daha sonraki bir aşamada ek belgeler isteyebilir.

 4. Size uygunsa: İngilizce dil sınavı puanını masters.law@vu.nl adresine gönderin. Bu daha sonraki bir aşamada gönderilebilir (ayrıntılar için Dil gereksinimleri bölümüne bakınız).
 5. Gerekli tüm başvuru evrakları elinize ulaşır ulaşmaz, dosya belgeniz Kabul kuruluna sunulur. Son başvuru tarihine kadar dosyalarınızın eksiksiz olması gerektiğini lütfen unutmayın! Eksik dosyalar dikkate alınamaz.
 6. Kabul Kurulu ayda bir karar alır.
 7. Eğer kabul edildiyseniz: başvurunuzu sonlandırın.

Yaz boyunca programın başlangıcı ile ilgili pratik bilgiler alacaksınız.

Genel Bakış Uluslararası Ticaret Hukuku: İklim Değişikliği ve Sürdürülebilirlik

 • Öğretim Dili: İngilizce
 • Süre: 1 yıl
 • Son başvuru tarihi: Hollandalı ve AB öğrencileri için 1 Haziran. AB üyesi olmayan öğrenciler için 1 Nisan.
 • Başlangıç tarihi: 1 Eylül
 • Eğitim şekli: Tam gün
 • İlgi alanı: Ekonomi, İşletme ve Hukuk
Son Güncelleme Nis 2020

Okul Hakkında

Vrije Universiteit Amsterdam is an internationally renowned research university founded in 1880. The university offers over 150 English taught programmes at Bachelor’s, Master’s and PhD level to over ... Devamını oku

Vrije Universiteit Amsterdam is an internationally renowned research university founded in 1880. The university offers over 150 English taught programmes at Bachelor’s, Master’s and PhD level to over 26,000 students from all over the world. Students and staff of 122 nationalities create a dynamic international academic community. The University distinguishes itself in research and education through four interdisciplinary themes: Human Health and Life Sciences, Science for Sustainability, Connected World and Governance for Society. Curious about student life at VU Amsterdam? Click here to ask our International Student Ambassadors. Daha Az