Uluslararası İş Hukuku Yüksek Lisans: Finans ve Davranış

Genel

Program açıklaması

Son başvuru tarihi güncellemesi

 • AB / AEA dışı öğrenciler: 1 Mayıs (COVID-19 nedeniyle 1 Nisan'ın orijinal süresi uzatıldı)
 • AB / AEA öğrencileri ve VU Amsterdam * aracılığıyla çalışma vizesi / oturma iznine ihtiyaç duymayan öğrenciler: 1 Haziran (COVID-19 nedeniyle 1 Mayıs'ın son süresi uzatıldı)

Modern avukat: Sadece hukuk değil, finans ve davranış

Bu Yüksek Lisans daha önce 'Şirketler Hukuku: Hukuk Piyasaları ve Davranışı' olarak bilinir.

Avukatlar sadece yasalarla ilgilenirdi. Müvekkilinize dava açması gerekiyorsa ve iyi bir iş çıkarmanız durumunda kurallar konusunda tavsiyede bulunun. Değişen dünyamızda bu artık doğru değil. Avukatların müşterilerin ve toplumun beklentilerini karşılayabilmesi için daha geniş becerilere sahip olmaları gerekir. Avukatlar, içinde bulundukları işlemlerin ve prosedürlerin altında yatan ekonomik prensipleri de anlamak zorundadır. Davranış perspektifleri, bir şirketin yönetimi, birleşme ve devralmalar ve sözleşmelerin oluşumu gibi dinamikler için anahtardır. Küresel ekonomik şok dalgaları, kuralların tek başına yeterli olmadığını göstermiştir; etik hakkında da düşünmeliyiz. Başka bir deyişle: Avukatlar, sadece iyi bilseler bile, yasal kuralları bilerek yetersiz kalacaktır.

Bu yüksek lisans programı, geleceğin daha geniş alanında yollarını bilen avukatlar sunar. Yasa hala çok önemli. İşkence kanunu, sözleşme kanunu, şirketler kanunu, düzenleyici kanun ve iflas kanunu; bu alanların anatomisi derinlemesine incelenmiştir. Ancak daha fazla bakış açısı eklendi. Kurumsal finansmanın yasal yönünü inceleyeceğiz, aynı zamanda temel bilançolara ve kar zarar hesaplarına da gireceğiz; bankaların faaliyet gösterdiği düzenleyici çerçeveyi inceleyeceğiz, aynı zamanda toplumdaki rolünü de sorgulayacağız; Sözleşme hukukunun yapısını inceleyeceğiz, aynı zamanda sözleşme müzakerelerinin ve uyuşmazlık çözümünün arkasındaki psikolojiye de odaklanacağız. Kısacası, hem yasa anlayışımızı derinleştiren hem de finans, psikoloji ve etik gibi yasanın birbiriyle etkileşime girdiği alanlarla ilgili bilgilerimizi güçlendiren çok disiplinli bir yüksek lisans programı sunuyoruz.

Lider kurumlar ve akademisyenler gemide

Programın çok disiplinli doğası gereği, program tek başına avukatlar tarafından kapsanamadı: Ekonomi ve Psikoloji gibi fakültelerden alimler programda önemli bir rol oynamaktadır. En son bilimsel görüşleri sizlerle paylaşacaklar.

Ayrıca, daha geniş bir bağlamda hukuk okumak, gerçek yasal-finansal yaşam hakkında bir pencere gerektirir. Bu nedenle, yasayı kitaplardan çıkarmak ve eylemde görmek için alanın önde gelen kurumları ile birlikte çalıştık. Program, Hollanda Mali Düzenleyicisi gibi belediye başkanları, ABN ve ING gibi önde gelen bankalar ve en yüksek ligden bir takım Hollanda hukuk bürosu ile yakın işbirliği içerisinde tasarlanıp yürütülmektedir.

Bu yüksek profilli ağ size bir öğrenci olarak bir dizi avantaj sunar. Müfredat gelecekteki işverenlerin ihtiyaçlarını yansıtıyor. Bağlı kuruluşlardan önde gelen uzmanların sıkça düzenlediği konuk dersleri, en son gelişmelerden haberdar olmanızı sağlar. Alanınızın sürüş koltuğunda bulunanlarla konuşmaya geleceksiniz - ve böylece ağınızı kurmaya başlayacaksınız.

Çalışma programı

Bu yasal yüksek lisans programı çok köklü multidisipliner perspektiflere sahiptir. Hukuk, düşüncemizin en önemli noktasıdır. Sözleşme Hukuku, Tort Hukuku, Kurumsal Form, İflas Hukuku ve Düzenleme Hukuku gibi klasik alanlar ayrıntılı olarak ele alınacaktır. Uluslararası bir bağlamda çalışmanız için, ilkelere odaklanacağız; Ulusal yasaların detayları ele alınmayacaktır.

Yasal olmayan bakış açıları bu derslerde iç içe geçecektir. Örneğin: yarısı sözleşme müzakerelerinin (psikolojik) dinamikleri hakkında olacak bir sözleşme hukuku dersi var. Benzer bir yaklaşım, geleneksel yasal konuların diğer disiplinlerden gelen görüşlerle birleştirildiği diğer konularda da geçerlidir. Yüksek lisans programının amacı, öğrencilerin daha iyi, daha yetenekli avukatlar yetiştirme hedefi ile pratikte işlev gördüğü şekilde hukukun anlaşılmasını sağlamaktır. Öğrenci, akademik yıl boyunca birkaç bildiri yazacak ve sözlü sunumlar hazırlayacaktır.

Kariyer olasılıkları

Bu multidisipliner yüksek lisans programını iyi nedenlerle sunuyoruz. Ortaklarımız - hukuk firmaları ve finansal kurumlar - bize zaman zaman tekrar yasal değil, aynı zamanda finansal ve psikolojik bilginin de bugünün avukatının araç setinde olması gerektiğini söylüyorlar. Akılda tutulması: Bu kurumlar bir nedenle yüksek lisans programımızın ortağı haline gelmiştir. Eğittiğimiz insanlara ihtiyaçları var.

Bu uluslararası bir trend. Örneğin, finansal düzenlemelerin finansal krizleri neden engellemediğini merak eden sadece Hollanda Merkez Bankası değil; sıkı “kültür” in, ya düzenlemenin etkinliğini zayıflatmakta ya da arttırmakta önemli bir faktör olduğu düşüncesi uluslararası alanda giderek daha fazla benimsenmektedir.

Bu nedenle, Hollandalı öğrenciler veya yurtdışından gelenler olsun, Yüksek Lisans programını başarıyla tamamlayanlar çok çeşitli kariyer seçenekleri vardır. Profesyonel iş avukatları, şirketler için resmi hukuk danışmanları, devlet memurları, şirket yöneticileri, uluslararası (hükümetler arası) bir organizasyon için hukukçular olarak çalışabilirler.

Neden VU Amsterdam ?

Son on yılda, Hollanda'nın en büyük uluslararası firmalarının tümü 'Amsterdam Zuidas' adlı bir alana taşındı. VU-University, bu bölgenin tam kalbinde yer almaktadır. Öğretim üyelerimize beş dakikalık yürüme mesafesinde üst düzey yasal faaliyetin yoğunluğu muhtemelen benzeri görülmemiştir - bir hukuk fakültesi daha iyi komşulara sahip olamaz. Bu fırsatı iki elle de ele geçirdik. Ve sadece hukuk firmaları değil: önde gelen bankalar, sigorta şirketleri ve düzenleyiciler de bize katıldı.

Öğrencilerimiz, bir gerçeği çok iyi biliyoruz. Yüksek lisans programlarımızın yüksek düzeyinde, yasa bağlamından ayrı tutularak anlaşılamaz. Ortaklıklar, ihtiyacınız olan geniş görüşü sunar.

Dahası, Amsterdam Avrupa'nın diğer önemli başkentlerine açılan kapıdır ve öğrenciler hızlı trenle örneğin Brüksel, Paris, Londra veya Berlin'e kolayca seyahat edebilirler. Bu, gerçek bir uluslararası iş ortamının bulunduğu bölgede benzersiz bir çalışma deneyimi sunuyor.

Son fakat en az değil: Amsterdam, zamanınızı geçirmek için iyi bir yer! UNESCO Dünya Mirası listesine Amsterdam'ın on yedinci yüzyıl kanalları eklenmiştir. Kentin ana kanallarının etrafındaki alan - Singel, Herengracht, Keizersgracht ve Prinsensgracht - şehir planlama ve mimarisinin uluslararası bir simgesidir. Öğrenci hayatı istediğiniz gibi canlı ve zengindir. Müzeler ve kültürel yaşam dünya standartlarındadır. Harcanan her ücretsiz saat size uzun süreli anılar sağlayacaktır.

Kabul şartları

Bu Yüksek Lisans seçicidir ve sadece sınırlı sayıda öğrenciye açıktır. Kabul Kurulu liyakat seçer.

Dikkate alınacak faktörler:

 • Genel not ortalaması en az 3.25 veya genel not ortalaması en az B veya 7.2
 • yetenek ve motivasyon
 • Araştırma yöntem ve tekniklerinde uzmanlık
 • ilgili ders dışı akademik ve / veya iş tecrübesi
 • İngilizce dilinde yeterli derecede yetkin (ayrıntılar için dil gereksinimlerine bakın)

Seçim için ana odak noktası GPA ve araştırma yöntem ve tekniklerinde yeterlilik, diğer kriterler eşit öneme sahip.

Lisans Derecesi veya Hukukta eşdeğer bir derece ile başvuruda bulunabilirler (LLB).

Böyle bir dereceye sahip olmayan, ancak hukuk alanında önemli deneyime sahip olan başvuru sahiplerinin, sağlam bir akademik geçmişe sahip olmaları koşuluyla, başvuruda bulunmaları teşvik edilmektedir.

Lisans eğitiminiz İngiltere Naric karşılaştırma sistemi ve gerekirse Nuffic karşılaştırma ve doğrulama programları ile karşılaştırılır ve değerlenir. Özellikle AB üyesi olmayan ülkelerden gelen öğrenciler, ilgili bir Lisans derecesinin bu Yüksek Lisans programına girmek için yeterli olamayacağı ve başvurusunun reddedilmesine neden olabileceği ihtimalini dikkate almalıdır.

Uluslararası Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'nden hukuk derecesine kabul edilemez. Fakülte IBL Yüksek Lisans için bir premaster sunmuyor.

Sadece hukuk alanında önemli bir deneyime sahipseniz ve bunu belgesel kanıtlarla gösterebiliyorsanız, Hukuk dışındaki bir akademik lisans derecesine başvurabilirsiniz.

Önceki eğitiminiz İngiltere Naric karşılaştırma sistemi ile ve gerekirse Nuffic karşılaştırma ve doğrulama programları ile karşılaştırılır ve değerlenir.

Uygulamalı Bilimler Üniversitesinden bir dereceye kadar kabul edilemez. Fakülte IBL Yüksek Lisans için bir premaster sunmuyor.

Yüksek Lisans Uluslararası Ticaret Hukuku için ingilizce asgari C1 yeterlilik gereklidir. Bu şart, programın başlamasından iki yıldan daha uzun bir süre önce olmazsa, başvuru sahibi aşağıdaki sınavlardan birini en azından belirtilen puanlarla başarıyla tamamlamıştır:

 • IELTS: minimum toplam puan ≥ 7.0, test bölümü başına minimum puan: 6.5
 • TOEFL kağıt bazlı sınavı: 600
 • TOEFL PBT: minimum toplam puan 68, test bölümü başına minimum puan: 22
 • TOEFL iBT (internet tabanlı test): minimum toplam puan ≥ 100, sınav bölümünün minimum puanı: 22
 • C1 Gelişmiş (eskiden Cambridge Gelişmiş İngilizce): minimum puan B
 • C2 Yeterliliği (eski adıyla Cambridge English: Proficiency): en az C puanı

Muafiyet öğrencilere verilir:

 • Ortaöğrenimini veya akademik derecesini Hollanda, İngiltere, İrlanda, Kanada, ABD, Yeni Zelanda veya Avustralya'da tamamlamış; veya
 • İngilizce dilinde “uluslararası lisans diploması” diplomasına sahip olmak; veya
 • AB’de akredite İngilizce öğretimli bir programda Lisans veya Yüksek Lisans derecesi kazanmış olmak.

İngilizce yeterlilik belgesi, son başvuru tarihinden sonra sunulabilir, ancak program başlamadan önce fakülte tarafından alınmış olmalıdır. Yukarıda belirtilen şartnamelere uyan bir İngilizce yeterlilik sınavı veya feragatname olmadan programı başlatamazsınız.

Uygulama

Uluslararası bir diploma ile başvuru 1 Ekim'den itibaren mümkündür. Son başvuru tarihi:

VU burslarından birine başvuran uluslararası öğrenciler için 1 Şubat
AB üyesi olmayan AEA ülkelerinden uluslararası derece sahipleri için 1 Nisan
AB / EAA ülkelerinden derece sahipleri için 1 Temmuz

Üniversite konaklama başvurusu yapan uluslararası öğrencilere 1 Nisan'dan önce başvurmaları şiddetle tavsiye edilir.

Uygulama adımları

 1. Studielink ile kayıt olun.
 2. Kaydolduktan sonra VUnet için giriş bilgilerini alacaksınız.
 3. Aşağıdaki başvuru belgelerini VUnet ile yükleyin (tercihen PDF formatında):
  1. akademik derecenin onaylı bir kopyası veya henüz mezun olmamışsanız: beklenen mezuniyet tarihiyle ev üniversitenizden beyan;
  2. şimdiye kadar elde edilen notların İngilizce onaylı transkript;
  3. özgeçmiş;
  4. programa katılmak isteme nedenlerinizi açıklayan motivasyon mektubu;
  5. İngilizce akademik yazının kanıtı:
   • akademik dereceniz için final ödev veya tez (alıntı, azami 3 sayfa);
   • İngilizce tezi yoksa: alternatif olarak 3-5 sayfalık herhangi bir akademik yazı;
   • İngilizce akademik yazı yok ise: İngilizce bibliyografya da dahil olmak üzere akademik bir makalenin 3-5 sayfasını yazınız.
    Lütfen başvuru belgelerini intihal için kontrol ettiğimizi unutmayın.
  6. Akademik hakemlerden 2 tavsiye mektubu (mümkünse adayın sıralaması dahil); VUnet’e yüklenen dijital kopyaları tercih ediyoruz, ancak hakemler referanslarını doğrudan masters.law@vu.nl adresine gönderebilir;
  7. pasaport kopyası ve oturma izninin kopyası (varsa);
  8. isteğe bağlı: tamamlanan ilgili derslerin ders tanımları;
  9. isteğe bağlı: literatür listesi veya çalışmalarınız sırasında kullanılan ilgili kitapların ve makalelerin kaynakçaları).

   Başvuru kurulu, başvurunuzu gözden geçirmek için gerekli görüldüğü takdirde daha sonraki bir aşamada ek belgeler isteyebilir.

 4. Size uygunsa: İngilizce dil sınavı puanını masters.law@vu.nl adresine gönderin. Bu daha sonraki bir aşamada gönderilebilir (ayrıntılar için Dil gereksinimleri bölümüne bakınız).
 5. Gerekli tüm başvuru evrakları elinize ulaşır ulaşmaz, dosya belgeniz Kabul kuruluna sunulur. Son başvuru tarihine kadar dosyalarınızın eksiksiz olması gerektiğini lütfen unutmayın! Eksik dosyalar dikkate alınamaz.
 6. Kabul Kurulu ayda bir karar alır.
 7. Eğer kabul edildiyseniz: başvurunuzu sonlandırın.

Yaz boyunca programın başlangıcı ile ilgili pratik bilgiler alacaksınız.

Genel bakış Uluslararası Ticaret Hukuku: Finans ve Davranış.

 • Öğretim Dili: İngilizce
 • Süre: 2 yıl
 • Son başvuru tarihi: Hollandalı ve AB öğrencileri için 1 Haziran. AB üyesi olmayan öğrenciler için 1 Nisan.
 • Başlangıç tarihi: 1 Eylül
 • Eğitim şekli: Tam gün
 • İlgi alanı: Ekonomi, İşletme ve Hukuk
Son Güncelleme Nis 2020

Okul Hakkında

Vrije Universiteit Amsterdam is an internationally renowned research university founded in 1880. The university offers over 150 English taught programmes at Bachelor’s, Master’s and PhD level to over ... Devamını oku

Vrije Universiteit Amsterdam is an internationally renowned research university founded in 1880. The university offers over 150 English taught programmes at Bachelor’s, Master’s and PhD level to over 26,000 students from all over the world. Students and staff of 122 nationalities create a dynamic international academic community. The University distinguishes itself in research and education through four interdisciplinary themes: Human Health and Life Sciences, Science for Sustainability, Connected World and Governance for Society. Curious about student life at VU Amsterdam? Click here to ask our International Student Ambassadors. Daha Az