Uluslararası İnsan Hakları Hukukunda LLM

Genel

Program açıklaması

Silahlı bir çatışma sırasında bir keskin nişancı kuleye saklanırsa bir kilise saldırıya uğrayabilir mi? Polonya vatandaşlığına sahip olmak, bir Tayland hapishanesinde işkence görmek, hangi haklara sahipsin? Onları nasıl çağırırsın?

Bu programda, uluslararası düzeyde insan hakları alanında değil, aynı zamanda uluslararası insancıl hukuk ve diğer ilgili (uluslararası) hukuk alanlarında da eğitim alacaksınız. Farklı sistemler hakkında ve bu sistemlerde ve farklı ülkelerde insan haklarının nasıl yorumlandığını öğreneceksiniz.

Bu programı neden Groningen'de öğrenmelisiniz?

Bu program insan haklarına geniş bir yaklaşım sunmaktadır. Bu nedenle, en geniş anlamda bir uzmanlıktır: insan haklarının tüm yönlerini ve etrafını kapsar. Bu, öğrencilere insan haklarının işleyeceği bir bağlam sağlayacaktır.

program

Yıl 1

Öğrenciler dört zorunlu derse ve bu programın zorunlu seminerine ek olarak iki seçmeli zorunlu derse katılmak zorunda kalacaklar. Tüm ustalar gibi, bu program 18 ECTS değerinde bir yüksek lisans tezi yazarak da sonuçlandırılır.

Dersler

 • Uluslararası İnsan Hakları Hukuku (6 EC)
 • Uluslararası Kurumsal Hukuk (6 EC)
 • Seminer İnsan Hakları (6 EC)
 • Uluslararası Ceza Mahkemeleri ve Mahkemeleri (6 EC)
 • Uluslararası Sağlık Hukuku (6 EC)
 • Uluslararası İnsancıl Hukuk (6 EC, isteğe bağlı)
 • Mülteci ve İltica Kanunu (6 EC, isteğe bağlı)
 • Yüksek lisans tezi (18 EC)
 • Avrupa İnsan Hakları Kanunu (6 EC, isteğe bağlı)
 • Uluslararası Suçlar (6 EC, isteğe bağlı)

Yurt dışında okumak

 • Yurt dışı eğitim isteğe bağlıdır

Giriş koşulları

Kabul şartları

Belirli gereksinimler Daha fazla bilgi
not ortalaması Kabul Kurulu'na transkript ve diploma vermenin yanı sıra, öğrenciler 7/10'lik bir eşdeğer asgari not ortalamasına (Sınıf Puanı Ortalama) sahip olmalı (Hollandaca not ölçeği).
asgari bilgi Temel uluslararası hukuk hukuku bilgisi, bazı temel insan hakları hukuku ve Avrupa hukuku temel bilgisi dahil olmak üzere, Uluslararası Kamu Hukuku dersiyle aynı düzeyde
dil testi

Anadili İngilizce olan kişiler, yeterlilik kanıtı sağlamaktan muafiyet isteyebilir. Aksi takdirde, İngilizce dil yeterliliğinin kanıtını vermeniz gerekecektir:

 • TOEFL: 100 (tüm bölümlerin en az 21 olması gerekir; yazı bölümünün en az 23 olması gerekir)
 • IELTS: 7 (tüm bölümlerin en az 6.0 olması; yazı bölümünün en az 6.5 olması gerekir)
 • Cambridge C2 Yeterliliği (CPE, Cambridge'de İngilizce Yeterlik Sertifikası);
 • Cambridge C1 Advanced (CAE, Cambridge İleri Düzey İngilizce Sertifikası)
 • Hollandalı bir araştırma üniversitesinde İngilizce öğretimi lisans programı alan / tamamlayan adaylar İngilizce yeterlilik sınavına girmekten muaf olabilir.

Test puanları iki yıldan eski olamaz.

önceki eğitim LLB veya eşdeğeri
referans mektubu Adaylar, akademik kayıtları hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olan bir akademik hakemden bir referans mektubu sağlamalıdır.
yazılmış istek Başvuru sahipleri bir motivasyon mektubu göndermelidir (en fazla 650 kelime). Mektup başvuru sahipleri tarafından yazılmalıdır; (resmi) bir çeviri sunmasına izin verilmemektedir.
diğer giriş şartları Özgeçmiş

Son başvuru tarihi

Öğrenci tipi Son tarih Kursu başlatmak
Hollandalı öğrenciler 01 Mayıs 2020 01 Eylül 2020
AB / AÇA öğrencileri 01 Mayıs 2020 01 Eylül 2020
AB üyesi olmayan / AÇA öğrencileri 01 Mayıs 2020 01 Eylül 2020

Öğrenim ücretleri

milliyet Yıl ücret Program formu
AB / AEA 2019-2020 2083 € tam zamanlı
AB dışı / EEA 2019-2020 14650 € tam zamanlı
AB / AEA 2020-2021 2143 € tam zamanlı

İş imkanları

Devlet kurumlarında ve bakanlıklarda, hükümetlerarası kuruluşlarda, sivil toplum kuruluşlarında, uluslararası faaliyet gösteren işletmelerde ve akademik kurumlarda insan hakları atamalarında (yasal) bir kariyer.

Araştırma

Fakülte araştırması, fakültenin tüm bölümlerinin katıldığı Groningen Hukuk ve Yönetişim Merkezi çatısı altında gerçekleştirilir. Mümkün olan her yerde öğretmenler bu araştırmayı öğretilen derslerde kullanacak ve dahil edecektir. Uluslararası İnsan Hakları Hukuku programındaki personel, Global Sağlık Hukuku Groningen Araştırma Merkezi'nde de faaliyet göstermektedir.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The University of Groningen has a rich academic tradition dating back to 1614. From this tradition arose the first female student and the first female lecturer in the Netherlands, the first Dutch astr ... Devamını oku

The University of Groningen has a rich academic tradition dating back to 1614. From this tradition arose the first female student and the first female lecturer in the Netherlands, the first Dutch astronaut and the first president of the European Central Bank. Geographically, the University is rooted in the Northern part of the Netherlands, a region very close to its heart. Daha Az
Groningen , Leeuwarden + 1 Daha fazla Daha az