Uluslararası Bankacılık Hukukunda LLM

Genel

Program açıklaması

Program Açıklaması

Küresel finansın temelini oluşturan yasal ve düzenleyici altyapı ve temel teorik kavramlar, 2008'den bu yana temel değişikliklere uğramıştır. Bu durum, finansal finans teorisi ve pratiği ile küresel finansın işleyişi üzerinde derin bir etki yaratmıştır.

Sürekli gelişen finans uygulamalarından teknolojinin etkisine ve karmaşık bir düzenleyici altyapıya kadar uzanan bu gelişmeler, küresel bankacılık ve finans alanında daha geniş alanlarda çalışmak isteyenlere endüstri liderleri ya da politika yapıcılar olarak zorlu bir ortam yarattı. düzenleyiciler.

Günümüzün küresel pazarlarında başarılı bir kariyer, karmaşık ve sofistike küresel ve yerel finans yasaları, düzenlemeleri ve uygulamaları hakkında kapsamlı ve derinlemesine bilgi gerektirir. Bu beceri, kapsamlı bir çalışma olmadan ve finansal teknolojinin yıkıcı etkisine uzanan küresel finansın işleyişini destekleyen ekonomik ve düzenleyici kuramların sağlam bir anlayışı olmadan geliştirilemez.

Bu program, yasal, muhasebe ve bankacılık sektörlerinde başarılı bir kariyer peşinde olanlar için veya düzenleyici otoriteler, merkez bankaları ve diğer kamu sektörü kuruluşları ile çalışmak isteyen kişiler için idealdir. Mezunlar kendilerini bankacılık hukuku ve finansının daha geniş alanında yüksek vasıflı uzmanlar ve geleceğin liderleri olarak konumlandırırlar.

Program yapısı

Edinburgh'un güçlü hukuk ve finans uzmanlığına dayanarak, önde gelen uluslararası uzmanlar tarafından verilen bu program, uluslararası bankacılık ve kurumsal finans hukukunun ve uygulamasının ve küresel finans yönetmeliğinin yasal ve ekonomik yönleri hakkında disiplinler arası bir çalışma sunmaktadır.

Önceki öğrenciler, daha önce Avrupa Bankacılık Otoritesi Başkanları ve İhtiyati Düzenleme Kurumu olmak üzere üst düzey düzenleyicilerden, saygın hukuk profesörlerine ve seçkin ekonomistlere kadar, yüksek profilli konuşmacılardan konuk konuşmalara katılma fırsatı buldular.

Program üzerinde duruluyor:

 • Birleşik Krallık, AB, ABD ve Asya'da uluslararası finansmanın temelini oluşturan düzenleyici politika ve yapıların disiplinler arası analizi;
 • özel bankacılık altyapısının ve küresel bankacılığın ve özellikle uluslararası finansal işlemlerin desteklenmesi için gerekli belgelerin oynadığı kilit rol; ve
 • sınır ötesi bankacılık ve kurumsal finansman işlemlerinin yapılandırılmasında avukatların rolleri.

Öngörülemeyen durumlar veya belirli kurslar için talep yetersizliği nedeniyle, ilan edilen tüm derslerin akademik yılın başlangıcına gelemeyeceğini lütfen unutmayın.

Kariyer fırsatları

Geçmiş mezunlar, büyük küresel bankalar, küresel hukuk firmaları, düzenleyici kurumlar, merkez bankaları, özel sektör danışmanlık firmaları, FinTech operatörleri, girişim sermayesi ve özel sermaye şirketleri, varlık yönetimi şirketleri, uyum ve muhasebe firmaları ile önceden var olan kariyerlere katıldılar. ve diğer kamu ve özel sektör kuruluşları.

Giriş koşulları

Yasa, finans, muhasebe, yönetim veya iş çalışmalarında asgari BK 2: 1 onur derecesi veya uluslararası eşdeğeri.

Aynı zamanda, yüksek seviye bir çalışma ya da hukuk ve finansal düzenleme konularını deneyimleyebildikleri takdirde, başka bir konuda bir Birleşik Krallık 2: 1 veya uluslararası eşdeğeri olan adayları da ele alacağız.

Diğer nitelikleriniz ve mesleki deneyiminiz de başvurunuzun bir parçası olarak kabul edilecektir.

Bu programa giriş rekabetçi. Değerlendirilmesi gereken asgari gereklilikleri karşılamak, bir çalışma teklifini garanti etmez.

İngilizce dil gereksinimleri

Tüm adayların İngilizce dil becerilerinin kanıtı olarak aşağıdaki özelliklerden birine sahip olmaları gerekir:

 • İngiltere vizesiz ve göçmenlik tarafından tanımlanan, çoğunluk İngilizce konuşulan bir ülkede İngilizce olarak öğretilen ve değerlendirilen bir lisans veya yüksek lisans

  • UKVI çoğunluk İngilizce konuşulan ülkeler listesidir
 • IELTS: toplam 7.0 (her modülde en az 6.5)
 • TOEFL-iBT: toplam 100 (her modülde en az 23)
 • PTE (A): toplam 67 ("İletişim Becerileri" bölümlerinin her birinde en az 61 kişi)
 • CAE ve CPE: toplam 185 (her modülde en az 176)
 • Trinity İMKB: ISE III, dört bileşenin hepsinde bir geçiş

İngilizce olarak öğretilen ve değerlendirilen dereceler, lisans programınızın başında en fazla üç yaşında olmalıdır. Lisans testleriniz lisans programınızın başında en fazla iki yaşında olmalıdır.

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

Renowned for our international and interdisciplinary outlook, we have been at the heart of legal education and research for more than 300 years.

Renowned for our international and interdisciplinary outlook, we have been at the heart of legal education and research for more than 300 years. Daha Az
Edinburg , İngiltere'de Çevrimiçi + 1 Daha fazla Daha az