Uluslararası Bankacılık ve Finans Hukuku Yüksek Lisans Programı

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Bu, bankacılık ve finans hukuku alanında kapsamlı bir lisansüstü eğitim paketi sağlayan özgün bir programdır.

Program, İngiltere'de finansal ve sermaye piyasalarını düzenleyen yasal kurallarla ve aynı zamanda küresel düzeyde bilgi ve beceri geliştirmenizi sağlayacaktır. Bankaların ve diğer finansal kurumların faaliyet gösterdiği uluslararası yasal düzenlemeler çerçevelerinin yanı sıra uluslararası sendikasyon kredileri için yasal çerçeve, tahvil ihracı, teminatlı kredi ve iflas gibi ticari mali konular hakkında bilgi edinme fırsatı sağlayacaktır.

Bankacılık ve finans hukukunun karmaşık kurallarını yeni problemlere, gerçek dünyaya ve varsayımsal senaryolara göre inceleyip uygulayacaksınız.

Araştırma ve profesyonel anlayış

LLM Uluslararası Bankacılık ve Finans Hukuku, Dinamik İş Hukuku ve Uygulama Merkezi içerisinde, önde gelen bir araştırma liderli üniversitenin sunduğu tüm imkanlarla sunulmaktadır. Bu, aktarılabilir becerileri geliştiren ve yasanın daha geniş dünyadaki etkileri hakkında bilginizi geliştiren müfredat dışı etkinlikler için fırsatları da içerir.

İş Hukuku ve Uygulama Merkezi, üyeleri arasında uygulayıcıları içeren Danışma Kurulu aracılığıyla, iş dünyasıyla bağlantı kurarak birçok alanda geniş bir tecrübe ve uzmanlık sunar. Endüstri ve profesyonel konuşmacılar düzenli olarak katılmaya teşvik ettiğiniz konferans ve seminer etkinliklerine katılırlar.

Merkez, üyeleri arasında uluslararası üne sahip araştırmacılar içerir ve bir dizi öğretim elemanı hukuk mesleğinde niteliklidir.

Kurs içeriği

Yıl boyunca incelenen zorunlu modüller size aşağıdakileri yapma fırsatı verecektir:

 • Modern bankacılık krizlerinin katalizörlerini ve sonuçlarını keşfedin.
 • Bankacılık denetimine uluslararası yaklaşımları incelemek.
 • Bankaların düzenlenmesinde yer alan yasal süreci keşfedin.
 • Sendikasyon kredisi ve uluslararası sermaye piyasalarına tahvil ihracı çalışmalarını inceleyin.

Bütün bu konular uluslararası bir bakış açısıyla incelenecek ve sadece İngiliz hukukuna odaklanmayacak. Bu modüller aynı zamanda, tezinde gösterebileceğin yasal araştırma ve yazma becerilerini geliştirmeni sağlayacaktır - seçtiğiniz konuyla ilgili bağımsız bir araştırma.

Ayrıca, Akademik ve Kişisel Gelişim programındaki Desteğimizden de yararlanacaksınız. Bu, ilk yarıyılda öğretilen akademik programınızın yanında çalışır ve özellikle İngiltere ve uluslararası öğrenciler için Okulun başlangıç etkinliklerini ve devam eden akademik beceri desteğini tamamlamak için özel olarak tasarlanmıştır.

İsteğe bağlı modüllerin geniş kapsamlı listesi, ilgilendiğiniz çeşitli ilgili konuları kapsamlı bir şekilde araştırabilmeniz anlamına gelir.

Yarı zamanlı bir öğrenciyseniz, dört zorunlu ders alacaksınız ve ilk yılında iki isteğe bağlı modül seçeceksiniz. Programınızı tamamlamak için zorunlu tez modülünü ve ikinci yılınızdaki iki isteğe bağlı modülü alacaksınız.

Ders yapısı

Aşağıda gösterilen liste çalışılan tipik modülleri / bileşenleri temsil eder ve zaman zaman değişebilir.

Modüller

Yıl 1

Zorunlu modüller

 • İflas Hukuku
 • Uluslararası Bankacılık Kanunu: Düzenleyici Çerçeve
 • Uluslararası Bankacılık Hukuku: Sermaye Piyasaları ve Krediler
 • Lisansüstü Hukuksal Araştırma Becerileri
 • Tez

İsteğe bağlı modüller (aşağıda gösterilen tipik seçeneklerin seçimi)

Aşağıdan 60 kredi seçeceksiniz:

 • Mali Suç
 • Siberlaw: Siber Uzay Yönetmeliği
 • Uluslararası E-Ticaret Hukuku
 • Alternatif Uyuşmazlık Çözümü
 • Uluslararası Rekabet Hukuku
 • İşbirliği hukuku
 • Şirketler Finansmanı ve Menkul Kıymetler Hukuku
 • Kurumsal Sosyal Sorumluluk
 • İşletme Yönetmeliği Kanunu ve Ekonomisi
 • Uluslararası Kurumsal Yönetim
 • Uluslararası Kredi ve Güvenlik Kanunu
 • Uluslararası Finansal Hukukun İlkeleri
 • Uluslararası Ticaret Finansmanı Kanunu
 • Uluslararası Satış Hukuku
 • Uluslararası Vergi Hukuku ve Politikası
 • Uluslararası Yabancı Yatırım Hukuku
 • Dünya Ticaret Örgütü Kanunu
 • Ticari Markalar, Coğrafi İşaretler, Tasarımlar ve Ticari Sırlar
 • Uluslararası Ekonomi Hukuku
 • Ticari İşlemlerde Hukuk Çatışması

125925_54e3dd4b4f52ac14f6da8c7dda7930791c3bd8e2554c704c722c7cd2914ec15a_1280.jpgjessica45 / Stardoll

Öğrenme ve öğretme

Zorunlu ve isteğe bağlı modüllerimiz, modüle bağlı olarak daha küçük grup seminerleri ve dersleriyle verilmektedir. Tüm öğrenciler, ilk yarıyılda akademik beceri eğitimi almak için haftalık olarak toplanırlar. Tez desteği, iki grup oturumu, bir dizi birebir toplantı ve taslak çalışması hakkında yorum yoluyla sağlanmaktadır.

Bağımsız çalışma, bu programın bir parçasıdır - sadece derslere hazırlık yapmak için değil, araştırma ve diğer kritik beceriler geliştirmek.

değerlendirme

Değerlendirme çeşitli yöntemlerle yapılır, ancak öncelikle her modülün sonunda 4.500 kelimeye kadar bir kompozisyonun yazılmasını içerir. Tezinizi, 15.000 kelimeye kadar yazılı bir eser sunmanızla değerlendiriyoruz.

Giriş koşulları

İlgili alanda 2: 1 (Hons) ile lisans derecesi.

İngilizce dil gereksinimleri

IELTS 6.5 genel olarak, herhangi bir bileşende 6.0'dan az olmamalıdır.

İngilizceni geliştir

Bu program için İngilizce dil gereksinimlerini karşılamayan uluslararası öğrenciler, İngilizce dil seviyenizi geliştirmeye yardımcı olmak için lisans öncesi İngilizce kursumuza katılabilirler.

Bu pre-sessional ders lisans programınıza bir ilerleme yolu ile tasarlanmıştır ve konu alanınızın bağlamında akademik İngilizce öğreneceksiniz.

Nasıl başvurulur?

Son başvuru tarihi:

 • İngiltere / AB öğrencileri: 31 Temmuz
 • Uluslararası öğrenciler: 30 Haziran

Finansman başvurusu yapmak istiyorsanız, herhangi bir özel burs bitim tarihinden en az bir ay önce, seçtiğiniz kurs için bir yer için başvuruda bulunmalısınız.

harç

En son ücret bilgileri için web sitemize bakın.

Burslar ve mali destek

Yeteneğiniz ve aracınız varsa, finansal koşullarınız ne olursa olsun bizimle çalışabilmenizi istiyoruz. Öğrencilerden üniversiteden ve hükümetten borçlar ve geri ödemesiz bağışlar şeklinde yardımlar olabilir.

Hukuk Fakültesi genellikle her yıl birkaç burs sunmaktadır.

Kariyer fırsatları

Uluslararası Bankacılık ve Finans programı, mezunların uluslararası bankacılık ve finans hukukundaki gelişmeleri anlama, analiz etme ve bunlara cevap verme becerisi üzerine başarının üzerine kurulu olduğu kariyerleri takip etmelerini sağlar. Yeni mezunlar Pinsent Masonlar, Fidelity International, KPMG, Alpha FMC ve daha fazlası gibi kuruluşlarda başarılı kariyerlere devam etti.

Program ayrıca daha fazla araştırma projeleri için bir basamak taşı sağlar. Doktora öğrencileri olarak bir araştırma kariyerine devam etmek için öğrencilerimizden bazıları bizimle kalmayı tercih ediyor.

Kariyer desteği

Hukuk Fakültesi, okulun Özel İstihdam Görevlileri aracılığıyla kariyer ve kişisel gelişim desteği sunmaktadır. Kariyer özlemlerinizi görüşmek ve zamanınızı en iyi şekilde nasıl kullanmanız konusunda öneride bulunmak için yıl boyunca İstihdam Görevlilerimizle birebir randevular alabilirsiniz.

Okul ayrıca, yıl boyunca bir dizi topluluk katılımı (profesyonel bono) ve iş deneyimi fırsatları, kariyer geliştirme atölyeleri, konuk konuşmacı etkinlikleri ve kariyer fuarları düzenlemektedir. Bu fırsatlar yeni beceriler geliştirmenize, kariyer olanaklarınızı geliştirmenize ve potansiyel işverenlerle ağ kurmanıza olanak sağlayacaktır.

Okula özgü kariyer desteğinin yanı sıra, Üniversitenin ödüllü Kariyer Merkezine de erişebileceksiniz. Kariyer Merkezi birebir randevular, kendi işinizi kurma konusunda tavsiyeler, kariyer etkinlikleri, mentorluk planları ve özgeçmişiniz, başvurularınız ve röportajlarınızla destek sunar.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Our wide range of research-informed courses encompass undergraduate, taught postgraduate and research degree programmes, as well as online and professional development courses.

Our wide range of research-informed courses encompass undergraduate, taught postgraduate and research degree programmes, as well as online and professional development courses. Daha Az