Uluslararası Ekonomi Hukukunda LLM

Genel

Program açıklaması

Program Açıklaması

İkinci Dünya Savaşı'nın ardından Bretton Woods Sisteminin kurulmasından bu yana, uluslararası ekonomik ilişkilerin karşılıklı bağımlılık ve bütünleşme yolunda olağanüstü bir gelişimini gördük. Ekonomik küreselleşme olarak bilinen bu süreç üzerine tartışmalar yaygındır.

Bu program, dünya ekonomisinin küreselleşmesinden kaynaklanan önemli yasal ve politik konuların yanı sıra, uluslararası ekonomik sistemin kurumları, kuralları ve ilkeleri hakkında derinlemesine bilgi ve eleştirel bir anlayış sağlamayı amaçlamaktadır.

Program yapısı, kişisel ilgi alanlarınıza ve gelecekteki kariyer planlarınıza bağlı olarak, seçmeli derslerin bireysel olarak seçilmesine izin verirken, zorunlu dersler yoluyla uluslararası ekonomi hukukunun ana dallarının kapsamlı bir şekilde anlaşılmasını ve kritik bir şekilde anlaşılmasını sağlamak için tasarlanmıştır.

Program yapısı

Bu programdaki zorunlu dersler, uluslararası ekonomi hukukunun temel dallarını kapsamlı bir bilgi ve eleştirel bir anlayış kazanmanızı sağlar. Çok çeşitli kurslar, programı özel ilgi alanlarınıza ve kariyer planlarınıza göre uyarlama fırsatı sunar.

180 kredilik bir çalışmayı tamamlamanız gerekmektedir - zorunlu doktora 60 kredilik ders alınmış ve kalan 120 kredilik dersler alınmıştır.

Edinburgh Hukuk Fakültesi akademik topluluğunun üyeleri ve deneyimli hukuk ve endüstri pratisyenleri tarafından yönetilen bu kurslarda bir dizi öğretme stili deneyimleyeceksiniz.

Gerekli materyalleri okuyarak ve tartışılacak konulara da yansıyarak önceden hazırlanmanız ve derslere katılımınız değerlendirilecektir.

Tezi için rehberlik ve destek beklediğiniz bir danışmanınız olacak, ancak tezin amacı bağımsız olarak bir araştırma ve analiz parçası tasarlamanıza ve yürütmenize izin vermektir.

Öngörülemeyen durumlar veya belirli kurslar için talep yetersizliği nedeniyle, ilan edilen tüm derslerin akademik yılın başlangıcına gelemeyeceğini lütfen unutmayın.

Öğrenme çıktıları

Bu program, uluslararası ekonomik ilişkiler ve Birleşmiş Milletler, Dünya Ticaret Örgütü, Dünya Bankası ve Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı tarafından sürmekte olan kalkınmaya ilişkin yasa, kurumlar ve politikanın daha iyi anlaşılmasını sağlamak için tasarlanmıştır.

Kariyer fırsatları

Bu program, hukuk şirketlerinde veya barda uluslararası hukukun profesyonel olarak uygulanmasını isteyen profesyonel nitelikli avukatlar veya dışişleri bakanlıklarında, diğer devlet dairelerinde, uluslararası kuruluşlarda veya STK'larda yasal danışman olarak kullanılabilir. Diplomasi veya uluslararası ilişkilerde kariyer geliştirmek isteyen herkes için de bir değer olabilir. Son mezunlar şimdi avukat, avukat, paralegal, vergi danışmanı ve hukuk analisti olarak çalışmaktadır.

Giriş koşulları

Bir İngiltere 2: 1 onur derecesi veya uluslararası eşdeğeri, yasada.

Ayrıca bir sosyal bilimler alanında İngiltere 2: 1 onur derecesi veya uluslararası eşdeğerini de düşünebiliriz.

İngilizce dil gereksinimleri

Tüm adayların İngilizce dil becerilerinin kanıtı olarak aşağıdaki özelliklerden birine sahip olmaları gerekir:

  • İngiltere vizesiz ve göçmenlik tarafından tanımlanan, çoğunluk İngilizce konuşulan bir ülkede İngilizce olarak öğretilen ve değerlendirilen bir lisans veya yüksek lisans
  • IELTS: toplam 7.0 (her modülde en az 6.5)
  • TOEFL-iBT: toplam 100 (her modülde en az 23)
  • PTE (A): toplam 67 ("İletişim Becerileri" bölümlerinin her birinde en az 61 kişi)
  • CAE ve CPE: toplam 185 (her modülde en az 176)
  • Trinity İMKB: ISE III, dört bileşenin hepsinde bir geçiş

İngilizce olarak öğretilen ve değerlendirilen dereceler, lisans programınızın başında en fazla üç yaşında olmalıdır. Lisans testleriniz lisans programınızın başında en fazla iki yaşında olmalıdır.

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

Renowned for our international and interdisciplinary outlook, we have been at the heart of legal education and research for more than 300 years.

Renowned for our international and interdisciplinary outlook, we have been at the heart of legal education and research for more than 300 years. Daha Az
Edinburg , İngiltere'de Çevrimiçi + 1 Daha fazla Daha az