Uluslararası Ekonomik Hukukta LLM (LL.M.)

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Bir Bakışta

 • Kazanılan Derece: Lüneburg Leuphana Üniversitesi ve Glasgow Üniversitesi veya Batı Hint Adaları Üniversitesi'nden Yüksek Lisans (Yüksek Lisans) derecesi
 • Başvuru dönemi: 1 Nisan - 1 Haziran.
 • Program tipi: Tematik alaka düzeyi
 • Başlangıç tarihi: Her kış dönemi, Ekim
 • Kapsam: 120 AKTS
 • Süre: 4 dönem
 • Dil ingilizce
 • Yer: Lüneburg ve Glasgow veya Bridgetown
 • Katkı: yılda: 720 EUR * Lüneburg Leuphana Üniversitesi'nde
 • Ücretler: yıllık: 7.000 GBP (AB) * / 15.500 GBP (AB dışı) * Glasgow Üniversitesi'nde veya 10.000 USD West Indies Üniversitesi'nde
  * değişebilir

İki yıllık LLM çalışma programı Leuphana Almanya'da Lüneburg Üniversitesi ve İskoçya'da Glasgow Üniversitesi veya Barbados Batı Hint Adaları Üniversitesi'nden bir çift derecesi ile uluslararası ekonomik hukuk derinlemesine bir çalışma sunmaktadır.

Fikir ve Amaçlar

Uluslararası Ekonomik Hukuk, ulus ötesi faaliyetlerin çoğunluğu için çok önemlidir. Bu alanda uzman olun!

Bu çift diploma programı tüm dünyadan öğrencileri bir araya getiriyor. Özel ve kamu uluslararası ekonomi hukukunu birleştirir ve bu hukuk alanına bütünsel bir yaklaşım sunar.

Lüneburg'da okuduğunuz ilk yıl boyunca , uluslararası ekonomik hukukun yapıları ve en önemli oyuncularıyla bilimsel olarak nasıl etkileşime gireceğinizi öğreneceksiniz. Glasgow veya Bridgetown'daki ikinci yılınız boyunca Şirketler ve Finans Hukuku, Uluslararası Ticaret Hukuku, Uluslararası Rekabet Hukuku veya Fikri Mülkiyet Hukuku gibi daha spesifik konulara odaklanabilirsiniz .

Zorunlu modüllerin ve seçmeli derslerin karışımı , programın benzersiz bir özelliğidir. Uluslararası ekonomik hukukun farklı alanlarında derinlemesine bilgi edinmenizi, uluslararası ilişkiler ve pazarların işlevleri hakkında temel bir fikri, ayrıca küresel ilişkilerin ve uluslararası ekonomik düzenlemelerin şansını ve risklerini analiz etme becerisini edinmenizi sağlar.

Kendinizi küreselleşmenin yasal zorluklarına hazırlayın!

Program Yapısı

İlk yılı (Ekim - Ağustos) Lüneburg'da , ikinci yılı (Eylül - Ağustos) Glasgow veya Barbados'ta geçireceksiniz.

Lüneburg'da altı zorunlu modülü tamamladınız. Bu modüllerin her biri için on kredi puanı alırsınız: Uluslararası Hukuk, Uluslararası Ekonomik Hukuk, Avrupa Hukuku, Avrupa Ekonomik Hukuku, Uluslararası Özel Hukuk ve Avrupa Özel Hukuku.

Glasgow'da yedi şirketten birini seçebilirsiniz: Şirketler ve Finans Hukuku, Fikri Mülkiyet ve Dijital Ekonomi, Uluslararası Ticaret Hukuku, Uluslararası Rekabet Hukuku ve Politikası, Uluslararası Ekonomik Hukuk, Uluslararası Hukuk veya Uluslararası Hukuk ve Güvenlik.

Bridgetown'da , şirketler hukuku, mali hukuk, fikri mülkiyet hukuku ve uluslararası ticari işlemler hukuku gibi, Şirketler ve Ticaret Hukuku ve Kamu Hukuku alanında geniş bir modül yelpazesinden kurslar seçme olanağına sahipsiniz.

İlk yıl kazanılan konsolide bilgilere ve ikinci yıldaki uzmanlığa dayanarak, öğrenciler yüksek lisans tezlerini yazarak çalışmalarını tamamlarlar .Bu uluslararası programdaki tüm modüller İngilizce'dir. Üç üniversite arasındaki yakın işbirliği, yalnızca mesleki yeterlilikleri değil, aynı zamanda uluslararası ekonomik hukukta büyük önem taşıyan kültürel ve dil becerilerini edinmenizi sağlar.

Kariyer olasılıkları

Çok uluslu şirketlerin yönetim pozisyonlarında veya hem özel sektörde hem de kamu sektöründe danışmanlık pozisyonlarında çalışmak istiyorsanız, bu sizin için ideal bir programdır. Uzmanlık alanınız boyunca kazandığınız disiplinlerarası ve kültürlerarası yetkinliklerin yanı sıra, programın temel alanında kazandığınız uluslararası ekonomik hukukun derin bilgisi nedeniyle bu pozisyonlar için iyi hazırlıklı olacaksınız.

Farklı uzmanlık seçenekleri ayrıca araştırma, öğretim ve yönetimdeki akademik bağlamlarda çeşitli profesyonel alanlara ve kariyerlere vurgu yapılmasına izin verir.

Gereksinimler

Ustalar Programı ya Kanunlar yaparak mezun (Lisans), ağırlıklı olarak yasal bileşenleri ile bir lisans derecesi, Birinci Durum Muayenesi veya uluslararası eşdeğer olan uluslararası ve ulusal hukuk öğrencileri için tasarlanmıştır.

İlk dili İngilizce olmayan adaylar için ödüllü üniversiteler minimum İngilizce Dil yeterlilik seviyesini belirler. Belirtilen tüm İngilizce sınavları, hem AB hem de uluslararası öğrenciler için bu programa kabul için kabul edilebilir:

 • IELTS Academic (Uluslararası İngilizce Dil Test Sistemi): 6,5'ten küçük olmayan en düşük toplam puan 6,5 veya
 • ibTOEFL: 92; 22’den az bir alt test yok, 23’ten az değil
 • CAE (Cambridge İleri İngilizce Sertifikası): En az veya
 • CPE (Cambridge'de İngilizce Yeterlik Sertifikası): Minimum C, veya
 • PTE Academic (İngilizce Kişilik Testi, Akademik test): 68; yazılı olarak en az 60

Lisans derecenizi henüz tamamlamamış olsanız bile bu programa başvurabilirsiniz. Gerekli toplam performansın% 81'inde başarılı bir şekilde tamamlanmış dersleri kanıtlamanız gerekir (çalışma programınıza bağlı olarak toplam 180 kredi puanı veya 210 kredi puanı).

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Leuphana University established Germany’s first public college. Its Graduate School merges the academic demands of masters and doctorates, and its own Professional School offers highly regarded furthe ... Devamını oku

Leuphana University established Germany’s first public college. Its Graduate School merges the academic demands of masters and doctorates, and its own Professional School offers highly regarded further education programmes. Daha Az