Uluslararası Hukuk Çalışmalarında LLM

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Yüksek Lisans of Laws (LLM) programımız size uluslararası bağlamda hukuk hakkında derinlemesine bilgi verir. İnsan hakları hukuku, göçmenlik ve mülteci hukuku, uluslararası bankacılık ve finans hukuku ve uluslararası çevre hukuku gibi hukuki çalışma alanlarındaki araştırmaları ve ileri düzeydeki bursları değerlendireceksiniz.

Çekirdek müfredatla birlikte sunulan çeşitli isteğe bağlı modüller sayesinde, programı akademik ilgi alanlarınıza ve kariyer hedeflerinize göre uyarlayabilirsiniz.

Aşağıdaki alanlarda önemli araştırma uzmanlığı ve uluslararası hukuk tecrübesi bulunan Hukuk Fakültesi akademisyenlerinden öğreneceksiniz:

 • Sosyal adalet
 • Ceza Hukuku
 • İnsan hakları
 • Enerji ve çevre
 • Rekabet hukuku
 • Fikri mülkiyet

Uluslararası Hukuk Araştırmaları Yüksek Lisansını almak için lisans düzeyinde hukuk okumalısınız. Daha önce hukuk eğitimi almadıysanız, programın başlamasından önce iki haftalık bir Hukuka Giriş kursuna başlayacaksınız.

Uzmanlık hukuki bilgisine ek olarak, LLM sizi araştırma, analitik ve iletişim becerileri gibi herhangi bir mesleğe değer verilen yeteneklerle donatır. Program ayrıca, uluslararası hukukun küresel toplumu nasıl şekillendirdiği ve onun içinde nasıl çalıştığımız hakkında bir fikir veriyor. Bu, mezun olduktan sonra çok çeşitli kariyer fırsatlarını keşfetmek için donanımlı olacağınız anlamına gelir.

sıralamalar

University of Bradford , 2019 Kez Yüksek Öğretim Dünya Üniversite Sıralaması'nda Dünyada İşletme ve Ekonomi dalında 301-400 arasındadır.

107941_the-business-ranking.jpg

Giriş koşulları

 • 2: 2 veya üstü ilgili bir konuda (ilgili bir konu tüm sosyal bilimleri, beşeri bilimleri ve işletme ve yönetim programlarını içerecektir).
 • Hukuk dışı mezunlar, Sömestr 1'in başlangıcından önce iki haftalık bir Hukuka Giriş dersini başarıyla tamamlamaları gerekecektir.

İngilizce dil gereksinimleri

 • 6.5 veya eşdeğeri IELTS

IELTS gerekliliğini karşılamıyorsanız, bir University of Bradford hazırlık öncesi İngilizce kursuna katılabilirsiniz.

Ne çalışacaksın

LLM Uluslararası Hukuki Araştırmalar, hukuku uluslararası sosyal, ekonomik ve politik bağlamlarında dikkate alan zorlu ve teşvik edici bir çalışma programı sağlamak için tasarlanmıştır.

Dört temel modül, size hukuktaki temel küresel sorunların ayrıntılı bir şekilde anlaşılmasını sağlamak ve araştırma becerilerinizi geliştirmeye odaklanmak için çalışılmıştır; uluslararası hukukta, insan haklarında ve hukuk teorisindeki önemli konuları analiz eder ve tartışır. Ayrıca sizi seçeceğiniz belirli bir konuyu ayrıntılı olarak inceleme şansına sahip olduğunuz teziniz olan Yüksek Lisans programının son bölümüne hazırlarlar. İsteğe bağlı modüller, küresel yasal meselelere odaklanarak belirli bir ilgiyi takip etmenizi sağlar.

Lütfen, 2020 girişi için modül bilgilerinin değişebileceğini unutmayın.

Modüller

çekirdek

 • Hukukun ve Becerilerin Temelleri (LAW7029-R)
 • Çağdaş İşletme ve Toplumda Sürdürülebilir Kalkınma Hukuku (LAW7030-B)
 • Düzenleyici Kuram ve Uygulama (LAW7035-B)
 • Yüksek Lisans Tezi (LAW7032-E)

seçenek

 • Uluslararası İnsan Hakları Hukuku (LAW7043-B)
 • Uluslararası Ticaret ve Yatırım Hukuku (LAW7045-B)
 • Uluslararası Kamu Hukuku (LAW7044-B)
 • Uluslararası İnsancıl Hukuk (LAW7019-B)
 • Uluslararası Çevre Kanunu (LAW7021-B)
 • Uluslararası Ticari Sözleşmeler ve E-Ticaret (LAW7031-B)
 • Uluslararası Fikri Mülkiyet Hukuku (LAW7008-B)
 • Uluslararası Petrol Hukuku (LAW7033-B)
 • Uluslararası Bankacılık ve Finans Hukuku (LAW7037-B)
 • Uluslararası Ceza Hukuku (LAW7046-B)
 • Göçmenlik ve Mülteci Hukuku (LAW7023-B)
 • Uluslararası Rekabet Hukuku (LAW7007-B)
 • İşletme, İnsan Hakları ve Çevre (LAW7041-B)
 • Ticari Anlaşmazlık Çözümü (LAW7036-B)
 • İklim Değişikliği Kanunu ve Politikası (LAW7040-B)
 • Uluslararası Su Kaynakları Kanunu (LAW7034-B)
 • Cyberlaw (LAW7039-B)
 • Atık Yönetimi Kanunu (LAW7042-B)
 • Hukuk ve Cinsiyet (LAW7038-B)

Seçmeli

Öğrenme ve değerlendirme

Bu LLM programı, uygulamalı ve teorik bilgileri, konuyla ilgili bilgi, uygulama ve analizleri test eden değerlendirme süreçleriyle bütünleştirmeyi amaçlamaktadır. Bu amaçla, bu program için öğrenme, öğretme ve değerlendirme stratejisi, çalışma yılı boyunca bilginizi adım adım geliştirmenize ve araştırmanızı, eleştirel düşünme ve yazma becerinizi geliştirmenize yardımcı olmak için geliştirilmiştir.

Size ve gelişiminize odaklanan bir ortamda küçük gruplar halinde öğretileceksiniz. Öğreniminiz, çeşitli aktivitelere katılacağınız haftalık öğretme ve öğrenme oturumları boyunca yönlendirilecek ve desteklenecektir. Bu nedenle, tüm öğretilen modüllerin, öğretildikleri Yarıyıl boyunca her hafta iki saatlik bir öğretim yuvası vardır. Programın ilk bölümünde, bu alanların çoğu, öğretim üyesi girişi, bireysel ve grup çalışması aktiviteleri ile ders saati olarak kullanılacaktır. Planlanan ders saati, eldeki konuyla ilgili yasa anlayışınızı geliştirmenize yardımcı olmak için kullanılacaktır.

Bağımsız çalışmanız, tüm öğretim oturumlarına hazırlanmanız ve becerilerinizi ve bilgilerinizi geliştirmek için sunulan tüm fırsatları değerlendirmeniz, küçük grup tartışmalarına katkıda bulunmanız ve Sanal Öğrenme Ortamı tarafından desteklenen diğer etkinliklerle ilgilenmeniz gerekecektir.

Ücretler, finans ve burslar

Öğrenim ücreti

 • Ev / AB: yılda 7.190 £
 • Uluslararası: yıllık 16,840 £

Burslar

Her yıl akademik mükemmellik, kişisel koşullar veya ekonomik zorluklar temelinde İngiltere, AB ve uluslararası öğrencilere geri ödemesiz sayısız burs veriyoruz.

İstihdam edilebilirliğinizi arttırmak

Hukuk Kliniği

Hukuk kliniğimiz öğrencilere teoriyi uygulamaya koyma fırsatı veriyor. Hukuk kliniğimizde öğrenciler, Vatandaş Danışma Bürosu ve CHAS @ StVincent's ile birlikte halkın tavsiyesinde bulunurlar.

Öğrenciler, yasanın herhangi bir yönü hakkında halkla görüşme ve danışmanlık yapma konusunda eğitilirler. Bir ekibin parçası olarak çalışan öğrenciler vakayı tartışır ve müşterinin yasal tavsiyeye ihtiyacı olup olmadığına karar verir. Klinik Direktörün rehberliğinde, öğrenciler müşterileri için tavsiyeler hazırlar.

Öğrenciler ayrıca, göçmenlik yasası hakkında resmi bir eğitim alma fırsatına sahip olup, CHAS @ StVincent'in işbirliği ile OISC (Göçmenlik Büroları Ofisi) Seviye 1 ve 2 yeterliliklerinin kazanılmasını sağlamıştır. Bu, öğrencilere tanınan nitelikleri kazanırken göçmenlik tavsiyesi vermede yer alma fırsatı verir.

Mooting

Öğrencilerimiz bir dizi iç ve dış yarışmaya katılma şansına sahipler.

Hareketlilik, öğrencilerin hukuk eğitimini tamamlar ve ikna edici yasal argümanlar oluşturmak için yasanın nasıl kullanılacağını öğrenmenin harika bir yoludur. Öğrencilerin problemleri analiz etmesi, kanunları araştırması, yazılı sunumlar hazırlaması ve iddialarını eğitimli bir avukata veya hakime sunması gerekir.

Yarışma, temyiz mahkemelerinde izlenen prosedürleri taklit etmekte ve öğrencilerin becerilerini ve bilgilerini uygulamaya koymaları için büyük bir şanstır.

Kariyer desteği

Üniversite, öğrencilerin istihdam edilebilirliğini geliştirmelerine ve geliştirmelerine yardımcı olmaya adamıştır ve bu, birçok programın ayrılmaz bir parçasıdır. Uzmanlık desteği, kurs süresince yarı zamanlı iş bulma, yerleşimler, tatil çalışmaları ve mezun işlerini bulma gibi yardımlar da dahil olmak üzere, Kariyer ve İstihdam Hizmetleri hizmetlerinden yararlanılabilir. Öğrencilerin bu desteğe erken bir aşamada erişmeleri ve Kariyer web sitesinde kapsamlı kaynakları kullanmaları teşvik edilir.

Uzman danışmanlarla seçenekleri tartışmak, seçenekleri araştırmak ve iş arama becerilerini geliştirmek suretiyle planları netleştirmeye yardımcı olur. Programlarımızın çoğunda, Kariyer Gelişim Danışmanları tarafından müfredata veya özel olarak düzenlenmiş atölye çalışmalarına doğrudan girdi vardır.

Kariyer olasılıkları

Mezunlar, iş dünyasında kariyer, yasal uygulama, öğretim ve akademi dahil olmak üzere çeşitli yollar izlemeye devam ediyor.

Kariyer güçlendirici

İşletme, Hukuk ve Sosyal Bilimler Fakültesinde okuduğunuz süre boyunca, kurs süreniz boyunca kendine özgü kariyer destek programımızda yer alma şansına sahip olacaksınız. Program, önde gelen yenilikçi kuruluşlarla iş ararken sizi çalışmaya hazır hale getirmek için gerekli becerilerle ve niteliklerle mezun olmak için tasarlanmıştır. Kariyer Güçlendirme Programı (PDF, 2.8 MB) size aşağıdaki sertifikaları alma fırsatı sunar:

 • Avrupa Bilgisayar Sürüşü Lisansı (ECDL) - dijital okuryazarlığın ölçütü
 • Sage 50 Muhasebe ve Sage 50 Bordro - önde gelen muhasebe ve bordro yazılım becerilerini geliştirmenizi sağlayacak eğitim
 • Proje Yöneticisi Profesyonel sertifikaları - Sertifikalı bir Proje Yöneticisi olmaya çalışırken size avantaj sağlar.
 • Büyük Veri analizi ve raporlama becerileri - sertifikasyona yol açacak Yazılım ve Hizmetlerin (SAS) kullanılması.

Buna ek olarak, program ayrıca takım çalışması, güven, iletişim ve işverenler tarafından aranan diğer pek çok beceriyi teşvik edecek faaliyetleri de içerecektir.

Sürekli Mesleki Gelişim (SMG) Sertifikaları portföyü geliştirmek, işverenlere sadece iddialı değil aynı zamanda kendi mesleki gelişiminiz için sorumluluk aldığınızı gösterecektir.

Eğitim desteği

Herhangi bir akademik veya kişisel kaygılar hakkında konuşabileceğiniz bir kişiye özel bir öğretmen tahsis edilecektir. LLM yönetiminden sorumlu personel, programla ilgili günlük sorular konusunda size yardımcı olmak için hazırdır.

Akademik ve destek ekibimizin öğrencileri kişisel olarak tanımalarını ve bireysel destek ve öğretim sunmalarını sağlayan küçük, özel ve arkadaş canlısı bir Hukuk Okulu'yuz. Bizimle geçireceğiniz zamanın mümkün olduğunca faydalı olmasını sağlarız ve potansiyelinize ulaşmanıza yardımcı olmak için elimizden gelen her şeyi yaparız.

Hukuk Kütüphanesi, yasal veri tabanlarının kullanımı, OSCOLA'ya atıfta bulunma veya kütüphanede kitap bulma konusunda size rehberlik edebilecek olan Hukuk Kütüphanecimizden destek almıştır.

Ana kitaplık ve basılı kitaplarda yer alan diğer materyallere erişim sağlamanın yanı sıra, hukuk kütüphanesi aynı zamanda üç önemli yasal veri tabanına abonedir:

 • Westlaw
 • Lexis Kütüphanesi
 • Hein Online

Bu nedenle, programınızı başarılı bir şekilde tamamlamak için ihtiyaç duyduğunuz malzemelerin çoğuna kampüs içi ve kamp dışı 24 saatlik elektronik erişiminiz olacak. Eğitmenlerin hazır olmayan materyalleri okumanızı istediği durumlarda, Sanal Öğrenme Ortamı aracılığıyla kullanımınıza sunulacaktır. Çeşitli disiplinlerden edinilen tüm konularda ilginç ve faydalı bir materyal bulunduğundan, diğer koleksiyonlara da danışmanız tavsiye edilir ve bu nedenle kütüphaneye bir bütün olarak belirli koleksiyonlardan ziyade bir bütün olarak tanıtılacaksınız. Bu program

Kütüphane, kendi kendine sorun ve geri dönüş olanakları, fotokopi makineleri ve yazıcılar, sessiz çalışma ve sosyal öğrenme alanları ve bina genelinde kablosuz erişim içerir. Bir bilgi masası, özel bir dizüstü bilgisayar çubuğu ve sosyal öğrenme alanları vardır. Bina tam engelli erişimine sahiptir. LLM öğrencileri ayrıca Lisansüstü Ortak Oda da dahil olmak üzere sosyal alanlara erişebilir.

Araştırma

Tüm modüller, çeşitli yargı alanlarından çalışacağınız konularda ciddi araştırma ve pratik uzmanlığa sahip deneyimli akademisyenler tarafından verilmektedir.

LLM'nizin sonunda, önemli bir araştırma projesini tamamlamak için bir dizi araştırma yöntemi ve araştırma tasarımı kullanarak bir tez modülü alacaksınız. Tez, ileri düzey burs ve araştırma ilkeleri hakkında sağlam bir anlayış geliştirmenize ve akademik araştırmalarla bilginin sınırlarının genişletilmesine olanak sağlar.

Teziniz yoluyla, birincil ve / veya ikincil verileri eleştirel olarak değerlendirmeyi ve incelemeyi ve seçtiğiniz konuyla ilgili derinlemesine bir anlayış geliştirmeyi öğreneceksiniz.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

At the University of Bradford, you’ll benefit from - and be a part of – teaching and research that harnesses technology for the good of society. You’ll learn from academic and industry experts who are ... Devamını oku

At the University of Bradford, you’ll benefit from - and be a part of – teaching and research that harnesses technology for the good of society. You’ll learn from academic and industry experts who are shaping the future of their sectors in world-class facilities. We’ve invested millions of pounds in high-tech learning environments, such as our motion capture studio and new School of Management facilities. During your time with us, you can become the very best version of yourself. The University is a place where you can expand your mind and make lifelong friends; where you can grow, learn, experience. Where you can belong, and where we support you every step of the way. Daha Az