Uluslararası Hukukta LLM

Genel

Program açıklaması

Mevcut olaylarla ilgileniyor musunuz? Afrika'nın en hareketli kentinde uluslararası hukuk eğitimi almak sizi cezbeder mi? Çalışmalarınızı hukukun canlı ve dinamik bir alanında ilerletmek ister misiniz?

Gittikçe küreselleşen bir dünyada, iç hukuka aşina olmak artık yeterli değil. Savaş suçlarının kovuşturulmasıyla ya da küresel ısınmayla ilgileniyor olsanız da University of Johannesburg Hukuk Fakültesi tarafından sunulan Uluslararası Hukukta LLM, size sadece ilginç değil, aynı zamanda artan bir şekilde hukuk alanlarında uzmanlaşma şansı sunuyor. faydalı ve alakalı. Bir yıllık kurs, disiplinlerarası bir yaklaşım benimsemekte ve uluslararası yasal soruları uluslararası hukuk perspektifinden ve ayrıca bölgesel bir Afrika perspektifinden değerlendirmektedir.

Düz anlatım tarzı etkileşimlidir. Öğrenciler, eğitmenleriyle ve ilgili yasal alandaki uzmanlarla yakın temastan yararlanırlar. LLM programına katılanların çeşitliliği, eğitim deneyimine önemli ölçüde katkıda bulunur. University of Johannesburg mükemmel bir kütüphane ve elektronik kaynaklara sahiptir.

Tabii aşağıdaki üç modülden oluşacaktır:

  • Uluslararası İnsan Haklarının Korunması
  • Uluslararası Ceza Hukuku / Uluslararası İnsancıl Hukuk
  • Uluslararası Çevre Yasası

Öğrencilerin Uluslararası Hukukta herhangi bir konuda küçük bir tez çalışması yapması beklenmektedir. Yazma sürecinde öğrencilere rehberlik edecek araştırma atölyelerinden yararlanacaktır.

Derecesi tam zamanlı veya yarı zamanlı çalışma olarak alınabilir. Dersler, saat 18: 00'den sonra gün boyunca çalışan öğrencileri ağırlamak için düzenlenmektedir.

Öğretim Üyeleri

Kurs, Prof. Mia Swart ve seçilmiş uzman yerli ve yabancı konuk öğretim görevlisi tarafından verilecek. Swart, Uluslararası Hukuk alanında uluslararası kabul görmüş bir uzmandır.

Kabul şartları

Genel olarak, asgari kabul şartı olarak, öğrencilerin LLB derecelerinde hukuk dersleri için ortalama% 65 oranına ulaşmış olmaları gerekir.

Burslar

Burslar mevcut. Derecelerini bir yıl içinde tamamlayan öğrenciler, öğrenim ücretlerinin geri ödenmesine hak kazanırlar (kayıt ücreti ve BİT vergisi hariç ve belirli şart ve koşullara tabidir).

Kariyer fırsatları

LLM uluslararası hukuku bulunan öğrenciler için birçok kariyer fırsatı bulunmaktadır. Bu fırsatlardan bazıları, Birleşmiş Milletler, Kızıl Haç, uluslararası ceza mahkemesi ve mahkemeler gibi uluslararası bir organizasyonun yanı sıra İnsan Hakları İzleme Örgütü ve Uluslararası Af Örgütü gibi pek çok yerel ve uluslararası sivil toplum kuruluşunun kariyerini içermektedir. Ayrıca uluslararası hukukta uzmanlığa sahip mezunlarla artan bir şekilde ilgileniyorlar. Swart, öğrencilere bu konuda tavsiyede proaktifdir. Uluslararası Af Örgütü gibi kuruluşlarda staj yapılabilir.

Giriş gereklilikleri ve başvuru prosedürü ile dersin özü hakkında daha fazla bilgi ve sorularınız için fakülte ile iletişime geçin:

Bayan P Magongoa: Auckland Park Kingsway Kampüsü
Tel: 011 559 3843, E-posta: phaladim@uj.ac.za, İnternet: www.uj.ac.za/law

Prof M Swart: Auckland Park Kingsway Kampüsü
Tel: 011 559 3214, E-posta: mswart@uj.ac.za,

Kayıt ve Başlangıç Tarihleri

Kayıt Ocak ayında başlar ve Şubat ayında hem Lisans hem de Lisansüstü ders çalışma programları için ders verir.

Yüksek Lisans ve Doktora için tüm araştırma programları yıl boyunca kayıt yaptırabilir.

Bitiş Tarihi: Akademik Ocak ayında başlar ve Aralık ayında sona erer. Programın son tarihi programın süresi ile belirlenir.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Vibrant, multicultural and dynamic, the University of Johannesburg (UJ) shares the pace and energy of cosmopolitan Johannesburg, the city whose name it carries. Proudly South African, the university i ... Devamını oku

Vibrant, multicultural and dynamic, the University of Johannesburg (UJ) shares the pace and energy of cosmopolitan Johannesburg, the city whose name it carries. Proudly South African, the university is alive down to its African roots, and well-prepared for its role in actualising the potential that higher education holds for the continent’s development. Daha Az