Uluslararası Hukukta Yüksek Lisans Programı

Genel

Program açıklaması

MIL, öğrencilere profesyonel hedeflerine ve kişisel tercihlerine uygun bir derece dersi hazırlamak için programın zengin ve çeşitli müfredatından ders seçmede muazzam bir enlem ve esneklik sunar. MIL müfredatının ayırt edici özelliği, zorunlu derslerin ve seçmeli derslerin dikkatle düzenlenmiş birleşimidir. Üç zorunlu ders, öğrencilerin uluslararası hukukun normatif ve analitik çerçevesi hakkında sağlam bir genel anlayış kazanmasını sağlar. Aynı zamanda, çok çeşitli seçmeli dersler, seçtikleri konularda uzmanlaşmalarını ve eğer isterlerse, yasal eğitimini yönetim çalışmaları ya da siyaset bilimi gibi ilgili alanlardan dersler ile tamamlamalarını sağlar.

Yasa, yönetim ve siyasetin karıştırılması
MIL kursları, uluslararası ve Avrupa iş hukuku, mali ve sermaye piyasası hukuku, uyuşmazlık çözümü, uluslararası örgütler ve siyaset ve hukuk mesleği arasında büyük bir çeşitlilik sağlar. Öğrenciler ayrıca yönetim çalışmaları ve siyaset bilimi gibi ilgili alanlardan ders seçebilirler. Uluslararası Moots ve benzeri pratik çalışmalara katılmaya davet edilirler. Çok sayıda değişim programından ve ortaklık programlarından yararlanırlar.


Akademik geçmişlerin çeşitliliği
Bazı MIL öğrencileri ilk derecelerini hukuk, hukuk ve ekonomi alanlarında, diğerleri ise uluslararası ilişkiler, yönetim ve ekonomi gibi alanlarda kazanmış olacaklardır. Hepsinin temel bir yasal eğitimi var.
Uzmanlaşan odak noktası göz önüne alındığında, MIL, bara sınava girmek ve ulusal yargı bölgelerinde avukat olarak çalışmak isteyen öğrencilere yönelik standart yasal programlardan farklıdır. Bazı hukuk mezunları, MLaw veya MLE ile mezun olduktan sonra uluslararası bir kariyere devam etmeyi düşünebilirler. MIL'nin onlar için sadece doğru bir program olduğunu görebilirler.


Program dili olarak İngilizce
Öğretim dili ve sınav dili İngilizce'dir. Üç dönem tam zamanlı eğitimden ve 90 AKTS'lik bir ders yükünden sonra, mezunlara Uluslararası Hukukta Yüksek Lisans of Arts (MA HSG ) verilir.

CEMS MIM ile ortaklık
MIL öğrencileri, uluslararası hukuk alanında yüksek lisans derecelerini işletme alanında uluslararası düzeyde tanınmış bir yüksek lisans derecesi ile birleştirmek isteyebilirler. St. Gallen Üniversitesi onlara Uluslararası Yönetim CEMS (MIM) bir yıllık CEMS Yüksek Lisans için başvuru imkanı sunuyor.

MIL programına kabul:

Ayrıntılı son kabul kriterleri için lütfen web sitemize bakın.

www.admissions.unisg.ch

www.mil.unisg.ch

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

With success: the University of St.Gallen has constantly been ranked among the top business schools in Europe. The Master's Programme in Strategy and International Management is ranked 1st worldwide i ... Devamını oku

With success: the University of St.Gallen has constantly been ranked among the top business schools in Europe. The Master's Programme in Strategy and International Management is ranked 1st worldwide in the Financial Times Masters in Management Ranking. The Master in Banking and Finance is ranked 6th in the FT Masters in Finance Ranking. International accreditations by EQUIS, AACSB and AMBA underline our commitment to a holistic curriculum that meets the highest academic standards. We aim to develop students both in professional and personal terms by providing them with an education along humanist lines. Daha Az