Uluslararası Kamu Hukuku Yüksek Lisans

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

HAKKINDA

Utrecht University Uluslararası Kamu Hukuku (PIL) Yüksek Lisans programımız, dünyanın karşı karşıya olduğu mevcut yasal kaygıları ele almak için geniş bir yasal araç yelpazesi ile donatılacaktır. PIL, hem çalışma süreniz boyunca hem de kariyer olanaklarından mezuniyet sonrası birçok seçenek sunan esnek bir programdır. Ek bir avantaj olarak, bu programdaki öğrencilerin uluslararası karması, - birlikte çalışarak - birbirlerini kişisel olarak "karşılaştırmalı" içgörüleri uluslararası hukukta sunacağınız anlamına gelir.

İki uzmanlık parça
Günümüzün küreselleşmiş dünyasında, uluslararası kamu hukuku, herkesin hayatlarına dokunan karmaşık ve zorlu sorunları ele almaktadır. PIL programında, kamu uluslararası hukukunun genel temalarını iki parça halinde uzmanlaşma seçeneği ile keşfedeceksiniz:

 • Çevre ve Deniz Hukuku
 • İnsan hakları

Çevre ve Deniz Parlamentosu kanunu, uluslararası çevre hukuku ve deniz hukuku konularında size önemli bilgiler ve içgörü öğretecektir. İnsan Hakları paleti, bir uzmanın hem genel bakışını hem de becerilerini ve bir uzmanın derinlemesine bilgisini elde etmenizi sağlar.

Hollanda'da en iyi program olarak değerlendirildi

Saygın Keuzegids Yüksek Lisans Seçme Kılavuzu 2018, Hollanda'da kendi alanında en yüksek dereceli yüksek lisans programı olarak Utrecht University Uluslararası Kamu Hukuku dalında yer aldı.

ÇOK ÖĞRETİM ÖĞRETİMİ VE ARAŞTIRMA

Uluslararası Adalet Divanı ve diğer uluslararası uyuşmazlık çözüm kurumlarının karşı karşıya bulunduğu davaları inceleyerek ilgili ve güncel becerileri geliştireceksiniz. Tartışma yeteneklerinizi diğer mahkeme mahkemelerinde, diğer eğitim yöntemleri arasında geliştirecek ve yasa hakkındaki bilginizi gerçek yaşam durumlarına uygulamayı öğreneceksiniz. Bu akademik ve zorlu İngilizce öğretmeni LLM programı, Hukuk Fakültesi'nin yasal öğretime yönelik çok boyutlu yaklaşımını yansıtmaktadır: Uluslararası kamu hukuku alanındaki gelişmeler en iyi şekilde geniş bir perspektiften görülmektedir.

AKTİF, TASARIMLI ÖĞRENME

Yüksek Lisans International Law'deki Yüksek Lisans programımız size kendi ilgi alanlarınızın, hedeflerinizin ve amaçlarınızın öğrenme deneyimlerinize rehberlik edeceği aktif öğrenme yöntemleri sunar. Öğretim üyeleriniz, bu kendi kendine yaratılmış, bireyselleştirilmiş yaklaşımınızda çalışmalarınıza destekleyici bir rol üstlenir. Capita Selecta modüllerinde ve kendi uzmanlığınızda, güncel, uzman bir yasal konu hakkındaki bilginizi hızlı bir şekilde nasıl derinleştireceğiniz konusunda uzman bir eğitim alacaksınız. En başından itibaren, yüksek lisans tezinizi, LLM programınızın sonucunu yazmanızı hazırlayan araştırma ve tez eğitimine de katılacaksınız. Çalışmalarınızda ekstra mil gitmek için sürücü varsa, biz en iyi ve en çok motive öğrenciler için ek bir onur programı olan LLM Onur Programı sunuyoruz.

ÖZEL BİLGİ, YAYIN PERSPEKTİFLERİ

Uluslararası Kamu Hukuku Yüksek Lisans size uluslararası bir ortamda yasal bir kariyer için hazırlayacak kapsamlı ve son derece bireyselleştirilmiş eğitim sağlar. Hukuk mahkemelerine katılarak, hukuki ve profesyonel kuruluşları ziyaret ederek ve tezinize odaklanmış araştırmalar yaparak, akademik ve pratik yeteneklerinizi geliştireceksiniz. Küreselleşmiş ve birbirine bağlı dünyamız tarafından sunulan insani ve çevresel mevcut yasal çelişkileri eleştirel bir biçimde yansıtmayı da öğreneceksiniz. İster ulusal hükümette diplomat, avukat veya politika görevlisi olarak bir kariyer, ister bir sivil toplum örgütü veya hükümet kuruluşunda hukuk danışmanı veya çok uluslu bir şirket işletmesinin hukuk departmanında avukat olarak çalışmayı hedefliyor olun, etkili bir şekilde çalışmayı öğreneceksiniz. Uluslararası kamu hukukunun karmaşık dünyasında etik olarak. Bu programdan mezun olduğunuzda, bir LLM diploması alacaksınız.

BİR PROFESYONEL KARİYERİNE DOĞRU

Uluslararası Kamu Hukuku alanında LLM, uygulama ile güçlü bir bağlantıya sahiptir, bu yüzden size yasal mesleğe mükemmel bir giriş sunar. Mahkeme mahkemeleri, hukuki ve profesyonel kuruluşlara ziyaretler ve sahadaki konuk konuşmacılar, kamu uluslararası hukukunda çalışmanın nasıl bir şey olduğuna dair somut bir vizyon sağlar. Günümüzün hukuki meselelerini - insan ve çevre hakları gibi - eleştirel bir şekilde yansıtabilmekle, yasal bir kariyere hazırlıklı olursunuz. Önceki yıllardan mezun olanlar aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi istihdam alanında başarılı olmuşlardır:

 • Kurumsal ve özel hukuk uygulamaları
 • Bir diplomat veya memur olarak ulusal kamu hizmeti
 • Uluslararası mahkemeler
 • Hükümetler, uluslararası politik organizasyonlar ve STK'lar için danışmanlar
 • Akademik veya yasal araştırma

Eğitiminizi tamamladıktan sonra aşağıdaki şekilde çalışabilirsiniz:

 • Diplomat, avukat veya ulusal hükümette politika yetkilisi (örneğin, Dışişleri Hukuk Danışmanı).
 • Uluslararası kamu hukuku alanında öğretmen veya araştırmacı / doktora.
 • Uluslararası hükümet, STK'lar veya işletmelerde avukat veya politika görevlisi (örneğin Greenpeace'de hukuk danışmanı).
 • Uluslararası kamu hukuku alanında uzman avukat.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Founded in 1636, Utrecht University is an esteemed international research university, consistently positioned number one in The Netherlands, 14th in continental Europe and the worldwide top 100 of int ... Devamını oku

Founded in 1636, Utrecht University is an esteemed international research university, consistently positioned number one in The Netherlands, 14th in continental Europe and the worldwide top 100 of international rankings, and member of the renowned European League of Research Universities. Daha Az