Uluslararası Kamu Hukukunda LLM

Genel

Program açıklaması

“Tüm insanları hayal edin, tüm dünyayı paylaşın… Hayalci olduğumu söyleyebilirsiniz, ama tek ben değilim…” (John Lennon). Uluslararası hukuk bir hayal değil, hayalperestler için de değildir.

Program, bilgi yayma ve akademik, yasal ve pratik becerilerin eğitimi alanındaki hedeflerimizin gerçekleşmesini sağlamak için en uygun karışımı sağlamak üzere tasarlanmıştır. Bu parametreler içerisinde, program seçilebilecek dersler için bir miktar esneklik sunar. Yüksek lisans tezi, deneyimli bir personelin gözetimi altında seçtiğiniz bir konuyu incelemek için önemli miktarda zaman ayırmanıza izin verir.

Bu programı neden Groningen'de öğrenmelisiniz?

Programın temel yaklaşımı, öğrencilerin uluslararası hukuk konularında çalışmakla aktif olarak meşgul olmalarını öğrenmesidir. Dersler yararlı bir öğretme şeklidir, ancak çalışmaların çoğu uluslararası hukukta ilgili konuların pratik olarak incelenmesi ve öğretim görevlileri ile öğrenciler arasında ve öğrenciler arasında kritik etkileşim yoluyla yapılacaktır. Program, yeni hukuk mezunları için olduğu gibi, özel muayenehanelerde veya kamu sektöründe çalışan genç profesyoneller için de uygundur.

program

Yıl 1

Dersler

 • Uluslararası İnsan Hakları Hukuku (6 EC)
 • Uluslararası Kurumsal Hukuk (6 EC)
 • Gelişmiş Uluslararası Hukuk (6 EC)
 • Uluslararası Uyuşmazlıkların Çözümü (6 EC)
 • BM Barışı Koruma ve Barışı Uygulama (6 EC)
 • Uluslararası İnsancıl Hukuk (6 EC, isteğe bağlı)
 • Uluslararası Uygulama Hukuku (6 EC)
 • Mülteci ve İltica Kanunu (6 EC, isteğe bağlı)
 • Yüksek lisans tezi (18 EC)
 • Uluslararası Ticaret ve Kalkınma Kanunu (6 EC, isteğe bağlı)
 • Yatırım ve Uluslararası Hukuk (6 EC, isteğe bağlı)

Yurt dışında okumak

 • Yurt dışı eğitim isteğe bağlıdır

Giriş koşulları

Kabul şartları

Belirli gereksinimler Daha fazla bilgi
not ortalaması Kabul Kurulu'na transkript ve diploma vermenin yanı sıra, öğrenciler 7/10'lik bir eşdeğer asgari not ortalamasına (Sınıf Puanı Ortalama) sahip olmalı (Hollandaca not ölçeği).
asgari bilgi Uluslararası kamu hukuku temel bilgisi, Uluslararası Kamu Hukuku dersi ile aynı düzeyde ve Avrupa Hukuku temel bilgisi.
dil testi

Anadili İngilizce olan kişiler, yeterlilik kanıtı sağlamaktan muafiyet isteyebilir. Aksi takdirde, İngilizce dil yeterliliğinin kanıtını vermeniz gerekecektir:

 • TOEFL: 100 (tüm bölümlerin en az 21 olması gerekir; yazı bölümünün en az 23 olması gerekir)
 • IELTS: 7 (tüm bölümlerin en az 6.0 olması; yazı bölümünün en az 6.5 olması gerekir)
 • Cambridge C2 Yeterliliği (CPE, Cambridge'de İngilizce Yeterlik Sertifikası);
 • Cambridge C1 Advanced (CAE, Cambridge İleri Düzey İngilizce Sertifikası)
 • Hollandalı bir araştırma üniversitesinde İngilizce öğretimi lisans programı alan / tamamlayan adaylar İngilizce yeterlilik sınavına girmekten muaf olabilir.

Test puanları iki yıldan eski olamaz.

önceki eğitim LLB veya eşdeğeri
referans mektubu Adaylar, akademik kayıtları hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olan bir akademik hakemden bir referans mektubu sağlamalıdır.
yazılmış istek Başvuru sahipleri bir motivasyon mektubu göndermelidir (en fazla 650 kelime). Mektup başvuru sahipleri tarafından yazılmalıdır; (resmi) bir çeviri sunmasına izin verilmemektedir.
diğer giriş şartları Özgeçmiş

Son başvuru tarihi

Öğrenci tipi Son tarih Kursu başlatmak
Hollandalı öğrenciler 01 Mayıs 2020 01 Eylül 2020
AB / AÇA öğrencileri 01 Mayıs 2020 01 Eylül 2020
AB üyesi olmayan / AÇA öğrencileri 01 Mayıs 2020 01 Eylül 2020

Öğrenim ücretleri

milliyet Yıl ücret Program formu
AB / AEA 2019-2020 2083 € tam zamanlı
AB dışı / EEA 2019-2020 14650 € tam zamanlı
AB / AEA 2020-2021 2143 € tam zamanlı

İş imkanları

Ticaret alanında uluslararası örgütlerin veya dışişleri bakanlıklarının yasal bölümlerinde, ayrıca birçok ulusal devlet kurumunda ve bakanlıkta, hükümetlerarası ve sivil toplum kuruluşlarında, uluslararası faaliyet gösteren işletmelerde ve akademik kurumlarda fırsatlar var.

Araştırma

Fakülte araştırması, fakültenin tüm bölümlerinin katıldığı Groningen Hukuk ve Yönetişim Merkezi çatısı altında gerçekleştirilir. Mümkün olan her yerde öğretmenler bu araştırmayı öğretilen derslerde kullanacak ve dahil edecektir.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The University of Groningen has a rich academic tradition dating back to 1614. From this tradition arose the first female student and the first female lecturer in the Netherlands, the first Dutch astr ... Devamını oku

The University of Groningen has a rich academic tradition dating back to 1614. From this tradition arose the first female student and the first female lecturer in the Netherlands, the first Dutch astronaut and the first president of the European Central Bank. Geographically, the University is rooted in the Northern part of the Netherlands, a region very close to its heart. Daha Az
Groningen , Leeuwarden + 1 Daha fazla Daha az