Uluslararası Kurumsal Yönetim, Finansal Düzenleme ve Ekonomik Hukukta LLM

Genel

Program açıklaması

Kurs Hakkında

Uluslararası Kurumsal Yönetişim, Finansal Düzenleme ve Ekonomik Hukukta LLM (ICGFREL) , kurumsal yönetişimi, finansal düzenlemeyi ve ekonomik hukuku uluslararası ve karşılaştırmalı bir bakış açısıyla Avrupa ve İngiltere kurumsal yönetişim yönetmeliği ve uygulamaları ve uluslararası alanda odaklanarak inceleyen ileri düzeyde bir programdır. kurumsal gelişmeler

Kurs, Londra'nın merkezinde bulunan İleri Hukuk Fakültesi, Londra Üniversitesi'nin bir enstitüsü olan İleri Hukuk Araştırmaları Enstitüsü'nde düzenlenmektedir. Uluslararası Kurumsal Yönetim, Finansal Düzenleme ve Ekonomik Hukukta LLM derecesi, her yıl Senato Evi'nde düzenlenen bir törenle Londra Üniversitesi tarafından verilmektedir.

Bu yenilikçi LLM programı, Enstitü'nün şirket hukuku, kurumsal yönetim, uluslararası ekonomi hukuku, mali düzenlemeler ve mali hukuk alanındaki mevcut araştırma uzmanlığını temel almaktadır. İş mezunları, uluslararası ilişkiler, finans ve ekonomi gibi diğer disiplinlerden gelenlerin yanı sıra hukuk mezunlarına hitap edecek ve uluslararası ekonomik ilişkilerin, özellikle uluslararası finansal piyasaların ve hizmetlerin hukuki yönü hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler için tasarlanmıştır. ve bugünün küreselleşmiş finansal piyasalarında kurumsal yönetim kavramları ve finansal düzenlemenin rolü konusunda uzmanlaşmış bir anlayış geliştirmek. Enstitü, bu akademik hukuk derecesi programını, dünyanın önde gelen uluslararası finans merkezi olan Londra'da sunacak şekilde benzersiz bir konumdadır.

Uluslararası finansal piyasaların sürekli değişen doğası ve küresel ekonominin bu dinamik sektörü ile ilgili yeni zorluklar ve krizler, disiplinlerarası ve uluslararası bir yaklaşım gerektiriyor. Bu nedenle, finansal hizmetlerde kariyer yapmak isteyen ve bu önemli, karmaşık ve aşırı büyüyen alanda bilgi ve becerilerini geliştirmek isteyen hukuk ve işletme mezunlarının ihtiyaçlarını karşılamak için finansal piyasalar ve hizmetlerin hukuk ve ekonomisini birleştiren bu LLM'yi sunuyoruz. .

Bu dereceyi kim seçmeli?

  • Kurumsal yönetim, finans hukuku ve yönetmelik ve ekonomi hukuku alanlarında bilginizi ve anlayışınızı geliştirmek isteyen avukatlar veya uyum görevlileri, düzenleyici veya politika yapıcılar
  • Hukuk mezunları, ekonomi mezunları veya finansal hizmetler ve kurumsal finans alanında kariyer peşinde koşan ve yasal ve düzenleyici bir kenara sahip olan başka bir disiplinten mezun olurlar. Programın disiplinlerarası niteliği, başvuru sahiplerinin önceden hukuk derecesine sahip olmaları ya da hukukta mesleki niteliklere sahip olmaları gerekmediği anlamına gelir.
  • Hukuk ve düzenlemelerin yönetim uygulamalarını, kurumsal yönetişimi ve iş stratejisini nasıl etkilediğiyle ilgili daha fazla bilgi edinmek isteyen finansal hizmet şirketlerinde, hukuk firmalarında veya şirketlerde çalışan profesyonel deneyime sahip olanlar
  • Merkez bankalar, menkul kıymetler ve takas komisyonları ve sigorta düzenleyicileri gibi düzenleyici yasaların üretimi, denetlenmesi ve uygulanmasından sorumlu olan devlet kurumlarında ve devlet kurumlarında çalışmak isteyenler veya zaten çalışıyorlar.
  • Üniversitede, kurumsal hukuk / yönetişim, finansal hukuk / yönetmelik veya uluslararası politik ekonomi ve uluslararası ekonomik hukuk ve örgütleri öğretmek için niteliklerini geliştirmek isteyen işletme, hukuk veya sosyal bilimler fakültelerinde ders verenler

Ders anlatımı ve öğretim

Öğretimin çoğu tam zamanlı akademisyenler tarafından gerçekleştirilirken, bazı seçmeli dersler yasal, düzenleyici ve kurumsal pratisyenler tarafından verilecektir.

Programın akademik fakültesi, ulusal ve uluslararası finans hukuku ve düzenlemesi, Avrupa ve İngiltere ekonomik hukuku, kurumsal yönetim ve şirketler hukuku ve uygulama alanlarında önde gelen alimlerden oluşur.

Öğretim üyeleri, Oxford University Press, Cambridge University Press ve Lexis-Nexis / Butterworths gibi önde gelen akademik yayınlarda ve önde gelen dergilerde yayınladı. Öğretim üyeleri de büyük hükümet raporları hazırlamış ve Avrupa Birliği Parlamentosu Ekonomik ve Para İşleri Komisyonu ve Lordlar Meclisi Ekonomik İşler Seçme Komitesi'ne danışmanlık yapmıştır.

Deneyimli pratisyenler bazı modülleri öğretecek ve Üniversite dışından ünlü avukatlar ve hukukçular tarafından verilen konuk dersleri verilecek.

Öğrencilerimiz ne derse

“Dünyadaki en seçkin enstitülerden oluşan küçük bir lisansüstü kurumda çalışma fikrine özellikle ilgi duydum. IALS, Birleşik Krallık'ta, özellikle çevre ve uluslararası hukuk hukukunu çevreleyen önde gelen lisansüstü hukuk kuruluşu olarak imrenilecek bir üne sahip ." Benedict Turner, 2017 mezunudur.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The School of Advanced Study (SAS), University of London brings together 9 internationally-renowned research institutes to form the UK's national centre for the support and promotion of research in th ... Devamını oku

The School of Advanced Study (SAS), University of London brings together 9 internationally-renowned research institutes to form the UK's national centre for the support and promotion of research in the humanities. Daha Az