Uluslararası Ticaret Hukuku Yüksek Lisans Programı (isteğe bağlı Profesyonel Yerleştirme ile)

Genel

Program açıklaması

Neden Bu Programı Okuyunuz?

LLM Uluslararası Ticaret Hukuku, öğrencilere hem yasal hem de yasal olmayan bir altyapıdan ulaşabilir. Öğrencilerimiz genellikle hem ulusal hem de uluslararası alanda hukuk mezunları, işletme mezunları, hukuk uzmanları ve ticari alanlarda çalışan kişilerdir. Endüstride uluslararası ticaret hukuku hızlı değişen ve giderek daha karmaşık bir alandır.

Bu lisansüstü ders öğrencilere uluslararası ticaret hukuku alanında analitik ve yansıtıcı beceri ve uzmanlık kazandırır. Öğrencilerin akademik yeteneklerini geliştirmelerini ve istihdamdaki performanslarını arttırmalarını ve kariyer fırsatlarını daha da geliştirmelerini sağlayacak bir öğrenme deneyimi sağlar. Başarılı adaya Uluslararası Ticaret Hukuku alanında lisansüstü bir yeterlilik kazandırır.

Bu dersin önemli bir özelliği, Uluslararası Ticari Tahkim ve Uluslararası Ticari Arabuluculuktaki modüllerin ek niteliklere yol açabilecek modülleri sunulmasıdır.

Bir yerleştirmeyi başarılı bir şekilde garanti altına alan, Profesyonel Yerleşim ile Uluslararası İşletme Hukuku Yüksek Lisans derecesine kayıtlı öğrenciler, ikinci yıla kadar ilerleyecektir. Bu, öğrencilere işletme hukuku ile ilgili bir ortamda çalışma konusunda pratik deneyim sağlayacaktır.

Mesleki Yerleşim ile Uluslararası İş Hukuku alanında LLM'ye kayıtlı olan öğrencilerin, ikinci yıl boyunca Profesyonel Yerleşim Modülünü güvenceye alması ve başarıyla alması gerekir.

Zorunlu Modüller

 • Tez
 • Gelişmiş Hukuk Sistemleri
 • DTÖ Yasası ve Politikası
 • Uluslararası Ticari Tahkim
 • Uluslararası Ticari Dava

Artı iki isteğe bağlı modül

(Rakamlara tabi)

 • AB Tek Pazar Kanunu
 • Uluslararası Fikri Mülkiyet Hukuku
 • Bankacılık ve Finansal Hizmetler Yönetmeliği
 • Bağımsız Araştırma Projesi
 • Uluslararası Kurumsal Yönetim
 • Uluslararası Ticari Arabuluculuk
 • AB Ticaret Kanunu ve Politikası

Öğrenme ortamı

Çevrimiçi öğrenciler için, öğretme ve öğrenme ağırlıklı olarak haftalık senkronize ve asenkron çevrimiçi atölye çalışmalarından geçer. Kampüs tabanlı öğrenciler için çarşamba günleri haftalık olarak atölye çalışmaları düzenlenmektedir. Öğrenme ethos, çeşitli öğrenci kohortumuzun menzilini ve deneyimini çizmektir.

Kapsamlı e-yasa kütüphane tesisimiz, yargı alanının içinden ve dışından birçok yasal ve akademik kaynağa erişim sağlar.

Kurs, üniversitenin web tabanlı Blackboard tesisi tarafından BİT ile programın ayrılmaz bir parçası tarafından desteklenmektedir. Üniversite, geniş kapsamlı elektronik yasal veri tabanlarına ve dergilere abone olurken, tüm öğrenciler UCLan ağının kayıtlı kullanıcıları uzaktan erişilebilir özel bir ağ alanına sahiptir.

Giriş koşulları

 • Daha düşük ikinci sınıf veya daha yüksek onur derecesine sahip bir lisans derecesi veya dereceye eşdeğer sayılan mesleki bir yeterlilik.
 • Başvuru sahibinin kursa uygunluğunu gösterebilmesi ve uygun şekilde kanıt sunabilmesi durumunda, diğer nitelikler veya özel eğitim ve / veya deneyim de düşünülebilir.
 • İngilizce, başvuru sahibinin ilk dili olmadığında, IELTS (6.5'in altında hiçbir bireysel bileşen olmadan) veya eşdeğeri 6.5 puanından fazla değildir.
Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Lancashire Law School is proud of its national and international reputation, offering a range of law and criminology courses at both undergraduate and postgraduate level. Our highly qualified staff in ... Devamını oku

Lancashire Law School is proud of its national and international reputation, offering a range of law and criminology courses at both undergraduate and postgraduate level. Our highly qualified staff include internationally renowned research experts, award winning teachers and legal professionals with extensive practical experience. Daha Az