Uluslararası Ticaret Hukuku Yüksek Lisans

Genel

Kurumun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla bilgi edinin

Program açıklaması

Küresel ölçekte iyi baskıyı nasıl anlayabilirim?

Uluslararası Ticaret Hukuku Yüksek Lisans Programında (IBL) , sözleşme hukuku, şirket hukuku, fikri mülkiyet hukuku, rekabet hukuku ve ticari uyuşmazlıkların çözümü dahil olmak üzere iş hukuku konusundaki bilgi ve anlayışınızı arttırır ve derinleştirirsiniz. Ayrıca, Çin Hukuku gibi daha nadir öğretilen konuları da inceleyebilirsiniz. Ek olarak, analitik, yasal argümantasyon ve iletişim becerilerinizi daha da geliştirirsiniz.

Ders çalışıyor

Uluslararası Ticaret Hukuku Yüksek Lisans Programı (IBL) iki yıllık bir araştırma odaklı yüksek lisans programıdır. Yetenekli öğrencileri, hukuk pratiği ve hukuk akademisi / uzmanları alanında kariyer için nitelikli olan uluslararası odaklı işletme hukuku uzmanları olmaları için eğitir.

IBL programında, sözleşme ve tüketici hukuku, ticaret hukuku (şirket hukuku, menkul kıymetler piyasası hukuku, rekabet hukuku ve fikri mülkiyet hukuku dahil) ve uluslararası bir noktadan ticari uyuşmazlık çözümü gibi işle ilgili konular hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz görüş Program zorunlu ve isteğe bağlı çalışmalar, seminerler ve yüksek lisans tezi de dahil olmak üzere araştırma çalışmaları içerir.

Neden Uluslararası Ticaret Hukuku?

Ekonomik yaşam küreselleşmeden etkilendiğinden, başarılı iş hukuku uzmanlarının uluslararası ticaret hukuku hakkında geniş bir bilgiye sahip olmaları önemlidir. İki yıllık araştırma odaklı Uluslararası İşletme Hukuku Yüksek Lisans Programı'nda (IBL), hukuk pratiği ve akademi alanında kariyer yapmak için nitelikli bir uluslararası odaklı işletme hukuku olacaksınız.

IBL programında şunları yapabileceksiniz:

  • Sözleşme hukuku, şirket hukuku, İP hukuku, rekabet hukuku ve ticari uyuşmazlıkların çözümü dahil olmak üzere iş hukuku bilgilerinizi ve anlayışınızı arttırın ve derinleştirin
  • Analitik, yasal tartışma ve iletişim becerilerinizi daha da geliştirin
  • Doktora programında çalışmalarınıza devam etmek için araştırma becerileri ve iş hukuku bilgisi geliştirmek
  • Dünyanın her yerinden gelen öğrenciler ve personel ile uluslararası ve çok kültürlü bir ortamda eğitim alın
  • Uluslararası iş hukuku alanında potansiyel işveren ve gelecekteki diğer meslektaşları ile ağ

Uluslararası Ticaret Hukuku Yüksek Lisans Programını tamamladıktan sonra, size Uluslararası Yüksek Lisans ve Karşılaştırmalı Hukuk (MICL) derece unvanı (kansainvälisen ja vertailevan oikeustieteen maisteri) verilir.

Lütfen bu derecenin tamamlanmasının, özellikle Finlandiya Yüksek Lisans Derecesi (oikeustieteen maisteri, OTM) gerektiren pozisyonlar için mezunları hak etmediğini unutmayın.

Yapı ve içerik

Yüksek lisans programının kapsamı iki akademik yılda tamamlanması gereken 120 kredidir (AKTS). Program zorunlu ve isteğe bağlı çalışmalar, seminerler ve yüksek lisans tezi de dahil olmak üzere araştırma çalışmaları içerir. Birinci yılda, zorunlu ve seçmeli derslere odaklanacaksınız, ikinci yılda ise tezinizi yazacak ve daha çok isteğe bağlı çalışmalar yapacaksınız. Ayrıca bir staj ve derecenizin bir parçası olarak bir öğrenci değişim dönemi ekleyebilirsiniz.

Uluslararası Ticaret Hukuku programının temel taşlarından biri de çok yönlülüğüdür. İş hukukunun tüm temel alanlarına ek olarak, geniş kapsamlı diğer hukuk kursları arasından seçim yapabilirsiniz. Herhangi bir ana dal veya uzmanlık seçmiyorsunuz, ancak isteğe bağlı çalışmalarınızda sizi en çok ilgilendiren konulara odaklanabilirsiniz.

Özellikle aşağıdaki konularda derinlemesine bilgi edinme fırsatınız olacak:

  • Sözleşme ve tüketici hukuku
  • Ticaret hukuku (şirket hukuku, menkul kıymetler piyasası hukuku, rekabet hukuku ve fikri mülkiyet hukuku dahil)
  • Ticari anlaşmazlıkların çözümü (özellikle uluslararası tahkim)
  • Hukuk, teknoloji ve dijitalleşme

Kurslar ve öğretim

Uluslararası Ticaret Hukuku programında , derslere ve vaka çalışması kurslarına katılarak, seminer yazıları yazarak, çalışmanızı sunarak ve yüksek lisans tezinizi yazarken bir araştırma semineri yaparak öğreneceksiniz. Aldığınız derslere bağlı olarak ya daha bağımsız çalışacaksınız ya da grup çalışmasına katılacaksınız.

Herhangi bir ana dal veya uzmanlık seçmiyorsunuz, ancak Hukuk Fakültesi tarafından sunulan çok çeşitli kurslardan isteğe bağlı çalışmalarınızı seçerek en çok ilgilendiğiniz konulara odaklanmakta özgürsünüz. Çekirdek IBL kurslarına ek olarak, Avrupa hukuku, uluslararası vergi hukuku, ticaret ve ulaştırma hukuku ve Rusça / Çin iş hukuku gibi konulara odaklanabilirsiniz. Daha çok disiplinli bir düzeyde hedefliyorsanız, diğer fakültelerden / üniversitelerden dersleri isteğe bağlı çalışmalarınıza dahil edebilirsiniz.

Düzenli kurs ve seminerlere ek olarak, pratik deneyim kazanmak, ağ kurmak ve potansiyel işverenlerle tanışmak için örneğin Moot Court Yarışması veya Helsinki Hukuk Kliniği kurslarına katılma olanağınız vardır. Ayrıca, çalışmalarınız sırasında zaten kariyer fırsatlarını yakalamanız teşvik edilir.

Yüksek lisans tezi

Çalışmalarınızın ikinci yılında bir araştırma projesine katılacak ve bağımsız bir araştırma projesi olan yüksek lisans tezi yazacaksınız. Araştırma semineri, bir araştırma semineri denemesi (10 kredi), araştırma semineri (10 kredi) ve yüksek lisans tezi (30 kredi) oluşur.

Uluslararası Ticaret Hukuku'ndaki araştırma semineri, seminer toplantılarına katılacağınız, seminer ödevlerini tamamlayacağınız, yüksek lisans tezi yazacağınız ve bulguları sınıfın önünde sunacağınız bir yıl süren bir projedir. Araştırma ve yazma süreciniz araştırma semineri toplantılarıyla desteklenecektir. Tez konunuz üzerinde tez danışmanınızla aynı fikirde olacaksınız. Bireysel kariyer ilgi alanlarınızı desteklemek için, tez danışmanınız tarafından onaylandığı sürece, iş hukuku odaklı bir tez konusu seçmekte özgürsünüz.

Araştırma semineri sırasında işiniz hakkında amirinizden ve diğer öğrencilerinizden düzenli olarak geri bildirim alacaksınız. Araştırma seminerini tamamladıktan sonra, tez konunuzu tam olarak anlamanın yanı sıra akademik tartışma ve yazma becerilerinizi de geliştirmiş olacaksınız.

Seminer yazmak sizi yüksek lisans tezi için hazırlar. Çalışmalarınız sırasında en az bir tane yazma semineri almak zorundasınız ancak daha fazla katılmak için serbestsiniz.

Öğrenci ve öğrenci hayatı

Öğrenci hayatı ve özellikle de öğrenci organizasyon kültürü Finlandiya'da son derece zengin ve çeşitlidir. Ayrıca University of Helsinki öğrenci topluluğu çok aktif. Fakülte ve konu organizasyonlarından siyasi ve toplumsal organizasyonlara, koro ve orkestralardan spor ve oyun kulüplerine kadar University of Helsinki Öğrenci Birliği (HYY) bünyesinde 250'den fazla öğrenci kuruluşu faaliyet göstermektedir . Faaliyetleri yıldönümü kutlamaları, akademik akşam yemeği partileri, kültürel etkinlikler, buluşmalar ve gezilerdir.

Bir öğrenci ve Öğrenci Birliği (HYY) üyesi olarak, birçok avantaj ve hizmetten yararlanma hakkınız vardır. Örneğin, uygun fiyatlı öğrenci konutları, temel sağlık hizmetleri, spor tesisleri ve öğrenci fiyatlı yemekler. Ayrıca, örneğin ülke genelindeki toplu taşıma ücretlerinde çok sayıda indirim elde edersiniz.

Kariyer

Uluslararası Ticaret Hukuku Yüksek Lisans Programı'ndan (IBL) mezun olduktan sonra, hukuk pratiğinin yanı sıra hukuk fakültelerindeki kariyer için nitelikli bir uluslararası odaklı iş hukuku uzmanı olacaksınız.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The University of Helsinki offers a wide range of Master’s Degree Programmes, taught entirely in English. The scope of our programmes is 120 ECTS credits, completed with two years of full-time study. ... Devamını oku

The University of Helsinki offers a wide range of Master’s Degree Programmes, taught entirely in English. The scope of our programmes is 120 ECTS credits, completed with two years of full-time study. All programmes comply with the national legislation governing university education and are, therefore, recognised globally. Daha Az