Bu, önemli ve büyüyen bir hukuk alanını hedefleyen bir hukuk ustasıdır. Bu programı benzersiz kılan özellikler şunlardır: 1) Uluslararası Ticaret Hukukuna Odaklanma; 2) Yoğun Yasal Araştırma

Programın direktörü ABD'den. Öğretim üyelerimizin çoğu (kabaca ¾) Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Birleşik Krallık veya Batı Avrupa'daki üniversitelerden ileri derecelere sahiptir. Yargı kararlarını analiz etmeye odaklanan vaka çalışması yönteminin yanı sıra, öğrencilerin aktif olarak katılmaya teşvik edildikleri etkileşimli sınıflara vurgu yaparak, bu yargı bölgelerinde kullanılanlara benzer öğretim yöntemlerini benimsedik.

Yasal Araştırma ve Yazma (LRW) müfredatı, programın temel unsurlarından biridir. Öğrenciler üç dönem boyunca üç LRW dersi tamamlamak zorundadırlar: Hukuki Taslak Hazırlama, Akademik Yazma ve Mahkeme Mahkemesi. Tüm öğrenciler daha sonra, yeni bir hukuk meselesinin yasal araştırmasını içeren, hem davacı hem de davacı pozisyonlarını ve sözlü savunuculuğunu destekleyen özetler yazan sıkı bir mahkeme yarışmasında yarışmalıdır. Bazı öğrenciler birkaç uluslararası yarışma yarışmasından birinde yarışırken, bazıları da bir iç yarışmada yarışmaktadır.

Uluslararası Yarışmalar UG uluslararası yarışmalarda çok aktiftir ve Gürcistan'daki diğer tüm üniversitelerden çok daha fazla yarışmada yer almaktadır. Vis Uluslararası Ticari Tahkim Moot'a (Vis Moot) takımlar gönderiyoruz; DTÖ Yasası'nda ELSA Moot Mahkemesi Yarışması (EMC2); Merkez

IBL Nedir? Uluslararası Ticaret Hukuku alanı, uluslararası ticaretin yürütüldüğü yasal çerçeveyi ve ortamı benimseyerek, bu çerçevenin ilkelerini ve uluslararası satış, fikri mülkiyet ve kurumsal yönetim gibi alanlarla ilgili özel yasa ve yönetmelikleri öğrenme fırsatı sunar. Bu programlar, uluslararası ticaret, bankacılık ve finans alanında daha geniş bir kariyer seçeneğine sahip olmak isteyen öğrencilere ve elbette ticari tahkim ve dava konusunda kariyer yapmak isteyenler için ilgi çekici olacaktır. IBL programları, farklı yargı alanlarının Dünya Ticaret Örgütü himayesinde ve uluslararası ticaretin vergilendirilmesiyle ticaretin nasıl düzenlendiğini karşılaştırmak ve eşit derecede önemli düzenlemeleri göstermek için karşılaştırmalı sözleşme ve mülkiyet hukuku gibi konularda karşılaştırmalı yönleri kapsar. Dersler, öğrencileri uluslararası yeteneklerin işe alınmasında uluslararası şirketlerin ve hukuk firmalarının gerçekten aradığı pratik bilgi ve uygulamalı becerileri göstermeye hazırlamak için tasarlanmıştır. Uluslararası ticaret hukuku alanındaki çalışmalar, uluslararası ticareti yöneten düzenlemeleri ve uygulamaları kapsar. Öğrenciler ayrıca insan hakları gibi sosyal ve kültürel konulara da bakarlar ve bazı programlar, uluslararası yatırım hukuku, uyuşmazlık çözümü ve hatta AB iş hukuku gibi konsantre olacakları belirli bir alanı seçmelerini sağlar.

Gereklilikler Adaylar, hukuk alanında veya benzer eşdeğer derecelerde başarılı bir lisans derecesi almış olmalıdırlar. İngilizce dil gereksinimi: B2 Seviyesi.

İlgili kişi:

Bay John Dastouri: j.dastouri @ UG .edu.ge

Bahman Moghimi: B.Moghimi @ UG .edu.ge

Program dili:
  • Ingilizce
Son Güncelleme Temmuz 6, 2019
Bu kurs bir Kampüs Okul
Start Date
Açık Kayıt
Duration
4 dönem
Tam zamanlı
Price
4,000 USD
Burslar nitelikli öğrencilere açık!
Deadline
Konuma göre
Tarihe göre
Start Date
Açık Kayıt
End Date
Son başvuru tarihi

Açık Kayıt

Location
Son başvuru tarihi
End Date