Uluslararası ve Avrupa Hukukunda LLM

Genel

Program açıklaması

Vrije Universiteit Brussel'in (VUB) Avrupa Çalışmaları Enstitüsü'ndeki (IES) Uluslararası ve Avrupa hukukunda LLM, 45 yıldan uzun bir süredir uluslararası alanda tanınan bir programdır. 1971 yılında Uluslararası ve Yasal İşbirliği Programı (PILC) olarak oluşturulmuş olup, türünün en köklü LLM'lerinden biridir. Ve özel bir web sitesi var:

Program, her yıl 40 uluslararası lisansüstü öğrenciden oluşan seçkilerin Avrupa ve uluslararası hukuk işlerinde büyüleyici kariyer yolları açan zorlu ve çok yönlü bir müfredata sahip olmasını sağlıyor. Program, 45 yılı aşkın süredir akademik titizliği en yeni pratik anlayışlar ve kültürel çeşitlilikle birleştirmede başarılı olmuştur. Uluslararası denetimler ve çeşitli uluslararası kuruluşlarda mezunlarının lider pozisyonları programın mükemmelliğini kanıtlıyor.

yer

Programın evi Avrupa Çalışmaları Enstitüsü (IES) 'dir. IES, Study International tarafından Avrupa'nın önde gelen 5 hukuk fakültesi okulundan biri olarak seçildi (Haziran 2016): href = "http://bit.ly/2jvFYAh

IES, Şubat 2011'den itibaren Vrije Universiteit Brussel (VUB) 'daki yepyeni tesislerde yer alan, Avrupalı ​​Çalışmalar'da başarılı bir Jean Monnet Mükemmellik Merkezi'dir. Öğrenciler, uluslar arası ve AB ilişkilerinde 20'den fazla doktoralı araştırmacı olmak üzere 25'in üzerinde ülkeden 100'den fazla kişiden oluşan IES'de uluslararası personele katılıyor. IES'in genişletilmiş ailesi aynı zamanda IES'nin kardeş programı olan 40 lisansüstü öğrenciyi de içermektedir.

Brüksel'deki VUB'daki IES'nin konumu, programa yıl boyunca AB kurumlarının ve çok sayıda uluslararası kuruluşun, hukuk firmasının ve şirketlerin yakın çevresinden yararlanma fırsatı sunuyor.

Ne çalışabilirim?

Programın eğitim teknikleri arasında, daha geleneksel derslerin yanı sıra, etkileşimli sınıf öğretiminin yanı sıra, günlük mesleki hayatı simüle eden pratik vaka çalışmaları yer almaktadır. Program dengeli, çok yönlü bir paket sunuyor.

Zorunlu dersler

AB Kurumsal Çerçevesi ve Yargı Koruması (6 AKTS)

Uluslararası ve Karşılaştırmalı Hukuk (6 AKTS)

Küreselleşme, Uluslararası Hukuk

AB Ekonomik Kanunu (3 ECTS)

Uluslararası ve Avrupa İnsan Haklarının Korunması (3 ECTS)

Uluslararası Ekonomi Hukuku ve Organizasyonları (3 ECTS)

Uluslararası ve AB Rekabet Hukuku (3 ECTS)

AB Dış İlişkiler (3 AKTS)

Alt toplam: 30 AKTS

İsteğe bağlı dersler (İkinci Dönem)

- Kamu Hukuku Seçeneği:

Uluslararası Kamu / AB Hukuku ile İlgili Durum Çalışması (6 AKTS)

Uluslararası Bağlamda AB Çevre Hukuku (3 AKTS)

Uluslararası ve Avrupa Ceza Hukuku (3 ECTS)

- İş Hukuku Seçeneği:

Avrupa Rekabet Hukuku Örneği (6 AKTS)

Avrupa ve Uluslararası Özel Hukuk (3 ECTS)

Uluslararası ve Avrupa Vergilendirmesi (3 ECTS)

- Veri Hukuku Seçeneği:

Küresel Gizlilik ve Veri Koruması ile ilgili Örnek Olay İncelemesi (6 AKTS)

Uluslararası ve Avrupa Veri Koruma Kanunu (3 ECTS)

Avrupa Birliği'nde Veri Politikaları (3 ECTS)

Alt toplam: 12 AKTS

Yüksek Lisans Tezi (zorunlu)

Program kapsamındaki alanlardan birinde hukuksal araştırma (18 ECTS)

Toplam: 60 AKTS

Müfredat hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

Kimler başvurabilir?

Kabul edilmek için sahip olmanız gerekir:

• menşe ülkenizde hukuk uygulamanıza izin veren bir hukuk derecesi (JD, LLM veya eşdeğer)

• mükemmel akademik sonuçlar ve referanslar

• İngilizce'de kanıtlanmış yeterlilik

Giriş şartları hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

Öğretim Üyesi

Öğretim kadrosu, tanınmış AB bilginleri, üst düzey AB uygulayıcıları ve akademik titizliği en yeni pratik anlayışlar ve kültürel çeşitlilikle birleştiren uygulayıcı avukatların eşsiz bir karışımıdır.

Uygulamalar ve burslar

Bizim ziyaret edin

Program, düşük öğrenim ücreti şeklinde bir dizi burs sunmaktadır. Bunlar akademik liyakat ve finansal ihtiyaç temelinde verilir. Feragat başvuruları en geç 15 Nisan tarihine kadar yapılmalıdır.

Kariyer

Öğrencilerimize VUB Kariyer Merkezi'nde kişiselleştirilmiş koçluk ve kariyer tavsiyeleri sunulmaktadır. VUB Kariyer Merkezi'nin müşterileri, büyük hukuk firmaları, Avrupa Komisyonu, Avrupa Parlamentosu, Avrupa Ajansları ve danışmanları içermektedir. Şu anda Avrupa Birliği, Dünya Ticaret Örgütü, Uluslararası Para Fonu, Birleşmiş Milletler ve Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı gibi uluslararası kurumlarda çalışmakta olan 1250'den fazla başarılı mezunlar, ulusal yönetimler, diplomatik hizmetler, Yargı, yanı sıra büyük hukuk firmaları, şirketler ve STK'lar.

Temas

Avrupa Çalışmaları Enstitüsü

Vrije Universiteit Brussel

Pleinlaan 5 (1. kat)

1050 Brüksel

LLM Kabulleri:

E-posta: llm@ies.be

T: 32 2 614 8051

Web sitesi:

Son Güncelleme Kas 2019

Okul Hakkında

The Institute for European Studies is an autonomous department of the Vrije Universiteit Brussel. It was created in 2001 through an initiative taken by the Flemish Government. As a Jean Monnet Center ... Devamını oku

The Institute for European Studies is an autonomous department of the Vrije Universiteit Brussel. It was created in 2001 through an initiative taken by the Flemish Government. As a Jean Monnet Center of Excellence, the IES teaches advanced Master programmes, and focuses on interdisciplinary research in European Studies, more specifically on the role of the EU in an international setting. Within this scope, the IES provides academic services to scholars, policy makers and the general public. Daha Az
Brüksel , Viyana + 1 Daha fazla Daha az