Uluslararası ve Avrupa Hukukunda Yüksek Lisans

Genel

Kurumun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla bilgi edinin

Program açıklaması

  • Hukuk Fakültesi, Litvanya'daki en eski ve en prestijli hukuk okuludur.
  • Üç farklı alanda (Uluslararası ve İnsan Hakları; Teknoloji Hukuku; İş Hukuku) en alakalı ve güncel kurslar için tasarlanmış bir program.
  • Öğrenciler uluslararası konferanslara ve diğer akademik etkinliklere katılma hakkına sahiptir.
  • Avrupa'nın her yerinden seçkin profesörler.

Çalışma programının amacı, ulusal hukuk sistemlerinin en önemli alanlarını etkileyen uluslararası, uluslararası-bölgesel ve Avrupa hukuk normları hakkında kapsamlı ve derin bilgiye sahip hukuk uzmanları ve hukuk hizmeti profesyonelleri yetiştirmenin yanı sıra geliştirme, yorumlama ve bu yasal normların uygulama pratiği; uluslararası hukuk ve Avrupa hukuku bağlamlarında kanun yapma ve yasal uygulama ile ilgili karmaşık sorunları belirleme, analiz etme ve çözme becerileri; uluslararası bir ortamda ortaya çıkan ihtilafları ve yasal ihtilafları çözmek için mesleki uygulamada edinilen bilgileri yenilikçi ve bütünsel bir şekilde uygulama becerileri; bağımsız araştırma yürütmek ve bilimsel analize dayalı öneriler sunmak için eleştirel yaklaşım ve beceriler.

141913_QB3A8336.jpgVilnius University","author_url":"","source":""}" alt="141913_QB3A8336.jpg" />

Program üç yarıyıl sürer (1.5 yıl, 90 AKTS). Çalışmaların başlangıcında, her öğrenci ilgilendiği parçayı üç seçenekle seçer:

  • Uluslararası Hukuk ve İnsan Hakları;
  • Teknoloji Hukuku;
  • İş kanunu.

Öğrenciler, programın özünü temsil eden iki genel zorunlu dersi (20 AKTS) ve seçilen ilgi alanlarındaki dört zorunlu dersi (20 AKTS) öğrenirler. Kalan krediler (20 AKTS) öğrencinin özgür seçimine tahsis edilir. Bu seçmeli dersler (4 seçmeli), öğrencinin ilgi ve ihtiyaçları doğrultusunda bireysel çalışmaların profillerini tasarlama ve kişisel eğitim gündemini takip etme fırsatı sağlar. Her kurs, derslerin yanı sıra pratik öğretim sürelerini (seminerler, çalıştaylar, tartışmalı etkinlikler vb.) İçerir. Tüm yüksek lisans programları gibi, bu çalışma programı da bilimsel ve / veya pratik olarak ilgili bir konuda bir Yüksek Lisans Tezi (30 AKTS) hazırlanarak sonuçlandırılır.

Kabul Şartları ve Seçme Kriterleri

  • Hukuk Lisansı veya yüksek öğretim kurumlarından bir hukukçunun eşdeğer bir niteliği.
  • İngilizce dil yeterliliği - B2'den düşük olmayan seviye (Avrupa Konseyi tarafından onaylanan Dil için Ortak Referans Çerçevesi uyarınca), İngilizce yeterlilik kanıtı: IELTS 5.5+, iBT TOEFL 65+; İngilizce yapılan çalışmalardan mezun olanlar veya bir adayın anadili olması şartı aranmaz.

Uluslararası hareketlilik

Öğrenciler, yurtdışında staj yapma fırsatı veren ERASMUS + hareketlilik programına katılabilirler.

Kariyer fırsatları

Yeterlilik, mezunların hem kamu hem de özel kuruluşlar için hukuk uzmanı (danışman) olmalarına, akademik kurumlarda sorun analisti veya araştırmacı olarak görev almalarına ve ayrıca ulusal ve uluslararası, hükümet ve sivil toplum kuruluşlarında tüm önemli hukuk mesleklerinde çalışmasına olanak tanır ve şirketler. Düzenlenmiş mesleklerde (hâkimler, avukatlar, savcılar, memurlar, vb.) Bir ofis sahibi olma olasılığı, belirli bir ülkede geçerli olan yeterlilik şartlarına ve yabancı eğitimlerin tanınmasına bağlı olacaktır.

Programın mezunları, doktora eğitimine devam ederken Litvanya'da ve yurtdışında akademik bir kariyere devam edebilecekler. sosyal bilimlerde program.

Öğrenci referansları

Andrii Hubai, Ukraynalı bir öğrenci

" Vilnius University sunulan Uluslararası ve Avrupa Hukuku programı, Litvanya'nın AB'ye entegrasyon deneyimine ilişkin içgörüler sağladığı için diğerleri arasında öne çıkıyor. Bu programı inceleyerek kendimi olmak üzere olan yeni nesil avukatların gelişiminin eşiğindeymiş gibi hissediyorum. Doğu Avrupa'nın itici gücü. "

Gürcistanlı bir öğrenci olan Elene Tevzadze

" Vilnius University uzun süredir devam eden geçmişinden ve üniversitenin kaliteli bir eğitim sunduğu bilgisinden dolayı seçtim. Bir lisans öğrencisi olarak her zaman Uluslararası ve Avrupa Hukuku alanındaki çalışmalarıma devam etmek istedim ve Vilnius University bunlardan biriydi Bana bu fırsatı vermenin en iyisi. Farklı bir ülkede farklı bir dilde okumak benim için zordu ama çok kısa bir süre sonra, zor durumlarda bana yardımcı olan güler yüzlü personel sayesinde çalışmak daha kolay hale geldi.

Profesyonel öğretim görevlileri çok yardımcı oldular, E-posta yoluyla olduğu gibi dersler sırasında istediğimiz zaman soru sorabildik, bu da bir şeyi anlamadığım takdirde istediğim zaman cevap alabileceğimi bildiğim sürece çalışmamı kolaylaştırdı. Üniversite ayrıca ek eğitim almak için çok yardımcı olan farklı halka açık konferanslar ve konferanslar önermektedir.

Eğitime rağmen, farklı ülkelerden arkadaşlar edindiğim için çok mutluyum ve aynı zamanda meslektaşlarım olan mükemmel profesyonellerle iletişim kurma şansım oldu. Vilnius University parçası olduğum için çok mutlu ve gururluyum ve burada edindiğim bilgilerin gelecekte başarılı bir kariyer oluşturmama yardımcı olacağından eminim. "

Olga Shevchenko, Ukrayna'dan bir öğrenci

" Vilnius University eğitim süreci, farklı Dereceler alan öğrenciler için en yüksek niteliksel eğitim düzeyini sunmayı amaçlayan çok çeşitli fırsatlardan oluşan bir komplekstir. Uluslararası ve Avrupa Hukuku Programı sırasında, yalnızca başarılı olma olanağım yok çok çeşitli hukuk derslerini tamamlamanın yanı sıra, hem Avrupa Birliği hem de Amerika Birleşik Devletleri boyutundan profesörlerin bana ve meslektaşlarıma yardım sağladığı çok sayıda ek seminer, yuvarlak masa, konferans ve yaz okullarına katılmak için hukuk bilimsel konuşmalar yapma ve mahkemelerin katılımı konusunda tartışma. Bu nedenle, Vilnius University topluluğunun bir parçası olmaktan büyük mutluluk duyuyor ve dünyanın her yerinden her öğrencinin aynı hissetmesini diliyorum. "

Son Güncelleme Eki 2020

Okul Hakkında

Welcome to Vilnius University – the oldest and largest Lithuanian higher education institution. Since its establishment in the 16th century, Vilnius University, as an integral part of European science ... Devamını oku

Welcome to Vilnius University – the oldest and largest Lithuanian higher education institution. Since its establishment in the 16th century, Vilnius University, as an integral part of European science and culture has embodied the concept­ of a classical university and the unity of studies and research. Daha Az
Vilnius , Kaunas + 1 Daha fazla Daha az