Vergilendirmede LLM

Genel

Program açıklaması

Vergilendirmede LLM

120676_USD-Coast.jpg

Program Açıklaması

40 yıldan uzun bir süredir, University of San Diego School of Law Vergilendirme Programı LLM mezunları Kaliforniya, Birleşik Satatesler ve dünya genelinde başarıyla uygulamaya devam etti. Yüksek dereceli LLM programımız, öğrencilere vergi hukuku alanında uzman lider olmaları için teorik ve pratik bir çerçeve sunar.

Bu Yüksek Lisans programına başvurmak için, bir ABD hukuk okulundan JD dereceniz almış olmanız veya Amerika Birleşik Devletleri dışındaki bir ülkede akredite bir kurumdan bir hukuk derecesine (yasalar gibi) sahip olmanız gerekir. .

Vergilendirme Derecesinde LLM, zorunlu üç ders içeren 24 kredilik dersin tamamlanmasını gerektirir: Kurumlar Vergisi (3 kredi), Ortaklık Vergisi (3 kredi) ve Uluslararası Vergi (3 kredi). Zorunlu dersler, herhangi bir öğrencinin gösterdiği iyi sebeplerden dolayı Müdür tarafından feragat edilebilir. Kalan zorunlu kredi saatleri, geniş kapsamlı vergi kursları seçeneklerimizden ve (Müdürün izniyle) ilgili diğer kurslardan seçilebilir.

120671_36155075092_dab2fe9226_o.jpg

Uygulama Gereksinimleri

Başvuru sürecinde size yardımcı olmak için, lütfen uygulama kontrol listemizi inceleyin. Ayrıca daha fazla bilgi edinebilir ve çevrimiçi uygulamamıza web sitemizden erişebilirsiniz.

Güz dönemi için LLM programlarına giriş için geçerli olan son tarih 1 Haziran'dır. Bahar dönemi için öncelik süresi 1 Kasım'dır. Lisansüstü Programları Ofisi, dosyanız tamamlandığında en kısa sürede "haddeleme kabul" işlemi kullanmaktadır. Kabul Komitesine sunulacaktır.

120672_AdobeStock_240916513.jpeg

öğretim

2019-2020 akademik yılı için vergi programı LLM için harç kredisi başına 1,885 $. Öğrenim ve ücretler değişebilir; Mevcut öğrenim oranları Hukuk Fakültesi Mali Yardım web sayfasında mevcuttur. Vergilendirme programında LLM 24 kredi ders gerektirir.

Lisansüstü Programlar Ofisi, LLM öğrencileri için vergilendirme alanındaki LLM adayları dahil olmak üzere bir Başarı Bursu sunar. Bu burs, Güz veya Bahar döneminde giriş yapan tam zamanlı öğrencilere verilebilir ve kabul dosyanızın içeriğine dayanarak verilir. Bu burs için dikkate alınacak ek başvuru gerekmez.

Hukuk Fakültesinin Mali Yardım Bürosu, sizi yüksek lisans öğrencileri için uygun kaynaklara yönlendirmek de dahil olmak üzere, mali yardımla ilgili sorularınızın cevaplarını verebilir.120677_150429na-0015-copy.jpg

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The University of San Diego (USD) School of Law is recognized for the excellence of its faculty, depth of its curriculum, and strength of its clinical programs. Each year, USD educates approximately 9 ... Devamını oku

The University of San Diego (USD) School of Law is recognized for the excellence of its faculty, depth of its curriculum, and strength of its clinical programs. Each year, USD educates approximately 900 Juris Doctor and graduate law students from throughout the United States and around the world. We are also extremely pleased to report that Princeton Review recently ranked USD as the #1 most beautiful campus in the United States. Daha Az