Yüksek Lisans Çin Hukukunda

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Yüksek Lisans Çin Hukukunda

LL.M. Çin Hukuku (Yüksek Lisans of Laws) programı, Çin'deki en eski ve en prestijli üniversitelerden biri olan KoGuan Hukuk Fakültesi Shanghai Jiao Tong Üniversitesi tarafından sunulan lisansüstü bir hukuk programıdır. Program, Çin medeni ve ticari hukukuna odaklanmış ve yabancı hukuk öğrencileri ve hukuk uzmanlarına Çin hukuku ve hukuk süreçlerini inceleme ve Çin ve karşılaştırmalı hukuk araştırmalarına katılma konusunda mükemmel bir fırsat sunuyor.

İki yıllık program bir yıllık okul müfredatını ve bir yıllık bağımsız araştırma ve tez yazımını içerir. Bütün LL.M. kurslar (Müfredata bakınız) İngilizce olarak okutulmakta ve özellikle uluslararası öğrenciler için uyarlanmaktadır. Kurslar sadece normal fakültelerimiz tarafından değil aynı zamanda kamu ve özel uygulama uzmanları tarafından da verilecektir. Her öğrenciye araştırmasını ve LL.M.'yi denetlemesi için bir akademik danışman atanacaktır. tez yazımı. Öğrencileri yayınlanabilir bir tez yazmaları için teşvik ediyoruz.

Fakülte

KoGuan Hukuk Fakültesi, ülkedeki en iyi 10 hukuk fakültesi arasında yer aldı. Öğretim üyelerimiz akademik mükemmelliklerinin yanı sıra öğrencilere olan bağlılıklarıyla da tanınırlar. Değerli fakülte ve idari kadromuz, Şangay metropol bölgesi ve ötesindeki çeşitli devlet daireleri ve kurumları, mahkemeler, hukuk büroları, çok uluslu şirketler ve diğer önemli kurumlarla güçlü bağlar kurmuştur. Bu, öğrencilerimize çalışma ziyaretleri ve staj olanakları gibi, kredisiz olmayan çeşitli teklif dışı teklifleri güvence altına alır. Bu Program size hem Çin hukuk sistemine dair benzersiz bilgiler hem de Şangay ve Çin'de heyecan verici pratik deneyimler sunacak.law, justice, court Activedia / Stardoll

Öğrencilerimiz

LL.M. Program, entelektüel açıdan meraklı ve düşünceli öğrencileri çeşitli hukuk sistemlerinden ve çeşitli kariyer planlarından etkilemekle ilgilenmektedir. Entelektüel ve kültürel açıdan farklı bir program olarak, dünyanın dört bir yanından öğrencileri ağırlıyoruz. LL.M'deki katılımcıların çeşitliliği Program, tüm öğrencilerimizin KoGuan Hukuk Fakültesi'ndeki eğitim deneyimine önemli katkı sağlayacaktır. Uluslararası öğrenciler KoGuan hukuk öğrencileri, fakülte ve mezunları ile ömür boyu sürecek dostluklar kurabilir ve KoGuan Hukuk mezunlarının küresel bir ağının bir bölümünü oluşturabilir.

Lisans Derecesi Gereksinimleri

Öğrencilerin en az 30 ders kredisini tamamlamaları (16 zorunlu ders kredisi) ve bir öğretim üyesinin gözetimi altında bir derece tezi doldurmaları gerekmektedir.

LL.M'ye hak kazanmak için derece, öğrencilerin gerekir:

 1. En az 30 kurs kredisini başarıyla tamamlayın.
 2. Bağımsız bir araştırmayı başarı ile tamamlayın ve bir LL.M. yazın. bir yıl içinde bir KoGuan Hukuk fakültesi üyesinin gözetiminde tez.
 3. Toplam sömestr başına en az 14 ders kredisine sahip olmak.
 4. Rezidansta en az iki dönem geçirin.

Bağımsız araştırma yılı ve LL.M. tez yazarken, öğrencilerin Şangay'da kalmaları gerekmemektedir.

Müfredat

LL.M. Programın en az 30 kredilik yüksek lisans dersi çalışması gerekir. LL.M.'ye sunulan derslerin bir listesi için. Öğrenciler, lütfen İngilizce Müfredatı'na bakınız. Halen, öğretim elemanlarının uygunluğuna bağlı olarak her dönem en az yedi ders verilmektedir.

Ders Listesi

Çin İdare Hukuku JIANG Hongzhen
Çin Karşılaştırmalı Finansal Hukuku XU Donggen
Çin Rekabet Hukuku HOU Liyang
Çin Çevre Kanunu ZHAO Huiyu

Uygunluk şartları

LL.M'ye giriş için dikkate alınması gerekenler. programda, bir başvuru sahibinin lisans derecesine sahip olması gerekir. Özellikle aşağıdaki niteliklere sahip adaylar arıyoruz:

 1. Çin vatandaşı olmayan;
 2. Lisans derecesini veya eşdeğeri Çin veya yabancı bir ülkede tamamlayın;
 3. Bir yasa veya yasa ile ilgili programa kayıtlı olmak;
 4. Anakara Çin dışındaki bir yetki alanında hukuk uygulama yeterliliğine sahip olmak;
 5. Geçerli TOEFL (≥90) veya akademik IELTS (≥6) raporu.

(Anadili İngilizce olan veya ana dili İngilizce olan lisans veya yüksek lisans derecesine sahip adaylar bu şarttan feragat edebilir.)

Kabul Prosedürü

Kabul kararları Eylül ayında başlayan haddeleme temelinde (güz dönemi) yapılır. LL.M. Kabul Komitesi tüm başvuru paketini dikkatlice inceler ve LL.M.'den en iyi fayda sağlayacak ve katkıda bulunacak nitelikli başvuru sahiplerini seçer. Programı. Komite, bireysel başvuru kararlarını mümkün olduğunca çabuk alır.

Başvuruları değerlendirirken, Komite aşağıdakileri içeren ancak bunlarla sınırlı olmayan faktörleri dikkate alır:

 1. Notlar, sınıf sıralaması, bilimsel yayınlar gibi akademik çalışmalar;
 2. Tavsiye mektubu;
 3. Mesleki ve kişisel başarılar;
 4. Hukuk eğitimi ve araştırmalarında önceki yasal deneyim veya kariyer, devlet hizmeti, yargı, uluslararası devlet kuruluşları, STK'lar ve özel uygulama;
 5. İngilizce dilinde yeterlilik.

Önemli Tarihler ve Son Tarihler

 • 31 Mart: Burs başvurusu için son tarih *
 • 31 Mayıs - Öz-destek başvurusu için son tarih *
 • Haziran başı: Kabul bildirimi *
 • Eylül başlarında: Güz dönemi başlıyor *

Nasıl Başvurulur?

1. Adım: Çevrimiçi uygulamayı tamamlayın

 • http://isc.sjtu.edu.cn
 • Çevrimiçi başvuru sisteminden başvuru formuna 2 inç fotoğraf yazdırın, imzalayın ve ekleyin.

2. Adım: Başvuru Ücretini Ödeyin

Başvuru ücreti iade edilmeyen ve devredilemeyen 800 CNY veya 130 USD'dir. Ödeme CNY veya USD kullanılarak yapılmalıdır

Adım 3: Başvuru Belgelerini Gönderin

 • Online başvuru sisteminden başvuru formu;
 • Derece sertifikaları. Orijinal ya da noter onaylı olmalı (Çince ya da İngilizce noterler kabul edilebilir)
  (henüz mezun olmayan öğrenciler, üniversitenizden beklenen mezuniyet tarihini belirten resmi bir mektup vermelidir.);
 • Resmi transkript Orijinal veya noter tasdikli olmalı (Çince veya İngilizce noterler kabul edilebilir);
 • Dil sertifikası ve puan raporu;
 • Passport'un bir kopyası;
 • İki adet vesikalık fotoğraf;
 • Doçentlerden veya akademisyenlerden yüksek akademik unvanlara sahip iki öneri mektubu. Hakemlerin telefon numarası ve e-posta adresini içermelidir;
 • Havale bildirimi. Adınızı ve ödeme ayrıntılarınızı belirtin.

Burslar

tip Süre, müddet Destek Kapsama
Yüksek Lisans programları A tipi 2,5 yıl Yaklaşık CNY 70,000 / Yıl Tam kapalı eğitim, sağlık sigortası ve kampüs içi barınma ve aylık maaş (CNY 3.000 / Ay)
B tipi yüksek lisans programları 2,5 yıl Yaklaşık 55.000 CNY / Yıl Tam kapalı eğitim, sağlık sigortası ve kampüs içi barınma ve aylık maaş (CNY 1,700 / Ay)
Yüksek Lisans programları C tipi 2,5 yıl Yaklaşık 40.000 CNY / Yıl Tam kapalı eğitim, sağlık sigortası ve kampüste konaklama

Öğrencilerin mükemmelliğine dayanan adaylar için çeşitli burslar sunmaktayız.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

On June 8, 2002, the Law School was established, and RMB 25 million yuan was earmarked to carry out the first phase of construction. The Law School thus entered into a period of rapid development. Whi ... Devamını oku

On June 8, 2002, the Law School was established, and RMB 25 million yuan was earmarked to carry out the first phase of construction. The Law School thus entered into a period of rapid development. While sticking to its core mission of educating law undergraduates, the School obtained the right to confer master's degrees in 8 grade-2 disciplines and grade-1 disciplines in law, the right to confer the Juris in law specialty, as well as the right to confer the doctoral degree in constitutional law and administrative law. Daha Az