Yüksek Lisans Avrupa ve Uluslararası Hukukta - uyuşmazlık çözüm Uluslararası odak

Genel

Program açıklaması

Saarland Üniversitesi'ndeki Europa-Institut , Avrupa ve Uluslararası Hukuk alanında altı yıllık modüller içeren bir yıllık yüksek lisans programı sunmaktadır: Modül 1: Avrupa Entegrasyonu ve Avrupa İş Hukuku, Uluslararası Ticaret, Uluslararası Uyuşmazlık Çözümü, Avrupa ve Uluslararası Çalışma Birimleri ile 2-6 Modülleri İnsan Haklarının Korunması ve Bilişim Hukuku (2019/2020 kış döneminden itibaren başlangıçta yalnızca Almanca olarak).

Örnek: Odak Uluslararası Uyuşmazlık Çözümü

Öncelikli alan Uyuşmazlık Çözüm yatırım uyuşmazlıklarında ve alternatif uyuşmazlık çözümünde Uluslararası Ticari Tahkim, Uluslararası Tahkim alanında bilgilerini sağlamaktadır. Amaç bir hukuk sisteminde göstermek için sınır ötesi bağlamda etkin ve adil anlaşmazlık çözümü olduğunu ulusal yargı ticari mahkemelerde aittir. Odak alanının belirtilen ders alanlarına ek olarak ayrıca Uluslararası Ticaret Hukuku gibi ek ders konularını içermektedir.

Öğrencilerin aynı zamanda kültürel ve ekonomik ilişkilerin gerekli anlayış kapsamlı bir bilgiye dışarı aracılık emin olun. Buna ek olarak, odak alanı ses bilgisi ve interaktif öğretim yöntemleri ve Kullanımı yüksek pratik alaka geleneksel öğretim eklenmesini kolaylaştırır. Örnek Çalışmalar ve müzakere süreci ve eğitim de konferans ve takvim üzerinde teknik tartışmalar yapılan seminerlere ek olarak kullanılabilir. Dersler uluslararası kurumlara misafir öğretim görevlisi olarak Duruşmaların simülasyon ve saha gezileri saygı (örneğin Paris ICC) programının bir parçasıdır.

Önemli Bilgiler

 • Avrupa ve Uluslararası Hukukta Tek yıllık master programı
 • Program Almanca ve / veya İngilizce olarak tamamlanabilir
 • Altı modül sunulmaktadır: Modül 1: Avrupa Entegrasyonu ve 2-6 modülleri Avrupa İş Hukuku, Uluslararası Ticaret, Uluslararası Uyuşmazlık Çözümü, Avrupa ve Uluslararası İnsan Haklarının Korunması ve Bilişim Hukuku dersleri ile (başlangıçta yalnızca Almanca olarak)
 • Uluslararası "Kanunlar Yüksek Lisans" unvanını tanınan (Yüksek Lisans)
 • bilim ve sanayi Yüksek nitelikli uzmanlar
 • Eller üzerinde yüksek akademik standartları ile öğretim
 • Yaklaşık 40 ülkeden 75 öğrenci
 • Avrupa ve uluslararası kurumlar için eğitim gezileri
 • Avrupa Enstitüsü'nde ekibi tarafından yoğun denetim
 • Mezunlar Derneği aracılığıyla eV uluslararası ağ HİÇ
 • Avrupa ve uluslararası iş piyasasında için özel hazırlık

uzmanlaşma

Program, temel bir modüle (modül 1) ve odak alanlı beş modüle (modüller 2-6) ayrılmıştır. Modül 7, tez yazmayı içerir.

 • Modül 1 - Avrupa Entegrasyon
 • Modül 2 - Odak Alan Avrupa Ekonomik Hukuku
 • Modül 3 - Odak Alan Dış Ticaret ve Yatırım Kanunu
 • Modül 4 - Odak Alan Uyuşmazlık Çözümü
 • Modül 5 - Odak Alan Avrupa ve uluslararası insan hakları koruma
 • Modül 6: Bilişim Hukuku (İlk dönem sadece Almanca olarak 2019/2020)
 • Modül 7 - Yüksek Lisans Tezi

Her birim, Avrupa ve uluslararası hukuk içindeki hızlı gelişen profesyonel alanlarda yüksek derecede uzmanlık sunmaktadır. Yüksek Lisans derecesine ek olarak iki uzmanlık, yani Uluslararası Uyuşmazlık Çözümü veya Avrupa ve Uluslararası İnsan Hakları Koruma alanında bir lisans derecesi elde etmek mümkündür.

kredi Noktaları

Genel olarak, akademik programı en az 45 kredi puan elde. yüksek lisans tezi 15 kredi noktaları için tekrar olacak ve 60 kredi puan toplam verilmiştir.

kabul şartları

bir uygulama için Kabul şartları Europa-Institut , Avrupa ve Uluslararası Hukuku Yüksek Lisans programı için vardır

 • Bir Alman veya yabancı üniversitede kapalı bir yasal veya benzeri yüksek derecede (Ekonomi, Sosyal Bilimler)
 • Alman ve / veya İngilizce dil belgesi ses bilgisi.

Daha fazla bilgi www.europainstitut.de/bewerbung adresinde bulunabilir.

Uygulama işlemleri ve tarihleri

Çalışma programı kış dönemi için her durumda başlar. Son başvuru tarihi her yılın 15 Temmuz'udur. Geç başvurular 30 Eylül'e kadar mümkündür. Çalışma yerlerinin sayısı sınırlıdır. Adayların seçimi mesleki yeterlilik ve uygunluk kriterlerine dayanmaktadır.

Özel ders ücretleri

Öğrenim ücretleri akademik yıl başına 5.600 Euro (dönem başına 2.800 Euro) vardır.

Ek bir idari ücret Saarland Üniversitesi ödenmelidir. Böylece öğrenciler Saarland ve kaza sigortası toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanma izin veren bir kart alma hakkına sahiptir. Ayrıca, öğrenci statüsünü teyit ve böylece öğrenci indirim için kullanılabilir.

çevrimiçi başvuru

Europa-Institut online başvuru vardır:

www.europainstitut.de/onlineapplication

sertifikalı mükemmellik

Europa-Institut Dışişleri Bakanlığı, Federal Eğitim ve Araştırma Bakanlığı, Avrupa Komisyonu ve Alman Akademik Değişim Servisi tarafından desteklenmektedir. Yüksek eğitim standartlarına yakın temaslar ve Avrupa Birliği, Avrupa Konseyi kurumları ile ve gelen Dışişleri Bakanlığı ile düzenli değişimlerle karakterizedir.

Saarland Üniversitesi akreditasyon sisteminin parçası olmuştur gibi Europa-Institut uluslararası akreditasyon ajansı ACQUIN ve sertifikalı tarafından geniş inceledi. Akreditasyon programı ile oldu Europa-Institut resmen mükemmel araştırma için ve yüksek kaliteli öğretim açılımı onaylar.

Europa-Institut da efendisinin programının "Uluslararasılaşma Kalite Sertifikası (Cequint)" bölümünde başarılı uluslararası stratejisi için aldı.

Saarland Üniversitesi

Biz Almanya, Fransa ve Lüksemburg dinamik üçgeninde modern üniversite bulunmaktadır. Bizim uluslararası gelenek: 1948 yılında Saarland Üniversitesi'nin temeli bir Fransız-Alman ortak girişimi oldu. Bugün etrafında 17.300 gençlerin Saarbrücken ve Homburg çalışması, bunların yaklaşık yüzde 18'inin yurt dışından geliyor. kampüs yeşillik, spor ve kültürel faaliyetler gibi kafelerle çevrili ve restoranlar dinlenme ve rekreasyon için çalışma ve araştırma ilaveten sağlamak olduğunu. Ve ICE tarafından Paris'e Saarbrücken hemen altında iki saat almak için.

Son Güncelleme Tem 2019

Okul Hakkında

The Europa-Institut at Saarland University is the second oldest institution of its kind in Europe. For more than six decades, the Europa-Institut has been excellently educating young academics from al ... Devamını oku

The Europa-Institut at Saarland University is the second oldest institution of its kind in Europe. For more than six decades, the Europa-Institut has been excellently educating young academics from all over the world in European and international law. Daha Az