Yüksek Lisans Uluslararası Hukuk Pratisyenleri için Uzmanlıklar (Teknoloji ve Küresel Fikri Mülkiyet Sorunlarına Odaklanma)

Genel

Program açıklaması

Southwestern Law School , LL.M.'nin ödülüne öncülük eden özel eğitim teklifleri için, yabancı hukuk firmaları ve bireysel uluslararası pratisyenlerden teknoloji, eğlence ve fikri mülkiyet alanlarındaki soruları davet etmektedir.

Yaş hızlandırılmış bir bilgi ve iletişimde, hukuk pratiği giderek küreselleşmektedir. ABD'nin en kültürel olarak farklı olan şehrinde bulunan Southwestern Law School ve bir eğlence ve teknoloji endüstrisi merkezi, bu ve diğer alanlarda kişiselleştirilmiş uzmanlık ve alana özel bilgi sunmaktadır. Fikri mülkiyet ve sözleşme hukuku alanındaki çekirdek derslerin ötesinde, Southwestern, eğlence ve teknoloji hukuku alanında en fazla sayıda seçmen sunmaktadır ve küresel uygulayıcılar için özelleştirilmiş uzmanlıklara olanak sağlamaktadır. ABD ve komşuları arasında yeniden müzakere edilen uluslararası ticaret anlaşmalarının etkisi ne olacak? ABD'nin tarafsız tarafsızlığı tartışmasında kazanan ve kaybedenler kimlerdir? AB'nin Veri Gizliliği Yasası yenilikçiliği ve rekabeti nasıl etkileyecek? Çin'in ticari sırlarda gelişen konumu nedir? Hollywood, Çin, Hindistan, Nijerya ve (son olarak Suudi Arabistan) uluslararası film endüstrileriyle nasıl etkileşime giriyor? Soruların cevaplar kadar çabuk değiştiği bir dünyada, Southwestern öğrencilerine temel hukuki kavramların yanı sıra endüstriye özel iş uygulamalarına hakim olma konusunda eğitiyor ve onlara işverenlerinin ve müşterilerinin ortaya çıkan ihtiyaçlarını karşılayacak bağlam ve becerileri sağlıyor.

Güneybatı, Teknoloji Hukuku ve Girişimcilik, Fikri Mülkiyet Hukuku (patent, Marka ve Telif Hakkı), Müzakere ve Uyuşmazlık Çözümü ve Amerikan Hukuku ve Hukuk Sistemleri gibi yeni ortaya çıkan alanlarda ileri uzmanlık sunmaktadır. Öğrenciler, bu ve diğer onaylı alanlarda, 24 ünite programı dahilinde 12 adete ayrılmış ünitede uzmanlaşabilirler (en fazla 30). Kurslar, Amerikan lisansüstü öğrencileriyle entegre edilmiş sınıfları ve uluslararası lisansüstü öğrencilere yönelik daha küçük seminerleri içerir ve ayrıca Kaliforniya'da bulunan ulusötesi uygulayıcılarla özel stajlar içerebilir. Güneybatı, küresel bir hukuk uygulamasının hızla değişen taleplerini kolaylaştırmaya yardımcı olarak yabancı üniversiteler ve kuruluşlarla (Hindistan'da Jindal Global Hukuk Okulu, Kuzey Amerika okullarının NACLE konsorsiyumu ve Şanghay'daki David ve Raymond Fikri Mülkiyet Grubu dahil) çok sayıda ilişkisi vardır. .

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

Diverse, Engaged, Inspiring - this is Southwestern Law School—a history of public service, innovative teachers, brilliant scholars, and trailblazing alumni. Prepare to succeed through our innovative c ... Devamını oku

Diverse, Engaged, Inspiring - this is Southwestern Law School—a history of public service, innovative teachers, brilliant scholars, and trailblazing alumni. Prepare to succeed through our innovative curriculum and experiential learning opportunities. The vibrant mid-city campus provides the ideal setting for the study of law, fostering an emphasis on community, diversity, and public service. Daha Az