Yüksek Lisans Uluslararası Ticaret Hukuku

Genel

Program açıklaması

130710_LLM_6.jpg

fotoğraf Université libre de Bruxelles'in izniyle

LL.M. Ekim-Haziran arası çalışan tam zamanlı bir programdır. Dersler, Ocak ve Haziran aylarında yapılan sınavlarla iki yarıyıl bölümüne ayrılır. Öğrenciler, Ağustos'un sonlarında - Eylül başında yapılacak ikinci bir sınav oturumuna katılma hakkına sahiptir. Yüksek Lisans Programı başarıyla tamamlayan adaylara LL.M. yetkili Belçikalı Akademik Makamlar (Communauté française) tarafından sürekli eğitim programı çerçevesinde tanınan Universidé Libre de Bruxelles'den (Brüksel Üniversitesi, ULB) Uluslararası Ticaret Hukuku alanında.

LL.M. Avrupa'nın başkenti Brüksel'de sunulan olağanüstü fırsatların tümünden yararlanmak isteyen öğrenciler için tasarlandı. Program, merkezi Brüksel'de bulunan Avrupa Birliği kurumlarına (Avrupa Komisyonu, Konsey ve Parlamento) yapılan ziyaretleri içermektedir. LL.M. , Avrupa'nın önde gelen üniversitelerinden biri olan Brüksel Üniversitesi (Université libre de Bruxelles veya "ULB") programının bir parçasıdır ve bunların% 32'si Belçika dışından gelmektedir.

Yüksek Lisans dersleri, Brüksel-Başkent Bölgesi'nde bulunan üniversitenin ana ve en büyük kampüsü olan Solbosch Kampüsü'nde öğretilmektedir. Kampüs, Avrupa Kurumları'nın yakınında bulunmaktadır. ULB, dersler, atölye çalışmaları, stajlar, kariyer etkinlikleri ve sosyal etkinlikler de dahil olmak üzere olağandışı müfredat dışı ve müfredat programı etkinlikleri sunmaktadır. Bu etkinliklerden bazıları akademik programımıza entegre edilmiştir. LL.M. , birincil derecede hukuk alanına sahip olan veya lisans üstü düzeyde hukuk alanında tecrübe kazanmış olan dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere açıktır.

130711_fpctWT67OgRpcty15FybmzoOWw.jpg

fotoğraf Université libre de Bruxelles'in izniyle

Genel yapı

 • Program 8 çekirdek LL.M içerir. dersler, 1 seçmeli ders ve bir LL.M. tez
 • LL.M. Avrupa kredi sisteminde yapılandırılmıştır. Her ders (zorunlu ve seçmeli) toplam 5 kredi, toplam 45 krediliktir. Kalan 15 kredi, Yüksek Lisans tezi yazarak elde edilir.
 • 8 Çekirdek LL.M. Dersler LL.M için ayrılmıştır. öğrenciler. Uluslararası ticaret hukukunun ana alanlarını kapsayan birinci ders yükünü sağlarlar. Öğrenciler, küçük sınıflardan, LL.M.'de ULB öğretim görevlileri ve grup arkadaşlarıyla yakın ilişkilerden istifade ederler. öğrencilerin
 • 1 Seçmeli Ders, ULB hukuk fakültesinde (İngilizce veya Fransızca olarak) verilen herhangi bir ders arasından seçilebilir. Yüksek Lisans öğrenciler, ULB'de sunulan olağanüstü müfredat ve metodolojik çeşitlilikten yararlanabilirler.
 • LL.M. Tez , öğretim üyelerinden birinin bire bir gözetiminde öğrencinin kendi seçtiği uluslar arası ticaret hukuku konusuna yönelik yazılı bir eser hazırlamayı içerir


Çekirdek LL.M. Dersler

 • Uluslararası Şirketler Hukuku ve Kurumsal Yönetim
 • Uluslararası Ticari İşlemler
 • Uluslararası ve Avrupa Rekabet Hukuku
 • Uluslararası Düzenleme ve Vergi Hukuku
 • Uluslararası Ticaret ve Yatırım Anlaşmazlığı Anlaşması
 • Uluslararası Dava ve Tahkim
 • Uluslararası Bankacılık ve Finansman Hukuku
 • IP, IT ve Veri Koruma Uluslararası Hukuku

Seçmeli ders

Öğrenciler ULB Hukuk Fakültesi'nde sunulan derslerden seçmeli bir ders seçmelidirler. Seçmeli ders, bir staj (öğrenci tarafından edinilen) yaparak sağlanabilir.

Derslerin listesi çok zengin. Önceki yıllara örnekler şunlardır:

 • Hukuk, Finans ve Ekonomi (Prof. Marco Becht)
 • Malların Serbest Dolaşımı (Prof. Peter Oliver)
 • Avrupa Özel ve Karşılaştırmalı Hukuk (Prof. Erik Van den Haute)
 • İktisat ve DTÖ Hukuku (Prof. Petros Mavroidis ve André Sapir)
 • Avrupa Birliği'ndeki ilgi grupları ve lobiler (Prof. Pascaline Winand)
 • Küresel Yönetim (Prof. Luk Van Langenhove)
 • Avrupa Birliği ve gelişmekte olan ülkeler (Prof. Nicolas Schrijver)

130716_GroupPhoto18.jpg

fotoğraf Université libre de Bruxelles'in izniyle

burs

Ücretlerin feragat edilmesini içeren yılda bir burs sunuyoruz. Burs, mükemmel akademik kimlik bilgilerine sahip hak sahibi bir öğrencinin programa erişimini genişletmeyi amaçlıyor.

Burs başvurusu 1 Haziran'a kadar yapılmalıdır.

40129_ulb_3.jpg

Kabul Koşulları

Birincil derecesi: LL.M. (i) birincil hukuk derecesi veya (ii) üniversite düzeyinde mesleki veya diğer hukuk tecrübesine sahip başka bir konuda birincil derecesi olan öğrencilere açıktır.

İngilizce Yeterlik Belgesi: Adayların, (i) en az 90 puan ile TOEFL testi, (ii) en az 6.5 puan ile IELTS testi, (iii) İngilizce, (iv) İngilizce yeterliliğine ilişkin diğer yazılı kanıtlar (kabul memurunun kabulüne bağlı olarak).

"Bu LL.M, CV'nize gerçekten bir katma değer ve yasal düşüncelerinizi zenginleştirmenin yanı sıra bireysel olarak büyümenize yardımcı olacak bir deneyim. Bu programda kendimi ve hukukun myfavourite alanını keşfettim."

Diyerek şöyle devam etti: "Bu programı, Avrupa'nın kalbinde oldukça alakalı ve hızlı hareket eden yasanın karmaşık ve çeşitliliğini incelemek isteyen herkese tavsiye ederim. "

“Uluslararası bir hukuk bürosuyla alakalı olmak ve değer katmak için gerekli araçlarla donatmak için özel bir programa ihtiyacım vardı. Bu LL.M. bana kariyerimi yasal piyasada gerçekten başlatmak için ihtiyacım olan bilgi ve güveni getirdi. "

Jerome Jacques

Sitemizi ziyaret edin burada fazla okumak için!

130718__MMQ9979.jpg

fotoğraf Université libre de Bruxelles'in izniyle

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

In the heart of Europe, just 1h20 by train from Paris, 1h30 from Amsterdam, and 1h50 from London and Cologne, Brussels offers all the advantages of a capital city and the quality of life of a large an ... Devamını oku

In the heart of Europe, just 1h20 by train from Paris, 1h30 from Amsterdam, and 1h50 from London and Cologne, Brussels offers all the advantages of a capital city and the quality of life of a large and lively town. Brussels is home to all the major European institutions. It is the official seat of the EU and many other political and economic decision-making entities, and boasts a growing number of businesses, organisations and international experts. Daha Az