Yabancı Hukuk Fakültesi Mezunları için LLM

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

LL.M. Yabancı Hukuk Fakültesi Mezunları için derece tanınan bir uluslararası hukuk okulundan temel hukuk diplomasına sahip öğrenciler için bir yıllık, tam zamanlı bir programdır. Bu lisans programına kayıtlı öğrenciler, Amerikan Hukuk Sistemi Perspektifleri'nde gerekli iki kredi dersi dahil olmak üzere 24 kredi saatini tamamlamak zorundadırlar. Kalan kurslar seçmeli ve çok çeşitli seçenekler sunuyor. Öğrenciler geniş bir sınıf yelpazesinden seçim yapma özgürlüğüne sahiptir ve LL.M. Amerika Birleşik Devletleri'nde eğitim görerek kendi ihtiyaçlarını ve hedeflerini karşılayacak derece. Texas, New York veya Kaliforniya'da bir bar sınavına girmek isteyen öğrenciler, bu sınavlara katılmak için gerekli olan dersleri alabilirler. Diğer öğrenciler uluslararası çalışmalarda veya kanunun diğer alanlarında uzmanlaşmak isteyebilirler.

21434_IMG_4238_1.jpgfotoğraf SMU Dedman School of Law izniyle


Programın öncelikli amacı, uluslararası öğrencinin yasal becerilerini geliştirmek ve böylece daha etkin bir avukat ve toplum üyesi olabilmektir. Bu bakımdan program geliştirmeyi amaçlamaktadır:

 • Ulusal ve uluslararası kalkınmada hukukun rolünün takdir edilmesi
 • Karşılaştırmalı ve uluslararası çalışmalarla, çeşitli hukuk kurallarına ilişkin politika değerlendirmelerini belirleme becerisi
 • Avukatın sosyal ve ekonomik değişimdeki rolünün takdir edilmesi
 • Öğrencinin modem dünyamızın karmaşık ihtiyaçlarını karşılamasını sağlamak için yasal analiz ve problem çözme yetenekleri
 • Karşılaştırmalı bir perspektiften incelenen ABD hukuk sisteminin temel bir anlayışı
 • Uluslararası bir ortamda iş ve yasal çıkarlarla ilgilenmek için bir referans çerçevesi

SMU Dedman School of Law hakkında daha fazla bilgi edinin.

Çevrimiçi bir LL.M. Yabancı Hukuk Fakültesi Mezunları Kabul Broşürü TIKLAYINIZ

Nasıl Başvurulur?

Kabul kriteri

LL.M.'ye kabul için başvuran. Yabancı Hukuk Fakültesi Derecesi Mezunlar tanınmış bir yabancı hukuk fakültesi mezunu olmak zorundadır. Başvuru sahibinin lisans kaydı, akademik hukuki yetenekleri göstermelidir. İngilizce ikinci dil olan bir adayın Yabancı Dil Olarak İngilizce Testi (TOEFL) veya Uluslararası İngilizce Dil Test Sistemi (IELTS) kanıtını sunması gerekmektedir. ABD'de eğitim görmüş hukuk öğrencileri bu derece programına başvuramazlar.
21437_SMU_Law_Graduation_2013_-_Thomas_Garza_Photography-230.jpg fotoğraf SMU Dedman School of Law izniyle

Uygulama Gereksinimleri

LL.M.'ye başvuranlar programlar aşağıdakileri sunmalıdır:

 1. başvuruyu tamamladı,
 2. kişisel beyan,
 3. özgeçmiş (özgeçmiş),
 4. İngilizce iki tavsiye mektubu,
 5. Talep eden uluslararası öğrenciler için feragat edilecek olan SMU Dedman School of Law 75 $ (ABD Doları) iade edilemez başvuru ücreti ve
 6. sertifikalı lisans ve hukuk fakültesi transkriptleri.

Transkriptler doğrudan SMU Dedman School of Law Lisansüstü Hukuk Araştırmaları Ofisine gönderilmelidir.

Uluslararası Başvuru Sahipleri

İngilizce ana dili olmayan adayların Yabancı Dil Olarak İngilizce Sınavına (TOEFL) veya Uluslararası İngilizce Dil Sınav Sistemine (IELTS) girmeleri gerekmektedir. İki testle ilgili bilgiler www.ets.org veya www.IELTS.org adreslerinde mevcuttur. SMU'nun TOEFL kurum kodu 6660, bölüm kodu 03'tür. IELTS için kurum kodu yoktur. TOEFL veya IELTS puanı doğrudan SMU'ya bildirilmelidir.

Son başvuru tarihi

LL.M. için başvurular programlar sürekli olarak işlenir. Başvurunuzu mümkün olduğunca erken sunmak sizin yararınıza olacaktır. Sonbahar (Ağustos) giriş başvuruları 1 Nisan tarihine kadar posta ile işaretlenmelidir. Tüm destekleyici belgeler 15 Nisan'a kadar teslim edilmelidir.

İlkbahar (Ocak) giriş başvuruları 1 Ekim tarihine kadar posta ile işaretlenmelidir. Tüm destekleyici belgeler 15 Ekim'e kadar alınmalıdır. Geç başvurular duruma göre mevcut olacaktır. Başvurular tamamlandıktan sonra gözden geçirilecek ve kararlar kısa bir süre sonra verilecektir.

Uzmanlaşmış kurslar

SMU Dedman School of Law , uluslararası öğrencilerin daha etkili bir avukat olmaları için yasal becerilerini geliştirmek için zengin bir müfredat sunmaktadır. Sunulan derslerin çeşitliliği ve derinliği SMU Dedman School of Law ders kataloğunda veya ders programı listesinde bulunabilir .

Derecesi gereksinimleri

A) Öğrenciler çalışmalarına sonbahar döneminde veya bahar döneminde başlayabilirler. SMU Dedman School of Law (sonbahar dönemi için) ya da her yılın başlangıcı (bahar dönemi) derslerinin başlamasından önce bir oryantasyon programına katılmalıdırlar.

(B) LL.M. Yabancı hukuk fakültesi mezunları, yönlendirme sırasında görevlendirilen fakülte danışmanı ile görüşerek seçilen kurs veya seminerden 24 saat kredi almalıdır. Bu derece adaylara danışmanlık veren öğretim üyeleri, bir öğrencinin çalışma planını kendi özel mezun hedeflerine göre düzenlemek için her türlü çabayı gösterecektir. Ancak, tüm öğrenciler Amerikan Hukuk Sisteminin Perspektifleri ders almak zorundadırlar. Normalde Sözleşmeler gibi bir temel JD dersini de alacaklardır. SMU Dedman Hukuku, öğrencilerine, C veya 1,70'e eşdeğer tüm derslerde, ortalama notu ile tamamlayan öğrencilere derece verir. Bir öğrencinin notunun D veya 1,00 altında olduğu bir kurs veya seminer için kredi alamaz. İngilizce ikinci dil olan öğrenciler yazılı final sınavlarını tamamlamak için ek süre izin verilir.

Burslar

SMU, LL.M.'ye sınırlı sayıda kısmi burs verecektir. adaylar. LL.M için ayrı bir başvurumuz yok. burs. Kabul başvurunuz burs başvurunuz olarak işlev görür.

Bar Sınavı Uygunluğu

Bu ülkede hukuk uygulamak isteyen ve eyaletlerden biri ya da Columbia Bölgesi'ndeki bara kabul edilmek için hak kazanan uluslararası öğrenciler, kendilerini uygulamayı planladıkları belirli yargı alanındaki bar kabul şartlarına alıştırmalıdırlar. Bar kabul şartları eyaletten eyalete değişir. Bazı devletler başvuru sahiplerinin JD derecesine sahip olmalarını isterken, diğerleri bu ülkedeki bir hukuk okulundan sadece belirli sayıda krediye ihtiyaç duyacaktır. Teksas şimdi bir LL.M.'yi tamamlamış nitelikli yabancı eğitimli avukatlara izin veriyor. Texas Bar sınavına girmek için derece.

Teksas Eyalet Barına Kabul ile ilgili tüm kurallar için TIKLAYIN

Yabancı Eğitimli Başvuru Sahiplerinin ve Yabancı Avukatların Teksas Baro Sınavına Girmeye Uygunluklarını özetleyen bir bilgi formu için TIKLAYIN

21435_22519D_079_HR_RT1.jpgfotoğraf SMU Dedman School of Law izniyle

hakkında

1925 yılında kurulan SMU Dedman School of Law , Dallas, Teksas'ta bulunan üst düzey bir özel hukuk okulu olup, şehir merkezine sadece birkaç dakika uzaklıkta ağaçlıklı bir mahallede yer almaktadır. 1949 yılında kurulan hukuk fakültesi mezunu hukuk programları, dünyanın dört bir yanındaki önde gelen liderlerin eğitiminde önemli bir rol oynamıştır. Küresel mezunlar ağımızla gurur duyuyoruz - dünya çapında hükümet, hukuk pratiği, ticaret, yargı ve hukuk eğitiminde önemli görevlerde bulunan 80 ülkeden 2000'den fazla mezun.

SMU Dedman Alumni Networkfotoğraf SMU Dedman School of Law izniyle

Olağanüstü Yüksek Lisans Programları

SMU Dedman School of Law , hem ABD hem de yabancı eğitimli avukatlar için yüksek lisans programları sunmaktadır. ve SJD Programları, dünyamızın karmaşık taleplerini karşılamak için analiz ve problem çözme becerilerini öğreterek özel hukuk, öğretim ve kamu hizmeti uygulamasında kariyerleri geliştirir. Programlar, öğrencinin hukuk kuramı ve politikalarını anlama, öğrencinin yasal ufuklarını genişletme ve yasal araştırma ve yazma becerilerini geliştirmeyi teşvik eder.

Canlı Dallas, Teksas'ta Eğitim

SMU Dedman Law, uluslararası öğrencilere sadece uluslararası bir iş merkezi değil, aynı zamanda Amerika'nın doğu ve batı kıyıları arasında yer alan dinamik bir kültür merkezi olan Dallas'ta eğitim alma avantajı ile canlı, çeşitli ve akademik bir topluluğun parçası olma fırsatı sunmaktadır. Ilıman, güneşli iklimi ile bilinen bir bölgedeki devletler. Dallas dokuzuncu en büyük şehir ve Dallas / Ft. Worth metroplex, Amerika Birleşik Devletleri'nin dördüncü büyük metropol bölgesini oluşturuyor. Gelişen iş piyasası, yüksek yaşam kalitesi ve nispeten düşük yaşam maliyeti ile sofistike bir şehirdir. Yaşamak ve okumak için harika bir yer!

Küresel Tanınan Fakülte

Fakülte, anayasa hukuku, şirketler hukuku, ceza hukuku, çevre hukuku, sağlık hukuku, fikri mülkiyet, ulusal güvenlik hukuku, petrol ve gaz hukuku, kamu yararı kanunu ve vergi hukuku gibi çeşitli alanlarda akademisyenler ve yenilikçiler içerir. Bu akademisyenler düzenli olarak kongre komisyonlarından önce, devlet ve federal düzenleyici kurumlarla çalışarak, devlet ve federal mahkemeler önünde tartışarak, şirket yöneticileri ve kar amacı gütmeyen kuruluşlarla birlikte çalışarak ve medyada düzenli olarak araştırmalarını tercüme etmek veya önemli öykülerde yorum yapmak için yer alarak ortaya çıkarlar. Günün. SMU'da hukuk eğitimi almak, öğrencilere yılların verdiği tecrübe ile sıklıkla bilgilendirilen zamanında ve en ileri düzeyde araştırma yapan olağanüstü bir fakülteye erişme imkânı verir.

21429_SMU_Law_LOW_RES_PROOFS_-_Students_around_campus-Lifestyle_-_Bret_Redman-187_1.jpgfotoğraf SMU Dedman School of Law izniyle

Öğrenme tecrübesi

Çeşitli müfredatımıza ek olarak, öğrenciler sınıf dışındaki birçok aktiviteden faydalanmaya davet edilir. SMU Dedman Yasası'nda, öğrenim deneyiminiz yıl boyunca yapılacak uluslararası konferanslar ve konferanslar aracılığıyla zenginleştirilecek ve mevcut küresel yasal sorunları tartışmak için kampüste tanınmış uluslararası figürler getirecektir. Uluslararası LL.M. Öğrenciler, Amerikan JD öğrencileriyle dersler alırlar ve Sivil Toplum Programına katılırlar - öğrenciler, sınıf arkadaşlarıyla, fakülte, öğrenci liderleri, kariyer danışmanları ve SMU Dedman School of Law süre boyunca bir topluluk deneyimi için mezunlar ile küçük gruplara bağlanan oryantasyon sırasında tanıtılan bir programdır. SMU Dedman School of Law . Bir öğretim üyesi kişisel akademik danışmanınız olarak görev yapacak. Dallas Barosu Uluslararası Hukuk bölümünden avukatlara başvurmak da öğrencilerimiz için mentorluk yapıyor.

Uluslararası Tanınmış Mezunlar

SMU Dedman School of Law uluslararası mezunları, tüm dünyada bir etki yarattı. Uluslararası mezunlar ağımız 80'den fazla ülkede 2000'den fazla mezun içermektedir. Bu profesyoneller en yüksek devlet, yasal uygulama ve iş seviyesinde bulunabilir. SMU'nun uluslararası mezunları, Orta ve Güney Amerika, Meksika, Kanada, Avrupa, Afrika, Hindistan, Güneydoğu Asya, Çin, Orta Doğu ve Pasifik Kıyıları gibi geniş bir yelpazedeki yasal sistemleri temsil etmektedir. Öğrenci kayıtlarımızda küresel coğrafi çeşitlilik için çalışıyoruz ve her uluslararası öğrenci için yüksek derecede bireysel ilgi ve destek sağlıyoruz.

Sobchok Sukharomna '81

Yüksek Mahkeme Başkanı, Tayland

Shen Shiaoming '81

Mackenzie & Albritton LLP Uluslararası Hukuk Danışmanı

Onursal SM Krishna '59

Hindistan Dışişleri Bakanı (2009-2012)

Siriporn Chaiyasuta '85

Baş Hukuk Müşavirliği, Chevron Avrupa, Avrasya ve Ortadoğu Araştırma ve Üretim Limited Şirketi

Moath Alhussain '11

Doç. Danışman, Suudi Temel Endüstrileri Şirketi

Antonio M. Garza '83

Meksika’nın eski ABD Büyükelçisi

Helmut Sohmen '66

Başkan ve Başkan, BW Grubu

Hassan Okour '07

Eski Dekan, Katar Hukuk Okulu

Jinsung Lee '88

Adalet, Kore Anayasa Mahkemesi

Yukio Horigome '71

Japonya Yüksek Mahkemesi Adaleti

Hans Heppe'97

Uluslararası Ortak, Locke Lord LLP Onursal Alman Konsolosu

Öğrenci hayatı

Hukuk fakültesi, SMU'nun ana kampüsünün kuzeybatı köşesinde - sınıf binaları, yönetim binası ve “Hukuk Dörtlüsü” olarak adlandırılan hukuk kütüphanesi ile yer almaktadır. Bu ideal konum, birçok SMU'nun harika öğrenci kaynaklarına kolay erişim sağlar. Yemek hizmetleri, önde gelen bir fitness merkezi ve sağlık hizmetleri merkezi.

21430_28439363.jpgfotoğraf SMU Dedman School of Law izniyle

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Founded in 1925, SMU Dedman School of Law is a top-ranked tier-one private law school located in Dallas, Texas, and is situated in a tree-lined neighborhood, just minutes from the city center. Establi ... Devamını oku

Founded in 1925, SMU Dedman School of Law is a top-ranked tier-one private law school located in Dallas, Texas, and is situated in a tree-lined neighborhood, just minutes from the city center. Established in 1949, the law school's graduate degree law programs have played an important role in training some of the foremost leaders around the world. Daha Az