Yabancı Hukuk Fakültesi Mezunları için LLM

Genel

Program açıklaması

LL.M. Yabancı Hukuk Fakültesi Mezunları için derece tanınan bir uluslararası hukuk okulundan temel hukuk diplomasına sahip öğrenciler için bir yıllık, tam zamanlı bir programdır. Bu lisans programına kayıtlı öğrenciler, Amerikan Hukuk Sistemi Perspektifleri'nde gerekli iki kredi dersi dahil olmak üzere 24 kredi saatini tamamlamak zorundadırlar. Kalan kurslar seçmeli ve çok çeşitli seçenekler sunuyor. Öğrenciler geniş bir sınıf yelpazesinden seçim yapma özgürlüğüne sahiptir ve LL.M. Amerika Birleşik Devletleri'nde eğitim görerek kendi ihtiyaçlarını ve hedeflerini karşılayacak derece. Texas, New York veya Kaliforniya'da bir bar sınavına girmek isteyen öğrenciler, bu sınavlara katılmak için gerekli olan dersleri alabilirler. Diğer öğrenciler uluslararası çalışmalarda veya kanunun diğer alanlarında uzmanlaşmak isteyebilirler.

21434_IMG_4238_1.jpg


Programın öncelikli amacı, uluslararası öğrencinin yasal becerilerini geliştirmek ve böylece daha etkin bir avukat ve toplum üyesi olabilmektir. Bu bakımdan program geliştirmeyi amaçlamaktadır:

 • Ulusal ve uluslararası kalkınmada hukukun rolünün takdir edilmesi
 • Karşılaştırmalı ve uluslararası çalışmalarla, çeşitli hukuk kurallarına ilişkin politika değerlendirmelerini belirleme becerisi
 • Avukatın sosyal ve ekonomik değişimdeki rolünün takdir edilmesi
 • Öğrencinin modem dünyamızın karmaşık ihtiyaçlarını karşılamasını sağlamak için yasal analiz ve problem çözme yetenekleri
 • Karşılaştırmalı bir perspektiften incelenen ABD hukuk sisteminin temel bir anlayışı
 • Uluslararası bir ortamda iş ve yasal çıkarlarla ilgilenmek için bir referans çerçevesi

SMU Dedman School of Law hakkında daha fazla bilgi edinin.

Çevrimiçi bir LL.M. Yabancı Hukuk Fakültesi Mezunları Kabul Broşürü TIKLAYINIZ

Nasıl Başvurulur?

Kabul kriteri

LL.M.'ye başvuru için aday Yabancı Hukuk Fakültesi Mezunlarının Derecesi, tanınan bir yabancı hukuk fakültesi mezunu olmalıdır. Başvuranın lisans kaydı, akademik yasal yetenek göstermelidir. İngilizce'nin ikinci bir dil olduğu bir başvuruda, İngilizce Dil Sınavı'nın (TOEFL) 233 İngilizce puanı veya 575 yazılı notu olduğuna dair kanıt sunması gerekir. ABD eğitim görmüş hukuk öğrencileri bu lisans programına başvuramaz.

21437_SMU_Law_Graduation_2013_-_Thomas_Garza_Photography-230.jpg

Uygulama Gereksinimleri

LL.M. programları (Yabancı Hukuk Mezunları, Vergilendirme ve Genel için) aşağıdakileri sunmalıdır:

 • kişisel beyanname (neden yüksek lisans programına girmeyi düşünüyorsunuz da dahil)
 • özgeçmiş (özgeçmiş)
 • Başvuranın hukuk fakültesi dekanı ve bir hukuk profesöründen İngilizce iki (veya İngilizce'ye çevrilmiş) tavsiye mektubu
 • İngilizce yeterlilik kanıtı (normalde TOEFL bilgisayar tabanlı 233 puan veya 575 puan) *
 • Hukuk fakültesinde alınan notların İngilizce olarak tasdikli transkripti - transkriptler doğrudan okullarınızdan Kabul Bürosuna gönderilmelidir.
 • Başvuru sahibinin ABD'de kaldığı süre boyunca harç, ücret ve diğer tüm masrafları ödeyebilme yeteneğinin kanıtı *
 • başvuranın yeni baş ve omuz fotoğrafı

İngilizce'nin ilk dil olmadığı uluslararası başvuru sahipleri de, İngilizce Testini Yabancı Dil (TOEFL) sınavına tabi tutmak zorundadır. Bu sınavlar, Eğitimsel Test Servisi, PO Box 6151 Princeton, New Jersey 08541 (www.TOEFL.org) tarafından yönetilmektedir. Skor, Eğitim Kontrol Servisi'nden doğrudan Kabul Bürosuna bildirilmelidir. Puanınızın SMU Dedman School of Law gönderilmesini sağlamak için TOEFL formuna 6660 kod numarası, bölüm kodu 03, belirtmeniz gerektiğinde önemlidir. Minimum kabul edilebilir TOEFL puanı 575 veya eşdeğeridir. TOEFL puanı bu şartları karşılamayan öğrenciler, SMU ya da başka bir kurumda ikinci bir dil kursu olarak yeterli İngilizce'yi başarıyla tamamlayan öğrenciye şartlı kabul için başvurabilirler.

** Uluslararası başvuru sahipleri, beklenen harçları, ücretleri, kitapları ve yaşam masraflarını karşılamak için yeterli mali kaynaklara sahip kişisel ve banka sertifikaları sunmalıdır. Bu sertifikalar ABD doları cinsinden olmalıdır.

Son başvuru tarihi

LL.M için başvurular. programlar Aralık ayı başından itibaren sürekli olarak işlenir. Başvurunuzu tüm destekleyici belgelerle mümkün olan en erken zamanda sunmak sizin çıkarınıza olacaktır. Başvurular mekân bazında kabul edilecektir. Başvurular tamamlandıktan sonra gözden geçirilecek ve kısa bir süre sonra kararlar verilecektir.

Uzmanlaşmış kurslar

SMU Dedman School of Law , daha etkili bir avukat olmak için uluslararası öğrencilerin hukuk becerilerini geliştirmek için zengin bir müfredat sunar. Sunulan derslerin çeşitliliği ve derinliği, SMU Dedman School of Law ders kataloğunda veya ders programı listelerinde bulunabilir .

Derecesi gereksinimleri

A) Öğrenciler çalışmalarına sonbahar döneminde veya bahar döneminde başlayabilirler. SMU Dedman School of Law (sonbahar dönemi için) ya da her yılın başlangıcı (bahar dönemi) derslerinin başlamasından önce bir oryantasyon programına katılmalıdırlar.

(B) LL.M. Yabancı hukuk fakültesi mezunları, yönlendirme sırasında görevlendirilen fakülte danışmanı ile görüşerek seçilen kurs veya seminerden 24 saat kredi almalıdır. Bu derece adaylara danışmanlık veren öğretim üyeleri, bir öğrencinin çalışma planını kendi özel mezun hedeflerine göre düzenlemek için her türlü çabayı gösterecektir. Ancak, tüm öğrenciler Amerikan Hukuk Sisteminin Perspektifleri ders almak zorundadırlar. Normalde Sözleşmeler gibi bir temel JD dersini de alacaklardır. SMU Dedman Hukuku, öğrencilerine, C veya 1,70'e eşdeğer tüm derslerde, ortalama notu ile tamamlayan öğrencilere derece verir. Bir öğrencinin notunun D veya 1,00 altında olduğu bir kurs veya seminer için kredi alamaz. İngilizce ikinci dil olan öğrenciler yazılı final sınavlarını tamamlamak için ek süre izin verilir.

Burslar

SMU Dedman School of Law genellikle SMU Dedman School of Law çoğuna bazı burslar sunacaktır. öğrenciler. Tüm adaylar kısmi burslar için otomatik olarak kabul edilir. Kısmi burslara ek olarak, birkaç tam burs sunuyoruz. Bu burslar için ayrı bir başvuru gerekli değildir. Daha fazla bilgi için lütfen Lisansüstü Hukuk Programları ile irtibata geçiniz: bheine@smu.edu adresinden veya 214-768-2758 numaralı telefondan veya 1-888-768-5291 numaralı telefondan ücretsiz.

Bar Sınavı Uygunluğu

Bu ülkede hukuk uygulamak isteyen ve eyaletlerden biri ya da Columbia Bölgesi'ndeki bara kabul edilmek için hak kazanan uluslararası öğrenciler, kendilerini uygulamayı planladıkları belirli yargı alanındaki bar kabul şartlarına alıştırmalıdırlar. Bar kabul şartları eyaletten eyalete değişir. Bazı devletler başvuru sahiplerinin JD derecesine sahip olmalarını isterken, diğerleri bu ülkedeki bir hukuk okulundan sadece belirli sayıda krediye ihtiyaç duyacaktır. Teksas şimdi bir LL.M.'yi tamamlamış nitelikli yabancı eğitimli avukatlara izin veriyor. Texas Bar sınavına girmek için derece.

Texas State Bar'a Kabulü Yöneten Tam Kurallar İçin TIKLAYINIZ

Texas Bar Sınavına girmek için Yabancı Uyruklu Başvuru Sahiplerinin ve Yabancı Avukatların Uygunluğunu özetleyen bir bildiri sayfası için TIKLAYINIZ

21435_22519D_079_HR_RT1.jpg

hakkında

1925 yılında kurulan SMU Dedman School of Law , Dallas, Teksas'ta bulunan üst düzey bir özel hukuk okulu olup, şehir merkezine sadece birkaç dakika uzaklıkta ağaçlıklı bir mahallede yer almaktadır. 1949 yılında kurulan hukuk fakültesi mezunu hukuk programları, dünyanın dört bir yanındaki önde gelen liderlerin eğitiminde önemli bir rol oynamıştır. Küresel mezunlar ağımızla gurur duyuyoruz - dünya çapında hükümet, hukuk pratiği, ticaret, yargı ve hukuk eğitiminde önemli görevlerde bulunan 80 ülkeden 2000'den fazla mezun.

SMU Dedman Alumni Network

Olağanüstü Yüksek Lisans Programları

SMU Dedman School of Law , hem ABD hem de yabancı eğitimli avukatlar için yüksek lisans programları sunmaktadır. ve SJD Programları, dünyamızın karmaşık taleplerini karşılamak için analiz ve problem çözme becerilerini öğreterek özel hukuk, öğretim ve kamu hizmeti uygulamasında kariyerleri geliştirir. Programlar, öğrencinin hukuk kuramı ve politikalarını anlama, öğrencinin yasal ufuklarını genişletme ve yasal araştırma ve yazma becerilerini geliştirmeyi teşvik eder.

Canlı Dallas, Teksas'ta Eğitim

SMU Dedman Law, uluslararası öğrencilere sadece uluslararası bir iş merkezi değil, aynı zamanda Amerika'nın doğu ve batı kıyıları arasında yer alan dinamik bir kültür merkezi olan Dallas'ta eğitim alma avantajı ile canlı, çeşitli ve akademik bir topluluğun parçası olma fırsatı sunmaktadır. Ilıman, güneşli iklimi ile bilinen bir bölgedeki devletler. Dallas dokuzuncu en büyük şehir ve Dallas / Ft. Worth metroplex, Amerika Birleşik Devletleri'nin dördüncü büyük metropol bölgesini oluşturuyor. Gelişen iş piyasası, yüksek yaşam kalitesi ve nispeten düşük yaşam maliyeti ile sofistike bir şehirdir. Yaşamak ve okumak için harika bir yer!

Küresel Tanınan Fakülte

Fakülte, anayasa hukuku, şirketler hukuku, ceza hukuku, çevre hukuku, sağlık hukuku, fikri mülkiyet, ulusal güvenlik hukuku, petrol ve gaz hukuku, kamu yararı kanunu ve vergi hukuku gibi çeşitli alanlarda akademisyenler ve yenilikçiler içerir. Bu akademisyenler düzenli olarak kongre komisyonlarından önce, devlet ve federal düzenleyici kurumlarla çalışarak, devlet ve federal mahkemeler önünde tartışarak, şirket yöneticileri ve kar amacı gütmeyen kuruluşlarla birlikte çalışarak ve medyada düzenli olarak araştırmalarını tercüme etmek veya önemli öykülerde yorum yapmak için yer alarak ortaya çıkarlar. Günün. SMU'da hukuk eğitimi almak, öğrencilere yılların verdiği tecrübe ile sıklıkla bilgilendirilen zamanında ve en ileri düzeyde araştırma yapan olağanüstü bir fakülteye erişme imkânı verir.

21429_SMU_Law_LOW_RES_PROOFS_-_Students_around_campus-Lifestyle_-_Bret_Redman-187_1.jpg

Öğrenme tecrübesi

Çeşitli müfredatımıza ek olarak, öğrenciler sınıf dışındaki birçok aktiviteden faydalanmaya davet edilir. SMU Dedman Yasası'nda, öğrenim deneyiminiz yıl boyunca yapılacak uluslararası konferanslar ve konferanslar aracılığıyla zenginleştirilecek ve mevcut küresel yasal sorunları tartışmak için kampüste tanınmış uluslararası figürler getirecektir. Uluslararası LL.M. Öğrenciler, Amerikan JD öğrencileriyle dersler alırlar ve Sivil Toplum Programına katılırlar - öğrenciler, sınıf arkadaşlarıyla, fakülte, öğrenci liderleri, kariyer danışmanları ve SMU Dedman School of Law süre boyunca bir topluluk deneyimi için mezunlar ile küçük gruplara bağlanan oryantasyon sırasında tanıtılan bir programdır. SMU Dedman School of Law . Bir öğretim üyesi kişisel akademik danışmanınız olarak görev yapacak. Dallas Barosu Uluslararası Hukuk bölümünden avukatlara başvurmak da öğrencilerimiz için mentorluk yapıyor.

Uluslararası Tanınmış Mezunlar

SMU Dedman School of Law uluslararası mezunları, tüm dünyada bir etki yarattı. Uluslararası mezunlar ağımız 80'den fazla ülkede 2000'den fazla mezun içermektedir. Bu profesyoneller en yüksek devlet, yasal uygulama ve iş seviyesinde bulunabilir. SMU'nun uluslararası mezunları, Orta ve Güney Amerika, Meksika, Kanada, Avrupa, Afrika, Hindistan, Güneydoğu Asya, Çin, Orta Doğu ve Pasifik Kıyıları gibi geniş bir yelpazedeki yasal sistemleri temsil etmektedir. Öğrenci kayıtlarımızda küresel coğrafi çeşitlilik için çalışıyoruz ve her uluslararası öğrenci için yüksek derecede bireysel ilgi ve destek sağlıyoruz.

Sobchok Sukharomna '81

Yüksek Mahkeme Başkanı, Tayland

Shen Shiaoming '81

Mackenzie için Uluslararası Hukuk Danışmanı

Onursal SM Krishna '59

Hindistan Dışişleri Bakanı (2009-2012)

Siriporn Chaiyasuta '85

Genel Avukat, Chevron Avrupa, Avrasya ve Orta Doğu Keşifleri

Moath Alhussain '11

Doç. Danışman, Suudi Temel Endüstrileri Şirketi

Antonio M. Garza '83

Meksika’nın eski ABD Büyükelçisi

Helmut Sohmen '66

Başkan ve Başkan, BW Grubu

Hassan Okour '07

Eski Dekan, Katar Hukuk Okulu

Jinsung Lee '88

Adalet, Kore Anayasa Mahkemesi

Yukio Horigome '71

Japonya Yüksek Mahkemesi Adaleti

Hans Heppe'97

Uluslararası Ortak, Locke Lord LLP Onursal Alman Konsolosu

Öğrenci hayatı

Hukuk fakültesi, SMU'nun ana kampüsünün kuzeybatı köşesinde - sınıf binaları, yönetim binası ve “Hukuk Dörtlüsü” olarak adlandırılan hukuk kütüphanesi ile yer almaktadır. Bu ideal konum, birçok SMU'nun harika öğrenci kaynaklarına kolay erişim sağlar. Yemek hizmetleri, önde gelen bir fitness merkezi ve sağlık hizmetleri merkezi.

21430_28439363.jpg

Son Güncelleme Eyl 2019

Okul Hakkında

Founded in 1925, SMU Dedman School of Law is a top-ranked tier-one private law school located in Dallas, Texas, and is situated in a tree-lined neighborhood, just minutes from the city center. Establi ... Devamını oku

Founded in 1925, SMU Dedman School of Law is a top-ranked tier-one private law school located in Dallas, Texas, and is situated in a tree-lined neighborhood, just minutes from the city center. Established in 1949, the law school's graduate degree law programs have played an important role in training some of the foremost leaders around the world. Daha Az