Yasal Araştırmada Usta

Genel

Kurumun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla bilgi edinin

Program açıklaması

Alanının En İyisi Değerlendirildi

Son derece beğenilen Keuzegids Yüksek Lisans Seçim Rehberi 2018, Utrecht University Hukuki Araştırma programını Hollanda'daki alanda en iyisi olarak derecelendirdi.

Meraklı, analitik ve dinamik bir akademik ortamda yeni zorlukların üstesinden gelmeye hazır mısınız? Akademik metinler yazmak, tartışmalara girmek ve karmaşık yasal konularla ilgilenmek ister misiniz? Standart bir yıllık sürenin ötesine uzanan derinlemesine bir yüksek lisans düzeyinde hukuk programını tamamlama fırsatına sahip olmak ister misiniz? Öyleyse, Utrecht University iki yıllık Hukuk Araştırma Yüksek Lisansı sizin için mükemmel seçim olabilir!

Hukuk Araştırmacıları için Artan İhtiyaçtan Yararlanın

Hem hukukçular hem de akademisyenler için, yasal araştırma becerileri giderek daha önemli hale geliyor. Üniversiteler ve araştırma merkezlerinin yanı sıra hukuk firmaları, şirketler, mahkemeler, sivil toplum kuruluşları ve kamu kurumlarının tümü, mükemmel yazma becerilerine ve araştırma odaklı bir zihniyete sahip kapsamlı, iyi eğitimli avukatlara ihtiyaç duymaktadır. Hukuki Araştırma programı, değişen sosyal ihtiyaçlarımızın karşıladığı çok yönlü bir avukat olmanıza yardımcı olacaktır.

Algısal ve Analitik Düşünen Olun

Karmaşık, çoğulcu ve sürekli gelişen toplumumuz, keskin analitik düşünürlere açıkça ihtiyaç duymaktadır. Geleneksel hukuk kursları, mezunlara her zaman bu talebi karşılamak için gerekli bilgi ve becerileri sağlamaz. Utrecht University , bu ihtiyacı karşılamak için iki yıllık Yasal Araştırma Yüksek Lisans programını geliştirdi. Yasal Araştırma Yüksek Lisans programı size daha ileri doktora çalışmaları için mükemmel bir temel sunar ve sizi ticari, kamu hizmeti veya akademik sektörlerde uygulayıcı olarak yasal bir kariyere hazırlar. Bu programın bir parçası olarak, seçtiğiniz alanda yasal araştırma becerilerindeki kursların yanı sıra temel kursları tamamlayacaksınız. Yaklaşık bir yıl yasal araştırma projelerinde yer alarak ve bir yüksek lisans tezi yazarak geçireceksiniz.

Profesyonel Bir Kariyer Doğru

Bu Yüksek Lisans programını Hukuk Araştırmaları alanında bitirdikten sonra, yasal araştırmada kariyer yapabilir, bir üniversitede veya büyük hukuk firmalarından birinde, dünyanın çeşitli yerlerindeki Yüksek Mahkemelerin araştırma departmanlarında veya içinde bir araştırma pozisyonu bulabilirsiniz. Hollanda, Hollanda Yüksek Mahkemesi, Danıştay veya Adalet Bakanlığı Araştırma ve Dokümantasyon Merkezinde ( Wetenschappelijk Onderzoeks- en Documentatiecentrum ). Ayrıca, ulusal veya uluslararası bir hukuk firmasında, bir şirkette veya bir sivil toplum kuruluşunda, yargıda veya bir hükümet veya hükümet dışı pozisyonda yasal uygulama için iyi hazırlanmış olacaksınız.

Son Güncelleme Ağu 2020

Okul Hakkında

Founded in 1636, Utrecht University is an esteemed international research university, consistently positioned number one in The Netherlands, 14th in continental Europe and the worldwide top 100 of int ... Devamını oku

Founded in 1636, Utrecht University is an esteemed international research university, consistently positioned number one in The Netherlands, 14th in continental Europe and the worldwide top 100 of international rankings, and member of the renowned European League of Research Universities. Daha Az