Yasalar Master (LLM) - Bar Parça

Genel

Program açıklaması

85160_85121_Loyola1.jpg

Loyola'nın LLM programı, yabancı hukuk mezunları için tasarlanmış ve yabancı ve ABD avukatları deneyimlidir. Programımız, öğrencilerin Amerikan hukukunda esnek bir müfredat oluşturmalarını ve küresel bir pazarda lider olmalarını sağlıyor. Dünyaca ünlü mimar Frank Gehry tarafından tasarlanan Loyola kampüsü, yasal, teknoloji, medya, moda ve finans başkenti olan Los Angeles, California şehir merkezinde ideal bir konuma sahiptir. Loyola'da öğrencilerimizi önemsiyoruz ve akademik ve profesyonel hedeflerine ulaşmalarını istiyoruz.

Bar Track LLM, California ve / veya New York'taki Bar sınavına girmeye hak kazanmanın bir yolu olarak LLM derecesini tamamlamak isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Loyola, Kaliforniya'daki en yüksek bar geçiş oranlarından birine sahiptir ve fakültesi, Bar sınavı için öğrencileri eğitmek konusunda geniş deneyime sahiptir. Bar Track LLM, bu deneyimden yararlanır ve öğrencilere, Bar sınavına hazırlanırken yabancı hukukun mezun olduğu zorlukları göz önünde bulundurarak yaratılan benzersiz bir çalışma kursu sunar.


BAR TAKİP PROGRAMININ FAYDALARI

LLM Direktörü ile Akademik Danışmanlık

Öğrenciler, LLM Müdürümüzle bire bir danışmanlık yapacaklar ve Bar sınavını geçme şanslarını en üst seviyeye çıkaracakları bir çalışma kursu tasarlayacaklar. Birinci ve ikinci yarıyılda öğrenciler, akademik ve mesleki amaçlarını tartışmak için ayrı ayrı buluşacaklardır. Bu süre zarfında, Fakülte Danışmanı yalnızca öğrencinin Baro sınavına hazırlanmasını sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda bir veya iki tane ilgi kursu alma fırsatını da sağlayacak.

LLM Bar Sınav Atölyeleri

Loyola'nın Bar hazırlık uzmanı olan Profesör, Bar sınavı ile ilgili atölye çalışmaları sunacak. Bu atölye çalışmaları, California Bar sınavına kapsamlı bir genel bakış ve ardından kompozisyon yazmaya giriş ile başlayacaktır. Genel bakış ayrıca New York Barosu Sınavı ile ilgili ön bilgileri de içerecektir. Öğrenciler Performans Testi sınavına odaklanacaktır. Bu atölye çalışmaları, farklı performans testlerinin örnekleri de dahil olmak üzere performans testine genel bir bakış içerecek ve bir Performans Testinin simülasyonuyla sonuçlanacaktır.

  • Deneme becerileri, IRAC'in güçlendirilmesini, konuların tespit edilmesini ve özetlenmesini, yazma yaklaşımlarını, zaman yönetimi stratejilerini ve kompozisyon yazmayı yaratmayı ve uygulamayı içerecektir. Öğrencilere, gerçek kalıplarını nasıl tanıyacakları ve analiz edecekleri ve zaman kısıtlamaları içinde kompozisyon cevapları nasıl yazacakları öğretilecektir.

  • Performans testi becerileri, iyi organize edilmiş bir performans testi cevap taslağı oluşturmak, taslağı iyi analiz edilmiş bir cevap yazmak için nasıl kullanacağını, zaman yönetimi stratejilerini ve performans testi yazmayı içerecektir. Öğrencilere, farklı performans test türlerini nasıl tanıyacakları ve analiz edecekleri ve zaman kısıtlamaları dahilinde performans testi cevaplarının nasıl yazılacağı öğretilecektir.

Bar Yazma Dersinin Temelleri

Loyola'nın Bar yazı kursu, özellikle yabancı eğitimli öğrenciler için tasarlanmıştır. Çubuk yazma kursu, belirli makale yazma yaklaşımları, tespit etme ve belirleme teknikleri, zaman yönetimi stratejileri ve fiili Bar sınavı makaleleri kullanılarak kompozisyon yazmaya odaklanacaktır. Denemeler sınıfta incelenecek ve notlandırmaya sunulacaktır. Bu ders aynı zamanda ilk yarıyılda alınan derslere tazeleme görevi de görecektir.

Loyola'nın Bar Prep Profesörü ile Özel Özel Ders

Öğrenciler, mezuniyetten sonra ve Baro sınavı tarihine kadar sunulan, Bar hazır olma konusunda önde gelen profesörlerimizden birinin bire bir özel dersine kaydolma fırsatına sahiptir.

85161_85122_Loyola2.jpg

BAR İÇİN UYGUN MUSUNUZ?

Uluslararası öğrencilerimizin çoğu, Kaliforniya veya New York Bar Sınavına girmeye hak kazanmak için LLM programımıza kaydolmakla ilgilenmektedir. Uygunluk derecesi, bir öğrencinin kendi ülkesinde zaten bir uygulama lisansına sahip olup olmamasına ve Claifornia ve New York'tan değişip değişmemesine bağlıdır. Öğrenciler, almak istedikleri Bar Sınavının özel gereksinimlerini karşılamak için Loyola'daki LLM müfredatlarını tasarlamalıdır.

Bar Sınavı Başvuru Süreci ve Yabancı Hukuk Eğitimi Gereklilikleri

Amerika Birleşik Devletleri'nde, her bir devletin yabancı eğitimli öğrenciler için Bar sınavına uygunluğu ve son başvuru tarihleri ile ilgili farklı kuralları vardır. Öğrencileri, Bar sınavı için oturmayı düşündüğünüz devlet kurallarını dikkatlice incelemelerini öneririz.

Eğer Bar Uygunluğu hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, Bar Sınavına girip girmemeniz, hangi bar sınavına girmeniz ve çok daha fazlası için, Fakülte Direktörümüz Profesör Aaron Ghirardelli ile Skype araması planlayın. Profesör Ghirardelli bir LLM mezunu olup, Kaliforniya, New York ve İtalya'da lisanslıdır. Amlaw@lls.edu adresine e-posta göndererek Profesör Ghirardelli ile bir arama planlayabilirsiniz.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Loyola Law School is located in the legal, financial and media capital of Los Angeles. It is home to world-renowned faculty, and academic programs at the leading edge of the legal field. Our students ... Devamını oku

Loyola Law School is located in the legal, financial and media capital of Los Angeles. It is home to world-renowned faculty, and academic programs at the leading edge of the legal field. Our students want to change the world, and they’re doing it. Daha Az