Yasalar Yüksek Lisansı (Genel)

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

General LL.M. Program, hukuk mezunları için ileri düzey kurslara ve seminerlere kaydolarak ve özel araştırmalar yaparak belirli uzmanlık alanlarında arka planlarını genişletme fırsatı sunar. Hukuk Fakültesi, LL.M. Bu programın altındaki dereceleri, bu derece isteyen çoğu öğrenci, kurumsal ve ticari hukuk, uluslararası hukuk, yasal uygulama ve prosedür, doğal kaynak kanunu veya mülkiyet kanunu gibi alanlarda yoğunlaşmaktadır.

21432_Prof._Hanna.jpgfotoğraf SMU Dedman School of Law izniyle

Derece gereksinimleri için

Genel LL.M. Öğrenci aşağıdaki şartları yerine getirmelidir:

(A) Hukuk fakültesinde ikamet eden bir öğrenci için iki dönemden az olmamak koşuluyla tam zamanlı öğrenci ve üçten az terim.

(B) Öğrencinin akademik danışmanı tarafından önerilen kurs, seminer veya araştırma ve yazışmalarda 24 saatlik sürenin tamamlanması. Programa giren bir öğrenci, alınan tüm derslerde ortalama C veya 2,00 olmalıdır. Gerekli olan C veya 2.00 GPA'sı ilk 24 kredi saatinde elde edilmelidir. Bir öğrencinin notunun D veya 1,00 altında olduğu bir kurs veya seminer için kredi alamaz.

Lisansüstü Hukuk Çalışmaları Komitesinin ön onayı ile bir öğrenci, Dedman Kolejinin (SMU'nun beşeri bilimler ve fen bilimleri) yüksek lisans programlarında, Perkins School of Theology'de veya Cox School of Business'da, 24 saatlik zorunlu derslerden dördünü alabilir. . Öğrencinin tüm çalışmalarının tamamlanmasının ardından öğretim elemanı memnuniyeti için hukuk fakültesi kredisi alacak, ancak notlar bir öğrencinin hukuk okulu ortalaması olarak hesaplanmayacaktır.

Öğrencinin bir fakülte sponsoru alabilmesi durumunda öğrencinin bir veya üç saatlik notlandırılmış araştırma için yönlendirilmiş araştırma yapmasına izin verilebilir.

Bir öğrenci yüksek lisans tezi yazma seçeneğine sahiptir (dört ila altı kredi saati için). Bu tez Hukuk Fakültesinde bir profesörün başkanlığında yazılmalı ve hem profesör hem de Lisansüstü Hukuk Çalışmaları Komitesi tarafından onaylanmalıdır. Tez danışmanı tezini onayladıktan sonra, öğrenci tezin dört nüshasını öğrencinin diploma almak istediği tarihten en az 60 gün önce Lisansüstü Hukuk Çalışmaları Komitesine sunması gerekir. Tez yazımında, öğrenci komite talimatlarına uymak zorundadır. Bir tez onaylanmış veya onaylanmamıştır; notlandırılmamıştır.

(C) Lisansüstü hukuk öğrencisi olarak ilk kayıt tarihinden itibaren 36 ay içinde tüm şartların tamamlanması. Ancak, yarı zamanlı bir öğrenci olarak sürekli olarak kayıtlı olan bir adayın tüm şartları yerine getirmek için 60 ayı vardır.

21430_28439363.jpgfotoğraf SMU Dedman School of Law izniyle

Nasıl Başvurulur?

Kabul kriteri

Bu programa kabul seçimle yapılır. Genel LL.M.'ye kabul için başvuran. lisans programı bir JD derecesine sahip olmalıdır. Bu programa başvuruyorsanız ve uluslararası bir öğrenciyseniz, LL.M için kabul kriterlerine de uymanız gerekecektir. Hukuk Fakültesi Mezunları için.

Uygulama Gereksinimleri

LL.M.'ye başvuranlar programlar aşağıdakileri sunmalıdır:

  1. başvuruyu tamamladı,
  2. kişisel beyan,
  3. özgeçmiş (özgeçmiş),
  4. İngilizce iki tavsiye mektubu,
  5. Talep eden uluslararası öğrenciler için feragat edilecek olan SMU Dedman School of Law 75 $ (ABD Doları) iade edilemez başvuru ücreti ve
  6. sertifikalı lisans ve hukuk fakültesi transkriptleri.

Transkriptler doğrudan SMU Dedman School of Law Lisansüstü Hukuk Araştırmaları Ofisine gönderilmelidir.

Uluslararası Başvuru Sahipleri

İngilizce ana dili olmayan adayların Yabancı Dil Olarak İngilizce Sınavına (TOEFL) veya Uluslararası İngilizce Dil Sınav Sistemine (IELTS) girmeleri gerekmektedir. İki testle ilgili bilgiler www.ets.org veya www.IELTS.org adreslerinde mevcuttur. SMU'nun TOEFL kurum kodu 6660, bölüm kodu 03'tür. IELTS için kurum kodu yoktur. TOEFL veya IELTS puanı doğrudan SMU'ya bildirilmelidir.

Son başvuru tarihi

LL.M. için başvurular programlar sürekli olarak işlenir. Başvurunuzu mümkün olduğunca erken sunmak sizin yararınıza olacaktır. Sonbahar (Ağustos) giriş başvuruları 1 Nisan tarihine kadar posta ile işaretlenmelidir. Tüm destekleyici belgeler 15 Nisan'a kadar teslim edilmelidir.

İlkbahar (Ocak) giriş başvuruları 1 Ekim tarihine kadar posta ile işaretlenmelidir. Tüm destekleyici belgeler 15 Ekim'e kadar alınmalıdır. Geç başvurular duruma göre mevcut olacaktır. Başvurular tamamlandıktan sonra gözden geçirilecek ve kararlar kısa bir süre sonra verilecektir.

Finansal yardım

Öğrencilerin kredi almalarına yardımcı olmak için SMU Mali Yardım Ofisi bulunmaktadır.

Burslar

SMU, LL.M.'ye sınırlı sayıda kısmi burs verecektir. adaylar. LL.M için ayrı bir başvurumuz yok. burs. Kabul başvurunuz burs başvurunuz olarak işlev görür.

21435_22519D_079_HR_RT1.jpgfotoğraf SMU Dedman School of Law izniyle

hakkında

1925 yılında kurulan SMU Dedman School of Law , Dallas, Teksas'ta bulunan üst düzey bir özel hukuk okulu olup, şehir merkezine sadece birkaç dakika uzaklıkta ağaçlıklı bir mahallede yer almaktadır. 1949 yılında kurulan hukuk fakültesi mezunu hukuk programları, dünyanın dört bir yanındaki önde gelen liderlerin eğitiminde önemli bir rol oynamıştır. Küresel mezunlar ağımızla gurur duyuyoruz - dünya çapında hükümet, hukuk pratiği, ticaret, yargı ve hukuk eğitiminde önemli görevlerde bulunan 80 ülkeden 2000'den fazla mezun.

SMU Dedman Alumni Networkfotoğraf SMU Dedman School of Law izniyle

Olağanüstü Yüksek Lisans Programları

SMU Dedman School of Law , hem ABD hem de yabancı eğitimli avukatlar için yüksek lisans programları sunmaktadır. ve SJD Programları, dünyamızın karmaşık taleplerini karşılamak için analiz ve problem çözme becerilerini öğreterek özel hukuk, öğretim ve kamu hizmeti uygulamasında kariyerleri geliştirir. Programlar, öğrencinin hukuk kuramı ve politikalarını anlama, öğrencinin yasal ufuklarını genişletme ve yasal araştırma ve yazma becerilerini geliştirmeyi teşvik eder.

Canlı Dallas, Teksas'ta Eğitim

SMU Dedman Law, uluslararası öğrencilere sadece uluslararası bir iş merkezi değil, aynı zamanda Amerika'nın doğu ve batı kıyıları arasında yer alan dinamik bir kültür merkezi olan Dallas'ta eğitim alma avantajı ile canlı, çeşitli ve akademik bir topluluğun parçası olma fırsatı sunmaktadır. Ilıman, güneşli iklimi ile bilinen bir bölgedeki devletler. Dallas dokuzuncu en büyük şehir ve Dallas / Ft. Worth metroplex, Amerika Birleşik Devletleri'nin dördüncü büyük metropol bölgesini oluşturuyor. Gelişen iş piyasası, yüksek yaşam kalitesi ve nispeten düşük yaşam maliyeti ile sofistike bir şehirdir. Yaşamak ve okumak için harika bir yer!

Küresel Tanınan Fakülte

Fakülte, anayasa hukuku, şirketler hukuku, ceza hukuku, çevre hukuku, sağlık hukuku, fikri mülkiyet, ulusal güvenlik hukuku, petrol ve gaz hukuku, kamu yararı kanunu ve vergi hukuku gibi çeşitli alanlarda akademisyenler ve yenilikçiler içerir. Bu akademisyenler düzenli olarak kongre komisyonlarından önce, devlet ve federal düzenleyici kurumlarla çalışarak, devlet ve federal mahkemeler önünde tartışarak, şirket yöneticileri ve kar amacı gütmeyen kuruluşlarla birlikte çalışarak ve medyada düzenli olarak araştırmalarını tercüme etmek veya önemli öykülerde yorum yapmak için yer alarak ortaya çıkarlar. Günün. SMU'da hukuk eğitimi almak, öğrencilere yılların verdiği tecrübe ile sıklıkla bilgilendirilen zamanında ve en ileri düzeyde araştırma yapan olağanüstü bir fakülteye erişme imkânı verir.

21429_SMU_Law_LOW_RES_PROOFS_-_Students_around_campus-Lifestyle_-_Bret_Redman-187_1.jpgfotoğraf SMU Dedman School of Law izniyle

Öğrenme tecrübesi

Çeşitli müfredatımıza ek olarak, öğrenciler sınıf dışındaki birçok aktiviteden faydalanmaya davet edilir. SMU Dedman Yasası'nda, öğrenim deneyiminiz yıl boyunca yapılacak uluslararası konferanslar ve konferanslar aracılığıyla zenginleştirilecek ve mevcut küresel yasal sorunları tartışmak için kampüste tanınmış uluslararası figürler getirecektir. Uluslararası LL.M. Öğrenciler, Amerikan JD öğrencileriyle dersler alırlar ve öğrencilerimizin kendi sınıf arkadaşları, fakülteler, öğrenci liderleri, kariyer danışmanları ve mezunlarının kendi zamanlarında bir topluluk deneyimi için küçük gruplar halinde bağladıkları oryantasyon sırasında tanıtılan bir programdır. SMU Dedman School of Law . Bir öğretim üyesi kişisel akademik danışmanınız olarak görev yapacak. Dallas Barosu Uluslararası Hukuk bölümünden avukatlara başvurmak da öğrencilerimiz için mentorluk yapıyor.

Uluslararası Tanınmış Mezunlar

SMU Dedman School of Law uluslararası mezunları, tüm dünyada bir etki yarattı. Uluslararası mezunlar ağımız 80'den fazla ülkede 2000'den fazla mezun içermektedir. Bu profesyoneller en yüksek devlet, yasal uygulama ve iş seviyesinde bulunabilir. SMU'nun uluslararası mezunları, Orta ve Güney Amerika, Meksika, Kanada, Avrupa, Afrika, Hindistan, Güneydoğu Asya, Çin, Orta Doğu ve Pasifik Kıyıları gibi geniş bir yelpazedeki yasal sistemleri temsil etmektedir. Öğrenci kayıtlarımızda küresel coğrafi çeşitlilik için çalışıyoruz ve her uluslararası öğrenci için yüksek derecede bireysel ilgi ve destek sağlıyoruz.

Sobchok Sukharomna '81

Yüksek Mahkeme Başkanı, Tayland

Shen Shiaoming '81

Mackenzie & Albritton LLP Uluslararası Hukuk Danışmanı

Onursal SM Krishna '59

Hindistan Dışişleri Bakanı (2009-2012)

Siriporn Chaiyasuta '85

Baş Hukuk Müşavirliği, Chevron Avrupa, Avrasya ve Ortadoğu Araştırma ve Üretim Limited Şirketi

Moath Alhussain '11

Doç. Danışman, Suudi Temel Endüstrileri Şirketi

Antonio M. Garza '83

Meksika’nın eski ABD Büyükelçisi

Helmut Sohmen '66

Başkan ve Başkan, BW Grubu

Hassan Okour '07

Eski Dekan, Katar Hukuk Okulu

Jinsung Lee '88

Adalet, Kore Anayasa Mahkemesi

Yukio Horigome '71

Japonya Yüksek Mahkemesi Adaleti

Hans Heppe'97

Uluslararası Ortak, Locke Lord LLP Onursal Alman Konsolosu

Öğrenci hayatı

Hukuk fakültesi, SMU'nun ana kampüsünün kuzeybatı köşesinde - sınıf binaları, yönetim binası ve “Hukuk Dörtlüsü” olarak adlandırılan hukuk kütüphanesi ile yer almaktadır. Bu ideal konum, birçok SMU'nun harika öğrenci kaynaklarına kolay erişim sağlar. Yemek hizmetleri, önde gelen bir fitness merkezi ve sağlık hizmetleri merkezi.

21430_28439363.jpgfotoğraf SMU Dedman School of Law izniyle

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Founded in 1925, SMU Dedman School of Law is a top-ranked tier-one private law school located in Dallas, Texas, and is situated in a tree-lined neighborhood, just minutes from the city center. Establi ... Devamını oku

Founded in 1925, SMU Dedman School of Law is a top-ranked tier-one private law school located in Dallas, Texas, and is situated in a tree-lined neighborhood, just minutes from the city center. Established in 1949, the law school's graduate degree law programs have played an important role in training some of the foremost leaders around the world. Daha Az