Keystone logo

Ders çalışma Yasa içinde Çek Cumhuriyeti 2023

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  357
 • kamu hizmetleri payı

  74
 • internet aboneliği

  20
 • Yerel taşıma

  21

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  7
 • sinema bileti

  8
 • Bir bardak yerel bira

  2

Çek Cumhuriyeti hakkında

Polonya, Almanya, Slovakya ve Avusturya ile çevrili, Çek Cumhuriyeti Orta Avrupa'da yer alan ve cumhuriyetin bir parçası olarak Moravia ve Bohemya toprakları iddia edilmektedir. Dünya Bankası, 2006 yılında gelişmiş bir ülke olarak Çek Cumhuriyeti belirlenmiş ve şu anda doğu ve orta Avrupa ülkeleri arasında en yüksek insani gelişme düzeyini sahiptir. Avrupa içinde listesinde "en huzurlu ülkeleri " dokuzuncu pozisyon tutan bir parlamenter demokrasi, Çek Cumhuriyeti, Avrupa Birliği, Avrupa Konseyi ve NATO üyesidir. Çek Cumhuriyeti devlet başkanı, parlamento faturaları iade içeren bazı yetkilerini sınırlı bir iki meclisli Parlamentosunu denetleyen ve Temsilciler Meclisi ve devlet Senate.The baş olan Başkan eşlik Başbakan, bir olağandışı koşullarda anayasa mahkemesi ve eriterek TBMM'ye aday hakimler.Çek Cumhuriyeti Çek Cumhuriyeti 'nin hukuk sisteminde Hukuk Sistemi güçlü hukuk Germen şube ile ilişkilendirir ( "Çek Cumhuriyeti yasal düzen") ve ceza içeren " Právní Rad České republiky " denir , usul, emek ve sistematik kodlanmış idari dalları. Çek Cumhuriyeti 'nin hukuk sistemini düzenleyen hayati yazılı hukuk kaynakları, Çek Cumhuriyeti Anayasa Mahkemesi tarafından kurulan meclis eylemleri ve temsilci mevzuat yanı sıra onayladığı uluslararası anlaşmalar ve bulgular vardır. 1989 yılında önemli rejim değişikliği beri, Çek Cumhuriyeti 'nin adalet ve hukuk sistemi sürekli bir demokratik yönetim ilkeleri ve yapısını yansıtmak için gelişen olmuştur.Içtihat teorik tüm hukuk kaynağına atfedilen olmasa da, kararlar Anayasa Mahkemesi ve yüksek mahkemelerin hukuk Çek sistemini destekleyen kurallar ile önemli bir etkiye sahip yaptı.

Çek Cumhuriyeti yılında eğitim alın

Kamu veya özel üniversite katılmak için seçebilirsiniz Çek Cumhuriyeti avukatlık için gereken nitelikleri elde etmek isteyen Çek Cumhuriyeti Öğrenciler Hukuk Derecesi Kazanç. Yanı sıra askeri / kolluk eğitim ve öğretim veren "devlet " üniversiteler de vardır. Hukuk derece zorunlu staj ve öğrencilerin avukatlık önce barda muayene geçişi sonuçlanan üç yıllık lisans 'ın programları ve dört ya da beş yıl ana ' ın programlarından oluşmaktadır. Çek Cumhuriyeti hukuk diploması programına girmek için Rekabet yüksek ve sadece iyi öğrenciler, kamu ve özel yükseköğretim kurumlarının hem de yasal programlara kabul edilir olduğunu. Çek Cumhuriyeti'nde kamu üniversiteleri Katılan Öğrenim Ücretleri ücretsizdir. Ancak, yine de üniversite dersleri alıyor 26 yaş üstü herkes gibi sağlık sigortası gibi sosyal hizmetler için onları nitelendirir "öğrenci durum " tahsis edilmeyecektir.Özel bir üniversitede hukuk lisans programına kayıtlı öğrenciler usta 'ın programlar için 10.000 € (13.500 $ USD) gibi yüksek lisans dersleri ve ücretler için dönem başına 2.500 ila 3.500 € ($ 3500 $ 4500 USD) ödeyecek. Bir kez daha, bu diğer bir üniversiteden arasında değişebilir.

Visa Requirements

 1. Short-term visa - for stays up to 90 days
 2. Long-term visa - for stays over 90 days.
 3. Long-term residence permit for study purposes - for students arriving for a period longer than one year.

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

Student Visa

Fiyat ve para birimi

CZK 2500

The current visa fee for a student visa to the Czech Republic is CZK 2.500 (around 98 EUR). The fee may be subject to change.

Vize için kimler başvurabilir?

Students from EU/EEA countries and Switzerland do not need a visa to study in the Czech Republic. EU students have, however, a reporting duty after their arrival if the intended stay in the Czech Republic is longer than 30 days. In this situation, within 30 days of entering the Czech Republic, you need to declare your presence to the Foreign Police Department.

Students from countries outside the EU have to apply for a student visa.

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

Embassy/Consulate of the Czech Republic

You apply for your student visa at the Embassy/Consulate of the Czech Republic in your country of residence.

İnternet sitesi:https://www.mzv.cz/jnp/en/diplomatic_missions/czech_missions_abroad/index.html

Başvuru nasıl yapılır?

You will first need to be accepted to an educational institution in the Czech Republic. The school/program has to be accredited by the Ministry of Education, Youth, and Sports of the Czech Republic. If it is not accredited, then you have to apply for the visa for other purposes.

First-time visas must be applied for (and obtained) before their arrival to the Czech Republic – it is forbidden to travel to the Czech Republic without it

The following documents are mainly required for receiving a student visa or a residence permit:

 • application form
 • letter of acceptance for studies
 • valid passport and passport photos
 • proof of financial resources for the stay (e.g. in the form of a bank account statement or confirmation of being beneficiary of a grant)
 • confirmation of guaranteed accommodation
 • valid international health insurance
 • abstract from the Register of Criminal Records

All documents (except the travel document and bank statement) must be in the Czech language. Translations into the Czech language must be officially verified.

While lodging the application, an interview with the applicant can be conducted. A written record of the interview can be a part of the application. A record will be written down in the Czech language and will be signed by the applicant and the officer of the Consulate who will conduct the interview. In case you don't understand Czech you can bring an interpreter with you to translate the written record.

Ne zaman başvurmalısınız?

The whole procedure for obtaining a visa for study purposes can take up to 60–90 days, so it is recommended to apply for the visa well in advance.

The long-term visa lasts up to 6 months. Extensions can be made. The long-term residence permit for the purpose of the study is valid for one year.

İşlem süresi

90 Days

iş fırsatları

There are no restrictions on the employment of students coming from the EU or EEA countries. There is no work permit needed and these workers have the same legal status as citizens of the Czech Republic.

Students from outside EU/EEA are obligated to get an employment permit. There are some exceptions though:

 • they do not need an employment permit in case they pursue activities in the territory of the Czech Republic as part of exchange traineeships for students and young graduates from higher education institutions
 • they do not need an employment permit if they are students up to the age of 26 and they do not work for more than 7 consecutive calendar days or a total of 30 days within a calendar year
 • they do not need an employment permit if they have obtained secondary or tertiary professional education or tertiary professional education in a conservatoire under the Czech Education Act.

In other cases, you need to apply for an employment permit. It can be submitted personally or by another person on the basis of a written power of attorney at any locally appropriate regional office of the Public Employment Service. The permit issued is subject to the administrative fee of 500 CZK.

Haftalık saat

0

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Your visa application may be rejected if you are not able to show proof of the required funds, or if you provide incorrect or incomplete documents.