Keystone logo
Çek Cumhuriyeti

Ders çalışma Yasa içinde Çek Cumhuriyeti 2024

Çek Cumhuriyeti yılında eğitim alın

Kamu veya özel üniversite katılmak için seçebilirsiniz Çek Cumhuriyeti avukatlık için gereken nitelikleri elde etmek isteyen Çek Cumhuriyeti Öğrenciler Hukuk Derecesi Kazanç. Yanı sıra askeri / kolluk eğitim ve öğretim veren "devlet " üniversiteler de vardır. Hukuk derece zorunlu staj ve öğrencilerin avukatlık önce barda muayene geçişi sonuçlanan üç yıllık lisans 'ın programları ve dört ya da beş yıl ana ' ın programlarından oluşmaktadır. Çek Cumhuriyeti hukuk diploması programına girmek için Rekabet yüksek ve sadece iyi öğrenciler, kamu ve özel yükseköğretim kurumlarının hem de yasal programlara kabul edilir olduğunu. Çek Cumhuriyeti'nde kamu üniversiteleri Katılan Öğrenim Ücretleri ücretsizdir. Ancak, yine de üniversite dersleri alıyor 26 yaş üstü herkes gibi sağlık sigortası gibi sosyal hizmetler için onları nitelendirir "öğrenci durum " tahsis edilmeyecektir.Özel bir üniversitede hukuk lisans programına kayıtlı öğrenciler usta 'ın programlar için 10.000 € (13.500 $ USD) gibi yüksek lisans dersleri ve ücretler için dönem başına 2.500 ila 3.500 € ($ 3500 $ 4500 USD) ödeyecek. Bir kez daha, bu diğer bir üniversiteden arasında değişebilir.

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  405
 • kamu hizmetleri payı

  94
 • internet aboneliği

  22
 • Yerel taşıma

  21

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  7
 • sinema bileti

  8
 • Bir bardak yerel bira

  2

Çek Cumhuriyeti hakkında

Polonya, Almanya, Slovakya ve Avusturya ile çevrili, Çek Cumhuriyeti Orta Avrupa'da yer alan ve cumhuriyetin bir parçası olarak Moravia ve Bohemya toprakları iddia edilmektedir. Dünya Bankası, 2006 yılında gelişmiş bir ülke olarak Çek Cumhuriyeti belirlenmiş ve şu anda doğu ve orta Avrupa ülkeleri arasında en yüksek insani gelişme düzeyini sahiptir. Avrupa içinde listesinde "en huzurlu ülkeleri " dokuzuncu pozisyon tutan bir parlamenter demokrasi, Çek Cumhuriyeti, Avrupa Birliği, Avrupa Konseyi ve NATO üyesidir. Çek Cumhuriyeti devlet başkanı, parlamento faturaları iade içeren bazı yetkilerini sınırlı bir iki meclisli Parlamentosunu denetleyen ve Temsilciler Meclisi ve devlet Senate.The baş olan Başkan eşlik Başbakan, bir olağandışı koşullarda anayasa mahkemesi ve eriterek TBMM'ye aday hakimler.Çek Cumhuriyeti Çek Cumhuriyeti 'nin hukuk sisteminde Hukuk Sistemi güçlü hukuk Germen şube ile ilişkilendirir ( "Çek Cumhuriyeti yasal düzen") ve ceza içeren " Právní Rad České republiky " denir , usul, emek ve sistematik kodlanmış idari dalları. Çek Cumhuriyeti 'nin hukuk sistemini düzenleyen hayati yazılı hukuk kaynakları, Çek Cumhuriyeti Anayasa Mahkemesi tarafından kurulan meclis eylemleri ve temsilci mevzuat yanı sıra onayladığı uluslararası anlaşmalar ve bulgular vardır. 1989 yılında önemli rejim değişikliği beri, Çek Cumhuriyeti 'nin adalet ve hukuk sistemi sürekli bir demokratik yönetim ilkeleri ve yapısını yansıtmak için gelişen olmuştur.Içtihat teorik tüm hukuk kaynağına atfedilen olmasa da, kararlar Anayasa Mahkemesi ve yüksek mahkemelerin hukuk Çek sistemini destekleyen kurallar ile önemli bir etkiye sahip yaptı.

Vize gereklilikleri

 1. Kısa süreli vize - 90 güne kadar olan konaklamalar için
 2. Uzun süreli vize - 90 günden fazla kalışlar için.
 3. Öğrenim amaçlı uzun süreli oturma izni - bir yıldan daha uzun bir süre için gelen öğrenciler için.

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

Öğrenci vizesi

Fiyat ve para birimi

CZK 2500

Çek Cumhuriyeti'ne öğrenci vizesi için geçerli vize ücreti 2.500 CZK'dır (yaklaşık 98 EUR). Ücret değişebilir.

Vize için kimler başvurabilir?

AB/AEA ülkeleri ve İsviçre'den gelen öğrencilerin Çek Cumhuriyeti'nde okumak için vizeye ihtiyaçları yoktur. Bununla birlikte, AB öğrencilerinin, Çek Cumhuriyeti'nde planlanan kalış süresi 30 günden uzunsa, varıştan sonra bir bildirim görevi vardır. Bu durumda Çek Cumhuriyeti'ne girişinizi takip eden 30 gün içerisinde Yabancı Polis Departmanına varlığınızı beyan etmeniz gerekmektedir.

AB dışındaki ülkelerden gelen öğrencilerin öğrenci vizesi için başvurmaları gerekir.

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

Çek Cumhuriyeti Büyükelçiliği/Konsolosluğu

Öğrenci vizeniz için ikamet ettiğiniz ülkedeki Çek Cumhuriyeti Büyükelçiliği/Konsolosluğuna başvurursunuz.

İnternet sitesi:https://www.mzv.cz/jnp/en/diplomatic_missions/czech_missions_abroad/index.html

Başvuru nasıl yapılır?

Öncelikle Çek Cumhuriyeti'ndeki bir eğitim kurumuna kabul edilmeniz gerekecek. Okul/program, Çek Cumhuriyeti Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından akredite edilmelidir. Akredite değilse, başka amaçlar için vize başvurusunda bulunmanız gerekir.

İlk vizeler Çek Cumhuriyeti'ne varmadan önce başvurulmalıdır (ve alınmalıdır) - onsuz Çek Cumhuriyeti'ne seyahat etmek yasaktır

Öğrenci vizesi veya oturma izni almak için temel olarak aşağıdaki belgeler gereklidir:

 • başvuru Formu
 • öğrenim için kabul mektubu
 • geçerli pasaport ve vesikalık fotoğraflar
 • kalış için mali kaynakların kanıtı (örneğin bir banka hesap özeti veya bir hibeden yararlanıcı olduğunun teyidi şeklinde)
 • garantili konaklama onayı
 • geçerli uluslararası sağlık sigortası
 • Adli Sicil Sicilinden özet

Tüm belgeler (seyahat belgesi ve banka ekstresi hariç) Çek dilinde olmalıdır. Çek diline yapılan çeviriler resmi olarak doğrulanmalıdır.

Başvuru yapılırken başvuru sahibi ile görüşme yapılabilir. Görüşmenin yazılı bir kaydı başvurunun bir parçası olabilir. Çek dilinde bir tutanak tutulacak ve başvuru sahibi ile görüşmeyi yapacak olan Konsolosluk görevlisi tarafından imzalanacaktır. Çekçe bilmiyorsanız, yazılı kaydı tercüme etmesi için yanınızda bir tercüman getirebilirsiniz.

Ne zaman başvurmalısınız?

Eğitim amaçlı vize alma prosedürünün tamamı 60-90 gün kadar sürebilir, bu nedenle vize için çok önceden başvurmanız önerilir.

Uzun süreli vize 6 aya kadar sürer. Uzatmalar yapılabilir. Öğrenim amaçlı uzun dönem ikamet izni bir yıl süreyle geçerlidir.

İşlem süresi

90 Days

iş fırsatları

AB veya AEA ülkelerinden gelen öğrencilerin istihdamı konusunda herhangi bir kısıtlama yoktur. Çalışma izni gerekmez ve bu işçiler Çek Cumhuriyeti vatandaşlarıyla aynı yasal statüye sahiptir.

AB/AEA dışından gelen öğrencilerin çalışma izni almaları zorunludur. Yine de bazı istisnalar vardır:

 • yüksek öğrenim kurumlarından öğrenciler ve genç mezunlar için değişim stajlarının bir parçası olarak Çek Cumhuriyeti topraklarında faaliyetlerde bulunmaları durumunda çalışma iznine ihtiyaçları yoktur.
 • 26 yaşına kadar öğrenci olmaları ve arka arkaya 7 takvim gününden veya bir takvim yılı içinde toplam 30 günden fazla çalışmamaları halinde çalışma iznine gerek yoktur.
 • Çek Eğitim Yasası uyarınca bir konservatuarda orta veya üçüncü derece profesyonel eğitim veya yüksek mesleki eğitim almışlarsa, çalışma iznine ihtiyaçları yoktur.

Diğer durumlarda, çalışma izni için başvurmanız gerekir. Şahsen veya başka bir kişi tarafından, Kamu İstihdam Hizmetinin yerel olarak uygun herhangi bir bölge ofisinde yazılı bir vekaletname temelinde sunulabilir. Düzenlenen izin, 500 CZK idari ücrete tabidir.

Haftalık saat

0

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Gerekli fonların kanıtını gösteremezseniz veya yanlış veya eksik belgeler sunarsanız, vize başvurunuz reddedilebilir.