Keystone logo

Ders çalışma Yasa içinde Çin Halk Cumhuriyeti 2023

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  523
 • kamu hizmetleri payı

  18
 • internet aboneliği

  14
 • Yerel taşıma

  22

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  5
 • sinema bileti

  7
 • Bir bardak yerel bira

  1

Çin Halk Cumhuriyeti hakkında

Çin Halk 'ın Cumhuriyeti 1.4 milyar bir tahmini nüfusu ile, dünyanın herhangi bir ülkede daha fazla insan ev sahipliği yapıyor. Dünya 'ın ikinci büyük ekonomisi olmanın yanı sıra, Çin mallarının en büyük ihracatçısı / ithalatçısı da ve Çin 1980'lerden beri daha kapitalist, piyasa odaklı reformlar odaklanmış olmasına rağmen 1971 yılından beri Birleşmiş Milletler üyesi olmuştur Çin'de hukuk okumaya seçilmesi öğrencilerin birçok Çinli vatandaşlar düzenli hükümet kontrolü sonucunda ele ki sorunlarla karşılaşabilirsiniz olmamalıdır. Çin 'in Hukuk Sistemi İnsanlar yargı sisteminin' Çin Cumhuriyeti karmaşık ve temelde oluşmaktadır Yüce İnsanlar 'ın "Savcılık " insanlar ' ın Procuratorates, 'nin insanlar mahkemeleri ve Yüksek İnsanlar ' ın Mahkemesi. Çin anayasanın 129. maddesi uyarınca, bir Savcılığı "yasal denetim için devlet organı " ve bir U. tarafından temsil pozisyona benzer görünüyorS. savcı. Ancak, Çin Savcılığı soruşturma sadece ve dava başlatılması ötesine uzanır ve denetim ve yürütme mahkemeleri ve yargıların yanı sıra Çinli cezaevlerinin çalışmasını sağlar yetkisine sahiptir. Çünkü Çin olan "insanlar ın mahkemeleri '" ın Mahkemeler denilen 15.000'den fazla küçük varlıklar bölünmüştür, her ilçede 3000 mahkemeler, tutun' ın geniş kırsal alanlarda, kendi yargı sistemi bu temel İnsanlar hiyerarşik bir ' . Bu mahkemeler Çin kırsal süsleyen köy ve kasabalarda bulunabilir. Buna ek olarak, ihtisas mahkemelerinin sayısı orman konularında, denizcilik sorunları, demiryolu taşımacılığı ve PLA (People 'ın Kurtuluş Ordusu) ile ilgili bu mahkemelerin her biri, yüzlerce olduğunu. Çin 'in hukuk sistemi de içtihat hukuku kavramına uymayan aslında en belirgin farklılık gösterir.Bunun yerine, en çok dava vakaları ' diğer mahkemelere kararlar bağlı değildir ve kendi benzersiz kararlar ortaya çıkabilir. Bazı insanlar 'nin mahkeme hakimleri önceden kurulmuş tüzel yorumların takip deneyebilirsiniz ama bu yargıç üzerine tamamen bağımlı' içtihat hukuku ile ilgili s inançları. Çin ceza yasaları yerine hapse tekrar suçluların reform tercih edilir ve 1997 değiştirilen Ceza Kanunu Kanunu açıklandığı gibi becerileri, eğitim ve iş eğitimi ceza hükümlü suçluların içerdiğini dikte.

Çin Halk Cumhuriyeti yılında eğitim alın

Çin Üniversiteleri Hukuk Eğitimi Çin'de üç yıl hukuk programları sunuyoruz. Onlar sadece iki kez bir yıl sunulan bir sınava girmeye hak kazanan önce mezun olduktan sonra, öğrenci hukuk alanında çalışan deneyimi iki veya daha fazla yıl gerekiyor. Başarıyla bu gereksinimleri tamamladıktan sonra, öğrenci bir avukat 'ın lisans ve avukatlık Çin'de için başvuruda bulunabilirsiniz. Ancak, en az üç yıl için bir procurator veya yargıç olarak çalışan herkes çubuğu sınavına ve nitelikli avukat olabilir. Diğer bir deyişle, Çin'de bir avukat olma mutlaka bir yükseköğretim derecesi gerektirmez. Birçok uluslararası öğrenci tercih ediyor Öğrenim Ücretleri nedeniyle düşük öğrenim maliyetlerinin Çin'de bir derece kazanmak için. Üç ya da dört yıllık lisans programı için öğrenim ücretleri 11.000 ve 40.000 Yuan ($ 2000 $ 6000 USD) arasındadır. Lisansüstü programlar çok daha yüksek değildir ve 25.000 30.000 Yuan ortalama maliyeti var.Bir kez daha, bu bir okuldan diğerine değişebilir.

Visa Requirements

 • X1 Visa - issued to those who go to China to study for more than 6 months.
 • X2 Visa - issued to those who go to China to study for a period of less than 6 months.

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

Student Visa (X1 Visa; X2 Visa)

Fiyat ve para birimi

The student visa application fee varies according to your nationality, the number of entries required, the country you are applying in, and whether you want an express service. The fees can be around $30 to $150.

Vize için kimler başvurabilir?

Any foreign student who intends to study in China will have to obtain China student visa (X visa). This visa is granted to those students who have already been accepted for admission by a recognized educational institute in China.

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

Chinese Embassy or Consulate or at the Chinese diplomatic mission

You can submit your visa application form at the Chinese Embassy or Consulate or at the Chinese diplomatic mission in your home country. In case you cannot come personally for the submission, you can send it through a travel agency or a visa agency for submission on your behalf. Remember that applications sent by post are not accepted by most of the Chinese Embassies or Consulates.

İnternet sitesi:

Başvuru nasıl yapılır?

You can download the visa form here: http://www.china-embassy.org/eng/visas/fd. Fill the visa application form carefully and accurately on your computer. Take a printout of the filled-in application form and sign it. Remember that a print out of the application form is essential as hand-written forms are not acceptable. Note that change or correction is not allowed on the printed form.

The following documentation should be submitted at the Chinese Embassy or Consulate:

 1. Original passport with at least six months of remaining validity and blank visa pages, and a photocopy of the passport's data page and the photo page if it is separate.
 2. One completed Visa Application Form with a recently-taken color passport photo (bare-head, full face) against a light background.
 3. Proof of legal stay or residence status (applicable to those not applying for the visa in their country of citizenship)
 4. Original and photocopy of the Admission Letter issued by a school or other entities in China.
 5. Original and photocopy of "Visa Application for Study in China" (Form JW201 or Form JW202).

After arrival: X1 visa holders must register at the local Public Security Bureau (PSB) within 30 days of arrival in China and apply for a Temporary China Residence Permit from the local PSB. X2 holders shall stay in China within the duration period as indicated on the visa, and it is not necessary for them to apply for the temporary residence permit.

Ne zaman başvurmalısınız?

Apply for a student visa at least a few weeks in advance of your planned travel date to allow enough time for the application procedure to be completed on time for you to join your course. The regular processing time is 4 working days. If you want to collect your visa earlier, express service and rush service are available for an extra charge.

X1 visa is normally issued for multiple entries with validity of up to 5 years. X2 visa is usually issued for one entry with validity for up to 6 months.

İşlem süresi

4 Days

iş fırsatları

Foreign students are permitted to do part-time work in China. The university should issue a Consent Letter; the hiring unit/company should issue a Certification; the police station will then mark on your visa "Part-time-work; Part-time-study".

Haftalık saat

0

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Here are some important things that you should not do when applying for a student visa to China:

 • Do not attempt to submit your student visa application form by sending it through the post as it will not be accepted.
 • Do not present false documents for your student visa.
 • Do not hide or misrepresent facts in your visa application.