Keystone logo
Çin Halk Cumhuriyeti

Ders çalışma Yasa içinde Çin Halk Cumhuriyeti 2024

Çin Halk Cumhuriyeti yılında eğitim alın

Çin Üniversiteleri Hukuk Eğitimi Çin'de üç yıl hukuk programları sunuyoruz. Onlar sadece iki kez bir yıl sunulan bir sınava girmeye hak kazanan önce mezun olduktan sonra, öğrenci hukuk alanında çalışan deneyimi iki veya daha fazla yıl gerekiyor. Başarıyla bu gereksinimleri tamamladıktan sonra, öğrenci bir avukat 'ın lisans ve avukatlık Çin'de için başvuruda bulunabilirsiniz. Ancak, en az üç yıl için bir procurator veya yargıç olarak çalışan herkes çubuğu sınavına ve nitelikli avukat olabilir. Diğer bir deyişle, Çin'de bir avukat olma mutlaka bir yükseköğretim derecesi gerektirmez. Birçok uluslararası öğrenci tercih ediyor Öğrenim Ücretleri nedeniyle düşük öğrenim maliyetlerinin Çin'de bir derece kazanmak için. Üç ya da dört yıllık lisans programı için öğrenim ücretleri 11.000 ve 40.000 Yuan ($ 2000 $ 6000 USD) arasındadır. Lisansüstü programlar çok daha yüksek değildir ve 25.000 30.000 Yuan ortalama maliyeti var.Bir kez daha, bu bir okuldan diğerine değişebilir.

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  325
 • kamu hizmetleri payı

  17
 • internet aboneliği

  11
 • Yerel taşıma

  26

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  5
 • sinema bileti

  6
 • Bir bardak yerel bira

  0.9

Çin Halk Cumhuriyeti hakkında

Çin Halk 'ın Cumhuriyeti 1.4 milyar bir tahmini nüfusu ile, dünyanın herhangi bir ülkede daha fazla insan ev sahipliği yapıyor. Dünya 'ın ikinci büyük ekonomisi olmanın yanı sıra, Çin mallarının en büyük ihracatçısı / ithalatçısı da ve Çin 1980'lerden beri daha kapitalist, piyasa odaklı reformlar odaklanmış olmasına rağmen 1971 yılından beri Birleşmiş Milletler üyesi olmuştur Çin'de hukuk okumaya seçilmesi öğrencilerin birçok Çinli vatandaşlar düzenli hükümet kontrolü sonucunda ele ki sorunlarla karşılaşabilirsiniz olmamalıdır. Çin 'in Hukuk Sistemi İnsanlar yargı sisteminin' Çin Cumhuriyeti karmaşık ve temelde oluşmaktadır Yüce İnsanlar 'ın "Savcılık " insanlar ' ın Procuratorates, 'nin insanlar mahkemeleri ve Yüksek İnsanlar ' ın Mahkemesi. Çin anayasanın 129. maddesi uyarınca, bir Savcılığı "yasal denetim için devlet organı " ve bir U. tarafından temsil pozisyona benzer görünüyorS. savcı. Ancak, Çin Savcılığı soruşturma sadece ve dava başlatılması ötesine uzanır ve denetim ve yürütme mahkemeleri ve yargıların yanı sıra Çinli cezaevlerinin çalışmasını sağlar yetkisine sahiptir. Çünkü Çin olan "insanlar ın mahkemeleri '" ın Mahkemeler denilen 15.000'den fazla küçük varlıklar bölünmüştür, her ilçede 3000 mahkemeler, tutun' ın geniş kırsal alanlarda, kendi yargı sistemi bu temel İnsanlar hiyerarşik bir ' . Bu mahkemeler Çin kırsal süsleyen köy ve kasabalarda bulunabilir. Buna ek olarak, ihtisas mahkemelerinin sayısı orman konularında, denizcilik sorunları, demiryolu taşımacılığı ve PLA (People 'ın Kurtuluş Ordusu) ile ilgili bu mahkemelerin her biri, yüzlerce olduğunu. Çin 'in hukuk sistemi de içtihat hukuku kavramına uymayan aslında en belirgin farklılık gösterir.Bunun yerine, en çok dava vakaları ' diğer mahkemelere kararlar bağlı değildir ve kendi benzersiz kararlar ortaya çıkabilir. Bazı insanlar 'nin mahkeme hakimleri önceden kurulmuş tüzel yorumların takip deneyebilirsiniz ama bu yargıç üzerine tamamen bağımlı' içtihat hukuku ile ilgili s inançları. Çin ceza yasaları yerine hapse tekrar suçluların reform tercih edilir ve 1997 değiştirilen Ceza Kanunu Kanunu açıklandığı gibi becerileri, eğitim ve iş eğitimi ceza hükümlü suçluların içerdiğini dikte.

Vize gereklilikleri

 • X1 Vizesi - 6 aydan fazla eğitim için Çin'e gidenlere verilir.
 • X2 Vizesi - Çin'e 6 aydan daha kısa bir süre eğitim almak için gidenlere verilir.

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

Öğrenci Vizesi (X1 Vizesi; X2 Vizesi)

Fiyat ve para birimi

Öğrenci vizesi başvuru ücreti uyruğunuza, gereken giriş sayısına, başvurduğunuz ülkeye ve ekspres servis isteyip istemediğinize göre değişir. Ücretler 30 ila 150 dolar arasında olabilir.

Vize için kimler başvurabilir?

Çin'de okumak isteyen herhangi bir yabancı öğrencinin Çin öğrenci vizesi (X vizesi) alması gerekecektir. Bu vize, Çin'de tanınmış bir eğitim kurumu tarafından kabul edilmek üzere kabul edilmiş olan öğrencilere verilir.

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

Çin Büyükelçiliği veya Konsolosluğu veya Çin diplomatik misyonunda

Vize başvuru formunuzu Çin Büyükelçiliği veya Konsolosluğuna veya kendi ülkenizdeki Çin diplomatik misyonuna sunabilirsiniz. Başvuru için şahsen gelemeyecekseniz, bir seyahat acentesi veya vize acentesi aracılığıyla sizin adınıza başvuru için gönderebilirsiniz. Posta ile gönderilen başvuruların çoğu Çin Büyükelçiliği veya Konsolosluğu tarafından kabul edilmediğini unutmayın.

İnternet sitesi:

Başvuru nasıl yapılır?

Vize formunu buradan indirebilirsiniz: http://www.china-embassy.org/eng/visas/fd. Vize başvuru formunu bilgisayarınızda dikkatli ve doğru bir şekilde doldurun. Doldurduğunuz başvuru formunun çıktısını alın ve imzalayın. Elle yazılmış formlar kabul edilmediğinden, başvuru formunun çıktısının alınmasının gerekli olduğunu unutmayın. Basılı formda değişiklik veya düzeltme yapılmasına izin verilmediğini unutmayın.

Aşağıdaki belgeler Çin Büyükelçiliği veya Konsolosluğuna sunulmalıdır:

 1. Geçerlilik süresi en az altı ay olan ve vize sayfaları boş olan pasaportun aslı ve pasaportun veri sayfasının fotokopisi ve ayrı ise fotoğraflı sayfası.
 2. Açık renkli bir arka plana karşı yakın zamanda çekilmiş renkli bir vesikalık fotoğraf (çıplak kafa, tam yüz) ile doldurulmuş bir Vize Başvuru Formu.
 3. Yasal ikamet veya ikamet statüsünün kanıtı (vatandaşı olduğu ülkede vize başvurusunda bulunmayanlar için geçerlidir)
 4. Çin'deki bir okul veya diğer kuruluşlar tarafından verilen Kabul Mektubunun aslı ve fotokopisi.
 5. "Çin'de Eğitim için Vize Başvurusu"nun aslı ve fotokopisi (Form JW201 veya Form JW202).

Varıştan sonra: X1 vizesi sahipleri, Çin'e vardıktan sonraki 30 gün içinde yerel Kamu Güvenliği Bürosuna (PSB) kayıt yaptırmalı ve yerel PSB'den Geçici Çin Oturma İzni için başvurmalıdır. X2 sahipleri vizede belirtilen süre içinde Çin'de kalacaklardır ve geçici ikamet izni başvurusunda bulunmalarına gerek yoktur.

Ne zaman başvurmalısınız?

Kursunuza katılabilmeniz için başvuru prosedürünün zamanında tamamlanması için yeterli süreyi tanımak amacıyla, planladığınız seyahat tarihinden en az birkaç hafta önce öğrenci vizesine başvurun. Normal işlem süresi 4 iş günüdür. Vizenizi daha erken almak isterseniz ekspres servis ve acele servis ek ücrete tabidir.

X1 vizesi normalde 5 yıla kadar geçerliliği olan çoklu girişler için verilir. X2 vizesi genellikle 6 aya kadar geçerliliği olan bir giriş için verilir.

İşlem süresi

4 Days

iş fırsatları

Yabancı öğrencilerin Çin'de yarı zamanlı çalışma yapmasına izin verilir. Üniversite bir Muvafakat Mektubu düzenlemelidir; işe alan birim/şirket bir Sertifikasyon vermelidir; polis karakolu vizenizi "Yarı zamanlı çalışma; Yarı zamanlı eğitim" olarak işaretleyecektir.

Haftalık saat

0

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Çin'e öğrenci vizesi başvurusunda bulunurken yapmamanız gereken bazı önemli şeyler şunlardır:

 • Kabul edilmeyeceği için öğrenci vizesi başvuru formunuzu posta yoluyla göndermeye çalışmayın.
 • Öğrenci vizeniz için sahte belgeler sunmayın.
 • Vize başvurunuzda gerçekleri saklamayın veya yanlış beyan etmeyin.