Keystone logo
Almanya

Ders çalışma Yasa içinde Almanya 2024

Almanya yılında eğitim alın

Almanya'da bir hukuk derecesi kazanmak için bir Alman Hukuk derecesi elde edilmesi, öğrenciler iki devlet sınavlarına ve 6 yıllık uzun müfredat geçmesi gerekir. Birincisi, öğrencilerin lisans çalışmaları 4 yıl sonunda ilk Devlet Sınavını geçmek zorundadır. Daha sonra hukuk sisteminin tüm yönleriyle tecrübe kazanmak için (Referendarzeit denir) bir iki yıllık staj almalıdır. Son olarak, ikinci bir Devlet Muayene ceza ve sivil mahkeme yasal staj iki yıl bitirme öğrencilere verilir. Staj süresince, öğrenciler de avukatlar ya da hâkim tarafından öğretilen dersleri almak zorundadır. Öğrenciye ödenen ücretler Alman hükümeti tarafından sağlanmaktadır. Almanya'da Potansiyel avukatlar Devlet Sınavları geçmek için iki şansı var. Her iki sınavları geçtikten sonra, öğrenci bir yargıç ya da avukat olarak iş aramaya nitelikli olarak kabul edilir.Eğitim masrafları ağır Alman hükümeti tarafından sübvanse ve bir öğrenci. İstihdam Olanakları Almanya 'ın işsizlik oranı bir özel üniversitede hukuk diploması aramaya seçer sürece, ABD'nin öğrenim maliyetleri karşılaştırıldığında nispeten düşük olan yüksek Öğrenim Ücretleri düşük biridir Avrupa Birliği'nde. Istihdam Almanya'da bir hukuk diploması ve sürdürmeye gözle Uluslararası öğrenciler ikinci Sınavı geçtikten kısa bir süre sonra bir pozisyon bulmak olasıdır.

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  507
 • kamu hizmetleri payı

  91
 • internet aboneliği

  43
 • Yerel taşıma

  60

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  9
 • sinema bileti

  12
 • Bir bardak yerel bira

  4

Almanya hakkında

16 devletleri ve Avrupa Birliği üyesi içeren Orta Avrupa'da büyük bir ülke, Almanya resmen Almanya Federal Cumhuriyeti (Bundesrepublik Deutschland) olarak adlandırılır ve tüm diğer AB ülkeleri arasında çok siyasi ve ekonomik nüfuzunu tutar. Şansölye Federal Almanya Cumhuriyeti Temel Kanunu açıklanan ilkelere dayalı bir hukuk sistemi zorlar Almanya 'ın demokratik hükümeti başkanlık Almanya hakkında temel bilgiler -. Almanya içeren on altı devletler Eyaletler denir, her devletin sahip olan onun Kendi anayasası. - Bilim, matematik ve teknoloji alanlarına Almanlar tarafından Katılımlar yeterli vurguladı olamaz. Einstein, Max Planck, Herman von Helmholtz, Johannes Gutenberg, Gottfried Leibniz ve Carl Gauss gibi parlak bireyler ünlü buluşlar ile dünya sağladığınız birkaç Alman bilim adamı vardır.- Almanya kömür, demir, çimento, çelik, makine, araç ve kimyasalların dünya 'ın en gelişmiş teknolojik üreticilerinden biridir. Aynı zamanda yeşil enerji büyük yatırımlar, özellikle güneş enerjisi ve elektrik yel değirmenleri kullanımı vardır. - Almanya'da Popüler turistik Bavarian Alps, Black Forest, Ren Vadisi ve antik kaleler ve iddialı başkenti Berlin dahil Almanya ın hukuk sistemi 'nin Hukuk Sistemi düzenleyici yasaların üç set Almanya oluşturan': özel, kamu. ve ceza hukuku. Kamu hukuku (aynı zamanda ceza hukuku içerir) bir birey ve devlet arasındaki hukuki konular ile ilgilenir. Özel hukuk şirketleri ve iki veya daha fazla kişi arasındaki ilişkileri aracılık eder. Almanya kanun oldukça Roma hukuku yanı sıra Napolyon hukuk, ya da Napolyon Kanunu etkilenir. Hakimler Almanya 'ın hukuk usul sisteminde aktif rol oynamaktadır.Diğer demokratik çalıştırmak ülkeler tarafından kullanılan hukuk sisteminin türüne benzer olsa da, Almanya ona bir nihai karar için izin bir yargıç tahsis yetkileri nedeniyle jüri denemeler yok. Bir yargıç veya birkaç yargıçlar aslında bir jüri için bir yedek bir "mahkeme " içerebilir. Deneme başlamadan önce özel bir komite tarafından seçilen olmayan hâkim veya vatandaşların, aynı zamanda bir mahkemeye dahil edilebilir. Almanya'da, sıradan mahkemeler evlilik, suç, aile ve sivil anlaşmazlıkları ilgili konularda duyuyorum. Alternatif, özel idari mahkemeler hükümetin eylemleri içeren davalara bakmaktadır. Emek, mali ve sosyal hukuk mahkemeleri iş, vergi ve sosyal yardımlara ilişkin davaları karara diğer ihtisas Alman mahkemeleri vardır.

Vize gereklilikleri

 1. Dil Kursu Vizesi (Dil Öğrenimi için Vize) – Almanya'da Almanca öğrenmek isteyenler için mükemmel bir seçenek.
 2. Öğrenci Başvuru Vizesi (Visum Zur Studienbewerbung) – Almanya'da okumak istiyorsanız, ancak yine de doğru programı bulmaya çalışıyorsanız veya Üniversitenizden onay mektubunu hala almadıysanız.
 3. Öğrenci Vizesi (Visum Zu Studienzwecken) – daha önce bir Alman üniversitesine kabul edilmişseniz.

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

Dil Kursu Vizesi; Öğrenci Başvuru Vizesi; Öğrenci vizesi

Fiyat ve para birimi

EUR 60

Almanya'ya öğrenci vizeniz için 60€ (~US$74) ödemeyi beklemeniz gerekir.

Vize için kimler başvurabilir?

AB veya İzlanda, Norveç, İsviçre veya Lihtenştayn vatandaşları için, Almanya'ya girmek için yalnızca bir kimlik kartına sahip olmak gereklidir. Vizeye sahip olmak gerekli değildir.

Avustralya, İsrail, Japonya, Kanada, Yeni Zelanda, Güney Kore ve ABD vatandaşları, Almanya'ya geldikten sonra bile vize başvurusunda bulunabilirler.

Diğer ülke vatandaşları için Almanya'ya gelmeden önce vize başvurusunda bulunulması gerekmektedir.

Almanya'da 90 günden az kalıyorsanız, daha da fazla düzenleme vardır. Belirli ülkelerden gelen vatandaşlar bu süre için Almanya'ya vizesiz giriş yapabilirler. Bunlar Venezuela, Vatikan, Uruguay, Singapur, Seyşeller, Paraguay, Panama, Nikaragua, Meksika, Mauritius, Malezya, Makao, Hırvatistan, Guatemala, El Salvador, Kosta Rika, Şili, Brunei, Brezilya, Bolivya, Bermuda, Barbados, Bahamalar , ve Arjantin.

Tüm ülkeler için en son vize gereksinimleri için Alman Federal Dışişleri Bakanlığı'nın web sitesini ziyaret edin: https://www.auswaertiges-amt.de/en/einreiseundaufenthalt/visabestimmungen-node

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

Alman elçiliği veya konsolosluğu

Kendi ülkenizdeki Alman büyükelçiliği veya konsolosluğundan vize başvurusunda bulunmanız gerekecek.

İnternet sitesi:

Başvuru nasıl yapılır?

Öncelikle vize görüşmesi için randevu almanız gerekmektedir. Görüşme gününde vize başvuru belgelerinizi sunmalısınız.

Genellikle ihtiyacınız olan belgeler şunlardır:

 • Doldurulmuş başvuru formu
 • Geçerli pasaport
 • iki fotoğraf
 • Bir Alman üniversitesine kabul edildiğinizi gösteren mektup
 • Akademik kaydın transkripti
 • Almanca yeterlilik belgesi veya Almanya'da bir dil kursuna katılmayı planladığınızın kanıtı (Almanca okuyorsanız)
 • Almanya'da yaşarken kendinizi geçindirmek için yeterli paraya sahip olduğunuzun kanıtı (yılda 8.700 €, kabaca ~9.390 ABD Doları)
 • Sağlık sigortası satın aldığınızı gösteren sertifika
 • Sunulan belgelerin doğruluğunun beyanı

Elçiliğe bağlı olarak, sabıka kaydınızın olmadığına dair kanıt göstermeniz de gerekebilir.

Herkesin Almanya'ya gelişinin ilk haftasında yerel kayıt makamlarına (Einwohnermeldeamt) kaydolması gerekir. Pasaportunuzu/ulusal kimliğinizi (ve uygunsa vizeyi), Almanya'daki adresinizi gösteren bir kanıtı (örn. ev sahibinizden bir kira sözleşmesi) ve muhtemelen kursunuzun kayıt belgesini almanız gerekecektir. Size bir kayıt onayı verilecektir.

Ne zaman başvurmalısınız?

Bir dil kursu için vize başvurusunun incelenmesi genellikle yaklaşık 6 ila 8 hafta sürer. Ancak, dil kursu üç aydan uzunsa, başvurunun işlenmesi için geçen süre 8 ila 10 haftaya kadar uzayabilir. Ve yoğun seyahat sezonunda, başvurular bekleme süresi altında gönderilebilir. Bu nedenle, Almanya için öğrenci vizesine ihtiyaç duyan öğrenciler, başvurularını kursun başlamasından çok önce yapmalıdır. En kısa sürede ve ülkeye taşınmanızdan en az üç ay önce başvurmalısınız.

Çalışma vizeleri yalnızca kurs veya programın süresi için geçerlidir. Oturma izinleri genellikle bir yıl için verilir, ancak uzatılabilir.

İşlem süresi

8 Weeks

iş fırsatları

AB/AEA ülkeleri ve İsviçre vatandaşları Almanya'da ücretsiz olarak çalışabilirler, ancak dönem boyunca haftada 20 saatten fazla olamazlar.

AB/AEA/İsviçre vatandaşlarının (Temmuz 2015 itibarıyla artık Hırvatlar dahil) izinsiz olarak yılda 120 tam veya 240 yarım güne kadar (gönüllü çalışma dahil) çalışmasına izin verilmektedir. Üniversitede öğrenci veya mezun asistanı olarak çalışıyorsanız daha fazla çalışabilirsiniz; diğer istihdam türleri için, 120/240 sınırını aşmak için Agentur für Arbeit (Federal İstihdam Bürosu) ve Yabancılar Dairesi'nden izin almanız gerekecektir. Studienkolleg ve dil öğrencilerinin herhangi bir işi üstlenebilmeleri için bu makamlardan izin almaları gerekir. Öğrenciler serbest meslek sahibi veya serbest meslek sahibi olamazlar.

Haftalık saat

20

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Almanya öğrenci vizesi için vize başvurunuzun reddedilmesine neden olabilecek başlıca nedenler şunlardır:

 • Kötü mali durum
 • Kötü akademik profil
 • Görüşmeniz için hazırlık eksikliği
 • Yetersiz dil seviyesi (Almanca veya İngilizce)
 • Seçtiğiniz çalışma programı ile tutarsızlık