Keystone logo
Almanya

Ders çalışma Yasa içinde Almanya 2023

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  532
 • kamu hizmetleri payı

  81
 • internet aboneliği

  35
 • Yerel taşıma

  70

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  8
 • sinema bileti

  12
 • Bir bardak yerel bira

  4

Almanya hakkında

16 devletleri ve Avrupa Birliği üyesi içeren Orta Avrupa'da büyük bir ülke, Almanya resmen Almanya Federal Cumhuriyeti (Bundesrepublik Deutschland) olarak adlandırılır ve tüm diğer AB ülkeleri arasında çok siyasi ve ekonomik nüfuzunu tutar. Şansölye Federal Almanya Cumhuriyeti Temel Kanunu açıklanan ilkelere dayalı bir hukuk sistemi zorlar Almanya 'ın demokratik hükümeti başkanlık Almanya hakkında temel bilgiler -. Almanya içeren on altı devletler Eyaletler denir, her devletin sahip olan onun Kendi anayasası. - Bilim, matematik ve teknoloji alanlarına Almanlar tarafından Katılımlar yeterli vurguladı olamaz. Einstein, Max Planck, Herman von Helmholtz, Johannes Gutenberg, Gottfried Leibniz ve Carl Gauss gibi parlak bireyler ünlü buluşlar ile dünya sağladığınız birkaç Alman bilim adamı vardır.- Almanya kömür, demir, çimento, çelik, makine, araç ve kimyasalların dünya 'ın en gelişmiş teknolojik üreticilerinden biridir. Aynı zamanda yeşil enerji büyük yatırımlar, özellikle güneş enerjisi ve elektrik yel değirmenleri kullanımı vardır. - Almanya'da Popüler turistik Bavarian Alps, Black Forest, Ren Vadisi ve antik kaleler ve iddialı başkenti Berlin dahil Almanya ın hukuk sistemi 'nin Hukuk Sistemi düzenleyici yasaların üç set Almanya oluşturan': özel, kamu. ve ceza hukuku. Kamu hukuku (aynı zamanda ceza hukuku içerir) bir birey ve devlet arasındaki hukuki konular ile ilgilenir. Özel hukuk şirketleri ve iki veya daha fazla kişi arasındaki ilişkileri aracılık eder. Almanya kanun oldukça Roma hukuku yanı sıra Napolyon hukuk, ya da Napolyon Kanunu etkilenir. Hakimler Almanya 'ın hukuk usul sisteminde aktif rol oynamaktadır.Diğer demokratik çalıştırmak ülkeler tarafından kullanılan hukuk sisteminin türüne benzer olsa da, Almanya ona bir nihai karar için izin bir yargıç tahsis yetkileri nedeniyle jüri denemeler yok. Bir yargıç veya birkaç yargıçlar aslında bir jüri için bir yedek bir "mahkeme " içerebilir. Deneme başlamadan önce özel bir komite tarafından seçilen olmayan hâkim veya vatandaşların, aynı zamanda bir mahkemeye dahil edilebilir. Almanya'da, sıradan mahkemeler evlilik, suç, aile ve sivil anlaşmazlıkları ilgili konularda duyuyorum. Alternatif, özel idari mahkemeler hükümetin eylemleri içeren davalara bakmaktadır. Emek, mali ve sosyal hukuk mahkemeleri iş, vergi ve sosyal yardımlara ilişkin davaları karara diğer ihtisas Alman mahkemeleri vardır.

Almanya yılında eğitim alın

Almanya'da bir hukuk derecesi kazanmak için bir Alman Hukuk derecesi elde edilmesi, öğrenciler iki devlet sınavlarına ve 6 yıllık uzun müfredat geçmesi gerekir. Birincisi, öğrencilerin lisans çalışmaları 4 yıl sonunda ilk Devlet Sınavını geçmek zorundadır. Daha sonra hukuk sisteminin tüm yönleriyle tecrübe kazanmak için (Referendarzeit denir) bir iki yıllık staj almalıdır. Son olarak, ikinci bir Devlet Muayene ceza ve sivil mahkeme yasal staj iki yıl bitirme öğrencilere verilir. Staj süresince, öğrenciler de avukatlar ya da hâkim tarafından öğretilen dersleri almak zorundadır. Öğrenciye ödenen ücretler Alman hükümeti tarafından sağlanmaktadır. Almanya'da Potansiyel avukatlar Devlet Sınavları geçmek için iki şansı var. Her iki sınavları geçtikten sonra, öğrenci bir yargıç ya da avukat olarak iş aramaya nitelikli olarak kabul edilir.Eğitim masrafları ağır Alman hükümeti tarafından sübvanse ve bir öğrenci. İstihdam Olanakları Almanya 'ın işsizlik oranı bir özel üniversitede hukuk diploması aramaya seçer sürece, ABD'nin öğrenim maliyetleri karşılaştırıldığında nispeten düşük olan yüksek Öğrenim Ücretleri düşük biridir Avrupa Birliği'nde. Istihdam Almanya'da bir hukuk diploması ve sürdürmeye gözle Uluslararası öğrenciler ikinci Sınavı geçtikten kısa bir süre sonra bir pozisyon bulmak olasıdır.

Visa Requirements

 1. Language Course Visa (Visa for Language Learning) – the perfect option for those that want to learn the German language in Germany.
 2. Student Applicant Visa (Visum Zur Studienbewerbung) – if you want to study in Germany, but are still trying to find the right program or you still haven’t got the confirmation letter from your University.
 3. Student Visa (Visum Zu Studienzwecken) – if you have already been accepted to a German university.

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

Language Course Visa; Student Applicant Visa; Student Visa

Fiyat ve para birimi

EUR 60

You should expect to pay €60 (~US$74) for your student visa to Germany.

Vize için kimler başvurabilir?

For citizens from the EU or from Iceland, Norway, Switzerland, or Liechtenstein, it is only necessary to have an identity card to enter Germany. It is not necessary to have a visa.

Citizens from Australia, Israel, Japan, Canada, New Zealand, South Korea, and the USA can apply for their visa even after they arrived in Germany.

For citizens from other countries, it is necessary to apply for a visa before coming to Germany.

If staying less than 90 days in Germany, there are even more regulations. Citizens from certain countries can enter Germany for this time without a visa. These are Venezuela, Vatican City, Uruguay, Singapore, Seychelles, Paraguay, Panama, Nicaragua, Mexico, Mauritius, Malaysia, Macau, Croatia, Guatemala, El Salvador, Costa Rica, Chile, Brunei, Brazil, Bolivia, Bermuda, Barbados, Bahamas, and Argentina.

Visit the website of the German Federal Foreign Office for the latest visa requirements for all countries: https://www.auswaertiges-amt.de/en/einreiseundaufenthalt/visabestimmungen-node

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

German embassy or consulate

You’ll need to apply for a visa from the German embassy or consulate in your home country.

İnternet sitesi:

Başvuru nasıl yapılır?

First, you need to schedule an appointment for a visa interview. On the day of the interview, you should offer your visa application documents.

The documents you typically need are:

 • Completed application form
 • Valid passport
 • Two photographs
 • Letter showing you’ve been accepted by a German university
 • Transcript of academic record
 • Certificate of German language proficiency or proof that you intend on attending a language course in Germany (if studying in German)
 • Proof that you have sufficient funds to support yourself while living in Germany (€8,700 per year, which is roughly ~US$9,390)
 • Certificate showing you’ve purchased health insurance
 • Declaration of the authenticity of documents submitted

Dependent on the embassy, you may also need to show proof that you don’t have a criminal record.

Everyone needs to register with the local registration authorities (Einwohnermeldeamt) in the first week of arriving in Germany. You’ll need to take your passport/national ID (and visa if appropriate), proof of your address in Germany (eg. a rental agreement from your landlord) and possibly the registration certificate from your course. You’ll be given a confirmation of registration.

Ne zaman başvurmalısınız?

Examination of the visa application usually takes about 6 to 8 weeks for a language course. However, if the language course is longer than three months, the time taken for processing the application can extend up to 8 to 10 weeks. And during peak travel season, applications can be sent under the waiting period. Thus, students requiring a student visa for Germany should submit their applications well ahead of time before the commencement of the course. You should apply as soon as possible, and at least three months before your move to the country.

Study visas are valid only for the length of the course or program. The resident permits are usually issued for a year but may be extended.

İşlem süresi

8 Weeks

iş fırsatları

Citizens of EU/EEA countries and Switzerland can work freely in Germany but for no more than 20 hours a week during term time.

EU/EEA/Swiss citizens (now including Croats as of July 2015) are permitted to work up to 120 full or 240 half days a year (including voluntary work) without permits. You can work more hours if employed by the university as a student or graduate assistant; for other types of employment you will need permission from the Agentur für Arbeit (Federal Employment Agency) and the Aliens' Authority to exceed the 120/240 limit. Studienkolleg and language students need permission from these authorities in order to take on any work. Students can’t be freelancers or self-employed.

Haftalık saat

20

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

These are the main reasons why your visa application for a German student visa may be rejected:

 • Poor financial status
 • Poor academic profile
 • Lack of preparation for your interview
 • Insufficient language level (German or English)
 • Inconsistency with your choice of study program