Keystone logo

Ders çalışma Yasa içinde Avusturya 2023

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  451
 • kamu hizmetleri payı

  79
 • internet aboneliği

  34
 • Yerel taşıma

  50

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  8
 • sinema bileti

  12
 • Bir bardak yerel bira

  4

Avusturya hakkında

İtalya, Almanya, Çek Cumhuriyeti ve İsviçre dahil birçok ülke tarafından Orta Avrupa'da yer alan ve sınırlanmıştır, Avusturya federal cumhuriyet dokuz federal eyaletten oluşan bir parlamenter, yarı-başkanlık temsili demokrasi. Şu anda Avrupa ve dünyanın en zengin ülkelerinden biri, Avusturya İnsani Gelişme Endeksi'nde yaşam oylaması mükemmel bir standart vardır. Bundespräsident (Federal Cumhurbaşkanı) " devlet başkanı" ve halk oylamasına sonuçlarına göre seçildi. Federal Şansölye (Federal Hükümet Başkanı) Bundespräsident tarafından atanan ve öncelikle tek tek veya Avusturya'da bir firma ile çalışan avukatlar tarafından uygulanmaktadır bir Başkan. Avusturya 'ın Hukuk Sistemi Özel ve ceza hukuku benzer güç tutar.Özel hukuk medeni, ticari ve istihdam hukuki konularda ilgilidir ve Allgemeine Buergerliche Gesetzbuch, belirleyici olsa da, her zaman yasal bazı davaların bağlayıcı değildir, kapsamlı bir hukuk kodu ile düzenlenir. Avusturya 'ın özel hukuk ilkelerinin çoğu, bireysel özgürlük, ya Privatautonomie ve Konsensprinzip, uzlaşı müdürünün prensip olarak, Roma Hukuku geliyor. Avusturya özel hukukun diğer yönü, yasal kapasite, sözleşmeler, haksız fiillere ve iş ortaklıkları bulunmaktadır. Avusturya Ceza avukatlar jürileri, hakimler ve yargıçlar devlet savcılar tarafından yürütülen davaları rehberlik ve dahil bazı temel ilkeler çerçevesinde çalışmak zorundadır. Bu sanık 'ın suçluluk konusunda şüpheler bir çalışmanın sonunda varsa bir suçla itham herkes beraat teşvik "Adil Yargılanma " inanç içerir.Bulgular ve kararları her zaman kamu hukuku ile ilgili yasal konularla ilgili sıradan yargı ve mahkemeler / mahkemelerinin mahkemeler arasında yapılan ayrımlar ile, Avusturya Cumhuriyeti adına ilan edilir. Verfassungsgerichtshof (Avusturya 'ın Anayasa Mahkemesi) Avusturya vatandaşlarının medeni haklarını koruyan ve denemeler ve kararlar Avusturya Anayasası tarafından belirlenen kurallara uygun olduğunu garanti eder. Ancak, Oberster Gerichtshof (Yargıtay) diğer tüm yolları tükenmiş ceza ve hukuk davalarını duyar en güçlü Avusturyalı mahkemedir.

Avusturya yılında eğitim alın

Avusturyalı üniversite ve hukuk okulları Hukuk Lisans (Lisans) ve Hukuk (Yüksek Lisans) hukuk belli bir alanda uzmanlaşmış kolaylaştıran programlar Masters kapsamlı bir yelpazesi sunuyoruz Avusturya'da Hukuk Derecesi Kazanç. Bir Yüksek Lisans programına Giriş öğrencileri birinci yasası (LLB) bir lisans derecesi elde ve o derecesini elde ederken yüksek notlar elde gerektirir. Avusturya pratik avukatlar ABA (Avusturya Barosu), hukuki veya cezai avukatlar ile ilgili herhangi bir disiplin konuları denetleyen bir örgütün üyesi olması gerekir. Onlar çubuğu sınava ve ABA üyelik kazanmak için önce öğrenciler tanınan Avusturyalı hukuk fakültesinden mezun ve yasal çalışmanın en az beş yıl oluşan bir staj veya stajı eğitim programı yerine gerekecektir. Ne kadar hukuk öğrenimi için maliyeti nedir Avusturya? Avusturya 'ın kamu üniversiteleri başına dönem öğrenim ücreti.Bu ücret miktarı öğrencisi Avusturyalı olup olmadığı ya da başka bir Avrupa Birliği ülkesinden bağlıdır. Örneğin, AB öğrencileri sık sık dönem ücretleri ödemekten muaf ama üniversite 'ın öğrenci birliği için yaklaşık 20 Euro ödemek için gerekli olan değişim öğrencileri (ordentliche studierendes) kabul edilir. AB üyesi olmayan öğrenciler dönem başına daha fazla ücret uygulanır. Ayrıca, Avusturya da çoğu Afrika ülkeleri, Afganistan ve Bangladeş dahil az gelişmiş ülkelerden gelen öğrenciler için burs olanakları sağlamaktadır. Bir kez daha, ücretleri diğer bir üniversiteden diğerine değişir. Burada Avusturya'da Üniversiteler hakkında daha fazla bilgi ve Lawstudies doğrudan hukuk okulları başvurun.

Visa Requirements

 1. Travel Visa C (""Schengenvisa""): entitles you to stay in Austria and in all other Schengen countries for a maximum of 90 days.
 2. Visa D (Austrian National visa, Aufenthaltsvisum D) - for stays of at least 91 days up to a maximum of 6 months; not necessary if you are a Japanese national.
 3. Aufenthaltsbewilligung Studierende (temporary residence permit for students) - for stays longer than 6 months.

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

Travel Visa C; Visa D; Aufenthaltsbewilligung Studierende

Fiyat ve para birimi

EUR 71

 • For Visa C: 71 EUR
 • For Visa D: 176 EUR
 • For Residence Permit: 141 EUR

The prices can be subject to change.

Vize için kimler başvurabilir?

Nationals of EU and EEA member countries, as well as Swiss nationals, do not need visas for Austria. When staying in Austria for longer than 3 months they, however, have to apply for a ""Lichtbildausweis für EWR-Bürger/innen"" which is a confirmation of registration at the immigration office within 3 months of entry to Austria.

Other foreigners have to apply for a residence permit for study purposes (Aufenthaltsbewilligung Studierende) at the Austrian representative authority before entry to Austria after receipt of the notification of admission.

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

Austrian representative authority (embassy, consulate-general)

You have to apply for a student visa in person at the Austrian representative authority (embassy, consulate-general) before traveling to Austria.

İnternet sitesi:

Başvuru nasıl yapılır?

All visa applicants must appear in person at the Austrian embassy/consulate. Documents to be submitted for registration include:

 1. A fully completed and signed application form (available from the representative authority; can also be downloaded from the Internet)
 2. Valid passport (should be valid for the whole duration of your stay in Austria)
 3. Passport-sized colour photograph (between 3.5 x 4.5 cm and 4.0 x 5.0 cm)
 4. Birth certificate
 5. Certificate of good conduct (where available)
 6. Health insurance
 7. Notification of admission of the Austrian educational institution
 8. Proof of sufficient financial means to cover one’s living costs for 12 months in advance (for students up to 24 years of age: 426.57 EUR/month; for students over 24 years of age: 772.40 EUR/month (these amounts include the rent for the accommodation of up to 239.15 EUR in 2009), e.g.: savings bank book/account in Austria / declaration of guarantee of a person living in Austria/Travellers Cheques
 9. Proof of accommodation (rental agreement, accommodation agreement with a student hall of residence).

In Austria, it is compulsory to register with the municipal authorities (Meldeamt: Gemeindeamt, Magistratisches Bezirksamt) within three working days of entering the country.

Ne zaman başvurmalısınız?

For short-term visas (visa D): Allow 15 days for processing. Visa applications should ideally be submitted at least 3-4 weeks prior to departure but no more than 3 months prior to departure.

For long-term visas: Your visa application will be sent to Austria and the decision has to be awaited in one’s home country - therefore the application should be submitted at least 3 months before the intended arrival in Austria. The general processing period for a Residence Permit is three to six months until you will receive a decision from the Austrian authority.

Only residence titles (residence permits (Aufenthaltsbewilligung) and settlement permits (Niederlassungsbewilligung) can be renewed in Austria. You have to apply for a renewal before the expiry of the original permit. Until a decision about the renewal has been taken you may – even after the expiry of your original permit – stay in Austria.

İşlem süresi

3 Months

iş fırsatları

Nationals of the EU states, as well as Liechtenstein, Iceland, Norway, and Switzerland, do not need a work permit for working in Austria. If the work permit is granted these students are not restricted as regards the extent of their work, i.e. their permitted work is not limited to seasonal work or minimum income work (geringfügige Beschäftigung). One of the requirements for the work permit is that the vacancy cannot be filled by unemployed people registered with the employment service.

Students from Non-EU countries and Croatia are subject to the Act Governing the Employment of Foreign Nationals and require an employment permit (Beschäftigungsbewilligung). Students who are nationals of third countries get a work permit for up to 10 hours weekly if they are studying in Bachelor degree programs, students in Master degree programs are allowed to work with work permit up to 20 hours weekly. Full-time employment is possible for the periods during which no lectures take place. The work permit has to be applied for at the employment service (Arbeitsmarktservice, AMS) by the employer at least 6 weeks before the beginning of the employment and is only valid for a specific job with the specific employer.

Haftalık saat

10

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Your visa application may be rejected if you are not able to show proof of the required funds, or if you provide incorrect or incomplete documents.