Keystone logo

Ders çalışma Yasa içinde Belçika 2023

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  390
 • kamu hizmetleri payı

  57
 • internet aboneliği

  48
 • Yerel taşıma

  49

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  9
 • sinema bileti

  11
 • Bir bardak yerel bira

  4

Belçika hakkında

Avrupa Birliği 'nin kurucu üyesi Belçika (Belçika Krallığı) Batı Avrupa'da bulunan ve AB Genel Müdürlük ve NATO gibi önemli uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapıyor. Avrupa, Latin ülkeleri ve Germen ülkeleri ayıran belirgin bir kültürel sınır Temsil, Belçika ev de Flaman Belçikalılar Hollandaca konuşan ve bir Alman konuşan topluma, Belçikalılar Fransızca konuşan. dil çeşitliliği ve son beş yüzyıl boyunca siyasi çatışmaların uzun bir geçmişi Belgium, federal parlamento, demokratik ve anayasal monarşi ilkeleri oluşan karmaşık bir hükümet vermek için bir araya getirdi. Temsilciler Meclisi ve Senato, Belçika 'ın federal meclis içeren atanan temsilciler, seçilmiş siyasetçiler ve kral ' "Sağ tarafından Senatörler" olarak kabul edilir çocukları, oluşan.Belçika da doğal olarak son derece yüksek seçmen katılımı oranları ile sağlayan zorunlu oylama, sahip dünyadaki az sayıda ülkeden biridir. Onun gücü birkaç diğer imtiyazlar ile birlikte (Temsilciler Meclisi güven oyu ile) Başbakan atanması ile sınırlı olmasına rağmen devletin Belçika 'ın başı, King. Belçika Napolyon Kanunu, ilkelerine gelen menşeli en yüksek mahkemeler 'ın yargı sisteminin ülke temsil Yargıtay ve Yargıtay ile, medeni hukuk tarafından desteklenen'. Sıradan mahkemelerin Belçika 'ın Hukuk Sistemi Dört seviyeleri Belçika'da var: "Tribunal de Première örnek " (alt düzey çocuk ceza ve hukuk mahkemesi), "Mahkeme des Juges de Paix " ve "Tribunal de Polis " sırasıyla --civil ve ceza mahkemesi.Son zamanlarda, hükümet iş ve kişisel vergi konuları ile ilgili davaları karar Tribunal de Première Asliye bir vergi mahkeme veya odasına ekledi. Böyle adam öldürme, adam kaçırma ve cinayet gibi ciddi suçlar duyar --which Cour d 'assises - Sadece bir Belçikalı mahkeme jüri vardır. Bir jüri tarafından belirlenen ölüm cezası Belçikalı hukuk yakından Fransız veya Hollandalı olmadığını Fransa 'ın hukuk sisteminin, mahkeme işlemleri sırasında kullanılan dilleri, şu karşın, bağlı 1996 yılından bu yana kaldırılmıştır beri ciddi suçlar için Ceza, uygun hapis cezası dahil Mahkeme Belçika'da bulunduğu yere. Ancak, her iki dilde Brüksel mahkemelerinde kullanılmaktadır.

Belçika yılında eğitim alın

Belçika Belçika hukuk diploması Kazanç Hukuk derecesi Kazanç birkaç diğer dereceler için gerekli olduğu gibi öğrencilerin ön-giriş sınavını geçmek gerektirmez. Belçika'da bazı Alman yüksek öğretim kurumları kafa karıştırıcı olabilir Hollandalı karıştırma, Fransızca ve rağmen, takip Lisans aynı tür 'ın, Usta ' ın ve Doktora derecesi sistemi gerektirir Bologna süreci tarafından sağlanan tüm benimsenen düzenlemeler var diğer Avrupa ülkeleri tarafından. Belçikalı Bar Kabul. Okuyan yasanın beş yıl sonra, ya da Hukuk (LLM) Master kazanç üzerine izin Öğrenim Ücretleri Belçika hükümeti, tüm kamu üniversiteleri ve kolejler için yüksek öğretim öğrenim ücretleri düzenler. Bu ücretler gelir bir miktar başsağlığı ödemek için öğrenci (veya öğrenci 'ın ailesi) yeteneği dayanmaktadır. Örneğin, düşük gelirli (Burslu) öğrenciler tam bir mali yardım paketleri almak ve genellikle 100 € (135 $ USD) bir öğrenim ücreti öderler."Non-bursary " dikkate öğrenciler tam öğrenim ücretleri 600 € ($ 800 USD) ödemek. Bir kez daha, bu oranlar, aynı zamanda Bankası açtı cesaret verici bir işareti İstihdam Olanakları Son zamanlarda, Belçika işsizlik oranı ABD ve Avrupa'da durgunluk gibi önemli düştü. Bir hukuk fakültesine diğerine değişebilir nihayet geliştirmek başladı İngiltere faiz oranlarını artırarak düşünün. Sonuç olarak, Belçika'da avukatlık isteyen hukuk öğrencileri için istihdam olanakları hızla gelişen ekonomisi ve iş piyasası ile uyumlu kalmalıdır.

Visa Requirements

For non-EU/EEA/Swiss nationals who want to study in Belgium for a period exceeding 90 days.

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

Visa D (national long-stay visa)

Fiyat ve para birimi

USD 200

You can expect to pay $200 or more for processing your visa application. The fees are subject to change.

Vize için kimler başvurabilir?

If you are an EU/EEA/Swiss citizen, you don’t need a visa to study in Belgium. However, you should be enrolled at a recognized university or institution of higher education as their main occupation in Belgium, have sufficient funds to cover expenses while studying in Belgium, and have adequate health insurance coverage.

If you are a national from a country outside the EU/EEA/Switzerland, you will most likely need to apply for one in order to enroll as a student of higher education there for a period of longer than three months. Students from some countries (such as the US) are not required to obtain a visa for Belgium if their stay is no longer than 90 days.

Before you can apply to get a Belgian student visa, you will generally need to be accepted into a course or study program by a recognized Belgian university or education institution.

Students from the People’s Republic of China must obtain an academic evaluation certificate issued by the Academic Assessment Centre (APS) before being authorized to enroll in a higher education institution in Belgium. This APS certificate is required to obtain a student visa for Belgium. The examination consists of a technical assessment of your diploma and an interview.

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

Belgium embassy or consulate

You should apply for your student visa at the Belgium embassy or consulate in your home country.

İnternet sitesi:

Başvuru nasıl yapılır?

Before applying for a student visa for Belgium, you first need to be accepted onto a course at an accredited educational institution and pay the registration fees (this will be refunded if your visa application is rejected). If you are an international student, you will then need to contact your nearest Belgian embassy or consulate in your country. The embassy will help you determine whether you need a student visa and will guide you through the visa application.

For your student visa application, you may be asked to provide the following:

 • a valid passport/travel ID;
 • proof that you have a place at a recognized institution;
 • copies of educational certificates;
 • details about the course;
 • evidence of sufficient funds to cover your living costs, study, healthcare and repatriation costs (EUR 617 per month for the 2015-2016 study year);
 • a medical certificate;
 • proof that you don’t have a criminal record if you’re older than 21 years.

To prove your acceptance at a recognized institution, you can provide one of the following:

 • the official confirmation of registration for the program;
 • an attestation which indicates you have access to the anticipated studies;
 • proof of your registration for the entrance examinations.

You may also be asked to provide a letter outlining why you have chosen your particular course, why you want to study in Belgium and how this will benefit you. Additionally, you may also be asked to show some language proficiency in the language the course will be taught in.

Within eight days of your arrival to Belgium, you must visit your local municipal administration offices/town hall (maison communale/gemeentehuis) to request your residence permit and be registered on the foreigner's population register.

Ne zaman başvurmalısınız?

For a long stay study visa, it is recommended that you make an appointment at the embassy at least two months before your departure. For a short stay visa, make an appointment at least 3 weeks before your departure.

The length of the student visa depends on the course length. You can apply to renew your residence permit yearly, approximately 30 to 45 days before its expiry date.

İşlem süresi

2 Months

iş fırsatları

If you’re a foreign student enrolled at a Belgian educational institution and have a valid residence permit you can work up to 20 hours a week during term time, as long as it does not interfere with your studies. You will need to get a written fixed-term contract from your employer, which is known as a ‘student employment contract’, and a type C work permit. Otherwise, you can work during official university holidays without the need for a Belgian work permit.

Haftalık saat

20

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Your visa application can be rejected if you have previous criminal history or if you have been deported from the EU. Another reason for rejection is if your documents proving that you will be student are missing or not complete.