Keystone logo
Belçika

Ders çalışma Yasa içinde Belçika 2024

Belçika yılında eğitim alın

Belçika Belçika hukuk diploması Kazanç Hukuk derecesi Kazanç birkaç diğer dereceler için gerekli olduğu gibi öğrencilerin ön-giriş sınavını geçmek gerektirmez. Belçika'da bazı Alman yüksek öğretim kurumları kafa karıştırıcı olabilir Hollandalı karıştırma, Fransızca ve rağmen, takip Lisans aynı tür 'ın, Usta ' ın ve Doktora derecesi sistemi gerektirir Bologna süreci tarafından sağlanan tüm benimsenen düzenlemeler var diğer Avrupa ülkeleri tarafından. Belçikalı Bar Kabul. Okuyan yasanın beş yıl sonra, ya da Hukuk (LLM) Master kazanç üzerine izin Öğrenim Ücretleri Belçika hükümeti, tüm kamu üniversiteleri ve kolejler için yüksek öğretim öğrenim ücretleri düzenler. Bu ücretler gelir bir miktar başsağlığı ödemek için öğrenci (veya öğrenci 'ın ailesi) yeteneği dayanmaktadır. Örneğin, düşük gelirli (Burslu) öğrenciler tam bir mali yardım paketleri almak ve genellikle 100 € (135 $ USD) bir öğrenim ücreti öderler."Non-bursary " dikkate öğrenciler tam öğrenim ücretleri 600 € ($ 800 USD) ödemek. Bir kez daha, bu oranlar, aynı zamanda Bankası açtı cesaret verici bir işareti İstihdam Olanakları Son zamanlarda, Belçika işsizlik oranı ABD ve Avrupa'da durgunluk gibi önemli düştü. Bir hukuk fakültesine diğerine değişebilir nihayet geliştirmek başladı İngiltere faiz oranlarını artırarak düşünün. Sonuç olarak, Belçika'da avukatlık isteyen hukuk öğrencileri için istihdam olanakları hızla gelişen ekonomisi ve iş piyasası ile uyumlu kalmalıdır.

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  414
 • kamu hizmetleri payı

  64
 • internet aboneliği

  49
 • Yerel taşıma

  49

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  10
 • sinema bileti

  12
 • Bir bardak yerel bira

  4

Belçika hakkında

Avrupa Birliği 'nin kurucu üyesi Belçika (Belçika Krallığı) Batı Avrupa'da bulunan ve AB Genel Müdürlük ve NATO gibi önemli uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapıyor. Avrupa, Latin ülkeleri ve Germen ülkeleri ayıran belirgin bir kültürel sınır Temsil, Belçika ev de Flaman Belçikalılar Hollandaca konuşan ve bir Alman konuşan topluma, Belçikalılar Fransızca konuşan. dil çeşitliliği ve son beş yüzyıl boyunca siyasi çatışmaların uzun bir geçmişi Belgium, federal parlamento, demokratik ve anayasal monarşi ilkeleri oluşan karmaşık bir hükümet vermek için bir araya getirdi. Temsilciler Meclisi ve Senato, Belçika 'ın federal meclis içeren atanan temsilciler, seçilmiş siyasetçiler ve kral ' "Sağ tarafından Senatörler" olarak kabul edilir çocukları, oluşan.Belçika da doğal olarak son derece yüksek seçmen katılımı oranları ile sağlayan zorunlu oylama, sahip dünyadaki az sayıda ülkeden biridir. Onun gücü birkaç diğer imtiyazlar ile birlikte (Temsilciler Meclisi güven oyu ile) Başbakan atanması ile sınırlı olmasına rağmen devletin Belçika 'ın başı, King. Belçika Napolyon Kanunu, ilkelerine gelen menşeli en yüksek mahkemeler 'ın yargı sisteminin ülke temsil Yargıtay ve Yargıtay ile, medeni hukuk tarafından desteklenen'. Sıradan mahkemelerin Belçika 'ın Hukuk Sistemi Dört seviyeleri Belçika'da var: "Tribunal de Première örnek " (alt düzey çocuk ceza ve hukuk mahkemesi), "Mahkeme des Juges de Paix " ve "Tribunal de Polis " sırasıyla --civil ve ceza mahkemesi.Son zamanlarda, hükümet iş ve kişisel vergi konuları ile ilgili davaları karar Tribunal de Première Asliye bir vergi mahkeme veya odasına ekledi. Böyle adam öldürme, adam kaçırma ve cinayet gibi ciddi suçlar duyar --which Cour d 'assises - Sadece bir Belçikalı mahkeme jüri vardır. Bir jüri tarafından belirlenen ölüm cezası Belçikalı hukuk yakından Fransız veya Hollandalı olmadığını Fransa 'ın hukuk sisteminin, mahkeme işlemleri sırasında kullanılan dilleri, şu karşın, bağlı 1996 yılından bu yana kaldırılmıştır beri ciddi suçlar için Ceza, uygun hapis cezası dahil Mahkeme Belçika'da bulunduğu yere. Ancak, her iki dilde Brüksel mahkemelerinde kullanılmaktadır.

Vize gereklilikleri

90 günü aşan bir süre için Belçika'da okumak isteyen AB/AEA/İsviçre vatandaşları için.

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

Vize D (uzun süreli ulusal vize)

Fiyat ve para birimi

USD 200

Vize başvurunuzu işleme koymak için 200 $ veya daha fazla ödeme yapmayı bekleyebilirsiniz. Ücretler değişebilir.

Vize için kimler başvurabilir?

AB/AEA/İsviçre vatandaşıysanız, Belçika'da okumak için vizeye ihtiyacınız yoktur. Ancak, Belçika'daki ana mesleğiniz olarak tanınan bir üniversiteye veya yüksek öğrenim kurumuna kayıtlı olmanız, Belçika'da okurken masrafları karşılayacak yeterli paraya ve yeterli sağlık sigortasına sahip olmanız gerekir.

AB/AEA/İsviçre dışındaki bir ülkenin vatandaşıysanız, orada üç aydan daha uzun bir süre yüksek öğrenim öğrencisi olarak kayıt yaptırmak için büyük olasılıkla bir ülkeye başvurmanız gerekecektir. Bazı ülkelerden (ABD gibi) gelen öğrencilerin, kalış süreleri 90 günden fazla değilse, Belçika için vize almaları gerekmemektedir.

Belçika öğrenci vizesi almak için başvurmadan önce, genellikle tanınmış bir Belçika üniversitesi veya eğitim kurumu tarafından bir kursa veya çalışma programına kabul edilmeniz gerekir.

Çin Halk Cumhuriyeti'nden gelen öğrencilerin, Belçika'daki bir yüksek öğretim kurumuna kayıt yaptırmalarına izin verilmeden önce Akademik Değerlendirme Merkezi (APS) tarafından verilen bir akademik değerlendirme sertifikası almaları gerekir. Bu APS sertifikası, Belçika'ya öğrenci vizesi almak için gereklidir. Sınav, diplomanızın teknik bir değerlendirmesinden ve bir mülakattan oluşur.

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

Belçika büyükelçiliği veya konsolosluğu

Öğrenci vizeniz için kendi ülkenizdeki Belçika büyükelçiliğine veya konsolosluğuna başvurmalısınız.

İnternet sitesi:

Başvuru nasıl yapılır?

Belçika öğrenci vizesine başvurmadan önce, akredite bir eğitim kurumunda bir kursa kabul edilmeniz ve kayıt ücretlerini ödemeniz gerekir (vize başvurunuz reddedilirse bu ücret iade edilir). Uluslararası bir öğrenciyseniz, ülkenizdeki en yakın Belçika büyükelçiliği veya konsolosluğu ile iletişime geçmeniz gerekecektir. Elçilik, öğrenci vizesine ihtiyacınız olup olmadığını belirlemenize yardımcı olacak ve vize başvurusunda size rehberlik edecektir.

Öğrenci vizesi başvurunuz için sizden aşağıdakileri sağlamanız istenebilir:

 • geçerli bir pasaport/seyahat kimliği;
 • tanınmış bir kurumda yerinizin olduğunun kanıtı;
 • eğitim sertifikalarının kopyaları;
 • Kursla ilgili detaylar;
 • yaşam masraflarınızı, eğitim, sağlık ve ülkenize geri dönüş masraflarınızı karşılamak için yeterli fon kanıtı (2015-2016 eğitim yılı için aylık 617 EUR);
 • tıbbi sertifika;
 • 21 yaşından büyükseniz sabıka kaydınızın olmadığının kanıtı.

Tanınmış bir kuruma kabul edildiğinizi kanıtlamak için aşağıdakilerden birini sağlayabilirsiniz:

 • programa kaydın resmi onayı;
 • beklenen çalışmalara erişiminiz olduğunu gösteren bir tasdik;
 • giriş sınavları için kaydınızın kanıtı.

Ayrıca, belirli bir kursu neden seçtiğinizi, neden Belçika'da okumak istediğinizi ve bunun size nasıl fayda sağlayacağını özetleyen bir mektup vermeniz istenebilir. Ek olarak, kursun öğretileceği dilde biraz dil yeterliliği göstermeniz de istenebilir.

Belçika'ya gelişinizden sonraki sekiz gün içinde, oturma izninizi talep etmek ve yabancı nüfus kütüğüne kaydolmak için yerel belediye idare ofislerini/belediye binasını (maison communale/gemeentehuis) ziyaret etmelisiniz.

Ne zaman başvurmalısınız?

Uzun süreli çalışma vizesi için seyahatinizden en az iki ay önce elçilikten randevu almanız önerilir. Kısa süreli vize için seyahatinizden en az 3 hafta önce randevu alınız.

Öğrenci vizesinin süresi kurs süresine bağlıdır. Oturma izninizi her yıl, bitiş tarihinden yaklaşık 30 ila 45 gün önce yenilemek için başvurabilirsiniz.

İşlem süresi

2 Months

iş fırsatları

Belçika'daki bir eğitim kurumuna kayıtlı yabancı bir öğrenciyseniz ve geçerli bir oturma izniniz varsa, eğitiminizi engellemediği sürece haftada 20 saate kadar çalışabilirsiniz. İşvereninizden 'öğrenci iş sözleşmesi' olarak bilinen yazılı bir süreli sözleşme ve C tipi çalışma izni almanız gerekecektir. Aksi takdirde, resmi üniversite tatillerinde Belçika çalışma iznine ihtiyaç duymadan çalışabilirsiniz.

Haftalık saat

20

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Daha önce sabıka geçmişiniz varsa veya AB'den sınır dışı edildiyseniz vize başvurunuz reddedilebilir. Diğer bir ret nedeni ise öğrenci olacağınızı kanıtlayan belgelerinizin eksik veya eksik olmasıdır.

programlar