Keystone logo

Ders çalışma Yasa içinde Danimarka 2023

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  580
 • kamu hizmetleri payı

  59
 • internet aboneliği

  32
 • Yerel taşıma

  66

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  11
 • sinema bileti

  15
 • Bir bardak yerel bira

  7

Danimarka hakkında

Danimarka Danimarka tarafından sunulan Kanun Derece Kanunlar Lisans, Kanunlar (Yüksek Lisans) ve Doktora hukuku derece Master sunuyor. Yüksek Lisans derecesi uluslararası bir yüksek lisans yaklaşık bir yıl tamamlamak için alınması olarak kabul edilmektedir. Çoğu hukuk öğrencileri gibi, sivil cezai veya hukuki olarak hukukun özel alanları ile uzmanlık kazanmak için bir lisans 'ın programı bitirdikten sonra Yüksek Lisans programına devam ediyor. Ayrıca, (Avrupa Birliği genelinde yanı sıra hukuk firmaları) en Danimarkalı hukuk firmaları bu lisans öğrencisi yasal eğitim gelişmiş gösterir ve çok uluslu bir ortamda davalarını nitelikli beri Yüksek Lisans derecesine sahip onların avukatlarını tercih. Bir Kazanç Kopenhag Üniversitesi (Hukuk Bölümü) ve Aahus Üniversitesi (Hukuk Fakültesi): Danimarka Danimarka Hukuk Lisans hukuk diploması veren iki üniversite vardır. Kopenhag Üniversitesi, Danimarka ve İskandinavya'nın en büyük hukuk fakültesi olduğunu ve herhangi bir zamanda kayıtlı 4000 öğrenci bulunmaktadır.Bir Hukuk Diploması, bir Yüksek Lisans, Doktora veya bir Uyuşmazlık Çözümü ve Arabuluculuk Master: Öğrenciler Kopenhag Üniversitesi'nde dört derecelik bir kazanmak için seçti. Aahus Üniversitesi, Aahus, Danimarka kentinde, aynı zamanda Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora hukuk programları sunmaktadır ancak müfredat Çatışma Çözümü ve Arabuluculuk Master içermez. Yaz sınıfları Aahus Üniversitesi'nde de mevcuttur. Genellikle, hukuk öğrencileri bir yıl içinde '3-4 yıl içinde lar derece ve Master ' da Lisans tamamlamak ın derece Öğrenim Ücretleri ve Danimarka'da Hukuk Araştırmaları uzunluğu. Doktora derece öğrencinin uzmanlaşmak istediği alanda bağlı, bitirmek için üç yıla kadar sürebilir. EEA ve AB öğrencileri Danimarka'da bir yükseköğretim programına kayıtlı iken masraflarını ödemek zorunda değilsiniz. ABD ve Avrupa Birliği üyesi olmayan vatandaşları 6000 15.000 Euro ($ 8000 $ 20,000 USD) arasında değişen yıllık öğrenim ücreti ödemek zorundadır.Danimarka'da iş bulma tutarlı yüzde beş işaretinin altında Danimarka'da faaliyet gösteren hukuk firmalarından binlerce ve Danimarka işsizlik oranları ile Danimarka'da Hukukçular için Fırsatlar zor değildir. Ancak, avukatlar, uluslararası hukuk deneyimi LLM derecesi ile avukatlar daha hızlı pozisyon alınması başarı oranlarının daha yüksek uzmanlaşmış.

Danimarka yılında eğitim alın

İsveç Norveç güney ve güneybatı Danimarka Krallığı, Grönland ve krallık Faroe Adaları özerk ülkeleri kapsayan bir egemen devlet yatıyor. Beş milyondan fazla insan nedeniyle yüksek, kişi başına düşen gelir ortalamasının, gelir eşitliği ve sosyal hareketlilik faktörler Danimarka, sürekli öncelikle dünyanın en gelişmiş ve mutlu ülkelerden biri olarak sıralanır bir sosyalist demokratik bir ülkede yaşıyoruz. Birleşmiş Milletler, NATO, OECD ve İskandinav Konseyi kurucu üyesi, Danimarka Viking tarihinin, komşu ülkelere ve Dünya Savaşı sırasında tarafsız bir duruş alınması ile ortaçağ çatışmalar zengin benzersiz bir geçmişe sahiptir. Danimarka • Danca hakkında Faydalı bilgiler baskın Danimarka'da konuşulan dildir • Danimarka Kronu (DKK) bir Krone 100 Ore eşit ile kullanılan para birimi olduğunu • Danimarkalıların yaklaşık yüzde 90'ı Danimarka • Protestan din çok yeşil bir ülke olduğunu pratik.Rüzgar enerjisi Kopenhag • kendi sakinleri tarafından kullanılan tüm elektriğin yüzde 30 hükümdar ve başbakan genellikle Danimarka Yasama ve yürütmenin Christian IV Yargı Sistemi tarafından inşa 17. yüzyıldan kalma bir kraliyet kale toplanacak hükümetinin Danimarka başkenti ve ev, bir teşkil makam adli makam ayrı kalır. Danimarka'da yargı sistemi birleşik kimse yok. Bunun yerine, Faroe Adaları, Danimarka ve Grönland kendi yargı sistemlerini var. Ancak, Faroe Adaları veya Grönland yaşayan yargıçlar tarafından yapılan yüksek mahkeme kararları Danimarka Yüksek Mahkemelerinde itiraz edilebilir. En yüksek ceza ve hukuk mahkemesi Danimarka Krallığı boyunca adalet yönetiminden sorumlu olan Danimarka Yüksek Mahkemesi, olduğunu. Danimarka Anayasası Danimarka 'ın monarşi tarafından uygulanan tüm yargı prosedürleri ve kanunlara temelidir.

Visa Requirements

ST1 - residence and work permit for exchange students from non-EU/EEA/Nordic countries.

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

Residence and Work Permit (ST1)

Fiyat ve para birimi

EUR 310

Visa application fees depend on your country of origin and can be around 310 EUR. The fees may be subject to change.

Vize için kimler başvurabilir?

If you plan to study in Denmark for more than three months, you will need either a registration certificate or a residence permit:

 1. EU/EEA citizens will need a registration certificate, and Swiss nationals will have to apply for a residence card.
 2. Non-EU/EEA citizens will have to apply for a Danish residence permit prior to arriving in Denmark.

You need to be admitted to a higher educational program in Denmark, which is approved by a state authority or offered by a publicly accredited educational institution.

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

Danish diplomatic mission

You will need to submit in person your ST1 application at the nearest Danish diplomatic mission. The reason you need to appear in person is so that you can have your biometric features recorded (digital facial image and fingerprints). Your biometric features are a requirement for the resident permit. You will most likely need to book an appointment.

İnternet sitesi:

Başvuru nasıl yapılır?

You typically need to provide the following when applying for a student visa to Denmark:

 • Acceptance letter from your university;
 • A signed and completed application form;
 • Language proficiency proof (usually English);
 • A valid passport or another form of travel document;
 • A passport photo;
 • Travel insurance;
 • Visa fee payment proof;
 • Proof of minimum funds (around 1000 EUR/month);
 • Detailed information regarding your study program;
 • Proof regarding accommodation arrangements during your studies.

Ne zaman başvurmalısınız?

The best time to start applying for your residence permit to Denmark is three months prior to your arrival date. It takes, on average, about 60 days for the application to be processed and the duration of your student residence permit depends on whether you are going to complete an entire education program, or only follow part of a program as a guest student. If it is to be an entire program, then you will be granted a residence permit for the duration of that program. However, if you are only enrolled to follow a part of a program, the residence permit will be granted for a maximum of two years.

İşlem süresi

60 Days

iş fırsatları

 • Nordic, EU/EEA or Swiss citizens can work in Denmark with no restriction on the number of hours.
 • Non-EU/EEA and non-Nordic students are allowed to work in Denmark 20 hours a week from September to May and 37 hours a week from June to August.

Haftalık saat

20

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Your visa application may be rejected if you are not able to show proof of the required funds, or if you provide incorrect or incomplete documents.