Keystone logo
Danimarka

Ders çalışma Yasa içinde Danimarka 2024

Danimarka yılında eğitim alın

İsveç Norveç güney ve güneybatı Danimarka Krallığı, Grönland ve krallık Faroe Adaları özerk ülkeleri kapsayan bir egemen devlet yatıyor. Beş milyondan fazla insan nedeniyle yüksek, kişi başına düşen gelir ortalamasının, gelir eşitliği ve sosyal hareketlilik faktörler Danimarka, sürekli öncelikle dünyanın en gelişmiş ve mutlu ülkelerden biri olarak sıralanır bir sosyalist demokratik bir ülkede yaşıyoruz. Birleşmiş Milletler, NATO, OECD ve İskandinav Konseyi kurucu üyesi, Danimarka Viking tarihinin, komşu ülkelere ve Dünya Savaşı sırasında tarafsız bir duruş alınması ile ortaçağ çatışmalar zengin benzersiz bir geçmişe sahiptir. Danimarka • Danca hakkında Faydalı bilgiler baskın Danimarka'da konuşulan dildir • Danimarka Kronu (DKK) bir Krone 100 Ore eşit ile kullanılan para birimi olduğunu • Danimarkalıların yaklaşık yüzde 90'ı Danimarka • Protestan din çok yeşil bir ülke olduğunu pratik.Rüzgar enerjisi Kopenhag • kendi sakinleri tarafından kullanılan tüm elektriğin yüzde 30 hükümdar ve başbakan genellikle Danimarka Yasama ve yürütmenin Christian IV Yargı Sistemi tarafından inşa 17. yüzyıldan kalma bir kraliyet kale toplanacak hükümetinin Danimarka başkenti ve ev, bir teşkil makam adli makam ayrı kalır. Danimarka'da yargı sistemi birleşik kimse yok. Bunun yerine, Faroe Adaları, Danimarka ve Grönland kendi yargı sistemlerini var. Ancak, Faroe Adaları veya Grönland yaşayan yargıçlar tarafından yapılan yüksek mahkeme kararları Danimarka Yüksek Mahkemelerinde itiraz edilebilir. En yüksek ceza ve hukuk mahkemesi Danimarka Krallığı boyunca adalet yönetiminden sorumlu olan Danimarka Yüksek Mahkemesi, olduğunu. Danimarka Anayasası Danimarka 'ın monarşi tarafından uygulanan tüm yargı prosedürleri ve kanunlara temelidir.

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  599
 • kamu hizmetleri payı

  67
 • internet aboneliği

  33
 • Yerel taşıma

  68

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  12
 • sinema bileti

  16
 • Bir bardak yerel bira

  7

Danimarka hakkında

Danimarka Danimarka tarafından sunulan Kanun Derece Kanunlar Lisans, Kanunlar (Yüksek Lisans) ve Doktora hukuku derece Master sunuyor. Yüksek Lisans derecesi uluslararası bir yüksek lisans yaklaşık bir yıl tamamlamak için alınması olarak kabul edilmektedir. Çoğu hukuk öğrencileri gibi, sivil cezai veya hukuki olarak hukukun özel alanları ile uzmanlık kazanmak için bir lisans 'ın programı bitirdikten sonra Yüksek Lisans programına devam ediyor. Ayrıca, (Avrupa Birliği genelinde yanı sıra hukuk firmaları) en Danimarkalı hukuk firmaları bu lisans öğrencisi yasal eğitim gelişmiş gösterir ve çok uluslu bir ortamda davalarını nitelikli beri Yüksek Lisans derecesine sahip onların avukatlarını tercih. Bir Kazanç Kopenhag Üniversitesi (Hukuk Bölümü) ve Aahus Üniversitesi (Hukuk Fakültesi): Danimarka Danimarka Hukuk Lisans hukuk diploması veren iki üniversite vardır. Kopenhag Üniversitesi, Danimarka ve İskandinavya'nın en büyük hukuk fakültesi olduğunu ve herhangi bir zamanda kayıtlı 4000 öğrenci bulunmaktadır.Bir Hukuk Diploması, bir Yüksek Lisans, Doktora veya bir Uyuşmazlık Çözümü ve Arabuluculuk Master: Öğrenciler Kopenhag Üniversitesi'nde dört derecelik bir kazanmak için seçti. Aahus Üniversitesi, Aahus, Danimarka kentinde, aynı zamanda Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora hukuk programları sunmaktadır ancak müfredat Çatışma Çözümü ve Arabuluculuk Master içermez. Yaz sınıfları Aahus Üniversitesi'nde de mevcuttur. Genellikle, hukuk öğrencileri bir yıl içinde '3-4 yıl içinde lar derece ve Master ' da Lisans tamamlamak ın derece Öğrenim Ücretleri ve Danimarka'da Hukuk Araştırmaları uzunluğu. Doktora derece öğrencinin uzmanlaşmak istediği alanda bağlı, bitirmek için üç yıla kadar sürebilir. EEA ve AB öğrencileri Danimarka'da bir yükseköğretim programına kayıtlı iken masraflarını ödemek zorunda değilsiniz. ABD ve Avrupa Birliği üyesi olmayan vatandaşları 6000 15.000 Euro ($ 8000 $ 20,000 USD) arasında değişen yıllık öğrenim ücreti ödemek zorundadır.Danimarka'da iş bulma tutarlı yüzde beş işaretinin altında Danimarka'da faaliyet gösteren hukuk firmalarından binlerce ve Danimarka işsizlik oranları ile Danimarka'da Hukukçular için Fırsatlar zor değildir. Ancak, avukatlar, uluslararası hukuk deneyimi LLM derecesi ile avukatlar daha hızlı pozisyon alınması başarı oranlarının daha yüksek uzmanlaşmış.

Vize gereklilikleri

ST1 - AB/AEA/İskandinav ülkelerinden gelen değişim öğrencileri için oturma ve çalışma izni.

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

Oturma ve Çalışma İzni (ST1)

Fiyat ve para birimi

EUR 310

Vize başvuru ücretleri menşe ülkenize bağlıdır ve yaklaşık 310 EUR olabilir. Ücretler değişebilir.

Vize için kimler başvurabilir?

Danimarka'da üç aydan fazla eğitim almayı planlıyorsanız, ya bir kayıt belgesine ya da oturma iznine ihtiyacınız olacak:

 1. AB/AEA vatandaşlarının bir kayıt belgesine ihtiyacı olacak ve İsviçre vatandaşlarının oturma kartı için başvurmaları gerekecek.
 2. AB üyesi olmayan/AEA vatandaşları, Danimarka'ya gelmeden önce Danimarka oturma izni başvurusunda bulunmalıdır.

Danimarka'da bir devlet makamı tarafından onaylanan veya kamu tarafından akredite edilmiş bir eğitim kurumu tarafından sunulan bir yüksek eğitim programına kabul edilmeniz gerekir.

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

Danimarka diplomatik misyonu

ST1 başvurunuzu en yakın Danimarka diplomatik misyonuna şahsen göndermeniz gerekecektir. Şahsen gelmenizin nedeni, biyometrik özelliklerinizi (dijital yüz görüntüsü ve parmak izleriniz) kayıt altına alabilmenizdir. Biyometrik özellikleriniz oturma izni için bir gerekliliktir. Büyük ihtimalle randevu almanız gerekecek.

İnternet sitesi:

Başvuru nasıl yapılır?

Danimarka'ya öğrenci vizesi için başvururken genellikle aşağıdakileri sağlamanız gerekir:

 • Üniversitenizden kabul mektubu;
 • İmzalı ve doldurulmuş bir başvuru formu;
 • Dil yeterlilik kanıtı (genellikle İngilizce);
 • Geçerli bir pasaport veya başka bir seyahat belgesi;
 • Bir vesikalık fotoğraf;
 • Seyahat sigortası;
 • Vize ücreti ödeme kanıtı;
 • Minimum fon kanıtı (yaklaşık 1000 EUR/ay);
 • Eğitim programınız ile ilgili detaylı bilgiler;
 • Çalışmalarınız sırasında konaklama düzenlemelerine ilişkin kanıt.

Ne zaman başvurmalısınız?

Danimarka'ya oturma izni başvurusunda bulunmaya başlamak için en iyi zaman, varış tarihinizden üç ay öncesidir. Başvurunun işleme alınması ortalama olarak yaklaşık 60 gün sürer ve öğrenci ikamet izninizin süresi, bir eğitim programının tamamını mı yoksa bir programın yalnızca bir kısmını misafir öğrenci olarak mı tamamlayacağınıza bağlıdır. Bütün bir program olacaksa, o program süresince size oturma izni verilecektir. Ancak, bir programın sadece bir bölümünü takip etmek için kayıt yaptırdıysanız, oturma izni en fazla iki yıl süreyle verilir.

İşlem süresi

60 Days

iş fırsatları

 • İskandinav, AB/AEA veya İsviçre vatandaşları, saat sayısında herhangi bir kısıtlama olmaksızın Danimarka'da çalışabilirler.
 • AB/AEA üyesi olmayan ve İskandinav olmayan öğrencilerin Danimarka'da Eylül'den Mayıs'a kadar haftada 20 saat ve Haziran'dan Ağustos'a kadar haftada 37 saat çalışmasına izin verilir.

Haftalık saat

20

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Gerekli fonların kanıtını gösteremezseniz veya yanlış veya eksik belgeler sunarsanız, vize başvurunuz reddedilebilir.