Keystone logo

Ders çalışma Yasa içinde Endonezya 2023

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  207
 • kamu hizmetleri payı

  20
 • internet aboneliği

  31
 • Yerel taşıma

  10

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  3
 • sinema bileti

  3
 • Bir bardak yerel bira

  2

Endonezya hakkında

Endonezya Endonezya Cumhuriyeti Giriş Güneydoğu Asya ve Okyanusya'da 13.400 üzerinde adadan oluşan takımadalar olduğunu. 238.000.000 fazla kişi bunu dünyanın 'ın dördüncü en kalabalık ülkesi yapma, Endonezya yaşıyor. Yüzyıllar boyunca, Endonezya önemli bir ticaret yolu olmuştur ve bölgenin zengin doğal kaynaklar, modern tarih boyunca ticaret çizmek devam etmiştir. Endonezya adaları boyunca dillerin yüzlerce ve etnik gruplarla, onun belirgin farklı kültürü için bilinir. Aynı zamanda dünya bulunur biyolojik çeşitlilik ve Endonezya'da Hukuk Sistemi Nedir bu ziyaret için güzel bir yer yapmak vahşi ve orman alanlarının. Bol ikinci en yüksek düzeyde? Endonezya 'ın hukuk sistemi öncelikle hukuk sistemini izler. Ülkenin çeşitlilik sisteminin birçok yönüyle geleneksel hukuku getiriyor, ve bazı Roma Hollandalı Kanun da sisteme karıştırılır.Ülke 'ın sivil kod ölçüde Hollanda sömürge gelenekleri takip ve ilk hukuk fakültesi Hollandalılar tarafından başlatıldı.

Endonezya yılında eğitim alın

Ne Endonezya Hukuk Lisans mi? Endonezya hukuk derecesi üç katmanda geliyor. Hukuk Diploması eşdeğer olan, ilk, "Sarjana hüküm / SH " denir Bu yüksek okul dışında doğrudan elde edilebilir. İkinci kademe Uzmanlıkları yasal profesyonel irade çalışma gerektirir. Bu "Magister hüküm / MH " denir, ya da Hukuk Master almaktadır. Bazen Noter "Megister Kenotariatan / M.Kn. ", Veya Master denir. Son olarak, üçüncü kademe Hukuk Doktor. İlk kademe temel ilk kademe hukuk diploması Endonezya çalışmanın 4-7 yıl gerektirir Endonezya herhangi bir yasal meslek Kanunu Yükseköğretim için gereklidir. İkinci ve üçüncü katmanda almak süreyi büyük ölçüde çalışmanın seyri ve o öğrenci alabilmesi için o dönem başına derslerin miktarına bağlıdır. Endonezya savunur veya avukat olmak için, öğrenciler iki ay Avukatı Özel Ders bir tane katılmak ve Bar sınavı geçmek gerekir.Endonezya akademik yıl herhangi bir set takvimi takip etmiyor, ancak bazı okullar bir garip ve hatta dönem programı izleyin. Tek dönem Ocak ile Eylül çalıştırın. Hatta Şubat Haziran çalıştırmak yarıyıldır. Bu tarihler ülkede büyük dini grupların bazı dini bayramlar ile ilişkilidir. Endonezya Hukuki araştırmalar büyük adalar ve ülkenin ana kentsel ilçelerde bulunan ülke 'ın büyük üniversiteler veya hukuk okulları, gerçekleşmesi. Her okulun kendi kuralları ve yönetmelikleri sahip iken, çalışma titiz ve öğrenci çalışma kursu tamamlamak mümkün olduğunu göstermek için program boyunca test yaygındır. Endonezya'da bir hukuk derecesi maliyet programının uzunluğu ve seçilen üniversite bağlı olarak değişir. Devlet üniversiteleri çok düşük ücretler var, ama özel üniversiteler daha yüksek ücretleri var. Tipik öğrenci Endonezya kurs bir dönem için ABD $ 4500 civarında geçirecek.Endonezya hukuk eğitimi büyük bir nüfusa sahip büyüyen bir ülkede hizmet ömrü için kapıyı açar. Endonezyalı bir hukuk derecesi de Okyanusya ve Asya boyunca diğer küçük ülkelerde yasal çalışma için kapıyı açabilir. Endonezya hukuk okumaya seçen öğrenciler adaların zengin kültürü bir giriş olsun ve çeşitli insan gruplarının kültür derin bir anlayış kazanacaktır.

Visa Requirements

 1. Social Visit Visa - best for exchange students, single-entry.
 2. Limited Stay Visa - for long-term studies only.

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

Student Visa (Social Visit Visa; Limited Stay Visa)

Fiyat ve para birimi

USD 45

The cost of the student visa is around 45USD, but it may change and is depending on the country you are applying from.

Vize için kimler başvurabilir?

All foreign students accepted to study in an Indonesian university need to get a student visa.

Citizens of certain countries may stay in Indonesia for a total of 30 days without a visa. However, the visa-free stay applies only to leisure activities, and does not grant the right to study or work, for example.

At some Indonesian embassies (e.g. Finland, Austria) it has been possible to apply for the Visa Type 211 (Tourist Visa). This visa can be converted into a sponsored Social Visit Visa upon arriving in Indonesia. Inquire at your local Indonesian embassy for the possibility of applying for this visa.

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

Indonesian embassy or consulate

It is best to apply for a visa at the Indonesian embassy or consulate in your home country. The Indonesian Immigration department now also allows for an online visa application through their website.

İnternet sitesi:

Başvuru nasıl yapılır?

Required documents for a student visa to Indonesia include:

 • A valid passport with at least one empty page for the visa (the passport must be valid for at least 6 months after leaving Indonesia)
 • A copy of the identification page of your passport
 • A filled out the application form
 • Two passport photos in color, 4 x 6 cm
 • A copy of your airline ticket or an electronic ticket
 • The official acceptance letter from the host university
 • A receipt or a copy of the receipt for the paid visa fee
 • Embassy Letter. Embassy Letters, prepared by the host university, confirm that a certain student is in need of a Social Visit visa. An Embassy Letter is always addressed to the Indonesian embassy or consulate of a certain country: by default, this will be the student’s home country.

Upon arrival, the visa holder must report their entrance to the nearest Immigration office within 7 days.

Ne zaman başvurmalısınız?

It is recommended to apply for a student visa at least 14 days before leaving for Indonesia. It is best to apply for a visa immediately after receiving the official acceptance letter.

You must arrive in Indonesia within 90 days from the day the visa was issued on.

The maximum length of a stay in Indonesia with a Social Visit visa is 60 days and the visa must be extended at the destination in accordance with the instructions given by the host university. The visa can be extended for one month at a time and the cost is around 50 USD.

The Limited stay visa is valid for 5 years and needs a renewal every 1 year.

İşlem süresi

14 Days

iş fırsatları

International students are normally not allowed to work during their studies in Indonesia.

Haftalık saat

0

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Your visa application may be rejected if you are not able to show proof of the required funds, or if you provide incorrect or incomplete documents.