Keystone logo

Ders çalışma Yasa içinde Finlandiya 2023

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  401
 • kamu hizmetleri payı

  39
 • internet aboneliği

  23
 • Yerel taşıma

  58

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  8
 • sinema bileti

  14
 • Bir bardak yerel bira

  6

Finlandiya hakkında

Norveç, İsveç, Estonya ve Rusya tarafından sınırlanmıştır nerede Kuzey Avrupa'da bulunan, Finlandiya İskandinav ülke sürekli yaşam, ekonomik fırsatlar ve eğitim kalitesinin referans yaşamak için en iyi yerlerden biri olarak yer alıyor. Finlandiya yaklaşık 50.000 $ başına düşen geliri, dünyanın en yüksek bir övünen. Seyrek olarak soğuk iklim ve engebeli arazi, Finlandiya arazi ölçümleri açısından en büyük sekizinci Avrupa ülke ülke, özellikle Helsinki, Lahti ve Tampere güney kesiminde yaşayan beş milyon sakinleri çoğu, nedeni doldurulur. Hakkında hızlı Gerçekler Finlandiya - güney Finlandiya'da kış aylarında ortalama sıcaklık kar kasım ayından Nisan ayına kadar yere kalan, 32 derece Fahrenheit (0 santigrat) altında kalır. Ancak, Fin yazlar korkunç sıcak alabilirsiniz. Orta Temmuz ayında 90 derece Fahrenheit (32 santigrat) sıcaklıklar alışılmadık değildir.- Hayvancılığa kuzey Finlandiya odak Çiftçiler, güney çiftçiler hububat tarımını vurgulamak ise - 2002 yılında, Finlandiya 'ın para birimi (Markkası) Euro ile değiştirildi. İsveççe ve Fince: - Finlandiya iki resmi dili vardır. Finlandiya 'ın nüfusunun yüzde 90 Fince konuşuyor. Yüzde 20 bir başbakan tarafından yönetilen bir parlamenter demokrasi, devlet başkanı ve 2000 yılında uygulanan bir anayasa, Finlandiya vatandaşlarının tüm ülke seçimlerinde olarak oy olanak Finlandiya. Hükümet ve Hukuk Sistemi Almanca konuşurken İngilizce Finliler yüzde 60 oranında konuşulur Avrupa seçimleri de. Yüce yasama yetkisi, anayasa değiştirmek Başbakan Bakanlığı tarafından açıklanan veto geçersiz kılmak ve kabineyi görevden güç verilir 200 birey oluşan Finlandiya 'ın tek kamaralı Parlamento tarafından icra edilmektedir. Finlandiya 'ın yargı sisteminin hukuk dayalı ve idari mahkemeler ve ceza / hukuk mahkemeleri arasında bölünür.Fin yasa öncelikle İsveç hukukuna dayanmaktadır ama aynı zamanda ağır Roma hukuku etkilenir. Temyiz (bölgesel) mahkemeler ve yerel mahkemeler Finlandiya boyunca çeşitli yargı hâkim getirilen davalar hakkında karar. Görevden alma bir Yüksek Mahkeme ayrıca, sadece devlet dairelerine üst düzey sahipleri tarafından işlenen suçlar ile bu fırsatları var. Finlandiya yasaları kırmak için Ceza denetimli serbestlik, ceza ve toplum hizmeti içerir. Adam öldürme, uyuşturucu kaçakçılığı ve diğer ciddi suçlar genellikle hapishanede dokuz yıl garanti. Finlandiya 10 ila 15 yıl sonra ödüllere esir denetimli serbestlik genel hayat taammüden cinayet cezalarını ama vermek yok. Finlandiya 1971 yılında ölüm cezasını kaldırdı.

Finlandiya yılında eğitim alın

Finlandiya Finlandiya Hukuk Derecesi Kazanç herkes avukatlık ancak Fin Barosu tarafından lisans alma sadece bireyler yasal anlamıyla "avukat " anlamına ( "asianajaja " unvanını, "savunucusu " ya da "kullanabilirsiniz veriyor avukat "). "Asianajaja " kabul edilir Avukatlar üç yıllık Bachelor of Laws programı ( "oikeusnotaari ") ve ( "oikeustieteen maisteri ") Kanunlar iki yıllık yüksek lisans tamamladık. Buna ek olarak, avukatlar da bir hukuk firması veya özel avukat ile dört yıllık çıraklık deneyim ve baro sınavını geçmek zorundadır. Öğrenciler Finlandiya'da elde edebilirsiniz yüksek hukuk derecesi "Oikeustieteen tohtori " , ya da Kanunlar Doktor. Öğrenciler 60 kredi kazanmak ve bir doktora tezi genellikle yaklaşık 250 sayfa olan bir "monografi " olarak adlandırılan tamamlamanız gerekir. Bu monografi de sözlü belirlenen hukuk profesörleri bir panelin önünde savunmak zorundadır.Lapland Üniversitesi, Turku Üniversitesi ve Helsinki Üniversitesi: Hukuk derece sadece üç üniversiteden biri elde edilebilir. Fin avukatlar limited şirketler veya ortaklıklar, bağımsız uygulamaya izin verilir. Buna ek olarak, uygulama avukatların lisans korumak için her yıl sürekli eğitim kursuna 18 saat veya daha fazla harcamak gerekir. Finlandiyalı hukuk programında öğrenim görmek isteyen Öğrenim ve Yaşam Giderleri Öğrencilerin eğitimin özgür ve yaşam giderlerinin finansmanı olduğunu bilmek mutlu olacak büyük ölçüde Eğitim Bakanlığı aracılığıyla sunulan hükümet-tabanlı öğrenci faydaları tarafından sağlanmaktadır. Dünya Ekonomik Forumu nedeniyle son zamanlarda araştırma, bilim ve pratik kurs derece üzerinde vurgu dünyanın en iyi olarak Finlandiya 'ın yüksek öğrenim sistemini sırada yer aldı. Finlandiya Aylık yaşam giderleri (bu gıda, konaklama ve seyahat dahil) yaklaşık 750 Euro ($ 1000 USD) 'dir.Sağlık sigortası ihtiyacı öğrenciler bir öğrenci sendikaya üye ve sık sık okul ile ilgili harcamalar için indirim sağlayan sendika bir öğrenci kartı almak için tavsiye edilir.

Visa Requirements

 1. Short Stay Visa - for a maximum of 90 days’ visits. You may need a visa for example if you are invited to take an entrance exam in Finland, or if you take part in a course or exchange that lasts less than 90 days.
 2. Residence Permit for Studies - a long-term temporary residence permit that is usually granted for one year at a time. If you come to Finland for a student exchange period exceeding three months, or if you have been admitted to a full degree program, you need to apply for this one.

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

Short Stay Visa; Residence Permit for Studies

Fiyat ve para birimi

EUR 330

The fees for Finland Residence Permit for Studies for application on paper are currently at EUR 330; and EUR 300 for an electronic application.

Vize için kimler başvurabilir?

If you are a Nordic or EU/EEA citizen, you do not need a visa or a residence permit to Finland. However, you are required to register your residence with Migri if your stay in Finland exceeds 90 days (6 months for Nordic citizens). Additionally, if your stay in Finland lasts for more than a year, you should register in the Finnish population system.

If you are a non-EU/EEA citizen, you will usually need a visa or a student residence permit. Which one you should apply for, depends on the length of your stay in Finland.

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

Online / Finnish embassy or consulate

You can start your student residence permit application online at Enterfinland.fi, but in the process, it is also necessary for you to personally visit a Finnish embassy or consulate. A Finnish student residence permit application cannot be processed until the applicant visits the embassy, regardless of whether the application has been submitted electronically or at the embassy itself.

İnternet sitesi:

Başvuru nasıl yapılır?

In order to apply for Finland Student Visa or Residence Permit you must fulfill the following conditions:

 • You must provide the official letter of acceptance issued by your hosting Finnish university.
 • Your passport must have a validity that exceeds the duration of the visa or residence permit you are applying for by at least 3 months.
 • Your passport must have been issued within the previous 10 years.
 • You must have a copy of your completed and signed application form.
 • You must provide proof of your financial ability so as to support yourself financially during your entire period of study in Finland and for your return transportation. At present, a student must have a minimum of EUR 560 per month for staying in Finland. This means the student must have a minimum of EUR 6720 per year for his or her expenses in Finland.
 • You must provide a recent statement of your financial situation from your bank that shows you have at least EUR 6720 in your bank account. Note that students undertaking degree courses in Finland must have funds for one year at a time. Exchange students must have funds for the entire duration of their stay in Finland. In case you do not have the above-mentioned amount in your account, you must provide written evidence of having received a stipend or scholarship or have been selected for benefits to be provided by your educational institute. Note that the bank statements of an applicant’s parents or a shared or joint account will not be accepted for Finland student visa or residence permit.
 • You must provide proof of having obtained valid health and medical insurance that covers the entire duration of your stay in Finland.
 • You must be in good physical and mental health and free from any kind of contagious disease.
 • You must not have a criminal record.
 • You must not have been refused entry into Finland previously.
 • You intend to leave Finland at the end of your authorized stay.

Ne zaman başvurmalısınız?

The processing times of a Finnish student visa vary, you can check them here: http://migri.fi/en/processing-times

A student residence permit is usually granted for one year at a time. After your first year in Finland (in good time before your previous permit expires) you should apply for an extension of your student residence permit from Migri. You can use the Enter Finland e-service also for this purpose. It’s also worth noting that when you apply for an extended permit when your initial permit is about to expire, you must be in Finland when submitting your application.

İşlem süresi

iş fırsatları

If you work alongside your studies, your working hours are limited. You may only work for an average of 25 hours per week during the academic term. The number of working hours is not restricted on a weekly level. This means that you can adjust your weekly working hours during the academic term, as long as you work for 25 hours a week on average.

You can work without restrictions at the times when your educational institution offers no instruction, that is, during summer and Christmas holidays.

You can also complete your thesis in a company or take part in practical training. In these contexts, the working hours are not limited.

Haftalık saat

25

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Your visa application may be rejected if you are not able to show proof of the required funds, or if you provide incorrect or incomplete documents.