Keystone logo
Finlandiya

Ders çalışma Yasa içinde Finlandiya 2024

Finlandiya yılında eğitim alın

Finlandiya Finlandiya Hukuk Derecesi Kazanç herkes avukatlık ancak Fin Barosu tarafından lisans alma sadece bireyler yasal anlamıyla "avukat " anlamına ( "asianajaja " unvanını, "savunucusu " ya da "kullanabilirsiniz veriyor avukat "). "Asianajaja " kabul edilir Avukatlar üç yıllık Bachelor of Laws programı ( "oikeusnotaari ") ve ( "oikeustieteen maisteri ") Kanunlar iki yıllık yüksek lisans tamamladık. Buna ek olarak, avukatlar da bir hukuk firması veya özel avukat ile dört yıllık çıraklık deneyim ve baro sınavını geçmek zorundadır. Öğrenciler Finlandiya'da elde edebilirsiniz yüksek hukuk derecesi "Oikeustieteen tohtori " , ya da Kanunlar Doktor. Öğrenciler 60 kredi kazanmak ve bir doktora tezi genellikle yaklaşık 250 sayfa olan bir "monografi " olarak adlandırılan tamamlamanız gerekir. Bu monografi de sözlü belirlenen hukuk profesörleri bir panelin önünde savunmak zorundadır.Lapland Üniversitesi, Turku Üniversitesi ve Helsinki Üniversitesi: Hukuk derece sadece üç üniversiteden biri elde edilebilir. Fin avukatlar limited şirketler veya ortaklıklar, bağımsız uygulamaya izin verilir. Buna ek olarak, uygulama avukatların lisans korumak için her yıl sürekli eğitim kursuna 18 saat veya daha fazla harcamak gerekir. Finlandiyalı hukuk programında öğrenim görmek isteyen Öğrenim ve Yaşam Giderleri Öğrencilerin eğitimin özgür ve yaşam giderlerinin finansmanı olduğunu bilmek mutlu olacak büyük ölçüde Eğitim Bakanlığı aracılığıyla sunulan hükümet-tabanlı öğrenci faydaları tarafından sağlanmaktadır. Dünya Ekonomik Forumu nedeniyle son zamanlarda araştırma, bilim ve pratik kurs derece üzerinde vurgu dünyanın en iyi olarak Finlandiya 'ın yüksek öğrenim sistemini sırada yer aldı. Finlandiya Aylık yaşam giderleri (bu gıda, konaklama ve seyahat dahil) yaklaşık 750 Euro ($ 1000 USD) 'dir.Sağlık sigortası ihtiyacı öğrenciler bir öğrenci sendikaya üye ve sık sık okul ile ilgili harcamalar için indirim sağlayan sendika bir öğrenci kartı almak için tavsiye edilir.

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  441
 • kamu hizmetleri payı

  38
 • internet aboneliği

  20
 • Yerel taşıma

  60

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  9
 • sinema bileti

  15
 • Bir bardak yerel bira

  7

Finlandiya hakkında

Norveç, İsveç, Estonya ve Rusya tarafından sınırlanmıştır nerede Kuzey Avrupa'da bulunan, Finlandiya İskandinav ülke sürekli yaşam, ekonomik fırsatlar ve eğitim kalitesinin referans yaşamak için en iyi yerlerden biri olarak yer alıyor. Finlandiya yaklaşık 50.000 $ başına düşen geliri, dünyanın en yüksek bir övünen. Seyrek olarak soğuk iklim ve engebeli arazi, Finlandiya arazi ölçümleri açısından en büyük sekizinci Avrupa ülke ülke, özellikle Helsinki, Lahti ve Tampere güney kesiminde yaşayan beş milyon sakinleri çoğu, nedeni doldurulur. Hakkında hızlı Gerçekler Finlandiya - güney Finlandiya'da kış aylarında ortalama sıcaklık kar kasım ayından Nisan ayına kadar yere kalan, 32 derece Fahrenheit (0 santigrat) altında kalır. Ancak, Fin yazlar korkunç sıcak alabilirsiniz. Orta Temmuz ayında 90 derece Fahrenheit (32 santigrat) sıcaklıklar alışılmadık değildir.- Hayvancılığa kuzey Finlandiya odak Çiftçiler, güney çiftçiler hububat tarımını vurgulamak ise - 2002 yılında, Finlandiya 'ın para birimi (Markkası) Euro ile değiştirildi. İsveççe ve Fince: - Finlandiya iki resmi dili vardır. Finlandiya 'ın nüfusunun yüzde 90 Fince konuşuyor. Yüzde 20 bir başbakan tarafından yönetilen bir parlamenter demokrasi, devlet başkanı ve 2000 yılında uygulanan bir anayasa, Finlandiya vatandaşlarının tüm ülke seçimlerinde olarak oy olanak Finlandiya. Hükümet ve Hukuk Sistemi Almanca konuşurken İngilizce Finliler yüzde 60 oranında konuşulur Avrupa seçimleri de. Yüce yasama yetkisi, anayasa değiştirmek Başbakan Bakanlığı tarafından açıklanan veto geçersiz kılmak ve kabineyi görevden güç verilir 200 birey oluşan Finlandiya 'ın tek kamaralı Parlamento tarafından icra edilmektedir. Finlandiya 'ın yargı sisteminin hukuk dayalı ve idari mahkemeler ve ceza / hukuk mahkemeleri arasında bölünür.Fin yasa öncelikle İsveç hukukuna dayanmaktadır ama aynı zamanda ağır Roma hukuku etkilenir. Temyiz (bölgesel) mahkemeler ve yerel mahkemeler Finlandiya boyunca çeşitli yargı hâkim getirilen davalar hakkında karar. Görevden alma bir Yüksek Mahkeme ayrıca, sadece devlet dairelerine üst düzey sahipleri tarafından işlenen suçlar ile bu fırsatları var. Finlandiya yasaları kırmak için Ceza denetimli serbestlik, ceza ve toplum hizmeti içerir. Adam öldürme, uyuşturucu kaçakçılığı ve diğer ciddi suçlar genellikle hapishanede dokuz yıl garanti. Finlandiya 10 ila 15 yıl sonra ödüllere esir denetimli serbestlik genel hayat taammüden cinayet cezalarını ama vermek yok. Finlandiya 1971 yılında ölüm cezasını kaldırdı.

Vize gereklilikleri

 1. Kısa Süreli Vize - maksimum 90 günlük ziyaretler için. Örneğin, Finlandiya'da bir giriş sınavına davet edildiyseniz veya 90 günden az süren bir kursa veya değişime katılıyorsanız, vizeye ihtiyacınız olabilir.
 2. Çalışmalar için Oturma İzni - genellikle bir seferde bir yıl için verilen uzun süreli geçici oturma izni. Finlandiya'ya üç ayı aşan bir öğrenci değişim dönemi için geldiyseniz veya bir tam diploma programına kabul edildiyseniz, bunun için başvuruda bulunmanız gerekir.

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

Kısa Süreli Vize; Öğrenim için Oturma İzni

Fiyat ve para birimi

EUR 330

Kağıt üzerinde başvuru için Finlandiya Oturma İzni Çalışma İzni ücretleri şu anda 330 Euro'dur; ve elektronik başvuru için 300 EUR.

Vize için kimler başvurabilir?

Bir İskandinav veya AB/AEA vatandaşıysanız, Finlandiya'ya vize veya oturma izni almanıza gerek yoktur. Ancak Finlandiya'da kalış süreniz 90 günü aşarsa (İskandinav vatandaşları için 6 ay) ikametgahınızı Migri'ye kaydettirmeniz gerekir. Ek olarak, Finlandiya'da bir yıldan uzun süre kalırsanız, Finlandiya nüfus sistemine kayıt olmalısınız.

AB/AEA vatandaşı değilseniz, genellikle bir vizeye veya öğrenci oturma iznine ihtiyacınız olacaktır. Hangisine başvurmanız gerektiği, Finlandiya'da kalacağınız süreye bağlıdır.

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

Çevrimiçi / Finlandiya büyükelçiliği veya konsolosluğu

Öğrenci oturma izni başvurunuzu Enterfinland.fi adresinden çevrimiçi olarak başlatabilirsiniz, ancak bu süreçte bir Finlandiya büyükelçiliğini veya konsolosluğunu bizzat ziyaret etmeniz de gereklidir. Finlandiya öğrenci oturma izni başvurusu, başvurunun elektronik ortamda mı yoksa büyükelçiliğin kendisinde mi yapıldığına bakılmaksızın, başvuran büyükelçiliği ziyaret edene kadar işleme alınamaz.

İnternet sitesi:

Başvuru nasıl yapılır?

Finlandiya Öğrenci Vizesi veya Oturma İzni'ne başvurmak için aşağıdaki koşulları yerine getirmelisiniz:

 • Ev sahibi Finlandiya üniversitesi tarafından verilen resmi kabul mektubunu sunmalısınız.
 • Pasaportunuzun, başvurduğunuz vize veya oturma izni süresini en az 3 ay aşan bir geçerlilik süresi olmalıdır.
 • Pasaportunuz son 10 yıl içinde düzenlenmiş olmalıdır.
 • Doldurduğunuz ve imzaladığınız başvuru formunun bir kopyasına sahip olmalısınız.
 • Finlandiya'daki tüm eğitim süreniz boyunca kendinizi mali olarak desteklemek ve dönüş ulaşımınız için mali kabiliyetinizi kanıtlamalısınız. Şu anda, bir öğrencinin Finlandiya'da kalabilmesi için ayda en az 560 Euro'ya sahip olması gerekir. Bu, öğrencinin Finlandiya'daki harcamaları için yılda en az 6720 Euro'ya sahip olması gerektiği anlamına gelir.
 • Banka hesabınızda en az 6720 Avro olduğunu gösteren, bankanızdan aldığınız mali durumunuza ilişkin yakın tarihli bir beyan sunmalısınız. Finlandiya'da derece dersleri alan öğrencilerin her seferinde bir yıl için fonları olması gerektiğini unutmayın. Değişim öğrencilerinin Finlandiya'da kaldıkları süre boyunca paraları olmalıdır. Hesabınızda yukarıda belirtilen tutarın olmaması durumunda, burs veya burs aldığınıza veya eğitim kurumunuz tarafından sağlanacak yardımlar için seçildiğinize dair yazılı kanıt sunmalısınız. Finlandiya öğrenci vizesi veya oturma izni için başvuru sahibinin ebeveynlerinin banka hesap özetlerinin veya paylaşılan veya ortak bir hesabın kabul edilmeyeceğini unutmayın.
 • Finlandiya'da kaldığınız sürenin tamamını kapsayan geçerli bir sağlık ve sağlık sigortası yaptırdığınıza dair kanıt sunmalısınız.
 • Fiziksel ve zihinsel sağlığınız iyi olmalı ve her türlü bulaşıcı hastalıktan arınmış olmalısınız.
 • Adli sicil kaydınızın bulunmaması gerekmektedir.
 • Daha önce Finlandiya'ya girişiniz reddedilmemiş olmalıdır.
 • Yetkili kalış sürenizin sonunda Finlandiya'dan ayrılmayı planlıyorsunuz.

Ne zaman başvurmalısınız?

Finlandiya öğrenci vizesinin işlem süreleri değişiklik gösterir, buradan kontrol edebilirsiniz: http://migri.fi/en/processing-times

Öğrenci oturma izni genellikle bir seferde bir yıl için verilir. Finlandiya'daki ilk yılınızın ardından (önceki oturma izninizin sona ermesinden önce) Migri'den öğrenci oturma izninizin uzatılması için başvuruda bulunmalısınız. Enter Finland e-hizmetini bu amaçla da kullanabilirsiniz. İlk izninizin süresi dolmak üzereyken uzatılmış oturum izni için başvurduğunuzda, başvurunuzu gönderirken Finlandiya'da olmanız gerektiğini de belirtmek gerekir.

İşlem süresi

iş fırsatları

Eğitiminizin yanında çalışıyorsanız, çalışma saatleriniz sınırlıdır. Akademik dönem boyunca haftada ortalama 25 saat çalışabilirsiniz. Çalışma saatlerinin sayısı haftalık düzeyde sınırlandırılmamıştır. Bu, akademik dönem boyunca haftalık ortalama 25 saat çalıştığınız sürece haftalık çalışma saatlerinizi ayarlayabileceğiniz anlamına gelir.

Eğitim kurumunuzun ders vermediği zamanlarda, yani yaz ve Noel tatillerinde kısıtlama olmadan çalışabilirsiniz.

Ayrıca bir şirkette tezinizi tamamlayabilir veya uygulamalı eğitimlere katılabilirsiniz. Bu bağlamlarda, çalışma saatleri sınırlı değildir.

Haftalık saat

25

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Gerekli fonların kanıtını gösteremezseniz veya yanlış veya eksik belgeler sunarsanız, vize başvurunuz reddedilebilir.