Keystone logo

Ders çalışma Yasa içinde Fransa 2023

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  536
 • kamu hizmetleri payı

  51
 • internet aboneliği

  29
 • Yerel taşıma

  65

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  9
 • sinema bileti

  10
 • Bir bardak yerel bira

  6

Fransa hakkında

Fransa, Avrupa siyasi ve ekonomik oyunda önemli oyunculardan biridir. İber Yarımadası ve Avrupa anakara arasındaki sınır olarak hizmet veren, Fransa, uzun Avrupa'da bir kültürel odak noktası olmuştur. Paris, özellikle de, moda endüstrisinin yüksekliği ve dünya 'ın önde gelen moda etkileri birçok Parisli moda evleri geliyor. Ülke ayrıca Rousseau ve Voltaire gibi isimler de dahil olmak üzere dünya 'ın en ünlü yazarlarından, bazı üretti. Almanya'ya bağlantılarıyla, Fransa Avrupa'yı birleştiren ve Avrupa Birliği başlayarak liderlerinden biri olarak görev yaptı. Moda ve yazma yanı sıra, Fransa kendi mutfak geleneği bilinir. Peynir 250'den fazla farklı çeşitleri kendi sınırları içinde gelen ve şarap severler onlar narin, lezzetli şaraplar için Fransa'ya açabilirsiniz biliyorum.Eğer onun mutfak mirası, sanatsal yetenek için Fransa düşünüyorsanız veya yeni bir konuma kültürünü yaşamak istiyorum çünkü sadece, sen bu öncü Avrupa ülkesinde eğitim yolunda sizi çekmek için çeşitli faktörlere bulacaksınız olsun. Fransa çok yabancı öğrencilere hitap Çünkü, üniversitede hayat, kültürel çeşitlilik bakımından zengindir. Kültürel aydınlatıcı deneyimler Fransa'da bulmak kolay. Müze Paris, özellikle, 26 ücretsiz giriş yaşın altındaki öğrenciler AB sakinleri izin verir. Öğrenci kart sahipleri de ulaşım, yiyecek ve eğlence indirim bulacaksınız. Onun okullar kendi eğitim için uluslararası seyahat etmek isteyen öğrenciler için cazip hale eğitim, uluslararası sıralamada iyi performans. Yasal Sistem Fransa'da Avrupa, Fransa uygulamaları öncelikle hukuk çok gibi, ceza hukuku aynı zamanda yargı sisteminin bir parçası olmasına rağmen .Kamu hukuku da hem idari ve anayasal hukuku içerir. Bir bütün olarak, Fransız hukuk sistemi medeni hukuk sistemi sonra modellenmiştir.

Fransa yılında eğitim alın

Fransa'da Fransızca Hukuk Lisans, bir hukuk derecesi hukuk okula tarafından kazanılır. Hukuk okulu daha büyük bir üniversite bünyesinde bir okul değil, ayrı bir varlıktır. Fransa'da avukatlık yapabilmek doktora düzeyinde programında (Hukuk Doktora) rağmen de mevcuttur, alan (Yüksek Lisans) Bir Kanun (LLB) içinde lisans ve daha sonra en azından Master 'ın derecesi gerektirir. Hukuk Derecesi Kazanç Fransa'da Fransız hukuk okulları, kamu üniversiteleri içinde, lisans düzeyinde kabul özel okullarda olduğu gibi seçici değildir çünkü. Ancak, başvuru başarı anlamına gelmez, ve çok sayıda öğrenci titiz programlarında başarılı değil. hukuk fakültesi üç program ayrılmıştır. İlk olarak, öğrenciler (sözde "Lisans de Droit") yasası programının üç yıllık Bachelor katılmak. Bu Kanun programının iki yıllık Master (Yüksek Lisans) takip ve nihayet üç yıl veya daha Doktora olduğu hukuk. Ayrıca, bar girmek için, öğrenciler de bar okula girmelisiniz.Bar okula kabul en azından hukuk eğitimi Master ilk yıl gerektirir. Birçok öğrenci nedeniyle düşük maliyet Fransa'da okula tercih. Öğrenci restoranlar ve sübvansiyonlu yurtları Fransa'da okula ve uygun fiyatta ekleyin. Fransız akademik yıl Eylül ayında başlayan ve bir güz ve bahar döneminde kırık, Mayıs ya da Haziran geçiyor. Fransa dolayı akademisyenlerin yüksek düzeyde de hukuk öğrencilerine hitap ediyor. Okula Fransız yeterince iyi konuşabilen olanlar uluslararası eğitim dünyasında en üst okullar ve eğitimciler bazı uygun bir eğitim alabilirsiniz. Titiz Fransız hukuk fakültesi programlarında başarılı olanlar Fransız eğitim sisteminden gelen güçlü sivil hukuk eğitimi kurulmasıyla Avrupa'da avukatlık edebiliyoruz.Kendi mezunlarının iyi bar uygulamak veya medeni hukuk hukukun temel tipi uygulanan olmadığı diğer ülkelere profesyonel giriş kazanmak için donanımlı Buna ek olarak, birçok Fransız hukuk programları da, ortak hukuk eğitimi. Bu kombinasyon hukuk öğrenimi için okul seçerken dikkate Fransa'ya çekici ülke yapar.

Visa Requirements

There are different types of student visas, depending on how long you plan to study in France:

 1. Visa de court séjour pour etudes (‘Schengen’ short-stay student visa) - If your studies will last less than three months, then you should apply for the so-called Schengen student visa. It is issued free of charge and cannot be renewed. 41 countries may not need a visa for a stay of less than three months.
 2. Etudient concours (visa for sitting entrance exams) - On this visa, you can come to France to take an entrance exam at an institute of higher education. If you pass, then you can apply directly to your local prefecture (French local authority/administrative office) in France for a one-year, renewable, residence permit.
 3. Visa de long séjour temporaire pour etudes (temporary long-stay visa) - This visa allows you to study in France for between three and six months without the need for a residence permit. It is non-renewable.
 4. Visa de long séjour etudes (long-stay visa) - If you want to study for longer than six months, then you need to apply for the long term student visa in France. From 2013, this type of study visa now lasts for the duration of your course in France. Long-stay visas act as residence permits and are called VLT-TS.
 5. Extended stay research scholar visa - If you have a Master’s degree or higher and want to come to France to take part in research or teach at the university level, then the institution can bring you over on an extended stay research scholar visa VLS-TS.

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

Student Visa

Fiyat ve para birimi

EUR 50

Student visa fees range greatly, depending on the type of visa and the country where you come from. For students from the Schengen area, costs vary from 50 to 99 EUR. The short-term Shengen student visa is free of charge.

Vize için kimler başvurabilir?

If you are an EU national, or national from the EEA, Switzerland, Norway, Iceland or Liechtenstein, you do not require a French student visa.

If you are a national from anywhere else in the world, you will need to obtain a student visa for France. You need to have secured a place on a course at a French educational institution before applying for a visa.

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

French embassy / consulate

Some countries require you to register first with CampusFrance, the French national agency for higher education, and international students, in order to apply for admission and get a student visa through the CEF procedure. Otherwise, you should get your visa at the French embassy/consulate in your home country.

İnternet sitesi:https://france-visas.gouv.fr/

Başvuru nasıl yapılır?

In order to apply for your visa, you will need the following:

 1. An official acceptance letter onto an accredited program at a French institution. This should be on officially headed paper, stating your full details, details of the French institution, and specifying the start and end dates of the academic program.
 2. Proof that you have sufficient funds (currently EUR 615 per month), for example, bank statement, guarantor’s letter, or notice of a grant or funding from an official source.
 3. Proof of return ticket home. Often this is in the form of the actual ticket or reservation showing the date of departure, but can be a handwritten statement of intent, including intended departure dates.
 4. Proof of medical insurance (minimum cover EUR 30,000).
 5. Proof of accommodation. Can be shown in the form of student housing confirmation or a certificate of board and lodging or ‘attestation d’accueil’ (if you’re living with friends or relatives).
 6. Proof of proficiency in French, if you are studying a French-language course.

There is a charge for the Visa application and you must also have a passport that is valid for a period of three months past your expiration date of the requested party. You must complete an application that you sign and must submit three photographs with the application.

Ne zaman başvurmalısınız?

It can take up to two months for a Visa application to be approved, so you should submit all of the necessary information as quickly as possible before you plan to leave. ‘Schengen’ short-stay student visa lasts for 90 days, a temporary long-stay visa for three to six months, and a long-stay visa for the duration of your course: three years for bachelors, two years for a Master's, and four years for a Ph.D.

İşlem süresi

2 Months

iş fırsatları

As an international student with a study visa in France, you can work up to 964 hours in a single year (about 60 percent of full-time employment for a year) – while you are on the course, and as long as you have a valid residence permit.

Haftalık saat

0

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

When completing your application for a France Visa it is essential that you complete the application in its entirety. You shouldn’t leave anything blank as this can greatly delay the application process. You also need to make sure that you have all of the documents that are needed and submit them with the application.