Keystone logo
Fransa

Ders çalışma Yasa içinde Fransa 2024

Fransa yılında eğitim alın

Fransa'da Fransızca Hukuk Lisans, bir hukuk derecesi hukuk okula tarafından kazanılır. Hukuk okulu daha büyük bir üniversite bünyesinde bir okul değil, ayrı bir varlıktır. Fransa'da avukatlık yapabilmek doktora düzeyinde programında (Hukuk Doktora) rağmen de mevcuttur, alan (Yüksek Lisans) Bir Kanun (LLB) içinde lisans ve daha sonra en azından Master 'ın derecesi gerektirir. Hukuk Derecesi Kazanç Fransa'da Fransız hukuk okulları, kamu üniversiteleri içinde, lisans düzeyinde kabul özel okullarda olduğu gibi seçici değildir çünkü. Ancak, başvuru başarı anlamına gelmez, ve çok sayıda öğrenci titiz programlarında başarılı değil. hukuk fakültesi üç program ayrılmıştır. İlk olarak, öğrenciler (sözde "Lisans de Droit") yasası programının üç yıllık Bachelor katılmak. Bu Kanun programının iki yıllık Master (Yüksek Lisans) takip ve nihayet üç yıl veya daha Doktora olduğu hukuk. Ayrıca, bar girmek için, öğrenciler de bar okula girmelisiniz.Bar okula kabul en azından hukuk eğitimi Master ilk yıl gerektirir. Birçok öğrenci nedeniyle düşük maliyet Fransa'da okula tercih. Öğrenci restoranlar ve sübvansiyonlu yurtları Fransa'da okula ve uygun fiyatta ekleyin. Fransız akademik yıl Eylül ayında başlayan ve bir güz ve bahar döneminde kırık, Mayıs ya da Haziran geçiyor. Fransa dolayı akademisyenlerin yüksek düzeyde de hukuk öğrencilerine hitap ediyor. Okula Fransız yeterince iyi konuşabilen olanlar uluslararası eğitim dünyasında en üst okullar ve eğitimciler bazı uygun bir eğitim alabilirsiniz. Titiz Fransız hukuk fakültesi programlarında başarılı olanlar Fransız eğitim sisteminden gelen güçlü sivil hukuk eğitimi kurulmasıyla Avrupa'da avukatlık edebiliyoruz.Kendi mezunlarının iyi bar uygulamak veya medeni hukuk hukukun temel tipi uygulanan olmadığı diğer ülkelere profesyonel giriş kazanmak için donanımlı Buna ek olarak, birçok Fransız hukuk programları da, ortak hukuk eğitimi. Bu kombinasyon hukuk öğrenimi için okul seçerken dikkate Fransa'ya çekici ülke yapar.

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  459
 • kamu hizmetleri payı

  57
 • internet aboneliği

  30
 • Yerel taşıma

  61

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  10
 • sinema bileti

  12
 • Bir bardak yerel bira

  6

Fransa hakkında

Fransa, Avrupa siyasi ve ekonomik oyunda önemli oyunculardan biridir. İber Yarımadası ve Avrupa anakara arasındaki sınır olarak hizmet veren, Fransa, uzun Avrupa'da bir kültürel odak noktası olmuştur. Paris, özellikle de, moda endüstrisinin yüksekliği ve dünya 'ın önde gelen moda etkileri birçok Parisli moda evleri geliyor. Ülke ayrıca Rousseau ve Voltaire gibi isimler de dahil olmak üzere dünya 'ın en ünlü yazarlarından, bazı üretti. Almanya'ya bağlantılarıyla, Fransa Avrupa'yı birleştiren ve Avrupa Birliği başlayarak liderlerinden biri olarak görev yaptı. Moda ve yazma yanı sıra, Fransa kendi mutfak geleneği bilinir. Peynir 250'den fazla farklı çeşitleri kendi sınırları içinde gelen ve şarap severler onlar narin, lezzetli şaraplar için Fransa'ya açabilirsiniz biliyorum.Eğer onun mutfak mirası, sanatsal yetenek için Fransa düşünüyorsanız veya yeni bir konuma kültürünü yaşamak istiyorum çünkü sadece, sen bu öncü Avrupa ülkesinde eğitim yolunda sizi çekmek için çeşitli faktörlere bulacaksınız olsun. Fransa çok yabancı öğrencilere hitap Çünkü, üniversitede hayat, kültürel çeşitlilik bakımından zengindir. Kültürel aydınlatıcı deneyimler Fransa'da bulmak kolay. Müze Paris, özellikle, 26 ücretsiz giriş yaşın altındaki öğrenciler AB sakinleri izin verir. Öğrenci kart sahipleri de ulaşım, yiyecek ve eğlence indirim bulacaksınız. Onun okullar kendi eğitim için uluslararası seyahat etmek isteyen öğrenciler için cazip hale eğitim, uluslararası sıralamada iyi performans. Yasal Sistem Fransa'da Avrupa, Fransa uygulamaları öncelikle hukuk çok gibi, ceza hukuku aynı zamanda yargı sisteminin bir parçası olmasına rağmen .Kamu hukuku da hem idari ve anayasal hukuku içerir. Bir bütün olarak, Fransız hukuk sistemi medeni hukuk sistemi sonra modellenmiştir.

Vize gereklilikleri

Fransa'da ne kadar süre eğitim almayı planladığınıza bağlı olarak farklı öğrenci vizesi türleri vardır:

 1. Visa de court séjour pour etudes ('Schengen' kısa süreli öğrenci vizesi) - Eğitiminiz üç aydan az sürecekse, sözde Schengen öğrenci vizesine başvurmalısınız. Ücretsiz olarak verilir ve yenilenemez. 41 ülke, üç aydan kısa süreli kalışlar için vizeye ihtiyaç duymayabilir.
 2. Etudient concours (giriş sınavlarına oturma vizesi) - Bu vize ile, bir yüksek öğretim kurumunda giriş sınavına girmek için Fransa'ya gelebilirsiniz. Geçerseniz, bir yıllık, yenilenebilir, oturma izni için doğrudan Fransa'daki yerel vilayetinize (Fransız yerel makamı/idari ofisi) başvurabilirsiniz.
 3. Visa de long séjour temporaire pour etudes (geçici uzun süreli vize) - Bu vize, oturma iznine ihtiyaç duymadan Fransa'da üç ila altı ay arasında eğitim görmenizi sağlar. Yenilenemez.
 4. Visa de long séjour etudes (uzun süreli vize) - Altı aydan daha uzun süre eğitim almak istiyorsanız, Fransa'da uzun süreli öğrenci vizesine başvurmanız gerekir. 2013'ten itibaren, bu tür bir çalışma vizesi artık Fransa'daki kursunuz süresince geçerlidir. Uzun süreli vizeler oturma izni görevi görür ve VLT-TS olarak adlandırılır.
 5. Uzun Süreli Araştırma Bursiyeri Vizesi - Yüksek Lisans veya daha yüksek bir dereceniz varsa ve araştırmaya katılmak veya üniversite düzeyinde ders vermek için Fransa'ya gelmek istiyorsanız, kurum size VLS-TS uzun süreli araştırma bursu vizesi verebilir.

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

Öğrenci vizesi

Fiyat ve para birimi

EUR 50

Öğrenci vizesi ücretleri, vize türüne ve geldiğiniz ülkeye bağlı olarak büyük ölçüde değişmektedir. Schengen bölgesinden gelen öğrenciler için ücretler 50 ila 99 EUR arasında değişmektedir. Kısa süreli Shengen öğrenci vizesi ücretsizdir.

Vize için kimler başvurabilir?

AB vatandaşıysanız veya AEA, İsviçre, Norveç, İzlanda veya Lihtenştayn vatandaşıysanız, Fransız öğrenci vizesine ihtiyacınız yoktur.

Dünyanın herhangi bir yerinden vatandaşsanız, Fransa için öğrenci vizesi almanız gerekecektir. Vize başvurusunda bulunmadan önce bir Fransız eğitim kurumunda bir kursta yerinizi almış olmanız gerekir.

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

Fransız elçiliği / konsolosluğu

Bazı ülkeler, kabul başvurusunda bulunmak ve CEF prosedürü aracılığıyla öğrenci vizesi almak için önce Fransız yüksek öğrenim ve uluslararası öğrenciler ulusal ajansı CampusFrance'a kayıt olmanızı şart koşar. Aksi takdirde, vizenizi kendi ülkenizdeki Fransız büyükelçiliği/konsolosluğundan almalısınız.

İnternet sitesi:https://france-visas.gouv.fr/

Başvuru nasıl yapılır?

Vizenize başvurmak için aşağıdakilere ihtiyacınız olacak:

 1. Bir Fransız kurumunda akredite bir programa resmi kabul mektubu. Bu, tüm ayrıntılarınızı, Fransız kurumunun ayrıntılarını ve akademik programın başlangıç ve bitiş tarihlerini belirten resmi bir başlık üzerinde olmalıdır.
 2. Yeterli paraya sahip olduğunuzun kanıtı (şu anda ayda 615 Euro), örneğin banka ekstresi, garantör mektubu veya resmi bir kaynaktan hibe veya finansman bildirimi.
 3. Eve dönüş bileti kanıtı. Genellikle bu, hareket tarihini gösteren gerçek bilet veya rezervasyon şeklindedir, ancak amaçlanan hareket tarihlerini de içeren el yazısıyla yazılmış bir niyet beyanı da olabilir.
 4. Sağlık sigortası kanıtı (minimum teminat 30.000 EUR).
 5. Konaklama kanıtı. Öğrenci konut onayı veya yönetim kurulu ve konaklama sertifikası veya 'accueil tasdiki' (arkadaşlarınız veya akrabalarınızla yaşıyorsanız) şeklinde gösterilebilir.
 6. Fransızca dil kursu alıyorsanız, Fransızca yeterliliğinizin kanıtı.

Vize başvurusu ücretli olup, ayrıca talepte bulunulan tarafın geçerlilik süresinin sona ermesinden itibaren üç ay geçerliliği olan bir pasaportunuz olmalıdır. İmzaladığınız bir başvuru formunu doldurmanız ve başvuruyla birlikte üç fotoğraf göndermeniz gerekir.

Ne zaman başvurmalısınız?

Bir Vize başvurusunun onaylanması iki aya kadar sürebilir, bu nedenle ayrılmayı planlamadan önce gerekli tüm bilgileri mümkün olan en kısa sürede göndermelisiniz. 'Schengen' kısa süreli öğrenci vizesi 90 gün, geçici uzun süreli vize üç ila altı ay ve kurs süreniz boyunca uzun süreli vize: lisans için üç yıl, yüksek lisans için iki yıl ve doktora için dört yıl

İşlem süresi

2 Months

iş fırsatları

Fransa'da eğitim vizesi olan uluslararası bir öğrenci olarak, kurstayken ve bir eğitim süreniz olduğu sürece tek bir yılda 964 saate kadar çalışabilirsiniz (bir yıllık tam zamanlı istihdamın yaklaşık yüzde 60'ı). geçerli oturma izni

Haftalık saat

0

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Fransa Vizesi başvurunuzu tamamlarken, başvuruyu eksiksiz olarak tamamlamanız önemlidir. Başvuru sürecini büyük ölçüde geciktirebileceğinden hiçbir şeyi boş bırakmamalısınız. Ayrıca, gerekli tüm belgelere sahip olduğunuzdan emin olmanız ve bunları başvuruyla birlikte sunmanız gerekir.