Keystone logo
Hollanda

Ders çalışma Yasa içinde Hollanda 2024

Hollanda yılında eğitim alın

Hollanda Hollanda Hukuk Lisans incelenmesi kanun zaman kararlılık gerektirir, ama bir hukuk yaklaşımı takip ve Avrupa'nın hukuki merkezi olarak bilinen bir ülkede bir hukuk diploması edememek yararı değerli çalışmanın seyrini yapar . Hollanda'da bir hukuk diploması Kazanç çalışmanın bir yıl gerektiren hukuk derecesi (Yüksek Lisans) yöneticisi, ardından bir lisans hukuk derecesi çalışmanın üç yıl gerektirir, (kanun veya LLB ve lisans) ile başlar. Hukuk Derecesi Öğrenme Hollanda Yasal çalışmada Hollanda'da büyük üniversitelerde bağlı çoğu hukuk okullarında, gerçekleşir. Uluslararası öğrenciler hukuk alanında ve aynı zamanda tam Hollanda hukuk perspektifinden haberdar olmayabilir uluslararası öğrenciler benzersiz eğitim ihtiyaçlarına hem eğitim odaklanan bir Uluslararası Hukuk programa başvurabilir.Hollandalı akademik yıl Eylül ayının ilk günü başlar ve çalışmanın 42 haftalık, Ağustos 31 aşağıdaki yıl geçiyor. Model Avrupa Kredi Transfer Sistemi dayalı ve diğer Avrupa hukuk programlara kolayca karşılaştırılabilir. Hollanda'da uluslararası hukuk fakültesi programına kabul edilmek için, konuşmak ve iyi İngilizce yazmak gerekir. Seçtiğiniz okula uygulayın ve öğrenci vizesi başvurusu için kabul mektubu kullanın. Bu çalışmalar için hazırlamak için kullanacağınız bir hazırlık yılı verir, böylece iş, gerekirse, canlı ve programa giriş için gerekli eğitimi tamamlamak için bir yer bulmak bulabilirsiniz. Hollanda'da hukuk eğitimi dünya çapında uygulamak için mükemmel bir temel sağlar. Hollanda'da hukuk profesörleri hukuk kendi anlaşılması için uluslararası tanınan ve bu uluslararası öğrenciler için daha fazla iş umutları anlamına gelir.Hollanda'da kalmak isteyen öğrenciler geniş iş imkanları bulacaksınız. Birçok büyük şirketlerin kendi anlaşmazlıklar yerleşen için Hollanda'ya gelmek. Hollanda bir derece çünkü bu yasa programlarının mükemmel bir üne daha kolay diğer sivil hukuk ülkelerde avukatlık yapar.

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  611
 • kamu hizmetleri payı

  70
 • internet aboneliği

  40
 • Yerel taşıma

  79

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  10
 • sinema bileti

  12
 • Bir bardak yerel bira

  5

Hollanda hakkında

Güneyindeki, doğuda Almanya ve kuzeyde Kuzey Denizi Belçika ile Hollanda bir kuzeybatı Avrupa ülkesi on iki ilde üç Karayip adaları kadar yapılmış. Hollanda arazinin yaklaşık beşte biri deniz seviyesinin altında olan ve geniş dayk sistemi koyunda sel tutar - yel değirmenleri, laleler ve mutlu sakinleri için bilinen, ülke dayk ünlüdür. Önde gelen sanayi nakliye, balıkçılık, ticaret ve bankacılık içerir. Kayda değer Hollandalı Vincent van Gogh sanatçılar ve MC Escher bulunur. Lahey bir hukuk biçimi dayalı takip Uluslararası Ceza Mahkemesi ve Europol ve Eurojust. Hollanda Hollanda Hukuk Sistemi dahil olmak üzere birçok diğer uluslararası mahkemeler ve mahkemelerin ev sahipliği gibi Hollanda da, Dünya 'nin Hukuk Sermaye olarak bilinir geleneksel Hollanda hukuk ve Roma Hukuku bazı etkileri ile Fransız Medeni Kanunu.1992 yılında, ülkenin yasal kodunu anahat yerde hukuk kitaplarını koymak, ve bu ülkenin yasal dünyada bir lider haline büyümeye yardımcı oldu. Hollanda Parlamentosu sisteminde temel yasa alma organıdır.

Vize gereklilikleri

MVV (Geçici Oturma İzni) – giriş vizesi.

VVR (Oturma izni) - Hollanda'da üç aydan fazla kalmayı planlıyorsanız, giriş vizenize ek olarak, çalışma vizesi yerine geçen bir kimlik kartı olan Oturma İzni (VVR) için de başvurmanız gerekir.

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

MVV (Geçici Oturma İzni); VVR (Oturma izni)

Fiyat ve para birimi

EUR 311

Şu anda Hollanda'da okumak amacıyla bir MVV ve oturma izni başvurusunu işleme koymak için 311 EUR tutarında iade edilemez bir ücret alınmaktadır. Ücretler yılda iki kez gözden geçirilir ve yıl ortasında değişebilir.

Vize için kimler başvurabilir?

Bir AB veya AEA üyesi devlet ya da İsviçre vatandaşıysanız, Hollanda'da kalmak için öğrenci vizesine veya oturma iznine ihtiyacınız yoktur.

AB üyesi olmayan, AEA veya İsviçre vatandaşlarının Hollanda'da 90 günden fazla kalabilmeleri için oturma iznine ihtiyaçları vardır - daha kısa bir süre için sadece turist vizesine ihtiyacınız vardır. İhtiyacınız olan iki belge var. Çoğu durumda, Hollanda'ya seyahat etmek için geçici oturma iznine (machtiging tot voorlopig verblijf, MVV) ihtiyacınız olacaktır. Ayrıca ülkede kalabilmek için oturma iznine (VVR) ihtiyacınız olacak.

Birkaç ülkenin vatandaşları veya belirli koşullardaki kişiler, bir VVR'ye başvurma zorunluluğundan muaftır. Bununla ilgili daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz: https://www.expatica.com/nl/visas-and-permits/Getting-a-Dutch-visa-or-temporary-residence-permit_108412.html

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

Eğitim kurumu

Eğitim kurumu sizin adınıza başvuruda bulunmalıdır, bu nedenle prosedürün detayları için onlarla iletişime geçmeniz gerekir. Değilse, ev sahibi kurumunuzun uluslararası ofisi (veya bir araştırmacıysanız, İK departmanı) ile iletişime geçerek yardım isteyin.

İnternet sitesi:

Başvuru nasıl yapılır?

Vize başvuru prosedürü, öğrencinin çalışma programına resmi olarak kabul edilmesinin ardından üniversite tarafından başlatılır.

Vize başvurusu için gerekli belgeler, üniversite tarafından aday öğrencilere gönderilen yazıda listelenmiştir. Genellikle, aşağıdaki belgelere ihtiyaç vardır:

 • geçerli bir pasaportun ilk sayfasının (kimlik sayfası) bir kopyası;
 • kendinizi finansal olarak destekleyebileceğinizin kanıtı;
 • ek vesikalık boyutlu fotoğraflar (boyut: 35 mm x 45 mm, IND gerekliliklerine bakın.pdf);
 • öğrenim ücretlerinin ve vize başvuru ödemelerinin kanıtı;
 • en az 1 akademik yıl (10 ay) için düzenlenen konaklama kanıtı;
 • Çinli öğrenciler için bir NESO sertifikası gerekli olabilir.

Bir adayın mali açıdan kendine yeterli olduğunun geçerli kanıtı aşağıdaki şekilde gösterilebilir:

 • Ev sahibi Hollanda kurumundan staj ücretinizi veya stajyer maaşınızı belirten bir mektup.
 • Hollanda üniversitesinden öğrenci hibeniz, öğrenim ücreti muafiyetiniz veya bursunuzun ayrıntılarını içeren bir kabul mektubu.
 • Uluslararası bir bankada, Hollanda'da önerilen masraflarınızı karşılayacak yeterli parayı gösteren banka hesap özetiniz.

Ne zaman başvurmalısınız?

Hollanda'ya öğrenci vizesi başvurunuzun işlem süresi genellikle bir aydır, ancak bazen 3 aya kadar uzayabilir.

Oturma izni, bir öğrencinin eğitim programı süresi artı 3 ay, en fazla 5 yıl için verilir. Öğrenci bir hazırlık kursu tamamlamak isterse, süresi vize süresine eklenecektir. Öğrenim süresi 5 yılı aşacaksa oturma izni bir yıl daha uzatılabilir.

VVR'nin geçerliliğine bağlı başka bir koşul daha vardır. Öğrencinin kurs süresi boyunca kredinin %50'sini alması koşuluyla geçerli kalır.

Yüksek öğrenim veya üniversite eğitimi (lisans, yüksek lisans veya doktora dereceleri) mezunları, mezun olduktan sonraki üç yıl içinde mezun izni için bir uyum yılı için başvurabilirler. Bu size iş aramanız için bir yıl verir ve bu süre zarfında herhangi bir kısıtlama olmaksızın veya bir işverenin sizin için çalışma izni almasına gerek kalmadan çalışabilirsiniz.

İşlem süresi

1 Month

iş fırsatları

Tüm uluslararası öğrencilerin eğitimleri boyunca çalışmalarına izin verilir.

AB üyesi olmayan ve AEA üyesi olmayan öğrenciler için çalışmak için çalışma izni gereklidir. Bu iznin sizin adınıza müstakbel işveren tarafından alınması gerekir. Bu çalışma izniyle bile, öğrenciler sadece sınırlı sayıda, yani haftada 10 saat çalışabilirler. Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında tam zamanlı çalışmalarına izin verilir.

AB, AEA (Hırvatistan hariç) ve İsviçre'den gelen öğrencilerin çalışma iznine ihtiyacı yoktur.

Haftalık saat

10

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Gerekli fonların kanıtını gösteremezseniz veya yanlış veya eksik belgeler sunarsanız, vize başvurunuz reddedilebilir.