Keystone logo
İspanya

Ders çalışma Yasa içinde İspanya 2024

İspanya yılında eğitim alın

İspanyolca hukuk derecesi dünyevi bilinmektedir. Bazıları sadece sivil hukuk öğretecek rağmen birçok İspanyol yasal programlar, İspanyolca, Avrupa Birliği ve Amerika Birleşik Devletleri hukuk sistemlerine odaklanmak. Bu çok sistem yaklaşımı İspanya hukuk fakültesine uygulama bir hukuk derecesi Kazanç. Hukuk eğitimi için çok yönlü bir yaklaşım sağlar hukuk lisans eğitimi gerektirir. Gerekli lisans dersleri tamamladıktan sonra, seçtiğiniz hukuk fakültesine uygulayabilirsiniz. İspanya'da hukuk okumaya, bu bir İspanyol hukuk diploması alır zaman standart uzunluğu kabul edilir gibi, hukuk okuyan beş yıl geçirmek planlıyoruz. Mezun olduktan sonra, İspanyol hukuk öğrencileri iki yıllık bir eğitim sürecini girmelisiniz. Bu eğitimi tamamladıktan sonra, öğrenci avukatlık önce devlet sınavını geçmelidir. İspanya'da hukuk eğitimi faydalarından biri maliyetidir.Eğer bir kamu üniversiteye varsa, birkaç yüz Euro olabilir bir "Matricula ", ödemeniz gerekir, ancak harç geri kalanı devlet tarafından karşılanır. Bu oda ve yönetim kurulu dışında az maliyet ile İspanya'da hukuk derecesi elde anlamına gelir. Bir kez daha, ücretleri bir kurumdan diğerine değişir. Medeni hukuk İspanya 'ın vurgu ülkede ve birçok komşu Avrupa ülkelerinde hem de mezunları için mükemmel iş olanakları getiriyor. Bu yasa aynı tip dünyası 'ın yasal işlem için bir merkez olarak kabul edilir, örneğin, Hollanda'da uygulanan olduğunu. Ayrıca, İspanyolca ve İngilizce hem de akıcılığı gerektiren İspanya'da, eğitim yoluyla, öğrencilerin dünya 'ın en yaygın dillerinden iki eğitilmiştir. Hukuk eğitimi ve dilbilim Bu kombinasyon gelecekteki yasal kariyer için sağlam bir temel sağlar.

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  416
 • kamu hizmetleri payı

  42
 • internet aboneliği

  33
 • Yerel taşıma

  34

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  8
 • sinema bileti

  8
 • Bir bardak yerel bira

  3

İspanya hakkında

İspanya, Akdeniz yetenek ve zarif mimari teklifleri ile ziyaret etmek, dünya 'ın en popüler yerlerinden biridir. İber Yarımadası'nda yer alan su ve dağlar, yanı sıra Portekiz ülke tarafından çevrili, İspanya, uluslararası öğrenci çok sunuyor. Ülke uzun ve zengin bir kültürel geçmişe sahip ve plajlar, meralar, dağlar ve çöl benzeri alanlar dahil arazinin çeşitli sahiptir. Sanat, müzik, mutfak ve diğer kültürel faaliyetler için bilinen, İspanya, özellikle güneş enerjisi ve rüzgar enerjisi alanlarında, ayrıca yenilenebilir enerji gelişiminde bir liderdir. İyi üniversitelerin bir arada, bir dil dünyada konuşulan ve İspanyol halkının çekici kozmopolit yaşam tarzı yurtdışında eğitim almak isteyen kişiler için o çekici bir yer yapmak. Hukuk okuyan ilgilenenler ülke 'ın üst üniversiteler dikkate mükemmel yasal programlar sunuyoruz bulacaksınız.İspanya İspanya Hukuk Sistemi medeni hukuk geleneği takip ve hukuk birincil kaynağı olarak İspanyol Anayasası tarafından yönlendirilir. Yorumlama yapıldığında, Mahkeme anayasa konularını ele alacak. Mahkeme sistemi yüce mahkeme, ulusal mahkeme, il mahkemeleri, belediye mahkemeleri ve özerk toplulukların sivil ihtiyaçlarına katılmak mahkemeleri içerir.

Vize gereklilikleri

Bir öğrenci değişimine katılmak, araştırma veya eğitim yapmak veya İspanya'da üç aydan fazla ücretsiz stajyer veya gönüllü olarak çalışmak isteyen AB/AEA veya İsviçre dışındaki öğrenciler için.

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

Öğrenci Vizesi (D Tipi)

Fiyat ve para birimi

EUR 160

İspanya'ya öğrenci vizesi fiyatları yaklaşık 160 EUR'dur. Vize başvuru ücreti her an değişebilir.

Vize için kimler başvurabilir?

AB/AEA veya İsviçre vatandaşları, İspanya'da kalış sürelerine bakılmaksızın öğrenci vizesine ihtiyaç duymazlar. AB/AEA/İsviçreli öğrencilerin İspanya'da yaşamak için vizeye ihtiyaçları yoktur, ancak yerel makamlara kayıt yaptırmaları ve oturma belgesi almaları gerekir.

Diğer tüm ülkelerin vatandaşları, İspanya'da 90 günden fazla kalmayı ve eğitim almayı planlıyorlarsa öğrenci vizesine ihtiyaç duyarlar. Bu vize, İspanya'da tanınmış bir eğitim kurumu tarafından kabul edilmek üzere kabul edilmiş olan öğrencilere verilir.

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

İspanyol konsolosluğu veya elçiliği

Kendi ülkenizdeki İspanyol konsolosluğuna veya büyükelçiliğine çalışma vizesi için başvurabilirsiniz.

İnternet sitesi:http://www.exteriores.gob.es/Portal/en/ServiciosAlCiudadano/Paginas/EmbajadasConsulados.aspx

Başvuru nasıl yapılır?

Eğitim vizesine başvurmadan önce, İspanya'da resmi olarak tanınan bir kurumda bir kurs veya program bulmanız gerekir. Ardından, kuruluştan kursa veya programa kabul edildiğinizi belirten bir sertifika veya kabul mektubu şeklinde resmi bir onay almanız gerekecektir. Bunu aldıktan sonra, kendi ülkenizdeki İspanya büyükelçiliği veya konsolosluğu ile iletişime geçebilir ve öğrenci vizesi için başvurabilirsiniz.

Tam olarak gerekenler konsolosluktan konsolosluğa değişebilir ancak genel olarak pasaportunuzu ve aşağıdakileri göstermeniz gerekir:

 • haftalık çalışma saatleri (en az 20 saat) dahil olmak üzere İspanya'da yapacağınız çalışma, eğitim veya araştırmanın ayrıntıları;
 • sağlık sigortanız olduğuna dair kanıt;
 • karantinaya alınmanızı gerektirecek herhangi bir hastalığınızın bulunmadığına dair sağlık raporu;
 • İspanya'da kaldığınız süre boyunca sizi destekleyecek paraya sahip olduğunuzun kanıtı (örn. burs detayları, yeterli parayı gösteren bir İspanyol bankası veya tüm mali sorumluluğu üstlenen ebeveynlerden/velilerden gelen mektup);
 • nerede yaşayacağınız hakkında bilgi;
 • kendi ülkenizdeki ilgili makamlar tarafından son beş yıl içinde düzenlenmiş bir sabıka kaydı belgesi.

İspanya'da öğrenim görmek için altı aydan fazla kalıyorsanız, İspanya'ya girdikten sonraki 30 gün içinde öğrenci oturma izni başvurusunda bulunmanız gerekir. Bunun için yerel Yabancılar Bürosuna (Oficina de Extranjeros) veya bir polis karakoluna başvurursunuz. Kart bir yıl süreyle geçerlidir ve öğreniminize devam ettiğiniz sürece her yıl beş yıl süreyle yenileyebilirsiniz.

Ne zaman başvurmalısınız?

Başvurunuzun işleme alınması için zaman tanımak üzere İspanya'ya seyahat etmeyi planladığınız tarihten iki ila üç ay önce vize başvurusunda bulunmanız gerekir.

Genel olarak, İspanya'da bir öğrenci vizesi, öğrenim süresinin tamamı boyunca verilir. Eğitiminizi daha da uzatmak veya İspanya'da yeni bir eğitim kursu almak için öğrenci vizenizi yenileyebilirsiniz. Öğrenci vizesi başvurunuzu, seyahat tarihinizden dört aydan daha önce veya 7 haftadan daha az bir süre önce göndermeye çalışmayın, aksi takdirde başvuru kabul edilmeyecektir.

İspanya'daki eğitiminiz altı aydan uzunsa, bir yıl süreli öğrenci ikamet iznine başvurmanız gerekir. Öğrenci ikamet izninin her yıl yenilenmesi gerekmektedir.

İşlem süresi

iş fırsatları

İspanya oturma izni, İspanya'dayken kazandığınız parayı geçiminizi sağlamak için kullanmadığınız sürece, size yarı zamanlı veya geçici bir pozisyonda çalışma hakkı verir. Eğitiminize engel olmadığı sürece, okurken haftada 20 saate kadar çalışmanıza izin verilir. Sizi çalıştıran şirketin Yabancılar Dairesi'nden sizin için çalışma izni alması gerekecektir. İş sözleşmeniz öğrenim vizesinin süresini aşamaz.

Oturma izninizin verildiği kursunuzun bir parçası olarak staj yapacaksanız, çalışma iznine ihtiyacınız yoktur.

Haftalık saat

20

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

İspanya'ya öğrenci vizesinin reddedilmesinin nedenlerinden bazıları şunlardır:

 • Geçmiş veya mevcut suç eylemleri
 • Planlanan kalışın amacı ve koşulları için yetersiz açıklama
 • yetersiz geçim kaynakları
 • Geçersiz seyahat sigortası
 • Konaklama belgesi ibraz etmemek
 • Olumsuz Schengen vize durumu - Önceden Schengen Vizesi sınırlamalarına uyulmaması (örn. Schengen Bölgesinde fazla kalma, sunulan seyahat programını takip etmeme – çoğunlukla Schengen Bölgesindeki ana varış ülkesinde kalmayı atlayarak vb.).