Keystone logo
İsveç

Ders çalışma Yasa içinde İsveç 2024

İsveç yılında eğitim alın

İsveç Hukuk Lisans İsveç'te avukatlık için, mezunlar Kanunlar (Lisans) derecesi lisans veya Yasaları (LLM) Master ya tutmak gerekir. LLM tipik bir devamı niteliğinde olan ve Avrupa hukukuna deniz hukuku uluslararası kurumlar vergi hukuku arasında değişen, alıcıya ek nitelikler sunuyor. Kombine, bu iki derece tipik uluslararası bağımsız düşünme, araştırma ve soruşturma titiz kalite kontrol onların özveri için bilinen İsveç İsveç üniversitelerde çalışma. Hukuk Yükseköğretim 4-5 yıllık dönemi kapsar. Dünya çapında ün yanı sıra, İsveç, dünyanın her yerinden gelen öğrencileri karşılama konusundaki kararlılığını için kabul edilir. Bu özellikler çalışmanın diğer alanlarda olduğu gibi, bir uluslararası hukuk derecesi arayışında öğrenciler için cazip bir hedef yapmak.İsveç avukatlık için, derecesi alıcıları bir hukuk firmasında veya özel muayenehanelerde yasal çalışma ilave beş yıl tamamlamanız gerekir. Onlar da layık karakteri göstermek ve titiz bir akademik testi geçmek zorundadır. Sonuçta sadece kendi sakinleri, diğer AB ülkelerinin yanı sıra İsviçre adaylara ek olarak, İsveç'te avukat olmak için uygundur. Lisans öğrenim ücreti ve masrafları kurum bağlıdır. Sayısız burs finansman olanakları, uluslararası öğrencilerin maliyetleri karşılamak yardımcı için kullanılabilir. İsveç herhangi bir kamu hukuk büroları artık vardır; avukatlar özel muayenehanelerde sadece çalışır. Genellikle, İsveç avukatlar hukuki danışmanlık sağlamak, ancak hukuk firmaları, kurumsal yönetişim, mali yeniden yapılanma, gayrimenkul, vergi, yatırımların, ekonomik kalkınma ve daha fazlası dahil olmak yasal görev, bir yelpazesini kapsar.

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  428
 • kamu hizmetleri payı

  30
 • internet aboneliği

  28
 • Yerel taşıma

  74

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  8
 • sinema bileti

  13
 • Bir bardak yerel bira

  6

İsveç hakkında

İsveç Kuzey Avrupa'da bulunan ve Finlandiya, Norveç ve Baltık ve Kuzey Denizi'nde tarafından sınırlanmıştır. Teknolojiden siyasete ticarete, yenilik ve teknoloji için bilinen İskandinav ülke, Nobel Ödülü Ikea kadar, birçok önemli küresel katkıları için haber verilir. Başlıca İsveçli endüstriler kereste, demir cevheri, telekomünikasyon, otomobil ve ilaç vardır. İsveç edebiyat, filmler, moda ve evrensel sağlık sistemi için iyi bilinmektedir. Aynı zamanda İsveç yüksek öğrenim alanında parlar, bu nedenle, hiçbir sürpriz. İngilizce yaygın olarak konuşulan aslında atmak - ve üniversite öğretim kabul edilen bir mod yanı sıra İsveç şirketlerin bir dizi resmi çalışma dili aslında - ve İsveç yerinden öğrenciler için uluslararası çalışmanın gerçek bir merkezi haline geldi dünya.İsveç Hukuk Sistemi İsveç'in yasaları ülkenin Parlamentosu tarafından oluşturulan ve kolluk gelen ıslah hizmetlerine her şeyden sorumlu devlet kurumları bir dizi onadı edilmektedir. ülke ceza ve medeni hukuk, yanı sıra kapsamlı bir idare hukuku sistemi hem sahiptir.

Vize gereklilikleri

 1. Kısa süreli vize - İsveç'e üç aydan daha kısa bir süre için geliyorsanız.
 2. D tipi uzun süreli kalış vizesi (eğitim için oturma izni) - İsveç'te üç aydan daha uzun süre kalmayı planlıyorsanız.

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

Kısa süreli vize; D tipi uzun süreli vize

Fiyat ve para birimi

SEK 1000

Öğrenci vizesi başvuru ücreti şu anda 1000 SEK'dir.

Vize için kimler başvurabilir?

AB/AEA/İskandinav ülkeleri vatandaşları oturma izni veya vize olmadan İsveç'te yaşayabilir ve eğitim görebilir.

İsviçre vatandaşları, öğrenimleri üç aydan uzun sürerse vize başvurusunda bulunmalıdır. Ancak, İsveç'e varır varmaz eğitimlerine hemen başlayabilirler veya üniversiteye giriş duyurulmadan önce başvuruda bulunabilirler.

AB veya AEA dışındaki ülkelerin vatandaşı olan ve İsveç'te okumak isteyen öğrencilerin öğrenci vizesi veya oturma izni almaları gerekir. İsveç'te üç aydan daha az kalmayı planlıyorsanız, İsveç'te vizeden muaf olan ülkelerden birinin vatandaşı değilseniz, vizeye ihtiyacınız olacaktır. Eğitiminiz üç aydan fazla sürecekse, İsveç'e girmek ve burada okumak için oturma iznine ihtiyacınız olacaktır.

Oturma izni almaya hak kazanabilmeniz için, üniversitede veya üniversite kolejinde bulunmanızı gerektiren bir program veya kursta tam zamanlı eğitime kabul edilmiş olmanız gerekir.

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

Çevrimiçi / İsveç büyükelçiliği veya konsolosluğu

Vize başvuru işlemlerinizi online olarak tamamladıktan sonra İsveç büyükelçiliği veya konsolosluğundan görüşme, fotoğraf ve parmak izi işlemleri ve oturma izni kartınızı almak için randevu almanız gerekmektedir.

İnternet sitesi:https://www.migrationsverket.se/English/Private-individuals/Studying-in-Sweden.html

Başvuru nasıl yapılır?

Çalışmalar için oturma iznine başvurmak için yapmanız gerekenler:

 • İlk öğrenim ücreti taksitinizi ödeyin.
 • Destekleyici belgelerinizi hazırlayın. Buna pasaportunuzun ve kabul mektubunuzun kopyaları ile İsveç'te öğrenci olarak geçirdiğiniz süre boyunca kendinizi finansal olarak destekleyebileceğinizi kanıtlama dahildir. İsveç'te bir yıldan az kalacaksanız, ayrıca kapsamlı bir sağlık sigortasına ihtiyacınız olacak.
 • Çevrimiçi uygulamayı gönderin.
 • Başvuru ücretini ödeyin.

Gerekli belgelerin tam bir özetini burada bulabilirsiniz: https://www.migrationsverket.se/English/Private-individuals/Studying-in-Sweden/Universities-and-university-college.html

Ne zaman başvurmalısınız?

Oturma izni başvuru süreci uzun olabileceğinden, kabul bildiriminizi alır almaz başvuruda bulunmalısınız. Öğrenim için oturma izni için mevcut bekleme süresi üç ay veya daha fazladır, bu nedenle ilk öğrenim ücreti taksitinizi ödedikten sonra başvurunuzu mümkün olan en kısa sürede yaptığınızdan emin olun. Bir kağıt başvuru, çevrimiçi bir başvurudan çok daha uzun sürer, bu nedenle mümkünse çevrimiçi başvuru yapın.

İsveç'teki uluslararası öğrenciler için vizeler ve oturma izinleri eğitim kursunuzun süresine bağlıdır.

İşlem süresi

3 Months

iş fırsatları

Bir AB vatandaşı olarak İsveç'te çalışma izni olmadan çalışma hakkınız vardır.

AB/AEA üyesi olmayan vatandaşların çalışma iznine ihtiyacı olacaktır. İsveç'teki işveren sizin adınıza çalışma izni başvurusunda bulunacaktır.

Saat kısıtlaması olmadan çalışmanıza izin verilir, ancak çalışmalarınızı ihmal etmemeniz tavsiye edilir. Çalışmanızda ilerleme kaydettiğinizi kanıtlamanız ve tatmin edici akademik sonuçlar göstermeniz gerekecektir.

Haftalık saat

0

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Gerekli fonların kanıtını gösteremezseniz veya yanlış veya eksik belgeler sunarsanız, vize başvurunuz reddedilebilir.

programlar