Keystone logo

Ders çalışma Yasa içinde İsveç 2023

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  458
 • kamu hizmetleri payı

  26
 • internet aboneliği

  29
 • Yerel taşıma

  84

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  8
 • sinema bileti

  13
 • Bir bardak yerel bira

  7

İsveç hakkında

İsveç Kuzey Avrupa'da bulunan ve Finlandiya, Norveç ve Baltık ve Kuzey Denizi'nde tarafından sınırlanmıştır. Teknolojiden siyasete ticarete, yenilik ve teknoloji için bilinen İskandinav ülke, Nobel Ödülü Ikea kadar, birçok önemli küresel katkıları için haber verilir. Başlıca İsveçli endüstriler kereste, demir cevheri, telekomünikasyon, otomobil ve ilaç vardır. İsveç edebiyat, filmler, moda ve evrensel sağlık sistemi için iyi bilinmektedir. Aynı zamanda İsveç yüksek öğrenim alanında parlar, bu nedenle, hiçbir sürpriz. İngilizce yaygın olarak konuşulan aslında atmak - ve üniversite öğretim kabul edilen bir mod yanı sıra İsveç şirketlerin bir dizi resmi çalışma dili aslında - ve İsveç yerinden öğrenciler için uluslararası çalışmanın gerçek bir merkezi haline geldi dünya.İsveç Hukuk Sistemi İsveç'in yasaları ülkenin Parlamentosu tarafından oluşturulan ve kolluk gelen ıslah hizmetlerine her şeyden sorumlu devlet kurumları bir dizi onadı edilmektedir. ülke ceza ve medeni hukuk, yanı sıra kapsamlı bir idare hukuku sistemi hem sahiptir.

İsveç yılında eğitim alın

İsveç Hukuk Lisans İsveç'te avukatlık için, mezunlar Kanunlar (Lisans) derecesi lisans veya Yasaları (LLM) Master ya tutmak gerekir. LLM tipik bir devamı niteliğinde olan ve Avrupa hukukuna deniz hukuku uluslararası kurumlar vergi hukuku arasında değişen, alıcıya ek nitelikler sunuyor. Kombine, bu iki derece tipik uluslararası bağımsız düşünme, araştırma ve soruşturma titiz kalite kontrol onların özveri için bilinen İsveç İsveç üniversitelerde çalışma. Hukuk Yükseköğretim 4-5 yıllık dönemi kapsar. Dünya çapında ün yanı sıra, İsveç, dünyanın her yerinden gelen öğrencileri karşılama konusundaki kararlılığını için kabul edilir. Bu özellikler çalışmanın diğer alanlarda olduğu gibi, bir uluslararası hukuk derecesi arayışında öğrenciler için cazip bir hedef yapmak.İsveç avukatlık için, derecesi alıcıları bir hukuk firmasında veya özel muayenehanelerde yasal çalışma ilave beş yıl tamamlamanız gerekir. Onlar da layık karakteri göstermek ve titiz bir akademik testi geçmek zorundadır. Sonuçta sadece kendi sakinleri, diğer AB ülkelerinin yanı sıra İsviçre adaylara ek olarak, İsveç'te avukat olmak için uygundur. Lisans öğrenim ücreti ve masrafları kurum bağlıdır. Sayısız burs finansman olanakları, uluslararası öğrencilerin maliyetleri karşılamak yardımcı için kullanılabilir. İsveç herhangi bir kamu hukuk büroları artık vardır; avukatlar özel muayenehanelerde sadece çalışır. Genellikle, İsveç avukatlar hukuki danışmanlık sağlamak, ancak hukuk firmaları, kurumsal yönetişim, mali yeniden yapılanma, gayrimenkul, vergi, yatırımların, ekonomik kalkınma ve daha fazlası dahil olmak yasal görev, bir yelpazesini kapsar.

Visa Requirements

 1. Short stay visa - if you are coming to Sweden for less than three months.
 2. Long stay visa type D (Resident permit for studies) - if you plan to stay in Sweden for longer than three months.

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

Short stay visa; Long stay visa type D

Fiyat ve para birimi

SEK 1000

The student visa application fee is currently 1000 SEK.

Vize için kimler başvurabilir?

Citizens of EU/EEA/Nordic counties can live and study in Sweden without a residence permit or visa.

Citizens of Switzerland must apply for a visa if their study lasts longer than three months. However, they can begin their studies immediately after arrival in Sweden or apply before the university admission is announced.

Students who are citizens of countries from outside the EU or EEA and want to study in Sweden will require a student visa or a residence permit. If you intend to stay in Sweden for less than three months, you will need a visa in case you are not a citizen of one of those countries that are exempted from visa requirement in Sweden. If your course of study will last more than three months, you will require a residence permit to enter and study in Sweden.

To be eligible for a residence permit, you must have been admitted to full-time studies on a program or course that requires you to be present at the university or university college.

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

Online / Swedish embassy or consulate

After completing your visa application process online, you need to make an appointment with the Swedish embassy or consulate for an interview, to be photographed and fingerprinted, and to receive your residence permit card.

İnternet sitesi:https://www.migrationsverket.se/English/Private-individuals/Studying-in-Sweden.html

Başvuru nasıl yapılır?

To apply for a residence permit for studies, you’ll need to:

 • Pay your first tuition fee installment.
 • Prepare your supporting documentation. This includes copies of your passport and letter of admission as well as proving that you can support yourself financially during your time as a student in Sweden. If you’ll be staying in Sweden for less than one year, you’ll also need proof of comprehensive health insurance.
 • Submit the online application.
 • Pay the application fee.

You can find a full overview of the required documentation here: https://www.migrationsverket.se/English/Private-individuals/Studying-in-Sweden/Universities-and-university-college.html

Ne zaman başvurmalısınız?

As the application process for residence permits can be lengthy, you should apply as soon as you have received your notification of admission. The current waiting time for a residence permit for studies is three months or more, so be sure to submit your application as soon as possible after paying your first tuition fee installment. A paper application takes much longer than an online application, so apply online if possible.

Visas and residence permits for international students in Sweden depend on the duration of your course of study.

İşlem süresi

3 Months

iş fırsatları

As an EU citizen, you are entitled to work in Sweden without a work permit.

Non-EU/EEA citizens will need a work permit. The employer in Sweden will apply for a work permit on your behalf.

You are allowed to work without hourly restrictions, but you are advised not to neglect your studies. You will have to prove that you have made study progress and to show satisfactory academic results.

Haftalık saat

0

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Your visa application may be rejected if you are not able to show proof of the required funds, or if you provide incorrect or incomplete documents.