Keystone logo

Ders çalışma Yasa içinde İsviçre 2023

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  1006
 • kamu hizmetleri payı

  74
 • internet aboneliği

  55
 • Yerel taşıma

  82

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  15
 • sinema bileti

  19
 • Bir bardak yerel bira

  6

İsviçre hakkında

Resmen İsviçre Federasyonu, İsviçre, Batı Avrupa'da yatıyor ve doğu-batı ve kuzey Fransa, Liechtenstein ve Avusturya'da batıda, Almanya, İtalya ile sınırlanmıştır çağırdı. Bern İsviçre, 26 kanton, ya da yönetim prosedürleri biraz farklı toprak alt bölümleri oluşan bir denize kıyısı ülkenin başkentidir. İsviçre 'ın nüfusunun (yaklaşık sekiz milyon kişi) çoğunluğu Cenevre ve Zürih yoğun nüfuslu şehirler bulunduğu "Yayla " olarak anılacaktır bir alanda yaşıyor. İsviçre dünyanın en zengin ülkelerinden biri olduğu için ünlüdür. Dünyanın herhangi bir diğer vatandaşlarla karşılaştırıldığında sakinleri birey başına finansal olmayan ve parasal varlıkların en yüksek miktarda sahip. Ayrıca, Cenevre ve Zürih sürekli diğer tüm küresel şehirleri arasında yaşam standartlarını en iyi sergileyen iki şehir olarak rütbe.İsviçre 'ın istikrarlı ekonomisi malların büyük miktarda ihracat için izin tarım ve etkili üretim uygulamaları aracılığıyla kendi kendine yeterlilik atfedilir. İsviçre mükemmel ekonomik uzmanlık gösteren diğer alanlar turizm, uluslararası bankacılık, ulaşım, biyoteknoloji ve araştırma ve geliştirme içerir. Merkezi Avrupa'nın kalbinde yer alan, İsviçre verimliliği ve üretkenlik, çarpıcı coğrafyası ve tarafsızlık zengin tarihini saymıyorum için kutlanır. Çalışma olanakları İngilizce konuşan bir bolluk ile birlikte, Almanca, Fransızca ve İtalyanca dillerinde üç, ile, İsviçre, uluslararası öğrenciler için bir gala yer. Medeni hukuk geleneğine dayanarak İsviçre'nin Hukuk Sistemi, İsviçre tüzüğü tabanlı hukuk sistemi vardır ki Diğer tüm hükümet dalları bağımsızdır.Tüm kanun yapma gücü açıkça federal yetkililere ait olarak Anayasa tarafından belirtilen durumlar dışında, kantonlar olarak bilinen ülkenin 26 eyalette, yatıyor. Federalizm İsviçreli hukuk sisteminin temel bileşeni olmaya devam etmektedir.

İsviçre yılında eğitim alın

İsviçre'de bir avukat olabilmek için İsviçre'de Hukuk Derece, öğrenciler Kanunun üç yıllık Bachelor (Lisans) tamamlamanız gerekir. Ancak, sırayla Barosu'na ve uygulama girmek için, Kanunlar bir sonraki iki yıllık Master da gereklidir. Birçok uluslararası öğrenci ile popüler bir alternatif seçenek gibi tahkim veya bankacılık hukuku gibi, hukukun belirli bir alanında hedeflenen öğrenme fırsatı sunuyor kısa ve uzman LLM, olduğunu. Bu LLB, Hukuk ve / veya Professional LLM Master tamamlanmasının ardından hukuk alanında doktora sürdürmeye de mümkündür. Kabul edilecek ve sırayla onların eğitim bitiminde uygulanan bir yazılı ve sözlü sınavda başarılı - tercihen pratik düşündüğünüz kantonunda - Mezunlar ayrıca bir hukuk firması veya mahkemeye bir 1-2 yıl çıraklık tamamlamanız gerekir bar.İsviçre İsviçre Kanunu Yükseköğretim avukat eğitim için hiçbir özel kurumları vardır: dokuz hukuk okulları, ülkenin kanton üniversiteler ile bağlıdırlar. Bunlar Lozan Üniversitesi, Basel Üniversitesi, Bern Üniversitesi, Fribourg Üniversitesi, Cenevre Üniversitesi, Lucerne Üniversitesi, Neuchatel Üniversitesi, St. Gallen Üniversitesi ve Zürih Üniversitesi bulunur. İsviçre sayısız uluslararası örgütler ve bankacılık kurumlarının ev Çünkü, nedeniyle birçok insani kaygı alanları yanı sıra iş ve bankacılık, İsviçre, yeni ve kapsamlı ile dünyanın her yerinden gelen öğrencilere sağlar gibi önemli ilerleme doğum yeri olarak statüsüne Küresel bakış açısı. Ayrıca, kenar araştırma kesme ülke 'ın taahhüdü uluslararası öğrencilere yasal küresel ilişkiler daha derin bir anlayış sunuyor.İsviçre'de yaşayan maliyeti herkesin bildiği yüksek iken, öğrenim ücretleri nispeten düşük - Ayrıca ABD ve İngiltere'ye göre, özellikle, uluslararası öğrenciler için burs olanakları bir dizi vardır. Bir kez daha, öğrenim ücretleri bir kurumdan diğerine değişebilir. Çünkü iş ve finans küresel önem ve özellikle bankacılık, finans ve fikri mülkiyet hakları gibi temel sektörlerde, içinde, İsviçre'de avukatlar için kariyer fırsatları var bolluk.

Visa Requirements

 1. C visa – for short courses (summer schools, language schools) that last for up to three months.
 2. D visa – for courses that last longer than three months.

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

C visa; D visa

Fiyat ve para birimi

EUR 0

For a student visa, the application is free of charge; however, there might be some exceptions.

Vize için kimler başvurabilir?

Although Switzerland is not a member of the EU, it allows EU citizens to attend university in the country. Students that do not have EU/EEA nationality must contact the Swiss embassy or consulate in their home country to apply for a visa prior to entering the country.

For courses of up to three months – summer courses, language schools – you may need a short-term Schengen C visa; for courses longer than three months, you may need a long-term national D visa.

You cannot come to Switzerland on a three-month tourist visa and change it to a student residence permit after you have arrived in Switzerland. Thus, even if you are exempt from needing an entry visa, such as Australia, Canada, New Zealand, Japan, Malaysia, or Singapore nationals, you will still need to apply for a residence permit before you arrive if you plan to stay longer than 90 days.

All international students, including EU/EFTA citizens, will have to apply for a residence permit at a Residents Registration Office within 14 days after their arrival in Switzerland.

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

Swiss embassy or consulate

You’ll need to apply for a visa through the Swiss embassy or consulate in your home country.

İnternet sitesi:

Başvuru nasıl yapılır?

When you have received confirmation of acceptance by a Swiss university or private school, you will need to contact the Swiss embassy in your country for information on entry formalities for Switzerland. You will have to show proof that you have adequate financial means to support yourself during your studies.

You will need to complete an application form and submit supporting documentation in French, German, or English, so you may need to translate your documents.

For short-term Schengen C visas, documentation includes:

 • a valid passport/travel ID;
 • proof of adequate financial resources to cover your costs while you’re in Switzerland;
 • healthcare/accident insurance;
 • confirmation of booked courses including fees paid;

if you’re under 18, a birth certificate and authorization to travel if coming to Switzerland alone, or copies of parents’ visas if they will be accompanying.

For a long-term D visa, documents will include:

 • a valid passport/travel ID;
 • proof of adequate financial resources to cover your costs while you’re in Switzerland, whether yourself or a sponsor, such as copies of bank statements or a letter from the bank;
 • proof of healthcare insurance which includes cover for accidents;
 • motivation letter outlining why you want to come to Switzerland to study and how this will be beneficial to your career;
 • confirmation of enrolment at a recognized Swiss educational institution;
 • confirmation of course fees paid;
 • your CV;
 • copies of previous educational certificates and diplomas;
 • a signed letter confirming that you will leave Switzerland at the end of the course.

You may also be asked to sit a language test to make sure that you will be able to follow lessons.

If you want to undertake postgraduate studies, you’ll need to submit proof that you’ve been admitted to a post-grad course and have the appropriate qualifications, sufficient financial means, and somewhere to live.

Ne zaman başvurmalısınız?

You should schedule an appointment at the Swiss embassy or consulate in your area as soon as you get the acceptance letter from the Swiss educational institution. You should schedule the appointment for a visa interview as early as 6 months prior to the start of your studies but no later than ten weeks before your departure.

The processing times for short stay visa applications are 10-15 days; and eight to ten weeks for long-stay visas.

The length of the student visa depends on the length of your course. The residence permit is given for one year and can be renewed.

İşlem süresi

10 Weeks

iş fırsatları

You may take up part-time work for up to 15 hours a week in term time and full-time during holidays, but only after you have lived in Switzerland for six months.

If you already hold a Master’s degree from a foreign university and you’re in Switzerland working for your Swiss university or institute, you don’t have to wait six months but can start work right away. Your employer will need to get a work permit for you. You will need to maintain your full-time student status and show that you are continuing to make progress in your studies.

After graduation, foreign students can stay in Switzerland for six months to look for work.

Haftalık saat

15

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Your visa application may be rejected if you are not able to show proof of the required funds, or if you provide incorrect or incomplete documents.