Keystone logo
İsviçre

Ders çalışma Yasa içinde İsviçre 2024

İsviçre yılında eğitim alın

İsviçre'de bir avukat olabilmek için İsviçre'de Hukuk Derece, öğrenciler Kanunun üç yıllık Bachelor (Lisans) tamamlamanız gerekir. Ancak, sırayla Barosu'na ve uygulama girmek için, Kanunlar bir sonraki iki yıllık Master da gereklidir. Birçok uluslararası öğrenci ile popüler bir alternatif seçenek gibi tahkim veya bankacılık hukuku gibi, hukukun belirli bir alanında hedeflenen öğrenme fırsatı sunuyor kısa ve uzman LLM, olduğunu. Bu LLB, Hukuk ve / veya Professional LLM Master tamamlanmasının ardından hukuk alanında doktora sürdürmeye de mümkündür. Kabul edilecek ve sırayla onların eğitim bitiminde uygulanan bir yazılı ve sözlü sınavda başarılı - tercihen pratik düşündüğünüz kantonunda - Mezunlar ayrıca bir hukuk firması veya mahkemeye bir 1-2 yıl çıraklık tamamlamanız gerekir bar.İsviçre İsviçre Kanunu Yükseköğretim avukat eğitim için hiçbir özel kurumları vardır: dokuz hukuk okulları, ülkenin kanton üniversiteler ile bağlıdırlar. Bunlar Lozan Üniversitesi, Basel Üniversitesi, Bern Üniversitesi, Fribourg Üniversitesi, Cenevre Üniversitesi, Lucerne Üniversitesi, Neuchatel Üniversitesi, St. Gallen Üniversitesi ve Zürih Üniversitesi bulunur. İsviçre sayısız uluslararası örgütler ve bankacılık kurumlarının ev Çünkü, nedeniyle birçok insani kaygı alanları yanı sıra iş ve bankacılık, İsviçre, yeni ve kapsamlı ile dünyanın her yerinden gelen öğrencilere sağlar gibi önemli ilerleme doğum yeri olarak statüsüne Küresel bakış açısı. Ayrıca, kenar araştırma kesme ülke 'ın taahhüdü uluslararası öğrencilere yasal küresel ilişkiler daha derin bir anlayış sunuyor.İsviçre'de yaşayan maliyeti herkesin bildiği yüksek iken, öğrenim ücretleri nispeten düşük - Ayrıca ABD ve İngiltere'ye göre, özellikle, uluslararası öğrenciler için burs olanakları bir dizi vardır. Bir kez daha, öğrenim ücretleri bir kurumdan diğerine değişebilir. Çünkü iş ve finans küresel önem ve özellikle bankacılık, finans ve fikri mülkiyet hakları gibi temel sektörlerde, içinde, İsviçre'de avukatlar için kariyer fırsatları var bolluk.

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  1030
 • kamu hizmetleri payı

  81
 • internet aboneliği

  52
 • Yerel taşıma

  84

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  16
 • sinema bileti

  21
 • Bir bardak yerel bira

  7

İsviçre hakkında

Resmen İsviçre Federasyonu, İsviçre, Batı Avrupa'da yatıyor ve doğu-batı ve kuzey Fransa, Liechtenstein ve Avusturya'da batıda, Almanya, İtalya ile sınırlanmıştır çağırdı. Bern İsviçre, 26 kanton, ya da yönetim prosedürleri biraz farklı toprak alt bölümleri oluşan bir denize kıyısı ülkenin başkentidir. İsviçre 'ın nüfusunun (yaklaşık sekiz milyon kişi) çoğunluğu Cenevre ve Zürih yoğun nüfuslu şehirler bulunduğu "Yayla " olarak anılacaktır bir alanda yaşıyor. İsviçre dünyanın en zengin ülkelerinden biri olduğu için ünlüdür. Dünyanın herhangi bir diğer vatandaşlarla karşılaştırıldığında sakinleri birey başına finansal olmayan ve parasal varlıkların en yüksek miktarda sahip. Ayrıca, Cenevre ve Zürih sürekli diğer tüm küresel şehirleri arasında yaşam standartlarını en iyi sergileyen iki şehir olarak rütbe.İsviçre 'ın istikrarlı ekonomisi malların büyük miktarda ihracat için izin tarım ve etkili üretim uygulamaları aracılığıyla kendi kendine yeterlilik atfedilir. İsviçre mükemmel ekonomik uzmanlık gösteren diğer alanlar turizm, uluslararası bankacılık, ulaşım, biyoteknoloji ve araştırma ve geliştirme içerir. Merkezi Avrupa'nın kalbinde yer alan, İsviçre verimliliği ve üretkenlik, çarpıcı coğrafyası ve tarafsızlık zengin tarihini saymıyorum için kutlanır. Çalışma olanakları İngilizce konuşan bir bolluk ile birlikte, Almanca, Fransızca ve İtalyanca dillerinde üç, ile, İsviçre, uluslararası öğrenciler için bir gala yer. Medeni hukuk geleneğine dayanarak İsviçre'nin Hukuk Sistemi, İsviçre tüzüğü tabanlı hukuk sistemi vardır ki Diğer tüm hükümet dalları bağımsızdır.Tüm kanun yapma gücü açıkça federal yetkililere ait olarak Anayasa tarafından belirtilen durumlar dışında, kantonlar olarak bilinen ülkenin 26 eyalette, yatıyor. Federalizm İsviçreli hukuk sisteminin temel bileşeni olmaya devam etmektedir.

Vize gereklilikleri

 1. C vizesi – üç aya kadar süren kısa kurslar (yaz okulları, dil okulları) için.
 2. D vizesi – üç aydan uzun süren kurslar için.

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

C vizesi; D vizesi

Fiyat ve para birimi

EUR 0

Öğrenci vizesi için başvuru ücretsizdir; ancak, bazı istisnalar olabilir.

Vize için kimler başvurabilir?

İsviçre, AB üyesi olmamasına rağmen, AB vatandaşlarının ülkede üniversiteye gitmesine izin vermektedir. AB/AEA uyruğuna sahip olmayan öğrenciler, ülkeye girmeden önce vize başvurusunda bulunmak için kendi ülkelerindeki İsviçre büyükelçiliği veya konsolosluğu ile iletişime geçmelidir.

Üç aya kadar olan kurslar için - yaz kursları, dil okulları - kısa süreli bir Schengen C vizesine ihtiyacınız olabilir; üç aydan uzun kurslar için uzun süreli bir ulusal D vizesine ihtiyacınız olabilir.

Üç aylık turist vizesi ile İsviçre'ye gelip bunu İsviçre'ye geldikten sonra öğrenci oturma iznine dönüştüremezsiniz. Bu nedenle, Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, Japonya, Malezya veya Singapur vatandaşları gibi giriş vizesinden muaf olsanız bile, daha uzun süre kalmayı planlıyorsanız, gelmeden önce oturma izni başvurusunda bulunmanız gerekecektir. 90 gün.

AB/EFTA vatandaşları da dahil olmak üzere tüm uluslararası öğrencilerin, İsviçre'ye varışlarından sonraki 14 gün içinde bir İkamet Kayıt Bürosunda oturma izni başvurusunda bulunmaları gerekecektir.

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

İsviçre elçiliği veya konsolosluğu

Kendi ülkenizdeki İsviçre büyükelçiliği veya konsolosluğu aracılığıyla vize başvurusunda bulunmanız gerekecek.

İnternet sitesi:

Başvuru nasıl yapılır?

Bir İsviçre üniversitesinden veya özel okulundan kabul onayını aldığınızda, İsviçre'ye giriş formaliteleri hakkında bilgi için ülkenizdeki İsviçre büyükelçiliği ile iletişime geçmeniz gerekecektir. Çalışmalarınız sırasında kendinizi desteklemek için yeterli mali kaynağa sahip olduğunuzu kanıtlamanız gerekecektir.

Bir başvuru formu doldurmanız ve destekleyici belgeleri Fransızca, Almanca veya İngilizce olarak göndermeniz gerekecek, bu nedenle belgelerinizi çevirmeniz gerekebilir.

Kısa süreli Schengen C vizeleri için belgeler şunları içerir:

 • geçerli bir pasaport/seyahat kimliği;
 • İsviçre'deyken masraflarınızı karşılamak için yeterli finansal kaynağa sahip olduğunuzun kanıtı;
 • sağlık/kaza sigortası;
 • ödenen ücretler dahil olmak üzere rezerve edilen kursların teyidi;

18 yaşından küçükseniz, doğum belgesi ve İsviçre'ye yalnız geliyorsanız seyahat izni veya eşlik edeceklerse ebeveynlerin vizelerinin kopyaları.

Uzun süreli bir D vizesi için belgeler şunları içerecektir:

 • geçerli bir pasaport/seyahat kimliği;
 • banka hesap özetlerinin kopyaları veya bir banka mektubu gibi, İsviçre'deyken masraflarınızı karşılamak için yeterli finansal kaynaklara sahip olduğunuzun kanıtı;
 • kazaları kapsayan sağlık sigortası kanıtı;
 • Eğitim için neden İsviçre'ye gelmek istediğinizi ve bunun kariyerinize nasıl fayda sağlayacağını özetleyen motivasyon mektubu;
 • tanınmış bir İsviçre eğitim kurumuna kayıt onayı;
 • ödenen kurs ücretlerinin teyidi;
 • özgeçmişiniz;
 • önceki eğitim sertifikalarının ve diplomalarının kopyaları;
 • kursun sonunda İsviçre'den ayrılacağınızı onaylayan imzalı bir mektup.

Dersleri takip edebileceğinizden emin olmak için bir dil sınavına girmeniz de istenebilir.

Lisansüstü eğitim almak istiyorsanız, lisansüstü bir kursa kabul edildiğinize, uygun niteliklere, yeterli mali kaynağa ve yaşayacak bir yere sahip olduğunuza dair kanıt sunmanız gerekir.

Ne zaman başvurmalısınız?

İsviçre eğitim kurumundan kabul mektubunu alır almaz, bölgenizdeki İsviçre büyükelçiliği veya konsolosluğundan randevu almalısınız. Vize görüşmesi için randevunuzu eğitiminizin başlamasından 6 ay önce, ancak ayrılışınızdan en geç on hafta önce almalısınız.

Kısa süreli vize başvurularının işlem süreleri 10-15 gündür; ve uzun süreli vizeler için sekiz ila on hafta.

Öğrenci vizesinin süresi, kursunuzun uzunluğuna bağlıdır. Oturma izni bir yıl için verilir ve yenilenebilir.

İşlem süresi

10 Weeks

iş fırsatları

Haftada 15 saate kadar yarı zamanlı, tatillerde ise tam zamanlı olarak çalışabilirsiniz, ancak bunu ancak İsviçre'de altı ay yaşadıktan sonra yapabilirsiniz.

Halihazırda yabancı bir üniversiteden yüksek lisans dereceniz varsa ve İsviçre'de İsviçre'deki üniversiteniz veya enstitünüz için çalışıyorsanız, altı ay beklemeniz gerekmez, hemen çalışmaya başlayabilirsiniz. İşvereninizin sizin için bir çalışma izni alması gerekecektir. Tam zamanlı öğrenci statünüzü korumanız ve çalışmalarınızda ilerleme kaydetmeye devam ettiğinizi göstermeniz gerekecektir.

Mezun olduktan sonra, yabancı öğrenciler iş aramak için altı ay boyunca İsviçre'de kalabilirler.

Haftalık saat

15

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Gerekli fonların kanıtını gösteremezseniz veya yanlış veya eksik belgeler sunarsanız, vize başvurunuz reddedilebilir.