Keystone logo
İrlanda

Ders çalışma Yasa içinde İrlanda 2024

İrlanda yılında eğitim alın

İrlanda'da Hukuk Lisans nedir? İrlanda'da bulunan çeşitli hukuk lisans programları vardır. Bir lisans olarak, öğrenciler bir iş, siyaset bilimleri Hukuk (Lisans) Bachelor, yanı sıra çeşitli uluslararası hukuki çalışmalar elde edebilirsiniz. Lisansüstü programları Kanunu (LLM) Master yanı sıra "Interrogational ve Karşılaştırmalı Hukuk " derecesi ve "Uluslararası ve Avrupa İş Hukuku " derecesi vardır. Hukuk bir doktora da LLM tamamladıktan sonra kullanılabilir. İrlandalı hukuk çalışmalarında mevcut uzmanlık büyük bir miktar var. İrlanda Kanunu Yükseköğretim yasası çalışmaları sunan İrlanda boyunca çok sayıda hukuk okulları ve üniversiteler vardır. Öğrenciler sadece üst yüzde yedi kazanıyor kabul ortalama, bu okullara kabul edinmek için rekabet etmek zorunda. Bununla birlikte, izin, okul kabul ve ülkeye vize alabilirler uluslararası öğrenciler bu hukuk okullarında karşıladı.Kabul şartları uluslararası öğrenciler için daha az zor olma eğilimindedir. Öğrenciler lisans sınav için oturup onların eğitim alma beş ve altı yıl arasında harcama muhtemeldir. Bir lisans derecesi olan öğrenciler de genellikle eğitim üç yıl gerektiren bir hukuk fakültesine, kendi eğitimlerini tamamlamak mümkün olabilir. Mezun olduktan sonra, öğrenciler İrlanda boyunca çalışmalarını bulabilirsiniz. Öğrenciler önce profesyonel lisans almak için bir hukuk bürosunda çalışmak gerekir. İrlanda'da nitelikli profesyoneller için talep her zamankinden daha özel avukatlar yeni bir odaklanma ile, yüksek orta olduğunu. Uluslararası öğrenciler, uzun ömürlü, kariyer için ödüllendirici biri olarak bu ülkenin 'ın hukuk sistemini bulabilirsiniz.

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  833
 • kamu hizmetleri payı

  70
 • internet aboneliği

  49
 • Yerel taşıma

  100

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  9
 • sinema bileti

  12
 • Bir bardak yerel bira

  6

İrlanda hakkında

Avrupa'nın ın parçası, kıtanın kuzeybatı kısmında oturan var 'oldukça İrlanda, bir ülke gibi birşey'. Bu ada ülkesi İrlanda Cumhuriyeti'nde yaşayan fazla 6,4 milyon insanın, yaklaşık 4,6 milyon bunlardan ev sahipliği yapmaktadır. Açık yeşil ovalara düşük dağlardan, İrlanda güzel bir ülke. Aynı zamanda Avrupa'da önemli ve güçlü bir ekonomik güçtür. Alan zengin bir kültür, bir canlı, modern bir yaşam tarzı ve geleneği büyük bir anlaşma vardır. İrlanda hukuk eğitimi düşünen öğrenciler için modern, tam eğitimli öğrenciler gerektiren bir hukuk alanında da dahil olmak üzere, bunu yapmak için sayısız faydaları vardır. İrlanda 'ın yasal okullarında mevcut açıklıklar varsa, uluslararası öğrenciler genellikle, bekliyoruz. Ne İrlanda Hukuk Sistemi nedir? İrlanda'da hukuk sistemi anayasal, ortak ve tüzük yasa etrafında dayanır. ülkenin kanunları İrlanda Anayasasında tutulur.Ülke 'ın ortak hukuk sistemi İngiliz sisteminde bulunan meclis tarzı dayanmaktadır. hukuk sistemi çok daha geleneksel ve kültürel etkilere dayalı olan yerel yasalara daha aşağı kırar. 'nin Anayasa İrlandalı hukuk sisteminin tüm taşı sağlar ülke olsa, ve bu alandaki yasal çalışma özellikle bu alana odaklanır.

Vize gereklilikleri

 • C çalışma vizesi - İrlanda'da 3 aydan daha kısa bir süre eğitim almak istiyorsanız
 • D çalışma vizesi - Kursunuz 3 aydan uzun sürerse

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

Öğrenci Vizesi (C çalışma vizesi; D çalışma vizesi)

Fiyat ve para birimi

İrlanda öğrenci vizesi ücretleri, menşe ülkenize göre değişir. Standart vize başvuru işlem ücretleri, tek girişli vize için 60 € (80 ABD Doları) ve çok girişli vize için 100 €'dur (135 ABD Doları).

Vize için kimler başvurabilir?

AB veya AEA vatandaşıysanız (İzlanda, Norveç ve Lihtenştayn dahil), İrlanda'da okumak için İrlanda öğrenci vizesine ihtiyacınız yoktur. İrlanda öğrenci vizesi veya giriş vizesi istemeyen başka ülkeler de vardır ve bunlar burada listelenmiştir: http://www.citizensinformation.ie/en/moving_country/moving_to_ireland/coming_to_live_in_ireland/visa_requirements_for_entering_ireland.html

İrlanda'da okumak için gelen AEA üyesi olmayan ülkelerin vatandaşları için, Derece Programı (Yüksek Öğrenim için) veya İrlanda Dil ve Diploma Dışı Program kapsamında tam zamanlı bir kursa kaydolmaları gerekir.

İrlanda için öğrenci vizesine ihtiyacınız olsun veya olmasın, AEA üyesi olmayan bir ülkeden öğrenciyseniz, İrlanda'ya girişte giriş izni almak için bir göçmenlik memuruna bildirimde bulunmanız gerekir. Bunu yaşamayı düşündüğünüz ilçede yapmalısınız.

Lütfen dikkat: İrlanda, Schengen Anlaşmasının bir üyesi değildir. Bu nedenle, bir Schengen ülkesi için vizeniz olsa bile İrlanda vizesine başvurmanız gerekecektir.

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

AVATS çevrimiçi tesisi

Vize başvurunuzu AVATS çevrimiçi olanağını kullanarak çevrimiçi yapmalısınız. Çevrimiçi vize başvuru olanağı dünya çapında mevcuttur ve tüm başvuru sahipleri tarafından kullanılmalıdır.

İnternet sitesi:https://www.visas.inis.gov.ie/avats/OnlineHome.aspx

Başvuru nasıl yapılır?

Vize için online başvuru yapmanız gerekmektedir. Online başvuru işlemini tamamladığınızda, online sistem tarafından oluşturulan özet başvuru formundaki yönergeleri takip etmeniz gerekmektedir. Özet formu, destekleyici belgelerinizi nereye göndereceğiniz konusunda bilgi içerecektir. Yazdırmanız, imzalamanız ve tarih atmanız gereken özet formu, destekleyici belgelerinizle birlikte sunulmalıdır.

Vize başvurunuzla birlikte aşağıdakileri sağlamanız gerekecektir (orijinal belgeler gereklidir ve İngilizce veya noter tasdikli tercümesi eşlik etmelidir):

 • İrlanda'da tanınmış bir okuldan/kolejden/üniversiteden bir eğitim kursuna kabul edildiğinizi onaylayan kabul mektubu. Bu eğitim kursu tam zamanlı (bir akademik yıl süren) olmalı ve haftada en az 15 saat çalışma süresine sahip olmalıdır.
 • Seçtiğiniz kursu İngilizce dili aracılığıyla sürdürme konusundaki akademik yeteneğinizin kanıtı (bu bir İngilizce kursu değilse).
 • Kurs ücretinin tamamının ödendiğine dair belge.
 • Kalışınızın ilk bölümünde kendinizi geçindirmek için yeterli paraya (7.000 €) sahip olduğunuza dair kanıt.
 • Sizin veya bir sponsorun, eğitiminizin sonraki her yılı için en az 7.000 €'ya erişiminizin olduğuna dair kanıt ve bu yılların her biri için kurs ücretlerine ek olarak.
 • Özel sağlık sigortanızın olduğuna dair kanıt.
 • Eğitim geçmişinizdeki boşlukların açıklaması.
 • İrlanda'dan ayrıldığınızda daimi ikamet ülkenize dönmeyi planladığınızın teyidi.

Ne zaman başvurmalısınız?

İrlanda'ya seyahat tarihinizden 3 ay öncesine kadar eğitim vizesine başvurabilirsiniz. Öğrenci vizesi başvurunuzu İrlanda'ya seyahatinizden en az birkaç ay önce yapmanız gerekecektir.

İrlanda'da 3 aydan daha uzun bir süre eğitim almayı planlayan AEA üyesi olmayan bir ülkeden gelen öğrenciler, geldikten sonra yaşadıkları bölgenin yerel göçmenlik memuruna kayıt yaptırmalıdır. Pasaportları, kalmalarına izin verilen şartlar ve süre ile onaylanacaktır. Vizeye ihtiyaç duymayan öğrencilerin ilk kayıt olduklarında 3.000 Euro'ya sahip olmaları gerekir.

Bir İrlanda öğrenci vizesinin ülkeye birden fazla girişe otomatik olarak izin vermediğini unutmayın. Öğreniminiz sırasında ülkeyi terk edip geri dönmeniz gerektiğini düşünüyorsanız, yeniden giriş vizesine başvurmanız gerekecektir.

İşlem süresi

3 Months

iş fırsatları

Geçici Uygun Programlar Listesindeki (ILEP) bir kursa katılıyorsanız, yerel göçmenlik memurunuza kayıt yaptırdığınızda pasaportunuzda 2 numaralı damga olacaktır. Yarı zamanlı olarak haftada 20 saate kadar yarı zamanlı çalışma veya kolej tatil dönemlerinde, yani Haziran'dan Eylül'e ve 15 Aralık'tan 15 Ocak'a kadar olmak üzere haftada 40 saate kadar geçici olarak çalışmanıza izin verilecektir. .

Böyle bir kursa gitmiyorsanız, yarı zamanlı çalışma veya herhangi bir iş veya meslekle uğraşma hakkınız olmayacaktır. Daha sonra pasaportunuzda 2A numaralı damgayı alacaksınız.

Haftalık saat

20

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

İrlanda'ya öğrenci vizesinin reddedilmesinin nedenlerinden bazıları şunlardır:

 • İrlanda'daki tüm ziyareti/çalışmayı karşılamak için yeterli fon yoksa.
 • Önerilen çalışmanın mantıklı bir yolu yoksa.
 • Tutarsızlıklar, yanıltıcı bilgiler veya sahte belgeler varsa.