Keystone logo

Ders çalışma Yasa içinde İtalya 2023

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  432
 • kamu hizmetleri payı

  57
 • internet aboneliği

  28
 • Yerel taşıma

  35

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  8
 • sinema bileti

  9
 • Bir bardak yerel bira

  5

İtalya hakkında

İtalya, Avusturya, İsviçre, Slovenya ve Fransa ile sınırlanmıştır güney Avrupa, parlamenter bir cumhuriyettir ve topraklarının bir parçası olarak Sardunya ve Sicilya adaları kapsar. Vatikan ve San Marino Italia 'Campione d İtalyan yerleşim İsviçre'de bulunduğu sırada İtalya içinde varolan egemen devletler. Herhangi bir Avrupa Birliği üyesi dördüncü büyük ekonomisi ile, İtalya da etkili Bölgesel ve Orta Güç ve NATO kurulmuş bir katılımcı, Dünya Ticaret Örgütü ve üç yıllık "G " zirve. Cumhuriyet Senatosu ve Temsilciler Meclisi - İtalya 'ın hükümeti iki evlerden oluşan iki meclisli bir parlamento olduğunu. "Presidente del Consiglio dei Ministri " (Bakanlar veya İtalya Başbakanı Konseyi Başkanı) hükümetin başıdır ve Cumhurbaşkanı tarafından ofisine seçilir.Senato ve Temsilciler Meclisi İtalya açıklandığı gibi belirli koşullar altında olmadıkça karşılamak asla bağımsız varlıklardır 'ın anayasa. İtalya ' ın Hukuk Sistemi İdari, ceza ve hukuk mahkemeleri İtalya 'ın hukuk sistemini içermektedir. Ceza davaları, sadece dava tamamlamak için avukatların gerektiren idari ve sivil mahkemeler aksine mahkemeler, hakimler ve jüriler, içerir. Varsa yargı takiben, ceza mahkemesinde bir parti, İtalya 'ın Anayasa Mahkemesi'ne bir yüksek mahkeme up itiraz edebilirsiniz. Sivil mahkeme adalet "Giudice di pace " (sulh hakimi), hakimler, mahkemeler, temyiz ve yüksek mahkemeler tarafından tahsis edilir. Bireysel ve meşru çıkarlarının korunması İtalya 'ın idari mahkemelerin fonksiyonudur. İdari mahkemede duydum Olgular öncelikle kamu yararına, kamu fonları ve Emlak, dilerse veya şehir / köy sorunlarını çevreleyen sorunları ile uğraşmak.

İtalya yılında eğitim alın

İtalya'da İtalya Bankalar bir Avukat olmak "avvocati " olarak anılacaktır ve ülke 'ın milli baro aittir "Consiglio Nazionale Forense " çağırdı. İtalya'da hukuk mesleği dağıtılmış olduğundan Avukatlar ayrıca, yerel baro üyesi olabilir. Ancak, Consiglio Nazionale Forense İtalya'da tüm avukatlar hakkında disiplin tedbirleri dağıtılması için sorumludur ve tüm İtalyan topraklarında çalışan danışmanlar için geçerli davranış kuralları yapışır. İtalya Avrupa Birliği ülkesi olduğundan, yasal eğitim gereksinimleri diğer AB ülkeleri bu ayna. Lisans (Lisans) ve lisans düzeyinde (Yüksek Lisans) tamamlanması, bir hukuk firması veya diğer hukuk odaklı kuruluşlar ile staj en az bir yıl birlikte zorunludur. Avukatlar İtalya'da avukatlık önce barda inceleme geçit gereklidir.İtalya'da hukuk okula ait Öğrenim Ücretleri Maliyeti yaygın alanda ve üniversite, kamu veya özel olup olmamasına bağlı olarak değişir.

Visa Requirements

 1. Visa type C: Short-stay visa or travel visa valid for one or more entries and for a period not exceeding 90 days.
 2. Visa type D: Long-stay visa valid for more than 90 days.

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

Visa type C; Visa type D

Fiyat ve para birimi

USD 70

The fee for a student visa to Italy is typically around 50-70 USD. The fee may be subject to change.

Vize için kimler başvurabilir?

EU/EEA students can enter Italy with a valid passport or an ID card and are entitled to complete a degree in Italy without a visa for as long as they wish. These students must, however, register with the Questura (police station) within 8 days from their arrival, in order to obtain a residence permit.

Non-EU students are required to obtain a student visa prior to entering Italy. For study more than 90 days you will then need to apply for a residency card (permesso di soggiorno) at the local post office within the first 8 days of arrival in Italy. This along with your visa will allow you to stay in Italy for the duration of your studies. There is a fee associated with the residency card.

Citizens of some non-EU countries do not require a visa to stay and study in Italy for a period of up to 90 days.

You can find an overview of these countries here: https://www.immigrationworld.com/italy/how-to-apply-for-italy-student-visa/

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

Italian embassy or consulate

You need to apply for your student visa at the Italian embassy or consulate in your country. You will also need to have an interview at the embassy or consulate.

İnternet sitesi:

Başvuru nasıl yapılır?

After you have received the letter of acceptance or letter of admission for your intended course of study, you can check your eligibility for obtaining an Italian student visa and then go ahead with the visa application procedure. You will need to present the following documentation:

 • Entry visa application form; you can find it at
  http://vistoperitalia.esteri.it/Moduli/it/Formulario Visto Nazionale.pdf
 • Recent passport-size photograph;
 • Travel document valid for at least three months after visa;
 • Enrollment or pre-enrollment in a university course;
 • Proof that you have accommodation in Italy;
 • Proof that you have financial support (at least € 448,07 per month for the academic year, a total of € 5824,91 per year);
 • Adequate insurance coverage for medical treatment and hospitalization;
 • Proof of the availability of the financial means needed for repatriation;
 • Proof of adequate knowledge of Italian or English according to the language of the program;
 • If the student is a minor, they must have the consent of expatriation signed by each of the parental authorities, or in their absence, by the legal guardian.

Ne zaman başvurmalısınız?

You should apply for an Italian student visa at least three months before your planned arrival to Italy. The processing of your visa application may take between 1–3 weeks. You should schedule your visa interview around four to six weeks in advance.

The length of the student visa depends on the length of your course.

İşlem süresi

3 Weeks

iş fırsatları

If you are from the EU, you are allowed to work in Italy without the need for a work permit. Working hours should not exceed 20 hours a week during the semester. You can only work full time during the holidays between semesters.

International students from outside the EU will need to apply for a work permit at a local immigration office in Italy. First, you need to have a signed employment contract and show a copy at the immigration office.

Haftalık saat

20

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Your visa application may be rejected if you are not able to show proof of the required funds, or if you provide incorrect or incomplete documents.