Keystone logo
İtalya

Ders çalışma Yasa içinde İtalya 2024

İtalya yılında eğitim alın

İtalya'da İtalya Bankalar bir Avukat olmak "avvocati " olarak anılacaktır ve ülke 'ın milli baro aittir "Consiglio Nazionale Forense " çağırdı. İtalya'da hukuk mesleği dağıtılmış olduğundan Avukatlar ayrıca, yerel baro üyesi olabilir. Ancak, Consiglio Nazionale Forense İtalya'da tüm avukatlar hakkında disiplin tedbirleri dağıtılması için sorumludur ve tüm İtalyan topraklarında çalışan danışmanlar için geçerli davranış kuralları yapışır. İtalya Avrupa Birliği ülkesi olduğundan, yasal eğitim gereksinimleri diğer AB ülkeleri bu ayna. Lisans (Lisans) ve lisans düzeyinde (Yüksek Lisans) tamamlanması, bir hukuk firması veya diğer hukuk odaklı kuruluşlar ile staj en az bir yıl birlikte zorunludur. Avukatlar İtalya'da avukatlık önce barda inceleme geçit gereklidir.İtalya'da hukuk okula ait Öğrenim Ücretleri Maliyeti yaygın alanda ve üniversite, kamu veya özel olup olmamasına bağlı olarak değişir.

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  408
 • kamu hizmetleri payı

  66
 • internet aboneliği

  28
 • Yerel taşıma

  35

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  9
 • sinema bileti

  9
 • Bir bardak yerel bira

  5

İtalya hakkında

İtalya, Avusturya, İsviçre, Slovenya ve Fransa ile sınırlanmıştır güney Avrupa, parlamenter bir cumhuriyettir ve topraklarının bir parçası olarak Sardunya ve Sicilya adaları kapsar. Vatikan ve San Marino Italia 'Campione d İtalyan yerleşim İsviçre'de bulunduğu sırada İtalya içinde varolan egemen devletler. Herhangi bir Avrupa Birliği üyesi dördüncü büyük ekonomisi ile, İtalya da etkili Bölgesel ve Orta Güç ve NATO kurulmuş bir katılımcı, Dünya Ticaret Örgütü ve üç yıllık "G " zirve. Cumhuriyet Senatosu ve Temsilciler Meclisi - İtalya 'ın hükümeti iki evlerden oluşan iki meclisli bir parlamento olduğunu. "Presidente del Consiglio dei Ministri " (Bakanlar veya İtalya Başbakanı Konseyi Başkanı) hükümetin başıdır ve Cumhurbaşkanı tarafından ofisine seçilir.Senato ve Temsilciler Meclisi İtalya açıklandığı gibi belirli koşullar altında olmadıkça karşılamak asla bağımsız varlıklardır 'ın anayasa. İtalya ' ın Hukuk Sistemi İdari, ceza ve hukuk mahkemeleri İtalya 'ın hukuk sistemini içermektedir. Ceza davaları, sadece dava tamamlamak için avukatların gerektiren idari ve sivil mahkemeler aksine mahkemeler, hakimler ve jüriler, içerir. Varsa yargı takiben, ceza mahkemesinde bir parti, İtalya 'ın Anayasa Mahkemesi'ne bir yüksek mahkeme up itiraz edebilirsiniz. Sivil mahkeme adalet "Giudice di pace " (sulh hakimi), hakimler, mahkemeler, temyiz ve yüksek mahkemeler tarafından tahsis edilir. Bireysel ve meşru çıkarlarının korunması İtalya 'ın idari mahkemelerin fonksiyonudur. İdari mahkemede duydum Olgular öncelikle kamu yararına, kamu fonları ve Emlak, dilerse veya şehir / köy sorunlarını çevreleyen sorunları ile uğraşmak.

Vize gereklilikleri

 1. Vize tipi C: Kısa süreli vize veya bir veya daha fazla giriş için geçerli ve 90 günü aşmayan bir süre için seyahat vizesi.
 2. Vize tipi D: 90 günden fazla geçerli uzun süreli vize.

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

C tipi vize; D tipi vize

Fiyat ve para birimi

USD 70

İtalya'ya öğrenci vizesi ücreti genellikle 50-70 USD civarındadır. Ücret değişebilir.

Vize için kimler başvurabilir?

AB/AEA öğrencileri, geçerli bir pasaport veya kimlik kartı ile İtalya'ya girebilir ve İtalya'da diledikleri sürece vizesiz bir derece tamamlama hakkına sahiptir. Ancak bu öğrencilerin oturma izni alabilmeleri için gelişlerinden itibaren 8 gün içinde Questura'ya (polis karakoluna) kayıt olmaları gerekmektedir.

AB üyesi olmayan öğrencilerin İtalya'ya girmeden önce öğrenci vizesi almaları gerekmektedir. 90 günden fazla eğitim için, İtalya'ya gelişinizden sonraki ilk 8 gün içinde yerel postaneye oturma kartı (permesso di soggiorno) için başvurmanız gerekecektir. Bu, vizenizle birlikte eğitiminiz süresince İtalya'da kalmanıza izin verecektir. İkamet kartıyla ilişkili bir ücret vardır.

Bazı AB üyesi olmayan ülkelerin vatandaşları, İtalya'da 90 güne kadar kalmak ve okumak için vizeye ihtiyaç duymazlar.

Bu ülkelere genel bir bakışı burada bulabilirsiniz: https://www.immigrationworld.com/italy/how-to-apply-for-italy-student-visa/

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

İtalyan elçiliği veya konsolosluğu

Öğrenci vizeniz için ülkenizdeki İtalyan büyükelçiliğine veya konsolosluğuna başvurmanız gerekir. Ayrıca elçilik veya konsoloslukta bir görüşme yapmanız gerekecektir.

İnternet sitesi:

Başvuru nasıl yapılır?

İstediğiniz eğitim kursu için kabul mektubunu veya kabul mektubunu aldıktan sonra, İtalyan öğrenci vizesi almaya uygunluğunuzu kontrol edebilir ve ardından vize başvuru prosedürüne devam edebilirsiniz. Aşağıdaki belgeleri sunmanız gerekecek:

 • Giriş vizesi başvuru formu; şu adreste bulabilirsin:
  http://vistoperitalia.esteri.it/Moduli/it/Formulario Visto Nazionale.pdf
 • Yakın tarihli vesikalık fotoğraf;
 • Vizeden sonra en az üç ay geçerli seyahat belgesi;
 • Bir üniversite kursuna kayıt veya ön kayıt;
 • İtalya'da kalacak yerinizin olduğuna dair kanıt;
 • Mali desteğinizin olduğuna dair kanıt (akademik yıl için ayda en az 448,07 €, yılda toplam 5824,91 €);
 • Tıbbi tedavi ve hastaneye yatış için yeterli sigorta kapsamı;
 • Ülkesine geri gönderilmek için gerekli olan finansal araçların mevcudiyetinin kanıtı;
 • Programın diline göre yeterli İtalyanca veya İngilizce bilgisinin kanıtı;
 • Öğrenci reşit değilse, veli makamlarının her biri tarafından veya yokluğunda yasal vasi tarafından imzalanmış sınır dışı edilme muvafakatına sahip olmalıdır.

Ne zaman başvurmalısınız?

İtalya'ya planladığınız varış tarihinden en az üç ay önce bir İtalyan öğrenci vizesine başvurmalısınız. Vize başvurunuzun işleme alınması 1-3 hafta sürebilir. Vize görüşmenizi yaklaşık dört ila altı hafta önceden planlamalısınız.

Öğrenci vizesinin süresi, kursunuzun uzunluğuna bağlıdır.

İşlem süresi

3 Weeks

iş fırsatları

AB'den iseniz, çalışma iznine ihtiyaç duymadan İtalya'da çalışmanıza izin verilir. Yarıyıl içinde çalışma süresi haftada 20 saati geçmemelidir. Yarıyıllar arasındaki tatillerde sadece tam gün çalışabilirsiniz.

AB dışından gelen uluslararası öğrencilerin İtalya'daki yerel bir göçmenlik bürosunda çalışma izni başvurusunda bulunmaları gerekecektir. Öncelikle, imzalanmış bir iş sözleşmesine sahip olmanız ve bir kopyasını göçmenlik bürosunda göstermeniz gerekir.

Haftalık saat

20

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Gerekli fonların kanıtını gösteremezseniz veya yanlış veya eksik belgeler sunarsanız, vize başvurunuz reddedilebilir.