Keystone logo

Ders çalışma Yasa içinde Japonya 2023

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  450
 • kamu hizmetleri payı

  52
 • internet aboneliği

  34
 • Yerel taşıma

  66

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  5
 • sinema bileti

  13
 • Bir bardak yerel bira

  3

Japonya hakkında

Japonya, Kuzey ve Güney Kore, Çin ve Japonya Denizi'nin doğu yalan bir Asya ada ülkesidir. Teknik bir "adalar " (adaların büyük küme), Japonya'nın ulus büyük dört ada Hokkaido, Şikoku, Honshu (Tokyo ev, Japonya 'nin en büyük şehir) ve Kyushu olmak, yaklaşık 7000 adadan oluşur . Japonya --daha dünya en yüksek yaşam beklentisi birine sahiptir -. Tokyo anda dünya 'yüksek teknoloji ürünleri ve ihracat üretime dayalı büyük metropol alanı, 35 milyon insana ev ve gelişen bir ekonomi Japonya ile ilgili Kısa Bilgiler olduğunu erkekler için 80 ve kadınlar için 83. - Budizm, Şintoizm ve Hıristiyanlığın çeşitli formları Japonya 'ın temel dinler vardır. - Japonya görkemli Mt. için bir dağlık, ormanlık ülke ünlü Fuji yaklaşık 12.500 feet (3800 metre), ancak genellikle derin kar ile kaplı yükselen bir yarı aktif yanardağ. - Japonya 'ın para birimi yen. Bir yen 100 Sen eşittir.Yen paralar biri, beş, on, 50, 100 ve 500 mezhepleri mevcuttur. - Japonya'da hukuk eğitimi planlayan öğrenciler en ATM makineleri hafta sonları kapalı olduğunu farkında olmalıdır. Buna ek olarak, postaneler ve bazı uygun mağazalarda bulunan tek ATM makineleri, yabancı ATM kartları alır. Hiragana, Kanji ve Katakana: - Japonya birine entegre üç ayrı yazı sistemleri vardır. Çocuklar daha sonra, başlangıçta Hiragana ve Katakana sistemini öğrenmek orta ve lise boyunca Kanji öğretilir. -. Japonya bir anayasa açıklayan 31 makaleleri içeren 1945 yılında kabul edilen s Temsilciler Meclisi Japonya 'ın Hukuk Sistemi Japonya' nın lideri İmparator tarafından ve Japonya ve "güven " ile atanır Başbakan, bir ' insan hakları ve yargı yasama ve yürütme yetkilerini bölünmesi sağlayan.Japon hükümeti iki ülkenin parlamentoları oluşmaktadır - Mahkeme sistemi, bir Yargıtay tarafından desteklenen ise, "Shuugi-In " (düşük diyet) ve "Sangi-In " (üst diyet), sekiz yüksek mahkemeler ve 50 aile ve ilçe mahkemeleri. Sivil takım elbise ve küçük suçlar belirli illerinde yargı yetkisine sahip yaklaşık 500 özet mahkemelerin biri tarafından karar verilir. Japonya hızla gelişmesi ile başta Medeni Kanunu dayanmaktadır s sözleşme yasaları, 'son 30 yılda ekonomisine, ulus ', ve revizyonları-muayene yeniden tabi olmuştur. Aslında, Japonya uluslararası ticari işlemler ekonomik genişleme ve vurgu sözleşme ve hukuk konusunda uzmanlaşmış avukatlar sıkıntısı yaşanıyor. Japonya'da Ceza hukuku bireylere, devlete karşı suçlar ve topluma karşı suçları altında kategorize edilir. Vatandaşlar ve onların özgürlükleri karşı suçlar cinayet, yaralanmalara, tecavüz, adam kaçırma ve saldırı vardır.Mülkiyet suçları soygun, zimmete para geçirme, hırsızlık, gasp ve dolandırıcılık içerir. Kundaklama ve ahlaksız kamu davranış topluma karşı işlenen suçlar olarak kabul edilir. Japonya'da, herkes altında 20 yaşında hala yasal olarak yetişkin kapsayan yasalardan farklı yasalara bir çocuk ve konu olarak kabul edilir.Aile mahkemesi çocuk davaları ve inisiyelere karar

Japonya yılında eğitim alın

2004 yılında Japonya'da Hukuk derecesi Kazanç, Japonya sadece kapsamlı ve zor yıllık muayeneleri daha resmi eğitim daha dayalı yeni bir hukuk fakültesi sistemi uygulanmaktadır. Birkaç yıl öncesine kadar, Japon çubuk sınavı sadece üç yüzde bir oranı geçen vardı; çoğu öğrenci başarıyla gerekli notu ulaşmada önce Sınavı birkaç kez almak zorunda. Aslında, bar sınavı "tıka basa okullar" Birçok sözde o kadar herkesin bildiği titiz olan çubuk sınavına planladıklarını prospektif avukatları yardım konusunda uzmanlaşmış Japonya'da ortaya çıktı. Japon Hükümeti de Juris Doktor derece sunan lisansüstü düzeyde hukuk fakültelerinin gelişimini izin 2004 yılında bir yasa geçti. Japonya'da bir hukuk diploması Kazanç şimdi beş ve yedi yıl arasında sürer. 2006 yılından bu yana, Japon çubuk sınavlar öğrencilerin sınava girmeden önce bir hukuk fakültesi diploması sahip gerektirir. Buna ek olarak, eski baro sınavını revize beri, geçit oranları yaklaşık yüzde 50 arttı.Ancak, öğrencilerin beş yıl içinde Sınavı fazla üç kez alamaz. Ücretler Dönem öğrenim ücretleri Japonya'da bir hukuk diplomasını aldıktan ABD ve Avrupa'da daha yüksektir. Japon üniversite tarafından tahsil ortalama ücretleri civarında ¥ 600,000 (4500 Euro, 6000 $ USD) 'dir. Japonya'da bir hukuk diploması seçilmesi Uluslararası öğrenciler 60.000 $ sadece okul giderlerinde USD (45.000 Euro) (kabul, "ekipman " ve tesis ücreti) ödemek beklemesin. Ayrıca, yaşam giderleri, özellikle Tokyo ve diğer büyük şehirlerde, diğer Batılı ülkelerden daha Japonya'da da yüksektir. Burslar üniversitelerden kullanılabilir ancak rekabetin sert olduğunu ve sadece üst öğrencilerin ders ile ilgili yardım için hak.

Visa Requirements

Which visa you need depends on how long you are going to study in Japan:

 1. Short-term courses up to 90 days: many nationalities can visit Japan for up to 90 days on a visa waiver. When you arrive in Japan you will get a sticker in your passport, which shows that you can stay in Japan for 90 days. If you travel on a visa waiver you must have a return ticket within 90 days.
 2. Long-term courses longer than 90 days: For courses that are 20 weeks (two quarters) or longer you should apply for a student visa. The Japanese college student visa is also known as Ryugaku."

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

Student Visa

Fiyat ve para birimi

JPY 3000

The visa application fee is about 3,000 yen for single entry, and 6,000 yen for a double-entry or multiple-entry.

Please note that the visa application fee is not fixed, and depends on the nationality of the student and course being pursued. The best way is to contact the Consular Section of the Embassy or Consulate General of Japan that is closest to you.

Vize için kimler başvurabilir?

All foreign students coming to study full time in Japan for more than 3 months must have a visa.

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

Japanese Embassy

The first part of the application process is done through your university. You will get your visa from the Japanese Embassy in your home country.

İnternet sitesi:

Başvuru nasıl yapılır?

Applying for a student visa to Japan is a multiple-step process.

1. First, you fill in different visa application documents and submit them to your school. Once you apply to a school they will send you the following documents that you need to fill in and submit to the school:

 • An application form where you fill in data about yourself and the course.
 • A personal history form where you fill in your educational and occupational history.
 • Application essay - motivate why you want to study in Japan.
 • Diploma and transcript from the last school you have graduated from, translated into English or Japanese.
 • Certificate of previous Japanese studies if applicable.
 • A copy of your passport
 • Passport photos
 • Medical history - some schools ask for your medical history or tuberculosis check-up but many schools don’t.
 • You also need to prove that you can pay for your course and support yourself in Japan.

2. The school checks that your application is complete before they rewrite it and submit it to the immigration authorities in Japan. About one month before your course starts they will issue a Certificate of Enrollment (CoE). The school will send you the CoE as soon as it has been issued and you have paid for your first semesters.

3. The final step to get a student visa to Japan is to make the visa application at the Japanese Embassy in your home country. To do this you need to submit:

 • Your CoE
 • Your passport
 • A passport photo
 • A visa application form filled in digitally or by hand using block letters.

Ne zaman başvurmalısınız?

University deadline for visa applications is often about five months before the course starts, so make sure to apply earlier. High-ranking language schools and universities sometimes can take later applications too.

It takes a minimum of 5 working days to process the visa including the date of submission. You should also not apply before 90 days from intended date of travel.

İşlem süresi

5 Days

iş fırsatları

The Japanese student visa allows part-time work for up to 28 hours per week.

Anyone with a student visa staying longer than 6 months and wishing to work must submit an application for “Permission to Engage in Activity Other Than That Permitted by the Status of Residence Previously Granted.” This can be done immediately upon arrival at the airport or later on at a local immigration bureau. There is no fee, so make sure to do so if you plan on working.

Haftalık saat

28

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

If you submit a complete application you will almost always get your visa from the Japanese Embassy. However, they can deny you if the information is incomplete or if you, for example, have some serious criminal record.

Here are some things to keep in mind to avoid a denial of a Japanese student visa:

 • Perhaps the biggest risk of rejection is due to insufficient sponsorship requirements.
 • Only one school can apply on your behalf for a student visa! If you try to hedge your bets by applying through multiple schools, you will probably get rejected.
 • Please remember not to staple your documents.
 • An incomplete file will be refused, remember to thoroughly check your application.