Keystone logo
Japonya

Ders çalışma Yasa içinde Japonya 2024

Japonya yılında eğitim alın

2004 yılında Japonya'da Hukuk derecesi Kazanç, Japonya sadece kapsamlı ve zor yıllık muayeneleri daha resmi eğitim daha dayalı yeni bir hukuk fakültesi sistemi uygulanmaktadır. Birkaç yıl öncesine kadar, Japon çubuk sınavı sadece üç yüzde bir oranı geçen vardı; çoğu öğrenci başarıyla gerekli notu ulaşmada önce Sınavı birkaç kez almak zorunda. Aslında, bar sınavı "tıka basa okullar" Birçok sözde o kadar herkesin bildiği titiz olan çubuk sınavına planladıklarını prospektif avukatları yardım konusunda uzmanlaşmış Japonya'da ortaya çıktı. Japon Hükümeti de Juris Doktor derece sunan lisansüstü düzeyde hukuk fakültelerinin gelişimini izin 2004 yılında bir yasa geçti. Japonya'da bir hukuk diploması Kazanç şimdi beş ve yedi yıl arasında sürer. 2006 yılından bu yana, Japon çubuk sınavlar öğrencilerin sınava girmeden önce bir hukuk fakültesi diploması sahip gerektirir. Buna ek olarak, eski baro sınavını revize beri, geçit oranları yaklaşık yüzde 50 arttı.Ancak, öğrencilerin beş yıl içinde Sınavı fazla üç kez alamaz. Ücretler Dönem öğrenim ücretleri Japonya'da bir hukuk diplomasını aldıktan ABD ve Avrupa'da daha yüksektir. Japon üniversite tarafından tahsil ortalama ücretleri civarında ¥ 600,000 (4500 Euro, 6000 $ USD) 'dir. Japonya'da bir hukuk diploması seçilmesi Uluslararası öğrenciler 60.000 $ sadece okul giderlerinde USD (45.000 Euro) (kabul, "ekipman " ve tesis ücreti) ödemek beklemesin. Ayrıca, yaşam giderleri, özellikle Tokyo ve diğer büyük şehirlerde, diğer Batılı ülkelerden daha Japonya'da da yüksektir. Burslar üniversitelerden kullanılabilir ancak rekabetin sert olduğunu ve sadece üst öğrencilerin ders ile ilgili yardım için hak.

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  344
 • kamu hizmetleri payı

  45
 • internet aboneliği

  30
 • Yerel taşıma

  33

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  5
 • sinema bileti

  11
 • Bir bardak yerel bira

  2

Japonya hakkında

Japonya, Kuzey ve Güney Kore, Çin ve Japonya Denizi'nin doğu yalan bir Asya ada ülkesidir. Teknik bir "adalar " (adaların büyük küme), Japonya'nın ulus büyük dört ada Hokkaido, Şikoku, Honshu (Tokyo ev, Japonya 'nin en büyük şehir) ve Kyushu olmak, yaklaşık 7000 adadan oluşur . Japonya --daha dünya en yüksek yaşam beklentisi birine sahiptir -. Tokyo anda dünya 'yüksek teknoloji ürünleri ve ihracat üretime dayalı büyük metropol alanı, 35 milyon insana ev ve gelişen bir ekonomi Japonya ile ilgili Kısa Bilgiler olduğunu erkekler için 80 ve kadınlar için 83. - Budizm, Şintoizm ve Hıristiyanlığın çeşitli formları Japonya 'ın temel dinler vardır. - Japonya görkemli Mt. için bir dağlık, ormanlık ülke ünlü Fuji yaklaşık 12.500 feet (3800 metre), ancak genellikle derin kar ile kaplı yükselen bir yarı aktif yanardağ. - Japonya 'ın para birimi yen. Bir yen 100 Sen eşittir.Yen paralar biri, beş, on, 50, 100 ve 500 mezhepleri mevcuttur. - Japonya'da hukuk eğitimi planlayan öğrenciler en ATM makineleri hafta sonları kapalı olduğunu farkında olmalıdır. Buna ek olarak, postaneler ve bazı uygun mağazalarda bulunan tek ATM makineleri, yabancı ATM kartları alır. Hiragana, Kanji ve Katakana: - Japonya birine entegre üç ayrı yazı sistemleri vardır. Çocuklar daha sonra, başlangıçta Hiragana ve Katakana sistemini öğrenmek orta ve lise boyunca Kanji öğretilir. -. Japonya bir anayasa açıklayan 31 makaleleri içeren 1945 yılında kabul edilen s Temsilciler Meclisi Japonya 'ın Hukuk Sistemi Japonya' nın lideri İmparator tarafından ve Japonya ve "güven " ile atanır Başbakan, bir ' insan hakları ve yargı yasama ve yürütme yetkilerini bölünmesi sağlayan.Japon hükümeti iki ülkenin parlamentoları oluşmaktadır - Mahkeme sistemi, bir Yargıtay tarafından desteklenen ise, "Shuugi-In " (düşük diyet) ve "Sangi-In " (üst diyet), sekiz yüksek mahkemeler ve 50 aile ve ilçe mahkemeleri. Sivil takım elbise ve küçük suçlar belirli illerinde yargı yetkisine sahip yaklaşık 500 özet mahkemelerin biri tarafından karar verilir. Japonya hızla gelişmesi ile başta Medeni Kanunu dayanmaktadır s sözleşme yasaları, 'son 30 yılda ekonomisine, ulus ', ve revizyonları-muayene yeniden tabi olmuştur. Aslında, Japonya uluslararası ticari işlemler ekonomik genişleme ve vurgu sözleşme ve hukuk konusunda uzmanlaşmış avukatlar sıkıntısı yaşanıyor. Japonya'da Ceza hukuku bireylere, devlete karşı suçlar ve topluma karşı suçları altında kategorize edilir. Vatandaşlar ve onların özgürlükleri karşı suçlar cinayet, yaralanmalara, tecavüz, adam kaçırma ve saldırı vardır.Mülkiyet suçları soygun, zimmete para geçirme, hırsızlık, gasp ve dolandırıcılık içerir. Kundaklama ve ahlaksız kamu davranış topluma karşı işlenen suçlar olarak kabul edilir. Japonya'da, herkes altında 20 yaşında hala yasal olarak yetişkin kapsayan yasalardan farklı yasalara bir çocuk ve konu olarak kabul edilir.Aile mahkemesi çocuk davaları ve inisiyelere karar

Vize gereklilikleri

Hangi vizeye ihtiyacınız olduğu, Japonya'da ne kadar süre eğitim alacağınıza bağlıdır:

 1. 90 güne kadar kısa süreli kurslar: Birçok ülke vatandaşları, vize muafiyeti ile 90 güne kadar Japonya'yı ziyaret edebilir. Japonya'ya vardığınızda, pasaportunuza Japonya'da 90 gün kalabileceğinizi gösteren bir çıkartma alacaksınız. Vize muafiyeti ile seyahat ediyorsanız, 90 gün içinde bir dönüş biletiniz olmalıdır.
 2. 90 günden uzun süreli kurslar: 20 hafta (iki çeyrek) veya daha uzun süreli kurslar için öğrenci vizesine başvurmanız gerekir. Japon üniversite öğrenci vizesi Ryugaku olarak da bilinir."

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

Öğrenci vizesi

Fiyat ve para birimi

JPY 3000

Vize başvuru ücreti, tek giriş için yaklaşık 3.000 yen ve çift giriş veya çoklu giriş için 6.000 yen'dir.

Vize başvuru ücretinin sabit olmadığını ve öğrencinin uyruğuna ve takip edilen kursa bağlı olduğunu lütfen unutmayın. En iyi yol, size en yakın Japonya Büyükelçiliği veya Başkonsolosluğu'nun Konsolosluk Bölümü ile iletişime geçmektir.

Vize için kimler başvurabilir?

Japonya'da 3 aydan fazla tam zamanlı eğitim almak için gelen tüm yabancı öğrencilerin vize alması gerekir.

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

Japon Büyükelçiliği

Başvuru sürecinin ilk kısmı üniversiteniz aracılığıyla yapılır. Vizenizi kendi ülkenizdeki Japon Büyükelçiliğinden alacaksınız.

İnternet sitesi:

Başvuru nasıl yapılır?

Japonya'ya öğrenci vizesi başvurusu çok adımlı bir süreçtir.

1. Öncelikle farklı vize başvuru belgelerini doldurup okulunuza teslim ediyorsunuz. Bir okula başvurduğunuzda, doldurmanız ve okula göndermeniz gereken aşağıdaki belgeleri size göndereceklerdir:

 • Kendinizle ve kursla ilgili bilgileri doldurduğunuz bir başvuru formu.
 • Eğitim ve mesleki geçmişinizi doldurduğunuz bir kişisel tarih formu.
 • Uygulama denemesi - neden Japonya'da okumak istediğinizi motive edin.
 • En son mezun olduğunuz okuldan İngilizce veya Japoncaya tercüme edilmiş diploma ve transkript.
 • Varsa, önceki Japonca çalışmalarının sertifikası.
 • Pasaportunuzun bir kopyası
 • Pasaport fotoğrafları
 • Tıbbi geçmiş - bazı okullar tıbbi geçmişinizi veya tüberküloz muayenenizi ister, ancak çoğu okul istemez.
 • Ayrıca, kursunuz için ödeme yapabileceğinizi ve Japonya'da kendinizi destekleyebileceğinizi kanıtlamanız gerekir.

2. Okul, yeniden yazıp Japonya'daki göçmenlik makamlarına göndermeden önce başvurunuzun tamamlanıp tamamlanmadığını kontrol eder. Kursunuz başlamadan yaklaşık bir ay önce bir Kayıt Sertifikası (CoE) vereceklerdir. Okul, CoE'yi çıkar çıkmaz ve siz ilk dönemleriniz için ödeme yaptığınızda size CoE'yi gönderecektir.

3. Japonya'ya öğrenci vizesi almak için son adım, vize başvurusunu kendi ülkenizdeki Japon Büyükelçiliği'nde yapmaktır. Bunu yapmak için şunları göndermeniz gerekir:

 • CoE'niz
 • Pasaportun
 • Pasaport fotoğrafı
 • Dijital olarak veya büyük harfler kullanılarak elle doldurulmuş bir vize başvuru formu.

Ne zaman başvurmalısınız?

Vize başvuruları için üniversite son tarihi, genellikle kursun başlamasından yaklaşık beş ay öncedir, bu nedenle daha erken başvurduğunuzdan emin olun. Üst düzey dil okulları ve üniversiteler bazen daha sonraki başvuruları da alabilir.

Vizenin işlenmesi, teslim tarihi dahil olmak üzere en az 5 iş günü sürer. Ayrıca, planlanan seyahat tarihinden 90 gün önce başvurmamalısınız.

İşlem süresi

5 Days

iş fırsatları

Japon öğrenci vizesi, haftada 28 saate kadar yarı zamanlı çalışmaya izin verir.

6 aydan uzun süre öğrenci vizesi ile kalan ve çalışmak isteyenlerin “Önceden Verilen İkamet Durumunun İzin Verdiği Faaliyetler Dışında Faaliyette Bulunma İzni” başvurusu yapması gerekmektedir. Bu, havaalanına varır varmaz hemen veya daha sonra yerel bir göçmenlik bürosunda yapılabilir. Ücret yok, bu yüzden çalışmayı planlıyorsanız bunu yaptığınızdan emin olun.

Haftalık saat

28

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Eksiksiz bir başvuru yaparsanız, vizenizi neredeyse her zaman Japon Büyükelçiliğinden alırsınız. Ancak, bilgiler eksikse veya örneğin ciddi bir sabıka kaydınız varsa sizi reddedebilirler.

Japon öğrenci vizesinin reddedilmesini önlemek için akılda tutulması gereken bazı noktalar şunlardır:

 • Belki de en büyük reddedilme riski yetersiz sponsorluk gerekliliklerinden kaynaklanmaktadır.
 • Öğrenci vizesi için sizin adınıza yalnızca bir okul başvurabilir! Birden fazla okula başvurarak bahislerinizi korumaya çalışırsanız, muhtemelen reddedilirsiniz.
 • Lütfen belgelerinizi zımbalamamayı unutmayın.
 • Eksik bir dosya reddedilecektir, başvurunuzu iyice kontrol etmeyi unutmayın.