Keystone logo

Ders çalışma Yasa içinde Kıbrıs Cumhuriyeti 2023

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  505
 • kamu hizmetleri payı

  54
 • internet aboneliği

  34
 • Yerel taşıma

  40

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  7
 • sinema bileti

  9
 • Bir bardak yerel bira

  3

Kıbrıs Cumhuriyeti hakkında

Yunanistan, Mısır, Türkiye ve İsrail tarafından çevrili, Kıbrıs Cumhuriyeti Doğu Akdeniz'de yaklaşık 2.000 km kuzeydoğusunda Afrika yer alan bir ada ülkesidir. Kuzey Kıbrıs Türk kontrolü altında olduğunu ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kendisini çağıran rağmen, Türkiye bu varlık tanıyan tek ülkedir. uluslararası halk Kuzey Kıbrıs'ı sadece Türk hükümeti için çalışan güçler tarafından işgal ve aslında Kıbrıs Cumhuriyeti'nin bir parçası olan bir alan görmektedir. 2004 yılında, Kıbrıs, Avrupa Birliği'ne katıldı ve daha sonra nedeniyle ılıman kışlar ve subtropikal iklim 2008 Bu Akdeniz'in en popüler hedef yerlerinden biri de Avro katıldı ve yüksek gelirli bir ekonomiye sahiptir ki ilk 20 yılında sürekli puanları İnsani Gelişme Endeksi'nde.Kıbrıs hakkında Faydalı Bilgiler • CIA World Factbook Kıbrıs sakinlerinin yüzde 77 Kıbrıslı Türk de belirlenen 18'i yüzde, Kıbrıslı Rumlar olduğunu belirtmektedir. 10.000'den fazla Ruslar halen de Kıbrıs'ta yaşıyor. Kıbrıslı Türk Sünni İslam dinine uygun ise • Kıbrıslı Rumlar Kıbrıs Rum Ortodoks Kilisesi aittir. • Türk ve Kıbrıs Rum Kesimi 'iki resmi dil vardır. Kıbrıslı Maronit Arap ve Ermeni azınlık dillerini kabul edilir. Ancak, İngilizce olan birçok Kıbrıslı ve çoğu kamu bildirimler, yol işaretleri ve reklam tarafından konuşulur. • GSYİH'nın yaklaşık% 7 (İsveç ve Danimarka ile birlikte) Kıbrıs ilköğretim ve yükseköğretimde AB 'nin en iyi harcama yapan biri haline eğitim girişimler finanse etmek için kullanılır. • AB üyesi, Kıbrıs para birimi olarak euro kullanan. Ancak, Türk lirası euro ile birlikte, Kıbrıs'ın kuzey kesiminde kullanılır.• Kıbrıs'ta başkenti ve en büyük şehir Lefkoşa olduğunu. Aynı zamanda dünyanın en zengin 5'inci şehir olarak kabul edilir. Kişi başına düşen gelir açısından. 1960 yılına kadar İngiliz egemenliği altında Kıbrıs'ta Hukuk Sistemi, Kıbrıs hukuk İngiliz sistemine benzer bir hukuk sistemini kullanır. Kıbrıs şu anda Kıbrıs Cumhuriyeti Anayasası var, Common Law ve Özkaynak ve Kanunlarının Esasları Temsilciler kendi Evi üyeleri tarafından yürürlüğe koydu. Kıbrıs 2004 yılında AB'ye katıldıktan sonra, onun Anayasası Avrupa yasama ulusal mevzuatını supercede izin değiştirilmiştir. Kıbrıs hukukun üç şube Ortak Kanunu, Eşitlik İlkeleri ve Kıbrıs hukuk sisteminin toplu içermektedir Tüzük Kanunu vardır. Bölge mahkemeleri Ceza İnşaat, Aile, İş Kanunu ve Askeri mahkemeler ayrılır. Kıbrıs'ta çalışmak için nitelikli Tüm avukatlar, herhangi Bölge Mahkemesi görünmesini hakkına sahiptir.Ancak, Kıbrıs avukat onlar Yargıtay tarafından duyulabilir önce bir bölge mahkemesi avukat olarak pratik beş veya daha fazla yıl deneyime sahip olmalıdır.

Kıbrıs Cumhuriyeti yılında eğitim alın

Yasal Eğitim Kıbrıs'ta Kıbrıs'ın en popüler hukuk programı dört yıl içinde öğrencilerin LLB kazanabilirsiniz Lefkoşa, Üniversitesi'nden (Hukuk Diploması) tarafından sunulmaktadır. Lefkoşa 'ın web sitesine Üniversitesi göre, LLB programı resmen 2009 yılında Kıbrıs Hukuk Konseyi tarafından tanınan ve onlar barda sınav oturup hak böylece onların eğitimlerine devam etmek mezunları sağlar edildi. Kıbrıs Barosu lisansları düzenler ve gerektiğinde disiplin tedbirleri kurar. Kıbrıs Avukatlar onlar istedikleri herhangi bir yasal durumda alabilir "kayıtlı " avukatlar kabul edilir, çünkü hukuk herhangi bir alanda uzmanlaşmak için gerekmez. Kıbrıs Avrupa Üniversitesi lisansüstü düzeyde hukuk sınıflarına kayıt yaptıran öğrencilere önce Kanunlar derslerin tam Lisans gerektiren usta 'ın derece hukuk programları vardır.Kıbrıs hukuk fakültesine bir yıl Kıbrıs Yaklaşık maliyeti bir LLB veya LLM Kazanç için Öğrenim Maliyetleri 9000 12000 avro ($ 12,000 $ 16,000 USD) 'dir. Kıbrıs Avrupa Üniversitesi, uluslararası öğrenciler için ihtiyaç öğrencilerin yanı sıra çeşitli burslar ve hibeler için mali yardım sunuyor. Kıbrıs'taki işsizlik oranı şu anda yüzde 17 olmasına rağmen tüm öğrenciler Kıbrıs'ta Avukatlar için ikamet. Fırsatlar ülke olursa olsun, öğrenim ücretlerini ödemek zorundadır, lisanslı avukatlar hukuk büroları, bankalar, polis uygulayıcı kurumlar ve diğer sanayi gerektiren bilgilerle pozisyonları bulmakta daha az güçlük uluslararası ve iş hukuku.

Visa Requirements

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

Student Visa

Fiyat ve para birimi

EUR 40

The student visa fees vary and can be around 40 EUR. The fees may be subject to change.

Vize için kimler başvurabilir?

Candidates who are EU-nationals can enter Cyprus as visitors. On arrival at the educational institution, they must submit a number of documents to the admission office of the educational institution - see under "How to make the application?".

International students from non-EU countries need a student visa before entering Cyprus. Student visas are issued only to full-time international students. A full-time student is one who takes a minimum of 12 credits in a semester.

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

Embassy/High Commission/Consulate of the Republic of Cyprus

You should apply in person at the Embassy / High Commission / Consulate of the Republic of Cyprus in your country of residence.

İnternet sitesi:

Başvuru nasıl yapılır?

Non-EU students:

You will need to provide the following documents when applying for your student visa:

 • A fully completed application form.
 • An application fee of 15-30 Cyprus Pounds (non-refundable).
 • Four (4) passport-size photographs.
 • Attested (certified true) copies of the student's academic qualifications.
 • Evidence of proficiency in English (if possible)
 • A photocopy of their passport. The passport should be valid for at least one (1) year from the date of the student's arrival.

The Admission Office will communicate details about the interview dates and required documents to candidates in time for the interview.

During the visa interview at the Embassy/ High Commission/ Consulate of the Republic of Cyprus, the candidate must present:

 • Original academic qualifications and their attested copies in English or in English translation. \
 • Their passport, valid for at least one (1) year from the date of their arrival to Cyprus
 • A recent certificate of good conduct issued by the police of the country of origin or residence.
 • A recent financial guarantee issued by the student sponsor's

Students must report to the educational institution on the first working day after their arrival in order to register and proceed with the remaining formalities needed for the issue of a temporary residence permit.
International students should register with the District Police Alien Branch within seven days as from the day of arrival in Cyprus.

EU students: On arrival at the educational institution, they must submit to the admission office of the educational institution the following:

 • A fully completed application form.
 • An application fee of 15-30 Cyprus Pounds (non-refundable).
 • Four (4) passport-size photographs.
 • Attested (certified true) copies of the student's academic qualifications.
 • Evidence of proficiency in English (if possible)
 • A photocopy of their passport. The passport should be valid for at least one (1) year from the date of the student's arrival.
 • A recent certificate of good conduct issued by the police of the country of origin or residence.

In addition to the above, candidates must pay the registration fee, the semester tuition fees, and register for subjects. Next, they must apply to the Migration Department for a temporary residence permit.

Ne zaman başvurmalısınız?

You should apply for your student visa at least 2-3 months before your planned arrival to Cyprus.

The length of the student visa depends on the length of your study program.

İşlem süresi

3 Months

iş fırsatları

Normally, foreign students from non-EU countries are not allowed to work throughout their study in Cyprus. Exceptions can be created by the Government of the Republic of Cyprus for courses, where working permits may be issued to allow practical training throughout summer vacations.

Haftalık saat

0

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Your visa application may be rejected if you are not able to show proof of the required funds, or if you provide incorrect or incomplete documents.

Please note: The student visa is issued for a specific educational institution. In case of the foreign student deciding to change an educational institution, one must then obtain a new residence permit.