Keystone logo
Kıbrıs Cumhuriyeti

Ders çalışma Yasa içinde Kıbrıs Cumhuriyeti 2024

Kıbrıs Cumhuriyeti yılında eğitim alın

Yasal Eğitim Kıbrıs'ta Kıbrıs'ın en popüler hukuk programı dört yıl içinde öğrencilerin LLB kazanabilirsiniz Lefkoşa, Üniversitesi'nden (Hukuk Diploması) tarafından sunulmaktadır. Lefkoşa 'ın web sitesine Üniversitesi göre, LLB programı resmen 2009 yılında Kıbrıs Hukuk Konseyi tarafından tanınan ve onlar barda sınav oturup hak böylece onların eğitimlerine devam etmek mezunları sağlar edildi. Kıbrıs Barosu lisansları düzenler ve gerektiğinde disiplin tedbirleri kurar. Kıbrıs Avukatlar onlar istedikleri herhangi bir yasal durumda alabilir "kayıtlı " avukatlar kabul edilir, çünkü hukuk herhangi bir alanda uzmanlaşmak için gerekmez. Kıbrıs Avrupa Üniversitesi lisansüstü düzeyde hukuk sınıflarına kayıt yaptıran öğrencilere önce Kanunlar derslerin tam Lisans gerektiren usta 'ın derece hukuk programları vardır.Kıbrıs hukuk fakültesine bir yıl Kıbrıs Yaklaşık maliyeti bir LLB veya LLM Kazanç için Öğrenim Maliyetleri 9000 12000 avro ($ 12,000 $ 16,000 USD) 'dir. Kıbrıs Avrupa Üniversitesi, uluslararası öğrenciler için ihtiyaç öğrencilerin yanı sıra çeşitli burslar ve hibeler için mali yardım sunuyor. Kıbrıs'taki işsizlik oranı şu anda yüzde 17 olmasına rağmen tüm öğrenciler Kıbrıs'ta Avukatlar için ikamet. Fırsatlar ülke olursa olsun, öğrenim ücretlerini ödemek zorundadır, lisanslı avukatlar hukuk büroları, bankalar, polis uygulayıcı kurumlar ve diğer sanayi gerektiren bilgilerle pozisyonları bulmakta daha az güçlük uluslararası ve iş hukuku.

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  567
 • kamu hizmetleri payı

  60
 • internet aboneliği

  34
 • Yerel taşıma

  40

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  7
 • sinema bileti

  10
 • Bir bardak yerel bira

  3

Kıbrıs Cumhuriyeti hakkında

Yunanistan, Mısır, Türkiye ve İsrail tarafından çevrili, Kıbrıs Cumhuriyeti Doğu Akdeniz'de yaklaşık 2.000 km kuzeydoğusunda Afrika yer alan bir ada ülkesidir. Kuzey Kıbrıs Türk kontrolü altında olduğunu ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kendisini çağıran rağmen, Türkiye bu varlık tanıyan tek ülkedir. uluslararası halk Kuzey Kıbrıs'ı sadece Türk hükümeti için çalışan güçler tarafından işgal ve aslında Kıbrıs Cumhuriyeti'nin bir parçası olan bir alan görmektedir. 2004 yılında, Kıbrıs, Avrupa Birliği'ne katıldı ve daha sonra nedeniyle ılıman kışlar ve subtropikal iklim 2008 Bu Akdeniz'in en popüler hedef yerlerinden biri de Avro katıldı ve yüksek gelirli bir ekonomiye sahiptir ki ilk 20 yılında sürekli puanları İnsani Gelişme Endeksi'nde.Kıbrıs hakkında Faydalı Bilgiler • CIA World Factbook Kıbrıs sakinlerinin yüzde 77 Kıbrıslı Türk de belirlenen 18'i yüzde, Kıbrıslı Rumlar olduğunu belirtmektedir. 10.000'den fazla Ruslar halen de Kıbrıs'ta yaşıyor. Kıbrıslı Türk Sünni İslam dinine uygun ise • Kıbrıslı Rumlar Kıbrıs Rum Ortodoks Kilisesi aittir. • Türk ve Kıbrıs Rum Kesimi 'iki resmi dil vardır. Kıbrıslı Maronit Arap ve Ermeni azınlık dillerini kabul edilir. Ancak, İngilizce olan birçok Kıbrıslı ve çoğu kamu bildirimler, yol işaretleri ve reklam tarafından konuşulur. • GSYİH'nın yaklaşık% 7 (İsveç ve Danimarka ile birlikte) Kıbrıs ilköğretim ve yükseköğretimde AB 'nin en iyi harcama yapan biri haline eğitim girişimler finanse etmek için kullanılır. • AB üyesi, Kıbrıs para birimi olarak euro kullanan. Ancak, Türk lirası euro ile birlikte, Kıbrıs'ın kuzey kesiminde kullanılır.• Kıbrıs'ta başkenti ve en büyük şehir Lefkoşa olduğunu. Aynı zamanda dünyanın en zengin 5'inci şehir olarak kabul edilir. Kişi başına düşen gelir açısından. 1960 yılına kadar İngiliz egemenliği altında Kıbrıs'ta Hukuk Sistemi, Kıbrıs hukuk İngiliz sistemine benzer bir hukuk sistemini kullanır. Kıbrıs şu anda Kıbrıs Cumhuriyeti Anayasası var, Common Law ve Özkaynak ve Kanunlarının Esasları Temsilciler kendi Evi üyeleri tarafından yürürlüğe koydu. Kıbrıs 2004 yılında AB'ye katıldıktan sonra, onun Anayasası Avrupa yasama ulusal mevzuatını supercede izin değiştirilmiştir. Kıbrıs hukukun üç şube Ortak Kanunu, Eşitlik İlkeleri ve Kıbrıs hukuk sisteminin toplu içermektedir Tüzük Kanunu vardır. Bölge mahkemeleri Ceza İnşaat, Aile, İş Kanunu ve Askeri mahkemeler ayrılır. Kıbrıs'ta çalışmak için nitelikli Tüm avukatlar, herhangi Bölge Mahkemesi görünmesini hakkına sahiptir.Ancak, Kıbrıs avukat onlar Yargıtay tarafından duyulabilir önce bir bölge mahkemesi avukat olarak pratik beş veya daha fazla yıl deneyime sahip olmalıdır.

Vize gereklilikleri

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

Öğrenci vizesi

Fiyat ve para birimi

EUR 40

Öğrenci vizesi ücretleri değişiklik gösterir ve yaklaşık 40 EUR olabilir. Ücretler değişebilir.

Vize için kimler başvurabilir?

AB vatandaşı olan adaylar Kıbrıs'a ziyaretçi olarak girebilirler. Eğitim kurumuna vardıklarında, eğitim kurumunun kabul ofisine bir dizi belge sunmaları gerekir - "Başvuru nasıl yapılır?" bölümüne bakın.

AB üyesi olmayan ülkelerden gelen uluslararası öğrencilerin Kıbrıs'a girmeden önce öğrenci vizesine ihtiyaçları vardır. Öğrenci vizeleri yalnızca tam zamanlı uluslararası öğrencilere verilir. Tam zamanlı öğrenci, bir yarıyılda en az 12 kredi alan öğrencidir.

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

Kıbrıs Cumhuriyeti Büyükelçiliği/Yüksek Komisyonu/Konsolosluğu

İkamet ettiğiniz ülkedeki Kıbrıs Cumhuriyeti Büyükelçiliği / Yüksek Komiserliği / Konsolosluğuna şahsen başvurmalısınız.

İnternet sitesi:

Başvuru nasıl yapılır?

AB üyesi olmayan öğrenciler:

Öğrenci vizeniz için başvururken aşağıdaki belgeleri sağlamanız gerekecektir:

 • Eksiksiz doldurulmuş bir başvuru formu.
 • 15-30 Kıbrıs Lirası başvuru ücreti (iade edilmez).
 • Dört (4) vesikalık fotoğraf.
 • Öğrencinin akademik niteliklerinin tasdikli (doğru olduğu tasdikli) kopyaları.
 • İngilizce yeterlilik kanıtı (mümkünse)
 • Pasaportlarının fotokopisi. Pasaport, öğrencinin geliş tarihinden itibaren en az bir (1) yıl süreyle geçerli olmalıdır.

Kabul Ofisi, görüşme tarihleri ve gerekli belgeler hakkındaki detayları görüşme için zamanında adaylara iletecektir.

Kıbrıs Cumhuriyeti Büyükelçiliği/Yüksek Komisyonu/Konsolosluğu'ndaki vize görüşmesi sırasında, aday şunları sunmalıdır:

 • Orijinal akademik yeterlilikler ve bunların İngilizce veya İngilizce tercümeli onaylı kopyaları. \
 • Kıbrıs'a geliş tarihinden itibaren en az bir (1) yıl geçerli pasaportları
 • Menşei veya ikamet edilen ülkenin polisi tarafından yakın zamanda verilmiş bir iyi hal belgesi.
 • Öğrenci sponsoru tarafından verilen yeni bir mali garanti

Öğrenciler, kayıt yaptırmak ve geçici oturma izni verilmesi için gerekli olan diğer işlemleri yapmak için gelişlerinden sonraki ilk iş günü eğitim kurumuna rapor vermelidir.
Uluslararası öğrenciler, Kıbrıs'a geldikleri günden itibaren yedi gün içinde Bölge Polisi Yabancılar Şubesine kayıt yaptırmalıdır.

AB öğrencileri: Eğitim kurumuna vardıklarında, eğitim kurumunun kabul ofisine aşağıdakileri sunmaları gerekir:

 • Eksiksiz doldurulmuş bir başvuru formu.
 • 15-30 Kıbrıs Lirası başvuru ücreti (iade edilmez).
 • Dört (4) vesikalık fotoğraf.
 • Öğrencinin akademik niteliklerinin tasdikli (doğru olduğu tasdikli) kopyaları.
 • İngilizce yeterlilik kanıtı (mümkünse)
 • Pasaportlarının fotokopisi. Pasaport, öğrencinin geliş tarihinden itibaren en az bir (1) yıl süreyle geçerli olmalıdır.
 • Menşei veya ikamet edilen ülkenin polisi tarafından yakın zamanda verilmiş bir iyi hal belgesi.

Yukarıdakilere ek olarak, adayların kayıt ücretini, yarıyıl öğrenim ücretlerini ödemeleri ve derslere kayıt olmaları gerekir. Daha sonra, geçici oturma izni için Göç Dairesi'ne başvurmaları gerekir.

Ne zaman başvurmalısınız?

Kıbrıs'a planladığınız varış tarihinden en az 2-3 ay önce öğrenci vizesine başvurmalısınız.

Öğrenci vizesinin süresi, eğitim programınızın uzunluğuna bağlıdır.

İşlem süresi

3 Months

iş fırsatları

Normalde, AB üyesi olmayan ülkelerden gelen yabancı öğrencilerin Kıbrıs'ta eğitimleri boyunca çalışmalarına izin verilmez. Yaz tatilleri boyunca uygulamalı eğitime izin vermek için çalışma izinlerinin verilebileceği kurslar için Kıbrıs Cumhuriyeti Hükümeti tarafından istisnalar oluşturulabilir.

Haftalık saat

0

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Gerekli fonların kanıtını gösteremezseniz veya yanlış veya eksik belgeler sunarsanız, vize başvurunuz reddedilebilir.

Lütfen dikkat: Öğrenci vizesi belirli bir eğitim kurumu için verilir. Yabancı uyruklu öğrencinin eğitim kurumunu değiştirmeye karar vermesi durumunda yeni bir oturma izni alması gerekir.