Keystone logo
Kanada

Ders çalışma Yasa içinde Kanada 2024

Kanada yılında eğitim alın

Kanada'da Hukuk Lisans Nedir? Kanada'da bir avukat olmak için, bireylerin uygun eğitim biçimlerde kayıt ve eğitim istenilen düzeyde elde edilinceye kadar bir dizi program ile çalışmak gerekir. Çoğu durumda, Kanada'da hukuk derecesi üniversite programı içinde tamamlanması yaklaşık dört yıl sürecek. Ayrıca en azından elde etmek Kanunlar lisans derecesi ihtiyacınız olacak ve o 'ın tanınmış bir hukuk okuldan gelmelidir. Yasa eğitim süreci pratik kullanım için eğitim almak dayanmaktadır biridir. Öğrenciler, SON testi için oturup öğrenci bu alanda çalışmak için Kanadalı hukuk bileşenleri tam bir anlayış vardır sağlayan bir test gerekir. Kanada'da bir hukuk diploması almak isteyenler için Kanada'da Kanunu Yükseköğretim, iyi haber bunu yapmak mümkün olmasıdır. Birçok Kanadalı hukuk okulları ve çoğu kayıt için uluslararası öğrenciler için izin veriyoruz.Bu dikkate önce olsa, bireyler sana ne odaklanmalıdır 'll öğrenirler. Birincisi, Kanada saygın hukuk fakültelerinin içine almak için rekabet var. Bu nedenle, bireyler yüksek not ortalaması ve en iyi okullar için layık bir seçenek olarak kendilerini ispat etmek gerekir. SON öğrencileri hukuk fakültesine girmek için olması için gerekli olan bazı becerileri ölçmek için alınan bir standart testtir. Genellikle öğrenci düşünülmelidir olmadığını belirlemek için bir kriter olduğunu. Toplum katılımı, kişisel ifadeler ve iş deneyimi tüm öğrenci kabul edip etmeyeceğini okula katkıda bulunabilir.Öğrenci kaydedildikten sonra, o 'ın çok sayıda hukuk okulları, Bunlardan bazıları McGill Üniversitesi, Montreal Üniversitesi, Manitoba Üniversitesi, British Columbia Üniversitesi ve dahil ülkenin her eğitim dört yıl tamamlayacak özel hukuk okulları var hepsi Queen 's Üniversitesi, Hukuk Fakültesi çağırdı. Öğrenciler okulun ihtiyaçlarını geçmek için gerekli tüm kredi elde, hukuk fakültesinde eğitimini tamamlayacak. Sonra, o Bar sınavına gerekir. Bu Kanadalı Barosu tarafından yönetilen çok zor bir yasa testidir. Aynı zamanda arka plan kontrolleri gerektirir. Öğrenciler ülkede pratik bir lisans için bu testi geçmek zorundadır. Ülkede hukukun geleceğine baktığımızda, ülkenin iyi eğitimli ve adanmış avukatlar için artan bir ihtiyaç vardır.Okulun bu tür kayıt isteyen uluslararası öğrenciler için, iyi haber sayısız program seçenekleri olmasıdır. Bu programlara kayıt için öğrenci vizesi almak önemlidir, ancak üniversite öğrencisi kendisi bu gerekli belgeleri ulaşmak için yardımcı olabilir.

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  624
 • kamu hizmetleri payı

  47
 • internet aboneliği

  58
 • Yerel taşıma

  67

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  9
 • sinema bileti

  10
 • Bir bardak yerel bira

  5

Kanada hakkında

Kanada büyük bir ülkedir 'ın günlük hayatın en yönlerini modern olduğunu. ülke, dünyada alanına göre ikinci büyük, Amerika Birleşik Devletleri tarafından güneyde sınırlanmıştır. Dünyanın en zengin ülkelerinden biri olarak, bölge belki modern, farklı bir ülkede avukatlık isteyenler için en ilginç seçeneklerden biridir. Kanada, İngilizce ve Fransızca konuşan ülke, kendi ufuklarını genişletmek ve kendi hukuk derecesi elde etmek isteyen eğitim seyahat için fırsat sunuyor. Kanada hakkında Temel Bilgiler - Kanada başkenti Ontario eyaletinde bulunan Ottawa, olduğunu. - İngilizce ve Fransızca - Kanada iki resmi dili vardır. Yüzde 20 Fransız konuşurken Kanadalıların yaklaşık yüzde 60 İngilizce konuşur. Yaygın nedeni çok kültürlü çeşitliliğin yüksek seviyesine Kanada'da konuşulan diğer diller Almanca Kanton, Pencap ve İtalyan.- Quebec hukuk sistemi Fransız hukuk tarafından desteklenen sivil yasaların bir sisteme dayanmaktadır; Kanada kalanı İngilizce ortak hukuk sistemine bağlıdır. - Kanada, toplam kara yaklaşık sekiz yüzde kapsayan yaklaşık iki milyona göl bulunur. - Akçaağaç yaprağı Kanada 'ın milli sembol ve ülke üzerinde belirgin görüntülenen' olduğunu s bayrağı. - Kanada Kraliyet (halk dilinde "Mounties " denir) Atlı Polisi Kanada onlar devriye alanı olarak dekore ata binme için bilinen bir ulusal ve federal polis gücü hem de. Kanada'da Hukuk Sistemi Nedir? Kanadalı hukuk sistemi İngiliz ortak hukuk sistemi üzerine inşa edilmiştir. Kanada zamanlar İngiltere'nin bir kolonisi olduğu için, bu zaman diliminde etkilerinden birçok Kanada 'ın farklı hukuk sistemi mevcuttur. Bu iki yargı sistemi ve kamu ve özel hukuk mevcut bileşenleri vardır.Federal hükümet çoğu yasalar il kurallarından etkilenen ise hukukun belirli alanlar üzerinde yargı yetkisine sahiptir. Ülke 'ın anayasa yüce yasadır. Kanada çok İngiltere'de mevcut ne gibi bir meclis vardır. De mevcut bir temyiz süreci var.

Vize gereklilikleri

Kanada'da 6 aydan daha uzun süre okumak için, kaldığınız süre boyunca Kanada öğrenci vizesi işlevi gören Kanada çalışma izni almanız gerekir.

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

Kanada çalışma izni

Fiyat ve para birimi

CAD 150

Vize için kimler başvurabilir?

Yabancı uyrukluların çoğu çalışma izni için başvurmalıdır. Bir kez verilen çalışma izni, yabancı uyruklu bir kişinin, belirtilen kurs veya program süresince Kanada'da onaylı bir enstitüde eğitim almasına izin verir. Bazı durumlarda, Kanada'da okula gitmek için çalışma iznine ihtiyacınız yoktur:

 1. Okumayı düşündüğünüz kurs veya programın süresi 6 aydan az ise.
 2. Kanada'daki bir yabancı temsilcinin aile üyesi veya personeli iseniz.
 3. Yabancı bir silahlı kuvvetin üyesi iseniz. Ancak, Kanada'ya uçmak için yine de bir Elektronik Seyahat İznine (eTA) ihtiyacınız olacak.

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

Çevrimiçi/kağıt başvuru

Kanada çalışma iznine çevrimiçi olarak veya Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik (CIC) web sitesinden edinebileceğiniz basılı bir başvuru yoluyla başvurabilirsiniz.

İnternet sitesi:https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/study-canada/study-permit/apply.html

Başvuru nasıl yapılır?

1. Önce tanınmış bir yüksek öğretim sağlayıcısından standart bir kabul mektubu almalısınız.

2. Bir sonraki aşama, ya CIC web sitesinden (http://www.cic.gc.ca) ya da yerel vize ofisiniz ya da evinizdeki Kanada büyükelçiliği ya da konsolosluğu ile iletişime geçerek bir Kanada öğrenci vizesi başvuru paketi almaktır. ülke.

3. Başvuru paketinizi alabilmek için CIC web sitesinde kendinizle ilgili birkaç soruyu yanıtlamanız gerekmektedir. Bu sorular, Kanada öğrenci izni için çevrimiçi başvuruda bulunmaya uygun olup olmadığınızı ve hangi belgeleri sağlamanız gerektiğini belirleyecektir. Uygun bulunursanız, başvurunuzu çevrimiçi olarak göndermek için ihtiyaç duyacağınız 60 gün geçerli kişisel bir kontrol listesi kodu alacaksınız. İleride başvurmak için kodunuzu içeren sayfayı yazdırdığınızdan emin olun. Sayfada ayrıca bir başvuru kılavuzu, tahmini öğrenim ücreti tutarı, başvurunuzla birlikte göndermeniz gereken belgelerin bir listesi ve sonraki adımlarınız için yönergeler yer alacaktır.

4. Başvurmaya hazır olduğunuzda, kişisel kontrol listesi kodunuzu gireceğiniz bir MyCIC hesabı oluşturun. Ardından, belgelerinizi yükleyip CIC'ye göndermenizi sağlayan kişisel belge kontrol listenizi alacaksınız.

5. Belgelerinizi ve başvuru formunuzu hazırladıktan ve ücretlerinizi ödedikten sonra, tamamlanmış başvurunuzu CIC'ye sunabilirsiniz.

6. Bazı başvuru sahiplerinin yerel vize ofislerinde bir görüşmeye katılmaları gerekebilir.

7. Başvurunuz onaylandığında size bir tanıtım mektubu gönderilirken, Elektronik Seyahat İzni (eTA) ve/veya geçici ikamet vizesi gerektiren ülkelerden gelen öğrencilere, gerekirse bunlar verilecektir. eTA pasaportunuzla bağlantılı olacaktır. Öğrenim izni için başvurduğunuzda kullandığınız pasaport ile seyahat etmeniz önemlidir. eTA, hangisi önce gerçekleşirse, beş yıl süreyle veya pasaportunuzun süresi dolana kadar geçerli olacaktır.

8. Bunları pasaportunuz, mali durumunuzun kanıtı ve kabul mektubunuz (ve almanız tavsiye edilen diğer belgeler) ile birlikte Kanada'daki Kanada Sınır Hizmetleri Ajansı'na (CBSA) sunun; o, daha sonra Kanada kimlik belgenizi verecektir. çalışma izni ve Kanada'ya giriş yapmanızı sağlar. Kanada'da öğrenci vizesi için gerekli belgeler şunları içerir:

 • Doldurulmuş başvuru formu;
 • Üniversiteden alınan orijinal kabul mektubu;
 • Kendi ülkenize dönmenizi de sağlayan geçerli bir pasaport/seyahat belgesi. ABD'de yaşıyorsanız bu gerekli değildir;
 • Arkasında isim ve doğum tarihi bilgileri bulunan iki yeni vesikalık fotoğraf;
 • Öğrenim ücreti + 833 CAD/ay (Quebec hariç tüm iller için) veya öğrenim ücreti + 917 CAD/ay (Quebec)'i temsil eden öğreniminiz sırasında mali destek kanıtı;
 • Açıklama mektubu;
 • Quebec'te eğitim almayı düşünüyorsanız, belgenizin bir Certificat d'acceptation du Québec, İngilizce ve Fransızca çevirilerine, tercümandan bir beyana ve orijinal belgelerin onaylı bir kopyasına ihtiyacınız olacaktır;
 • Çalışma izni ücretini (150 CAD) ödediğinize dair kanıt.

Ne zaman başvurmalısınız?

İşlem süreleri değişkendir. Gönderdiğiniz başvurunun türüne ve nerede işlendiğine bağlıdır. Basılı başvurular genellikle çevrimiçi başvuruların yaklaşık iki katı kadar sürer. İşlem sürelerini önceden kontrol etmeniz her zaman önerilir: http://www.cic.gc.ca/english/information/times/temp.asp

Kanada çalışma izniniz olduğunda, eğitiminize devam etmeye karar verirseniz Kanada içinden vizenizi yenilemek için başvurabilirsiniz.

İşlem süresi

iş fırsatları

Üniversite yarıyıllarında 20 saate kadar kampüs içinde ve dışında, kış ve yaz tatili gibi tatillerde ise tam zamanlı olarak çalışma iznine ihtiyaç duymadan çalışabilirsiniz. Kalifiye olmak için geçerli bir çalışma iznine sahip olmanız ve tam zamanlı bir öğrenci olmanız gerekir. Ayrıca Kanada'da çalışmak veya devlet programlarından yardım ve hizmet almak için Service Canada'dan bir Sosyal Sigorta Numarasına (SIN) ihtiyacınız olacaktır. Çalışma izniniz, eğitim programınızı tamamladıktan 90 gün sonra geçersiz olacaktır, bu nedenle eğitiminizin ardından Kanada'da kalmak ve iş aramak istiyorsanız mezuniyet sonrası çalışma izni almanız gerekecektir. Bu üç yıl boyunca geçerlidir.

Haftalık saat

20

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Kanada öğrenci vizesi, vize memuru, başvuru sahibinin Kanada'ya gitme amacının yanlış beyan edildiğinden şüphelenirse - bir bireyin başvurmasının gerçek nedeni bir eğitim kursu değilse - reddedilebilir. Daha da büyük olasılıkla, sağlanan fonların kanıtı, beklenen eğitim, yemek, kira vb. giderler için yetersiz olabilir veya iddia edilen bir eğitim kursu için açıkça yeterli olmayabilir.