Keystone logo

En İyi Üniversiteler Yasa programlar içinde Kazakistan 2023

kurum sayısı: 32
  • Nur-Sultan

  Orta Asya'da Kazakistan'ın Astana şehrinde bulunan Nazarbayev University , 21. yüzyıl kampüsünde eğitim ve yeniliği birleştiren, uluslararası üne sahip, büyüyen bir araştırma üniversitesidir. NU akademisyenleri çeşitli alanlarda araştırmalar yürütür ve en iddialı projeleri hayata geçirir. Araştırmalar her yıl iç ve dış fonlarla desteklenmekte ve modern laboratuvarlarda yürütülmektedir. Nazarbayev University eğitim ve araştırma dili olarak İngilizce, kabul ve ilerleme sistemleri tamamen liyakate dayalıdır.

  • Moscow
  • Nizhny Novgorod
  • Russia Online
  • + 3 daha fazla

  Avrasya Yönetim ve Yönetim Okulu (EMAS Business School), önde gelen ticaret okullarından biridir; Avrupa, Rusya ve BDT ülkeleri için stratejik yönetim ve MBA programları uzmanıdır.

  • Almaty

  Satbayev University , Kazakistan'ın madencilik ve petrol iş geliştirmeleriyle tanınan en eski ve en prestijli teknik üniversitelerinden biridir. Satbayev University teknik uzmanlıklar baskın olsa da, mimarlık ve yönetimin öğretildiği disiplinler arası bir üniversitedir.

  • Atyrau

  Khalel Dosmukhamedov Atyrau Devlet Üniversitesi modern bir eğitim kurumudur. EĞİTİM KURUMUZ, Atyrau bölgesindeki doğa bilimleri, beşeri bilimler, ekonomi, hukuk, güzel sanatlar ve müzik, pedagojik ve tarımsal uzmanlık alanlarında yüksek kaliteli eğitim alma fırsatı sağlayan tek devlet üniversitesidir.

  • Almaty

  Uluslararası Bilgi Teknolojileri Üniversitesi ( IITU ), Kazakistan'da ASIIN kurumsal uluslararası akreditasyonunu alan tek üniversitedir. Üniversite, endüstri teknolojileri, ileri yönetim, ekonomi ve iletişim becerileri bilgisi olan yeni nesil BİT uzmanları yetiştirmektedir.

  • Almaty

  Adını Gumarbek Daukeev'den alan Almaty University of Power Engineering and Telecommunications Üniversitesi, Orta Asya'nın önde gelen teknik üniversitelerinden biridir. Enerji, Telekomünikasyon, BT teknolojileri, Uzay Mühendisliği, Robotik ve Yapay Zeka alanlarında çalışmalar sağlar.

  • Nur-Sultan

  Astana Medical University , tıp eğitiminde liderlerden biri olup, sağlık alanında rekabet gücü yüksek uzmanlar yetiştirmekte, "Yaşam sürdükçe herkes için eğitim" ilkesi çerçevesinde faaliyetlerini bireylerin yararına ulusal ve uluslararası kalite standartlarında yürütmektedir toplum ve devlet.

  • Taldykorgan

  Ilyas Zhansugurov'un adını taşıyan Zhetysu Üniversitesi, klasik ilkeleri modern eğitim programlarıyla birleştiren büyük bir bölgesel üniversitedir. Üniversite, eğitim, bilim ve yetiştirmede multidisipliner inovasyon odaklı bir Akıllı üniversite olarak gelişiyor.

  • Nur-Sultan

  Üniversitenin temel işlevi öğretmektir. Astana University , eğitim standartlarına göre öğretir, çeşitli sektörlerdeki lider şirketlerde modern işgücü piyasasında talep gören mezunlar hazırlar. Astana University mezunları arasında devlet hizmetinde çalışan çok sayıda kişi var.

  • Almaty

  Kainar University , bağımsız Kazakistan'da ticari ilkelere dayalı yeni oluşumun ilk yüksek öğretim kurumlarından biridir. Sosyal ve insani yönelimli multidisipliner bir yüksek öğretim kurumu olarak ilk özel üniversitedir.

  • Turkistan

  Akhmet Yassawi Uluslararası Kazak-Türk Üniversitesi, Türk dili konuşan ülkelerin gençlerinden modern, yüksek nitelikli uzmanlar hazırlamak için Kazakistan ile Türkiye arasındaki Hükümetlerarası Anlaşmaya dayalı olarak kurulmuştur ve Türk dünyasının ruhani merkezi olan Türkistan'da yer almaktadır.

  • Kokshetau

  Abay Myrzakhmetov Kokshetau Üniversitesi - yüksek vasıflı personeli ve pedagojik potansiyeli, iyi malzeme ve teknik kaynakları olan bir yüksek eğitim kurumudur. Kazakistan'ın önde gelen yüksek öğretim kurumlarından biridir ve işgücü piyasasının modern gereksinimlerine uygun lisanslı eğitim hizmetleri sunmaktadır.

  • Aktau

  Eğitim politikası, Kazakistan'ın önde gelen üniversitelerinden biri olan Hazar Teknoloji ve Mühendislik Üniversitesi'nde aktif olarak uygulanmaktadır. Yessenov. Bugün üniversitemiz, devlet sertifikası ve akreditasyonundan geçmiş en büyük modern üniversitedir.

  • Karagandy

  Karaganda Teknik Üniversitesi, Kazakistan'ın önde gelen teknik yüksek okullarından biridir. Madencilik Enstitüsü'nün kurulması sadece Karaganda için değil, Orta Kazakistan için de önemli bir olaydı. Günümüzde Üniversitenin dokuz fakültesi bulunmaktadır. Üniversite 46'dan fazla uzmanlık alanında uzman yetiştirir.

  • Nur-Sultan

  Kazakh National University Of Arts ( KazUniArt ), Kazakistan'da bir devlet yüksek öğretim kurumudur. Kazakh National University Of Arts , ülkenin en iyi 90 üniversitesi arasında rahatlıkla oturan Kazakistan'ın en prestijli üniversitelerinden biridir.