Keystone logo
Kolombiya

Ders çalışma Yasa içinde Kolombiya 2024

Kolombiya yılında eğitim alın

Columbia Columbia yanı sıra diğer Latin Amerika ülkelerinde Hukuk Derecesi Kazanç kolay, düşük gelirli öğrenciler yüksek öğrenim dereceleri elde etmek için yaparak kendi yüksek öğretim sürecini reform girişiminde olmuştur. Columbia bir avukat olmak Kanunun bir lisans (4 yıl) tamamlayarak içerir. Daha sonra Hukuk (LLM) Master tamamlayabilirsiniz. Senin uzmanlık bağlı olarak, ihtiyaç veya avukatlık Bar sınavına değil. Hukuk öğrencileri çubuğu sınavına önce bir hukuk firması veya bireysel danışmanı ile en az bir yıl oluşan Stajlar bazen gereklidir. Columbia bir derece elde Birçok avukatlar Sao Paulo ve Rio de Janeiro teklif fırsatları ekonomik gelişen şehirler Columbia sağlamaz Brezilya, hukuk uygulama seçin.Ceza ve aile avukatları Columbia talep fazla olması eğiliminde iken, kurumsal, ticari ve sözleşme hukuku konusunda uzmanlaşmış Avukatlar Brezilya'da hiçbir sorun bulma istihdam olacak.

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  173
 • kamu hizmetleri payı

  24
 • internet aboneliği

  23
 • Yerel taşıma

  30

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  6
 • sinema bileti

  4
 • Bir bardak yerel bira

  1

Kolombiya hakkında

Columbia Pasifik Okyanusu, Karayip Denizi, Peru, Brezilya ve Venezuela tarafından kuzeybatısında Güney Amerika'da bulunan ve sınırlanmıştır bir anayasal cumhuriyettir. Bir "orta " güç diğer Güney Amerika ülkeleri arasında 3. büyük ekonomisine sahip kabul; Columbia 'ın hükümeti 1991 yılında değiştirilen bir anayasa tarafından yönlendirilir ve ilkelerine göre çalışır "güçler ayrılığı ". hükümet ve devlet başkanı Bakanlar Kurulu ve Başkan Yardımcısı tarafından desteklenen Columbia, başkanıdır. ABD hükümetinin yapısına benzer, Columbia iki meclisli Kongre, Senato ve Temsilciler Odası sahiptir. Columbia Yüksek Mahkemesi yargı dal üzerinde hakim ve Sivil, Emek ve Ceza odaları başkanlık 23 yargıçtan oluşur. 2005 yılında kurulan, yasal prosedürlerin bir sivil sistemi tüm mahkemelerde çekişmeli (jüri veya yargıç) prosedürleri destekleyerek uygulanmıştır.Aslı İspanyolca hukuk ilkelerini içeren 1938 bir değişiklik Ceza Kanunu kapsamında çalışan Columbia 'ın Hukuk Sistemi, Columbia'nın hukuk sistemi ABD ve kabahatler ya felonies gibi suçları tanımlayan Batılı yasalar çarpıcı bir benzerlik vardır. Ancak, Columbia 'ın maksimum hapis cezası (İskandinav yasalara benzer) 24 yıl olursa olsun suç olduğunu. Columbia ölüm cezası 100 yıl önce kaldırıldı. En az üç hakem tarafından başkanlık edilmektedir üstün mahkemeleri içeren çeşitli yargı bölgeye ayrılmıştır, Columbia 'ın belediyeler mahkeme duruşmalarında bireyleri temsil etmek "Kamu Bakanlığı " avukatlar kullanmak uzman, genç ve devre mahkemeleri tarafından denetlenmektedir.

Vize gereklilikleri

 • Kategori 9 göçmen vizesi (M-9 vizesi) - 15 Aralık 2017 itibariyle eski TP-3 vizesinin yerine geçer.
 • Kursunuz 6 aydan az sürerse, turist vizesi kullanabilirsiniz.

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

9. kategori göçmen vizesi (M-9 vizesi); Turist vizesi

Fiyat ve para birimi

Vize ücreti uyruğunuza bağlı olacaktır. ABD'li başvuru sahipleri için M-9 öğrenci vizesinin maliyeti 67 USD'dir.

Vize için kimler başvurabilir?

Kolombiya Öğrenci Vizesine hak kazanmak için, Kolombiya'da haftada en az 10 saat ders yoğunluğu olan nitelikli bir eğitim kurumuna kaydolmuş olmanız gerekir.

Bir kursa 3 ay veya daha uzun süre kayıt yaptırıyorsanız, tüm üniversiteler Öğrenci Vizesine sahip olmanızı ister.

Avustralya, Kanada, Fransa, Almanya, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri dahil olmak üzere birçok ülkenin vatandaşlarının 90 güne kadar Kolombiya'ya turist olarak girmek için vizeye ihtiyaçları yoktur. Kolombiya "turist" vizesi resmi bir vize değildir. Sadece pasaportundaki bir damga. Ayrıca, bir "turist" vizesi, ülkedeki herhangi bir Migración Colombia ofisinde 90 gün uzatılabilir. Akredite olmayan bir okulda 180 günden daha kısa bir süre okuyorsanız, bunu normal bir Turist İzni (PIP-5) kapsamında yapabilirsiniz ve vize başvurusu yapmanıza gerek yoktur.

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

Kolombiya konsolosluğu veya çevrimiçi

Kolombiya öğrenci vizesine bir Kolombiya konsolosluğunda veya çevrimiçi olarak başvurabilirsiniz.

İnternet sitesi:

Başvuru nasıl yapılır?

Çevrimiçi başvuru yapıyorsanız, aşağıdakilere ihtiyacınız olacak:

 • Geçerli pasaportunuzun kişisel verilerinizle birlikte ilk sayfasının fotokopisi.
 • Pasaportunuzun Kolombiya'ya giriş veya çıkış damgasını taşıyan sayfasının fotokopisi.
 • Daha önce Kolombiya vizesi aldıysanız, bu vizenin fotokopisi.
 • Üniversite kayıt formunun okul yetkilisi tarafından imzalanmış fotokopisi.
 • Ders programının haftada en az on (10) saat olduğunu belirten okuldan sertifika veya belge.
 • Üniversiteden alınan “varlık ve yasal temsil belgesi” fotokopisi.
 • Reşit olmayanlar için Kolombiyalı bir noter veya konsolos tarafından tasdik edilmiş, Kolombiya'da kaldığı süre boyunca öğrencinin ebeveynlerinin yetkilendirilmesi ve sorumlu kişinin atanması.
 • Öğrenci için ekonomik sorumluluğu olan kişiden öğrencinin masraflarını garanti altına alan bir mektup (İspanyolca) ve ekonomik ödeme gücünü gösteren belgeler. Eğer bir öğrenciyseniz, mektup Kolombiya'da kaldığınız süre boyunca mali açıdan kendinizden sorumlu olacağınızı söylemelidir. "Ekonomik ödeme gücünü" göstermek için, son altı aydaki ortalama bakiyenin Kolombiya'daki yasal asgari ücretin 10 katından veya 7.812.420 pesodan (3.000 peso / USD döviz kuru üzerinden 2.605 $) fazla olduğunu gösteren bir banka "sertifikası" kullanabilirsiniz. Ve bu sertifika noter tasdikli ve tercüme edilmiş olmalıdır. Ya da tercümeye ihtiyaç duymadan altı aylık banka hesap özetlerini sağlayabilirsiniz. Ayrıca yeterli bakiye olduğunu gösteren kredi kartı ekstreleri de kullanılabilir.
 • 3 cm en X 4 cm yükseklikte beyaz fonlu vesikalık yüz fotoğrafı, online başvuru için maksimum 300 kb jpg dosyası.

Konsolosluğunuz online başvuru yapmanıza izin vermiyorsa yukarıda belirtilen belgeleri randevu saatinizde konsolosluğa götürün ve belirtilen işlemleri tamamlayın. Şahsen başvurursanız acente size sorular soracak, formu doldurun online başvuru sizin için, tüm belgelerinizi tarayın ve size geri gönderin, ayrıca dijital kamera ile fotoğrafınızı çekin.

Elektronik vizenizi aldıktan sonra, pasaportunuza damgasını vurmak için bir Kolombiya konsolosluğuna gitmelisiniz.

Kolombiya Öğrenci Vizenizi başarıyla aldıktan sonra, bir Cedula de Extranjeria (yabancılar için Kolombiya Kimliği) almak üzere Migración Colombia'ya vizenizi kaydettirmek için en fazla 15 gününüz olacaktır. Bu şahsen yapılmalıdır.

Ne zaman başvurmalısınız?

Kolombiya öğrenci vizesi için verilen süre, planladığınız kaydın süresine bağlıdır ve üç yıla kadar çıkabilir.

İşlem süresi

iş fırsatları

M-9 öğrenci vizesi ile Kolombiya'da çalışmanıza izin verilmez.

Haftalık saat

0

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Gerekli fonların kanıtını gösteremezseniz veya yanlış veya eksik belgeler sunarsanız, vize başvurunuz reddedilebilir.