Keystone logo

En İyi Üniversiteler Yasa programlar içinde Letonya 2023

kurum sayısı: 9
  • Liepāja

  Liepaja University eğitim almayı seçin - bu gelişiminizin anahtarı!

  • Riga

  The University of Latvia has been founded in 1919 and currently, with its more than 14 000 students, 13 faculties and over 20 research institutes and independent study centers, is one of the largest comprehensive and leading research universities in the Baltics. The University offers more than 130 state-accredited academic and professional study programs.

  • Riga

  EKA, Riga, Lomonosova Caddesi'nde yer almaktadır. 1, bina 5 – caddeye, etkinliği yaratıcı, akademik ve profesyonel gelenekleri birleştiren büyük bilim adamının adı verilmiştir. Bugün EKA'nın bulunduğu bina 1909 yılında inşa edilmiştir. Şu anda bina tamamen yenilenmiştir ve teknik donanımı Avrupa yükseköğretim kurumlarının standartlarına tam olarak uygundur.

  • Riga

  Turiba University , İşletme ve Turizm eğitiminde uzmanlaşmış Baltıklardaki en büyük özel üniversitedir. Üniversite, İşletme, Turizm, İletişim, Lojistik ve Bilişim alanlarında eğitim vermektedir. Turiba, işverenlerin takdirini kazandı ve en tanınmış üniversiteler arasında en üst sıralarda yer aldı. Mezunların %99,61'i istihdam edilmektedir - Letonya üniversiteleri arasında en yüksek istihdam oranıdır, ayrıca %80'den fazla üniversite öğrencisi eğitimleri sırasında çalışmaktadır.

  • Ventspils

  Ventspils University of Applied Sciences (VUAS), 1997 yılında kendi kendini yöneten bir devlet üniversitesi ve bilim kurumu olarak kuruldu. Temel faaliyeti, bilimsel araştırmalar yapmak ve akademik ve profesyonel çalışma programları uygulamaktır.

  • Riga

  Letonya Devlet Fiziksel Kültür Enstitüsü (LVFKI), 1 Ocak 1946'da LSSR Halk Komiserleri Konseyi kararı ile faaliyete başlamıştır.

  • Jelgava

  Letonya'daki entelektüel potansiyeli teşvik etmeyi, gençleri daha yüksek akademik ve profesyonel eğitim almaya teşvik etmeyi, araştırma geliştirmeyi ve kültürel gelişime katkıda bulunmayı amaçlayan en büyük HEI'lerden biriyiz. LBTU çok profillidir ve Biyo-bilimler, Mühendislik-bilimler ve Sosyal-bilimler alanlarında çalışmalar ve araştırmalar sağlar.

  • Riga

  TSI, Letonya ve Letonya'da yüksek kaliteli eğitim veren, uygulamalı araştırmaya odaklanan, Riga, Letonya'da bulunan, modern ve dinamik bir uygulamalı bilimler teknik üniversitesidir. Letonya, Kuzeydoğu Avrupa'da, Baltık Denizi kıyısında, başkenti Riga, aktif sosyal yaşamı, çarpıcı mimarisi, yeşil parkları ve dost canlısı insanları ile Avrupa metropollerinden biri ile yer almaktadır. TSI, dünyanın her yerinden çok değerli öğretim görevlileri ile canlı bir eğitim ortamı yaratır. TSE, uzun süreli ilişkiler kurmak amacıyla öğrencilere bireysel yaklaşım sağlayan, tutkulu, taşıyıcı ve özverili bireylerden oluşan bir topluluktur. TSI, dünyanın her yerinden çok değerli derslerle canlı bir eğitim ortamı yaratır.

  • Rēzekne

  Rezekne University of Applied Sciences (R?zeknes Tehnolo?iju Akad?mija)</strong> is a one of most fast growing universities in Latvia. Higher education in Rezekne, one of regional cities in Latvia, rooted since 1925. For almost 100 years, Rezekne University of Applied Sciences was Alma mater for many successful leaders. Each student at Rezekne University of Applied Sciences are met as an individual. All students receive personal guidance and professors are easily approachable. Every year around 400 students enroll and in total more than 2000 students study in on our campus. The size of the university gives opportunity for close interaction between students and personnel on all stages of studies. Numerous international partners and the exchange program students make a multicultural environment in university. More than 200 Erasmus students and academics participated in exchange every year. At Rezekne University of Applied Sciences you build networks that last a life time.